Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
fifi55

Doradźcie proszę co zrobić!!!!

Recommended Posts

Witam,
Mój mąż zaobserwował pieska, który od dłuższego czasu błąkał się w okolicy jego miejsca pracy. Zazwyczaj widział go siedzącego w jednym miejscu przy drodze. Wyglądał jakby na kogoś czekał. Początkowo myślał, że może mieszka gdzieś w okolicy ale czas mijał a pies dalej się błąkał. Mąż dostarczał mu jedzenie, wodę, ja przygotowałam ogłoszenia, które mąż porozwieszał w okolicy, jednak nie było odzewu. Kiedyś wracając z pracy zauważył grupę chłopaków zaczepiających pieska. Bardzo się zdenerwował, zabrał psa do samochodu i przywiózł do domu. Niestety piesek nie może zostać z nami (mamy już dwa adoptowane ze schroniska), popytaliśmy sąsiadów czy byłby ktoś chętny aby go przygarnąć jednak nikt nie był chętny. Zapadła więc decyzja aby odwieźć go do schroniska. Okazało się jednak, że nie może być tam przyjęty. Pracownik powiedział że nie przyjmie psa bo:
1. nie miał żadnego zgłoszenia ze Straży miejskiej,
2. pies pewnie ma właściciela bo posiada obrożę (nie wiedziałam, że każy kto chce się pozbyć psa ściąga mu obrożę ;)
3. pies nie wygląda na zagłodzonego,
4. pies jest psem więc pewnie poluje na suczkę z cieczką
Zapytaliśmy co więc mamy zrobić w tej sytuacji - pies wzięty z ulicy, u nas zostać nie może, właściciel się nie znalazł. Pan powiedział, żeby odwieźć go tam gdzie był i zostawić. Gdy schronisko dostanie zgłoszenie od straży miejskiej to go przyjmą. SZOK!!! Nie miałam serca zostawiać go ponownie na ulicy. Wzięłam do domu ale nie możemy go zatrzymać (warczą na siebie z moim psem) i tak jak wczesniej wspomniałam zwyczajnie nie stać nas na trzeciego psa. Jestem zaskoczona i znismaczona tym co usłyszałam w schronisku. Innymi słowy "człowieku nie zawracaj d..., zainteresowałeś sie bezdomnym psem to teraz radź sobie sam". Nie wiem co zrobić :( Czy schronisko miało prawo tak postąpić??? Pomóżcie!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zadzwoń po SM, powiedz, że przyplątał się do Ciebie pies, niech przyjadą i sprawdzą czipa i ew. odnajdą właściciela, a jeśli nie będzie miał, to poproszą o przyjazd osobę, która zajmuje się u Was odławianiem psów i go zabierze. Przynajmniej w moim mieście tak działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś moja mama miała suczkę przybłędę. Zadzwoniła do SM, żeby psa zabrali, bo zatrzymać psiaka nie mogła. SM stwierdziła, że pewnie to jest pies mojej mamy, tylko chce się go pozbyć :angryy: Dopiero wetka naszych zwierząt pomogła ;) Zadzwoniła do SM, potwierdziła, że to nie jest nasz pies, że zna wszystkie nasze zwierzęta itp. Przyjechał hycel i odebrał psa ;)
Więc może też spróbuj z pomocą weta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To czy pies ma czipa można sprawdzić u weterynarza.
Odłowienie brzmi niewinnie. Ale w praktyce pies zostanie wywieziony do schroniska mordowni. A tego chyba nikt psu nie życzy.
Trzeba rozwiesić ogłoszenia w okolicy. Popytać u okolicznych wetów.
Jak właściciel się nie znajdzie możesz spróbować ogłaszać go jako psa do adopcji.
Na dogo sa bazarki ogłoszeniowe, za parę groszy można zamówić psu ogłoszenia na 20-30 portalach.
Można zrobić je samemu. Najwięcej wejść ma Tablica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba zgłosić SM, ponieważ od nich dostaje zgłoszenie osoba odpowiedzialna za odławianie bezpańskich zwierząt, a wszystko jak zwykle rozbija się o pieniądze :( Dobrze byłoby wytłumaczyć SM, że sytuacja jest trudna i nie ma możliwości żeby psiak dłużej pozostawał w danym lokalu. Oprócz tego można wystawić ogłoszenia na portalach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ręce opadają. Jak to wszystko się ma do ustawy o ochronie zwierząt. Jak pozostawisz znalezionego pieska na ulicy bez opieki to można to podciągnąć pod znęcanie. Niezależnie od wszystkiego, zwierzęta powinni przyjmować w schroniskach od wszystkich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...