Jump to content
Dogomania

Warsztaty Psów Myśliwskich (dzikarze, tropowce, posokowce)


amberek

Recommended Posts

Wiem, ze typowe warsztaty dla wyżłów bedą w drugiej połowie sierpnia w Czempiniu. Jakby ktoś potrzebowła szczególowe dane i kontakt to powiedzcie a odszukam te informacje.
Amberek powiedz mi jak wygląda sprawa pracy wyżłow po farbie, z dzikami nadaja sie do tego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiza']w jakich godzinach by były te jednodniowe?
Kiarze przydało by sie podszkolenie na tropowca ;D[/quote]

Witaj w klubie:) Nie wiem o której będzie, ale na stronce jest kiedy.
I napisałam do tej pani maila gdzie dokładnie, bo nie wiem gdzie są "okolice Krakowa";)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amberek']Zapraszam na nowo-powstały portal o organizowanych przeze mnie [URL="http://www.warsztaty-psow.net"]Warsztatach Psów Myśliwskich[/URL][/quote]

Dziękuje za odpowiedź:) Chyba mimo wszystko będę... Tylko nie wiem kiedy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']A ja bym chętnie podeszła na warsztaty, choć najbardziej interesują mnie ścieżki. Napisałam zresztą maila na adres podany na stronie, ale chyba gdzieś przepadł ;)[/quote]

U mnie w domu była już rozmowa na ten temat i się rodzice zgodzili.Na 30 czerwca, napisałam maila na podany adres ale jeszcze mi ta Pani nie dpisała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']Amberek powiedz mi jak wygląda sprawa pracy wyżłow po farbie, z dzikami nadaja sie do tego?[/quote]

Sylrwia, generalnie z wyżłem można "wejść do lasu" kiedy jest już naprawdę dobrym psem polowym. Chociaż niektórzy nasi wyżłowi "guru" nie zalecają np. szkolenia na tropowca wyżła, który odznacza się wybitnym górnym wiatrem, gdyż uważają, iż takie szkolenie może odbic się ujemnie na tej cesze. Chyba zatem wiedzą tez jak określić takiego psa z ponadprzeciętnym wiatrem:p
A co do dzikarzy to rzadko spotyka się wyżły wyszkolone w tym kierunku. Wyżeł jest zbyt duży, mało zwrotny, itp. Takie spokanie z dzikiem może skończyć się dla niego tragicznie. Chociaż spotyka się przeszkolone w tym kierunku wyżły. Widziałam Niemców, którzy przyjechali na konkurs z szorstkimi wyżłami...Ale jezeli dobrze pamiętam chyba za dobrze im nie poszło. W sumie szorstkie są bardziej cięte od np.krótkowłosych niemców. Ale...nigdy wyżeł nie będze pracował jak jagdterier, ale też jagdterier nie dogoni w polu wyżła:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz Gosiu ale mamusia Twoje Arka to pies polujący przewaznie na dziki:) takie ma warunki,ze bardziej jest tropowcem:) ale chodząć po sfarbowanym tropie miala styczność z jeszcze żyjącymi dzikami..miałysmy tez sytauację dosyć niebezpieczną z pewnym dzikiem:) i tylko zwrotność i czujność Dumy oraz umijętne strzelanie myśliwego uratowało nas wszystkich od zguby:)

Link to comment
Share on other sites

Hmm, pozostaje mi tylko stwierdzić, iż po prostu Dumka jest jedyna w swoim rodzaju:lol: Ja powtarzam tylko to, co słyszałam od mądrzejszych w tej kwestii odemnie. :evil_lol: Wiadomo też, że w pewnych regionach wyżeł jest "bezrobotny", tzn. ptactwa łownego jak na lekarstwo...Nie dziwi więc fakt, iż wykonują inną pracę, niż ta do której zostały wyhodowane...Ale generalnie nie widze sensu uczestniczenia wyżłów w konkursach dzikarzy:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goshka']Sylrwia, generalnie z wyżłem można "wejść do lasu" kiedy jest już naprawdę dobrym psem polowym. Chociaż niektórzy nasi wyżłowi "guru" nie zalecają np. szkolenia na tropowca wyżła, który odznacza się wybitnym górnym wiatrem, gdyż uważają, iż takie szkolenie może odbic się ujemnie na tej cesze. Chyba zatem wiedzą tez jak określić takiego psa z ponadprzeciętnym wiatrem:p
A co do dzikarzy to rzadko spotyka się wyżły wyszkolone w tym kierunku. Wyżeł jest zbyt duży, mało zwrotny, itp. Takie spokanie z dzikiem może skończyć się dla niego tragicznie. Chociaż spotyka się przeszkolone w tym kierunku wyżły. Widziałam Niemców, którzy przyjechali na konkurs z szorstkimi wyżłami...Ale jezeli dobrze pamiętam chyba za dobrze im nie poszło. W sumie szorstkie są bardziej cięte od np.krótkowłosych niemców. Ale...nigdy wyżeł nie będze pracował jak jagdterier, ale też jagdterier nie dogoni w polu wyżła:evil_lol:[/quote]

Goshka pytam dlatego, ze Pan myśliwy, który zabrał nas na polowanie na kaczki głównie poluje na gruba zwierzyne. U nas w ogole jest malo ptactwa, tzn bazanty sa ale np w miescie:evil_lol: a na polach to sie nachodzisz zanim na jakiegoś trafisz czy usłyszysz. I ten mysliwyw wypytywał mnie o mojego psa pod katem polowania na grubsze zwierzaki czy jak pogoni to sie wydziera czy nie, jak z odwolaniem, o takie techniczne sprawy.
Polować na dziki pewnie byśmy mogli czesciej niz tak jak sie wprosimy na jakiś "drob":roll:

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą Gosiu.. w zasadzie nie ma wiekszego sensu by narażać naszego wyżlaka na spotkanie z dzikiem..a zwłaszcza niedoświadczonego...Jednak świadczy to nie mniej o tym że wyżły kontynentalne zostały w przeciwieństwie do brytyjskich ukierunkowane na bardziej wszechstronna pracę..co w wielu przypadkach sie potwierdza...natomiast osobiście nie znam brytyjczyka który pracowałby na grubą zwierzynę, prócz dochodzenia postrzałków... Co nie zmiania faktu, że moja praca z Dumą na grubego zwierza to niesmowita adrenalinka... Stójki, praca w wodzie to piekna i niesamowita sprawa, którą uwielbiam ale las w wykonaniu wyżlaka to jest po prostu jedna wielka niewiadoma... przyznam sie, że kręci mnie to bardziej niz skok na bungee, który przeżyłam:)

Link to comment
Share on other sites

a tak apropo Niemców to ja widziałam takich wystawiajacych w Przechlewku bodajże niemieckie krótkowłose w zagrodzie dziczej i całkiem nieźle im poszło..o ile pamiętam dwa z nich zdobyły dyplomy I stponia!! a jeden III stopnia.. tak więc jak widać u Niemców można wszystko...:)

Link to comment
Share on other sites

Na tych konkretnych warsztatach, o których tu mowa, nie przygotujesz raczej Lolita setera do konkursów.
W ogóle to moim zdaniem takie warsztaty można zafundować wyżłowi albo seterowi wtedy, gdy już w polu jest świetny i nie boimy się, że zepsujemy mu górny wiatr. Albo gdy wiadomo, że i tak górnym wiatrem pracować nie będzie. Ja np. mam ten sam problem, co Sylrwia - u nas nie ma ptactwa. Zastanawiam się więc nad szkoleniem Grzanki w zakresie tropowca, bo takie psy są tu naprawdę myśliwym potrzebne.
Ale najpierw chciałabym spróbować jednak szkolenia u menera z prawdziwego zdarzenia - w kierunku field-trialsów. Jeśli nic z tego nie wyjdzie, pewnie się zdecyduję na tropowce.
A na te warsztaty ostrzę sobie zęby na rok przyszły, gdy będę już miała prawie dorosłą gaskonkę. Dziś czytałam relacje i oczy mi sie zaświeciły (sprawdziłam w lustrze - jeszcze świecą!)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[FONT=Arial] [B]U nas mozna wyjechac na takie zgrupowania:

MŁODE PSY MYŚLIWSKIE[/B][/FONT]
[FONT=Arial]Zgrupowanie dla właścicieli młodych psów przygotowywanych do prób i konkursów pracy jako płochacze, retrievery, tropowce i wyżły.

[/FONT][FONT=Arial][/FONT][B][FONT=Arial]PSI NOS WSPANIAŁY[/FONT][/B][FONT=Arial]:[/FONT]
[FONT=Arial]1)Przygotowanie do konkursu pracy tropowców: kurs podstawowy i trening dla zaawansowanych;[/FONT]

[FONT=Arial]2)Ćwiczenia w zakresie niemyśliwskich sprawności węchowych psów.[/FONT]

[B][FONT=Arial]POSOKOWCE

[/FONT][/B][FONT=Arial](grupa zorganizowana p. G. Zychowicz)[/FONT]

[FONT=Arial]Trening specjalistyczny.


[/FONT][URL]http://www.szkolenia-psy.dog.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Informuję zainteresowanych, że mamy kilka miejsc wolnych na warsztaty tropowców, posokowców i dzikarzy w Trześni w terminie 20-25.08. Wszystkie informacje znajdują się na stronie [url]www.warsztaty-psow.net[/url] Chętnych prosze o kontakt mailowy.

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...