Jump to content
Dogomania

Hodowle w Polsce spanieli bretonskich....


Agnieszka i Ogiś

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem, że ten temat jest założony dość dawno, ale... Odpowiem.
Sama mam bretona i znam 4 najbardziej popularne hodowle...
Najstarsza w Polsce - hodowla Bretonka (babcia Broka, mojego psa, jest z tej hodowli ^^):

Hodowla Epaton (Macho EPATON to ojciec mojego psa xp):

Hodowla "Z Lasów Jurajskich":

Mam nadzieję, że pomogłam... Z tego co wiem są to wszystkie hodowle bretonów w Polsce ^^

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Na razie jeszcze nie planuję importu :) Ale w przyszłosci pewnie tak. A własciwie to mój tata chce wyżełka z Niemiec. Ja zajmuję się chińskimi grzywaczami. Mamy jedną suczkę - wyżła niemieckiego krótkowłosego, ale w przyszłości chcemy jeszcze psa. Nie musi być to jakas konkretna linia. Po prostu tata chce, żeby miał niemieckich przodków w rodowodzie.

Może to być również pies urodzony w Polsce, ale po niemieckich rodzicach. Może któryś z hodowców jeździ na krycia do Niemiec? Albo ma psy z tamtąd sprowadzone? Wybaczcie mi moją niewiedzę, ale jak już wspomniałam zjamuję się grzywaczami, dlatego nie znam zbyt wielu hodowli wyżełków.

Dopytałam tatę czy ma na myśli jakąś konkretną linię. Powiedział, że interesuje go hodowla v. d. Hunenputte. Tak jest napisane w rodowodzie naszego poprzedniego wyżła. Nie wiem czy nad literami "u" nie powinno być umlautów.

Link to comment
Share on other sites

Ja na niemcach sie za bardzo nie znam, ale wydaje mi się, że przełożyć mozna na każdą rase.
Można mieć lichego psa z kraju pochodzenia danej rasy, a mozna miec świetnego psa użytkowego i wystawowego u nas. I o ile pierwszy bedzie mial rodowodu z kraju pochodzenia rasy o tyle, ten drugi bedzie mial przydomek polski, co nie oznacza ze co od nas to gorsze.

Jeżeli planujesz hodowle wyzlow to moze warto zwrócić uwagę na unikanie imbredu, no chyba, ze jest dobrze przemyslane i wiadomo co chcemy uzyskać.
Popytaj do czego ma byc pies, na wystawy, do polowań, na kanape, a myśle ze dziewczyny od niemieckich cos podpowiedza.

Link to comment
Share on other sites

Tacie zależy, żeby to był pies użytkowy - na polowonia. Ale jednocześnie wystawowy, o ładnej budowie. Nie twierdzę, że nasze psy są gorsze. Tata po prostu chce mieć psa po niemieckich rodzicach, najlepiej z tej hodowli, co napisała. Myślę, że jest to również sentyment, ponieważ miał kiedyś wspaniałego wyżła Karata Z Ponieca, którego ojcem był właśnie Flot v. d. Hunenputte. I chcę jeszcze dodać, że nie jest naszym celem kupienie tego psa do hodowli, tylko po prostu, by mieć wyżełka. Nasza Bina to już weteranka, któraą oczywiście bardzo kochamy, ale wiadomo, że nie zawsze będzie miała tyle sił co obecnie. Tata chce więc jeszcze jednego psa. I nie dziś czy jutro a za jakis czas. Najpierw chce się rozejrzeć i wybrać takiego, który będzie spełniał jego oczekiwania.

Link to comment
Share on other sites

Solange, przyznam że nie wiem, czy ta hodowla jeszcze istnieje. Flotta sprowadził do Polski p. Grylewicz (hod. z Ponieca), natomiast teraz w jego hodowli przebywa Adamo v.der Asseburg, który w Polsce ma mnóstwo potomstwa.
Twoja suczka wygląda super, jak na weterankę. Jestem pod wrażeniem. A czy masz może jakieś zdjęcia Karata????

Link to comment
Share on other sites

w sumie- fajne szorstkie sa w jednej zagranicznej hodowli:
[COLOR=Blue]
[Link w linkowni/Mod][/COLOR]

Ale jesli potrzebujecie szczeniaczka tylko dla siebie, nie do hodowli i na wystawy, to kupcie w Polsce.
Wiem ze jest hodowla szorskich "od Mitra" jednak nie znam ani adresu hodowcy, ani strony internetowej. widzialam jednak na wystawie szczeniaczka z tej hodowli i byl absolutnie piekny:)

Link to comment
Share on other sites

Przydomek Hunenputte to epizod w niemieckiej hodowli wyżłów... Szczerze mówiąc nie nastawiałbym się na znalezienie psa z tym przydomkiem ponieważ najprawdopodobniej żaden się nie ostał. Jest za to sporo psów mających w swoich rodowodach swego czasu najlepszego reproduktora w kraju właśnie FLOTTA v.d. Hunenputte. FLOTT był świetny użytkowo (szczególnie w wodzie) i reprezentował bardzo wysoki poziom eksterieru. To chyba tyle :) w razie pytań chętnie odpowiem. Pozdrawiam Daniel (Fangorn)

Link to comment
Share on other sites

Tak, dużo psów ma Flotta w rodowodzie. :pPan Grylewcz sprowadził tez PAMINĘ v.d.Asseburg, która z Flottem dała m.in. miot "B", miot "C" z Ponieca, natomiast z suczka RAFA Wzgórze Winiarskie Flott dał miot "L" , z którego pochodził również świetny pies brązowy LUKAS z Ponieca...Nie trzeba chyba także pisać, że suki z Ponieca były załozycielkami wielu hodowli w Polsce...Szkoda, ze tak niewielu o tym pamięta...:shake:
Dla zobrazowania suki z Ponieca w innych hodowlach:
GAbi z POnieca-hod. Hekaniero,matka m.in. słynnego Herosa Hekaniero
FOKa z Ponieca-hod. Z króliczego Dołka ( matka m.in. Zw.Europy 2000 ROZY z Kóliczego Dołka)
CITa z Ponieca-hod. z Zakładu (matka m.in. DUKATA z Zakładu )
FAMA z Ponieca-hod. z Mikołajewic
BAKA z Ponieca-hod. zza Odry ( w tej to hodowli przyszedł na świat piekny brązowy pies Adonis zza Odry:loveu:)


LUKAS z Ponieca
[IMG]http://i130.photobucket.com/albums/p279/goshka_album/P9210028.jpg[/IMG]

Hmm, dlaczego o tym piszę???Bo dobrze jest pamiętac o takich hodowlach...Hodowlach, które nastawione są na jakość, a nie na ilość hodowanych psów. Mozna na palcach jednej ręki policzyć mioty jakie wyszły z tej hodowli przez lata jej istnienia.:cool1: I chylić czoło przed takimi ludźmi...

Link to comment
Share on other sites

Goshka są jeszcze tacy, którzy pamiętają :o

:)Hodowli zza Odry dała początek BAKA z Ponieca (ma teraz 12 lat) piękna suka, wybitnie użytkowa). Z hodowli "zza Odry" wyprowadzono dwa mioty "A" i "R" od imienia i nazwiska właściciela hodowli :) w pierwszym miocie było 16 szczeniaków (jeden nie przeżył) w drugim 15 szczeniaków. Psy rozeszły się po całej Europie. W kraju najbardziej znanym był ADONIS niestety w ubiegłym roku padł.

Postaram się wydobyć więcej informacji na temat szczeniaków BAKI z Ponieca

Pozdrawiam
Daniel ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Theogonia']w sumie- fajne szorstkie sa w jednej zagranicznej hodowli:

[COLOR=blue][Link w linkowni/Mod][/COLOR]

Ale jesli potrzebujecie szczeniaczka tylko dla siebie, nie do hodowli i na wystawy, to kupcie w Polsce.
Wiem ze jest hodowla szorskich "od Mitra" jednak nie znam ani adresu hodowcy, ani strony internetowej. widzialam jednak na wystawie szczeniaczka z tej hodowli i byl absolutnie piekny:)[/quote]

Bardzo dziekuje w imieniu swoim i kolegi :) przekazalam mu wszystkie namiary.
Na pewno zalezy mu najbardziej na uzytkowosci,ale chyba kazdy wolalby miec madrego i pieknego niz tylko madrego lub pieknego.

Link to comment
Share on other sites

Fajne są "szorściuchy", chociaż ja dojrzewam dopiero do nich, do ich urody:eviltong: Mój znajomy ma hodowlę, ale w tej chwili nie przewiduje szczeniaków....Prawdę mówiąc, cięzko je sprzedac. Mysliwi by chcieli, ale najlepiej za darmo, albo za 100złotych. Zreszta,pierwsze mioty rozdawał w swoim i okolicznych kołach...ale czy to jest właściwe postępowanie???:roll: A i tak nie wszyscy byli zadowoleni. Ich tok myslenia byl taki,ze jak pies z papierami po uzytkowych rodziacach to szkolic go nie trzeba.:shake:
A hodowle w POlsce...jest hodowla znad MOdejki (po Dianie z Fermy-widziałam ją na wielostronnym konkursie wyżłów, który zresztą wygrała-świetna użytkowo)-jej właściciel zagląda czasem na wyzłowy portal, tam mozesz spytać:p No i "od MUtra", o której wspomniała Asia. Te piesek-Arkan w Chojnicach był po prostu rewelacyjny.:loveu:
Oto on:

[IMG]http://i130.photobucket.com/albums/p279/goshka_album/Chojnice29lipca2007037.jpg[/IMG]

[IMG]http://i130.photobucket.com/albums/p279/goshka_album/Chojnice29lipca2007039-1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...