Jump to content
Dogomania

Labrador długowłosy


Tepes

Recommended Posts

Mój pies został kiedyś wilkiem polarnym. Był też "podhalańczykiem", "owieczką na łańcuszku" (za dużo filmów), "labladorem/labradorem", "rotfajlerem" (koniecznie przez F), "burkiem" (taka nowa rasa, nikt z kręgów kynologicznych o niej nie wie, bo ona dopiero powstaje w umysłach prostych ludzi, żeby nie powiedzieć, że zacofanych...), "owczarem/wielkiem/wilczurem". I takie tam. Czym to mój pies nie był... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Mhm, na gg tak powiedziałaś. Zresztą nawet za 3 lata będziesz miała dopiero 15 lat :razz:"

Ciekawe nawet bym o czymś takim nie pomyślała. Kiara nie ma nawet hodowlanki, chyba że zaraz zmyślisz że uznaje pseudohodowle hmm?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1]Ja już dawno skończyłam tylko do niej to jeszcze nie dotarło... :roll: Zaczęłam pisać na PW ale ona odmówiła odpisywania i znów pisała tutaj.[/SIZE]

Ja bardzo często spotykam się z brakiem rozróżniania goldenów i labradorów :-o

Link to comment
Share on other sites

Dzień przed wystawą w Szczecinie :

- A to chiuchuaua? - jakiś podchmielony gostek ;-)
- Nie to golden - ja
- Aaaa... To chyba jakaś b mało spotykana rasa musi być...
- Tak, napewno. Jedna z kilku popularniejszych w Polsce ;-)

Kolesiowi się później język poplątał ;-) No - podrywać na psa, to on nie umie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Gazuś']Dzień przed wystawą w Szczecinie :

- A to chiuchuaua? - jakiś podchmielony gostek ;-)
- Nie to golden - ja
- Aaaa... To chyba jakaś b mało spotykana rasa musi być...
- Tak, napewno. Jedna z kilku popularniejszych w Polsce ;-)

Kolesiowi się później język poplątał ;-) No - podrywać na psa, to on nie umie :cool3:[/quote]

Żeby pomylić chichuchuaę (jak to napisać???!!!) z goldenem to już...;):shake:
Można się pośmiać...:lol::evil_lol: Wielcy uczeni chodzą po ulicach...:razz::cool1::-o:crazyeye: To też zauważyłam...:shake: :oops: :roll:
Rasa "burek" jest bardo popularna w Polsce...:cool3::p
A na rasach to jednak nie wszyscy "uczeni" się znają... Mówię również o ZKwP, bo to świątynia niewiedzy ...:evil_lol::eviltong::diabloti:
BUrki, burki i ogórki.... Jak ludzie burków-kundelków traktują...:angryy::-(:placz::mad:
Dobrze że przynajmniej są osoby które schroniskom pomagają.:multi:
Ale wracając do tematu (powiedziałam nie pisząc na temat:diabloti:) to ta łaciatka jest śliczna!!!!:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Goldek']Ja spotkałam się z komentarzami typu: labrador, długowlosy labrador i na razie było tyle.Ale słyszałam że jakiegoś goldena nazwano nowofunlandem...:shake:[/QUOTE]

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:a wiecie dlaczego?Po prostu niektorzy w zab nie znaja sie na rasach a chcieliby cos madrego powiedziec:D,niestety im nie wychodzi to:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:moje dwie labki bardzo madry pan nazwal owczarkami a potem poddal propozycje,ze ma psa "z papierami"jak to okreslili polecil go jako reproduktora dla moich ...hmmm....:crazyeye:wczarkow.No to juz calkiem poleglam,z nog mnie scielo,tym bardziej,ze jego reproduktor to amstaff.Uffff,no nie kazdy musi znac sie na rasach,ale przynajmniej by glosu na ten temat raczyl nie zabierac bo sie osmiesza.Ale juz mnie to tylko bawi,takie sytuacje:eviltong:Pozdrawiam serdecznie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tollerka']No tak, przecież to FCI to jakaś kosmiczna organizacja niewiedzy i głupstwa :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]

a jakby tak popytac na ulicach co to FCI to pewnie by wyszlo,ze Funka Cioci Izabelli:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:stad te nowe rasy naszych psow:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='s.bourignon']Mój pies został kiedyś wilkiem polarnym. Był też "podhalańczykiem", "owieczką na łańcuszku" (za dużo filmów), "labladorem/labradorem", "rotfajlerem" (koniecznie przez F), "burkiem" (taka nowa rasa, nikt z kręgów kynologicznych o niej nie wie, bo ona dopiero powstaje w umysłach prostych ludzi, żeby nie powiedzieć, że zacofanych...), "owczarem/wielkiem/wilczurem". I takie tam. Czym to mój pies nie był... :)[/QUOTE]

I tu sie nie przejmuj,moja juz nawet byla BIALYM KLEM:crazyeye::crazyeye::crazyeye:na co odpowiedzialam,ze bialym to i moze,ale do tego zaraz moze sie nazywac Ostrym klem,na co pan napredce sie oddalil,jakby wiedzial co to labrador to by sie usmial z ostrego kla:evil_lol:no,ale widac-nie wiedzial i poskutkowalo:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

na mojego Bazyla (zloty lab) mowia wiecznie golden....
a czasem jak opowiadam komus jakiego mam takiego psa w domu to sie pyta - to sie nie boisz takiego groznego psa w domu trzymac? Przeciez masz dzieci? to ja sie pytam - jak to groznego - na co osoba mi odpowiada - toz to ROTWAILER.... no i co? Moze w szkole powinny byc zamiast godziny wychoiwawczej jakies pogadanki czym sie laby roznia od rotwailerow...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']na mojego Bazyla (zloty lab) mowia wiecznie golden....
a czasem jak opowiadam komus jakiego mam takiego psa w domu to sie pyta - to sie nie boisz takiego groznego psa w domu trzymac? Przeciez masz dzieci? to ja sie pytam - jak to groznego - na co osoba mi odpowiada - toz to ROTWAILER.... no i co? Moze w szkole powinny byc zamiast godziny wychoiwawczej jakies pogadanki czym sie laby roznia od rotwailerow...[/QUOTE]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:powiedz takim znawcom,ze to mieszanka rotwailera,goldena,dzika i lisa.Pewnie we wszystko sa sklonni uwierzyc.I,ze trzymasz go z dala od dziecka,bo w nocy nadal sie przeobraza w rozne inne rasy:evil_lol:Pozdrowienia dla Bazylka od Andzi-szakala:evil_lol: i Ghany hieny:evil_lol:moje pociechy wlazly mi do domu z resztkami zabawowego sniegu na nochalach.Zima.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='martitaa']:evil_lol::evil_lol::evil_lol:powiedz takim znawcom,ze to mieszanka rotwailera,goldena,dzika i lisa.Pewnie we wszystko sa sklonni uwierzyc.I,ze trzymasz go z dala od dziecka,bo w nocy nadal sie przeobraza w rozne inne rasy:evil_lol:Pozdrowienia dla Bazylka od Andzi-szakala:evil_lol: i Ghany hieny:evil_lol:moje pociechy wlazly mi do domu z resztkami zabawowego sniegu na nochalach.Zima.[/quote]
dzieki za pozdrowienia!!! Dawno tu nie zagladalam, bo dzieci ludzkie tak szybko nie dorastaja do wieku samodzielnego jak psie... niestety... Teraz mam dwa laby - Bazyla - pies i Pirania - suczka - szczeniak wlasciwie. Pirania jest czarna, wiec przez miejscowych nazywana jest - "ale ladny kundelek!..." coz.
Bazylowi na zime nochal zjasnial - pewnie zaraz wymysla tez nowa rase...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']dzieki za pozdrowienia!!! Dawno tu nie zagladalam, bo dzieci ludzkie tak szybko nie dorastaja do wieku samodzielnego jak psie... niestety... Teraz mam dwa laby - Bazyla - pies i Pirania - suczka - szczeniak wlasciwie. Pirania jest czarna, wiec przez miejscowych nazywana jest - "ale ladny kundelek!..." coz.
Bazylowi na zime nochal zjasnial - pewnie zaraz wymysla tez nowa rase...[/QUOTE]

czesc:)ja mam 3 labki,na czarna mowia-a to?co za rasa? a zdarzylo sie ostatnio,ze dwie biszkoptowe byly owczarkami podhalanskimi wedlug sasiada...hmmm A swoja droga jak uslysza jak wolasz swoja czarna suczke....to dopiero bedzie panika i na pewno zalicza do ras agresywnych:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Taaak... Pirania swoje imie zawdziecza swojej piraniowatosci wlasnie... jej ostre zeby czepialy sie wszystkiego i wszystkich zostawiajac slady - taki dziurkacz. Teraz juz wyrosly jej normalne - takie labowe, lagodnie zaokraglone. Ale Pirania zostala, choc w papierach ma inne, jakies trudne do wymowienia. Czasem jest Pira-Wampira. Laby jako typowe psy kanapowe niech przynajmniej imionami strasza:lol:
A swoja droga na wsi na ktorej mieszkam (wynioslam sie z miasta wojewodzkiego) i tak wszyscy boja sie moich labow... Listonosz zostawia wszystko w bramie, ten od wodomierzy telefonicznie licznik spisuje, ten od elektryki rowniez, nawet jehowi nas omijaja...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...