Jump to content
Dogomania

Witam - za trzy tygodnie pojawi się nowy domownik Akita Inu


efektywny1

Recommended Posts

Dzięki Maron
Wiesz co tak jak pisałem - miałem cztery psiaki - ale już nie pamiętam dokładnie jak to było jak pies był szczeniakiem - dlatego sobie przypominam z waszą pomocą - jeśli chodzi o karmy to też pewnie na rynku się sporo zmieniło - a ja nie jestem na bieżąco .
Z tym znoszeniem tak zrobię - że będę ją znosił przez jakiś czas . Jeśli chodzi o karmę - to biorę firmy Acana
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego co pamiętam to strawy rozwijają się tzn kości miednicy rosną do ok 10 lub 12 miesiąca życia psa. Dlatego musisz uważać i potraktować poważnie rady przedmówców o wnoszeniu i znoszeniu psa ze schodów. Masz sukę wiec zawsze będzie lżejsza niż pies:0 Co do sikania w domu to tym bym się nie przejmował. Odpowiednie natężenie z wychodzenie z psem na dwóch na krótkie spacery i pies załapie szybko o co chodzi. Ważne jest też aby mały szczeniak nie był na spacerze jednorazowo zbyt długo bo znowu wraca sprawa szybko rosnących kości i ich deformacji przy zbyt dużym obciążeniu. Nie wiem gdzie mieszkasz ale warto zaopatrzyć psa w porządną obrożę przeciw kleszczom bo np w warszawie jest masakra z kleszczami. Pewnie to już wiesz ale pies musi przejść kwarantanne w domu az do przyjęcia wszystkich dawek szczepień. Wiem ze wet mnie opier...ił za to że naraziłem szczeniaka na np nosówkę i inne choroby.
Co do Acany to mój pies po niej miał nieziemską biegunkę bo miała zbyt dużo białka.
A co do Baritusa do sam nie uczęszczałem tam ale bardzo dużo opinii słyszałem i spotykałem się z osobami których psy były w tej szkole układane. Wszyscy z całego serca polecają. Kilka razy rozmawiałem z trenerami z Baritusa i raczej są to osoby kompetentne. Poza tym Baritus jest polecany przez związek kynologiczny.
Ostatnio też pytałeś o pusczaniu luzem akity na spacerach. Mój chodził na lince (mam taką zrobioną z linki alpinistycznej ok 10m) a pewnej starszej pani pies lablador się zerwał i podbiegł do mojego z awarturą. Niestety sie przeliczył. Akurat ja nie byłem wtedy na spacerze tylko mi dziewczyna opowiadała jak to nasza akita rozprawiła się w mig z awanturnikiem.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie już otrzymałem informację zwrotną z Baritus i zdecydowaliśmy że tam będziemy jeździć z małą do psiego przedszkola .
Jeżeli chodzi o znoszenie to będę ja znosił - obawiam się tylko żeby później nie było sytuacji że ona się boi schodów i nie będzie chciała schodzić ponieważ będzie przyzwyczajona do tego że ktoś ją znosi .
Cysiek mieszkam również w Warszawie , oczywiście że obrożę przeciwkleszczową będzie miał kupioną - kiedyś nie korzystałem z obroży tylko u weterynarza - wcierał jakiś specyfik w skórę psa i mówił że jest to dużo bardziej skuteczna ochrona przed kleszczami niż obroża . Postawiłem na Acanę ze względu na sporo pozytywnych komentarzy , zobaczymy jak małą ją będzie tolerowała . Młoda będzie już po dwóch szczepieniach także od razu będzie można wychodzić z nią na spacery nie musi przechodzić kwarantanny . To ile taki młody szczeniak na początku może spracerować ?? Nie więcej niż 30 minut ??
Ten twój psiak nie daje sobie w kaszę dmuchać :)

Link to comment
Share on other sites

Ja swoją teraz 20kg sukę znosiłam do ... 8m-c życia, dalej fizycznie nie dałam. Suka nie bała się nigdy schodów, sama teraz po nich biega bez problemu.
Wyjścia radzę nawet do 8-10x dziennie na samo siku przed blok na trawkę i sio do domu. Pilnować również kiedy psiak się kręci i sygnalizuje że zaraz będzie wpadka, wtedy szybko na ręce i na dwór (warto mieć 'szubko wkładane' buty, albo w samych klapkach pognać).
Ja swojego molosa karmiłam Acana Provincial Pacific i żarł to do ponad roku. Nie miał żadnych biegunek pomimo dużej ilości białka i ładnie ją przyswajał.

Link to comment
Share on other sites

Witam
Mam jeszcze pytanie dotyczące karmy bo ten temat mnie najbardziej "męczy"
Powyżej w postach napisałem że wybrałem karmę firmy Acana .
Chciałem jeszcze usłyszeć coś na temat karm które podaje poniżej - może ktoś karmił swojego psiaka którąś z nich :
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/hills/puppy/30994[/URL]

[URL]http://zooart.com.pl/product-pol-3454-BRIT-CARE-JUNIOR-LARGE-BREED-12kg-PRZESYLKA-GRATIS-.html[/URL]

[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/eukanuba/puppy_junior/31138#18[/URL]

[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/purina_pro_plan/puppy_large/46404[/URL]

[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/acana_karma/acana_classic/234232[/URL]
Chciałem przede wszystkim dowiedzieć się o Hills i Brit czy ktoś ich używał ?
Na co byście postawili ?
Z góry dzięki

Link to comment
Share on other sites

Mój molos żarł z tych co podałeś firmy Brit Care - właśnie do niej wracam po mocno nie trafionej karmie, Pro Plan oraz Acana.
Cenowo najfajniej wychodzi Brit Care.
Jakościowo Acana, po niej pies najlepiej wyglądał i był 'najżywszy'.
Pro Plan nie był zły przy moim 'problemowym' psie. Po każdej miał ładne futro i sporo energii (tylko że mój pies to typ ADHD).
Po Eucanubie mój psio miał sraczki, mało się nie przekręcił i powiedziałam sobie nigdy więcej
Hill's nie próbowałam więc się nie wypowiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']
Po Eucanubie mój psio miał sraczki, mało się nie przekręcił i powiedziałam sobie nigdy więcej
.[/QUOTE]

To samo mielismy na samym poczatku po Eukanubie :crazyeye: Po kilku dniach biegunki wyladowalismy na psim pogotowiu praktycznie w ostatniej chwili.
Pozniej powrot do Royal Maxi Junior - zero poprawy.
Teraz pies je Orijen.Wyglada super,koopy tez 'ladne',ale kieszen niestety boli :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia-Samosia']To samo mielismy na samym poczatku po Eukanubie :crazyeye: Po kilku dniach biegunki wyladowalismy na psim pogotowiu praktycznie w ostatniej chwili.
Pozniej powrot do Royal Maxi Junior - zero poprawy.
Teraz pies je Orijen.Wyglada super,koopy tez 'ladne',ale kieszen niestety boli :-([/QUOTE]


Kolejna fatalna recenzja Eukanuby - także już odpada nie biorę jej kompletnie pod uwagę
Zosia jeśli chodzi o Orijen - to niestety nie jest na moją kieszeń . :)

Link to comment
Share on other sites

Zosia próbowałaś bardzo stopniowo przejść na inną karmę ciut gorszą i próbować dalej? Przyznam że u nas też skończyło się na Orijen rybnej - udało się zejść na Acane rybną, później chyba właśnie Brit Care była (również rybna).
Teraz mam Purizone - strasznie się zawiodłam bo miała to być niby podróba Orijen - tyle że mój pies ma po niej galaretowate rozwolnienie nawet przy mieszaniu z gotowaną marchwią + zmatowiał, a włos wygląda jak u zużytej miotły :-(...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Zosia próbowałaś bardzo stopniowo przejść na inną karmę ciut gorszą i próbować dalej? Przyznam że u nas też skończyło się na Orijen rybnej - udało się zejść na Acane rybną, później chyba właśnie Brit Care była (również rybna).
Teraz mam Purizone - strasznie się zawiodłam bo miała to być niby podróba Orijen - tyle że mój pies ma po niej galaretowate rozwolnienie nawet przy mieszaniu z gotowaną marchwią + zmatowiał, a włos wygląda jak u zużytej miotły :-(...[/QUOTE]

Wlasnie zaczynam sie znowu rozgladac za czyms innym.Problem w tym,ze pies to jeszcze 9-cio miesieczny rosnacy szczeniak wiec powinien,a wrecz musi jesc nadal karme puppy large.Z tego co mowil weterynarz to tansza alternatywa dla karmy Orijen jest PLATINUM,ale u nas w zoologach nie moge za nic tego dostac.
Acany duzych workow dla szczeniakow tez nigdzie nie ma,a zamawianie odpada bo w zeszlym miesiacu pierwszy raz postanowilam zamowic przez internet witaminy i zamiast czekac trzy dni to czekalam rowne trzy tygodnie bo akurat na magazynie im braklo.
Zastanawiam sie nad karma Brit Care ewentualnie Bosch maxi junior.Na Boschu jest starsza suka i nigdy nie bylo problemow.Cenowo tez super.

Link to comment
Share on other sites

Musisz zamawiać ze sprawdzonych sklepów, w takich przychodzi na 2gi dzień najdalej po 48h. Ja dziś przed 12 zamówiłam Brit Care maxi junior (pomimo że mój jest dorosłym psem) i jutro najdalej do 18:00 będę miała ją w domu.
Np na krakvecie mocno odradzam kupowania 3x zamawiałam i 3x długo czekałam + 2x przeterminowane przysłali...
Osobiście jak schodzę z jednej karmy na 2gą to przy Szamanie mam dłuuuuugiiiii okres wprowadzania, chyba że sytuacja jest nagła wtedy od razu wprowadzam. Tak więc jak pierwszy raz będziesz zmieniała karmę to naprawdę stopniowo, nawet do 2-3tyg... Wątpliwa zaleta posiadania psa z problemami trawienno-żołądkowymi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Musisz zamawiać ze sprawdzonych sklepów, w takich przychodzi na 2gi dzień najdalej po 48h. Ja dziś przed 12 zamówiłam Brit Care maxi junior (pomimo że mój jest dorosłym psem) i jutro najdalej do 18:00 będę miała ją w domu.
Np na krakvecie mocno odradzam kupowania 3x zamawiałam i 3x długo czekałam + 2x przeterminowane przysłali...
Osobiście jak schodzę z jednej karmy na 2gą to przy Szamanie mam dłuuuuugiiiii okres wprowadzania, chyba że sytuacja jest nagła wtedy od razu wprowadzam. Tak więc jak pierwszy raz będziesz zmieniała karmę to naprawdę stopniowo, nawet do 2-3tyg... Wątpliwa zaleta posiadania psa z problemami trawienno-żołądkowymi.[/QUOTE]

Maron86 ja mieszkam w Niemczech takze zamawialam tablety tutaj.Moj maz do tej pory sie smieje,ze chytry traci dwa razy bo chcialam przyoszczedzic pare euro.
Strona najbardziej popularna i zero zlych opinii na necie.Zamowilam,czekalam,dzwonilam i w rezultacie musialam i tak kupic tabletki u weta i w tej chwili mam ich 300 st. :roll:
Dlatego tez sie boje z jedzeniem.Bo jezeli w wyjatkowej sytuacji i z moim szczesciem przyjdzie mi na worek czekac rowniez tak dlugo to w miedzy czasie bede mu musiala dac cos innego i nie byloby problemu gdyby na takie 'cos innego' mlody nie reagowal natychmiastowa sraka :(
Dlatego chcialabym karme,ktora jest ogolnie dostepna w zoologach.

Link to comment
Share on other sites

Przyznam że nie wiem jak jest w Niemczech, nie wiem również jak jest z wysyłką z np Polskich sklepów do Niemiec. No i dostępność ... u mnie w okolicy to mogę kupić pedigree, chappi, dog chow, darling, eukanuba - coś lepsiejszego tylko na kilogramy w takich cenach że bym w życiu psa nie miała gdyby nie sklepy internetowe :)
Ogólnie Brit Care sobie chwaliłam, no i dziś zamówiłam właśnie worek żeby psa doprowadzić do ładu bo po Purizone wygląd ma koszmarny i problemy z załatwianiem się...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']
Ogólnie Brit Care sobie chwaliłam, no i dziś zamówiłam właśnie worek żeby psa doprowadzić do ładu bo po Purizone wygląd ma koszmarny i problemy z załatwianiem się...[/QUOTE]

Dobra,zakupilam dzisiaj worek Bosch maxi Junior i od dzisiaj zaczynamy przechodzenie.
[B]Maron86 [/B]daj ewentualnie znac jak u was po Brit Care bo ja daje mlodemu jakies 10 dni do dwoch tygodni i jak bedzie cos nie tak to sprobujemy jeszcze tego Brita.

Link to comment
Share on other sites

Zwykły Brit był kiedyś świetny dla mojej starszej suki, teraz mają suki łupiesz i pierdzą niemiłosiernie. Tak więc mam że nic nie namieszali w Brit Care.
Mój pies jest w tak kiepskim stanie po Purizone że jutro dostanie samą Brit Care, za 2-3 dni będę wiedziała czy zmienili coś w składzie czy też wszystko jest ok.

Link to comment
Share on other sites

a ja mam pytanie z jakiej hodowli bedzie akita?

i wypowiem sie na temat spuszczania ze smyczy bo do dziś mam z tym problem, a moja akita ma juz prawie 2,5 roku :) próbowałam juz wszystkich chyba możliwych metod żeby pies do mnie wracał i choć bardzo dobrze zna komende "chodź tu" to niestety nie zawsze działa, pies jest zawsze tak pochłonięty wąchaniem wszystkiego co popadnie, że "głuchnie".. a nie daj boże wyleciała by jakaś łania czy inne zwierzątko to pewnie nigdy bym go już nie zobaczyła. Mieszkam na wsi więc to jest strasznie irytujące bo można by było psa spuścić, ale musimy sobie radzic z 15 metrową linką trenerska.. do tego były czasy, że lubiał sobie uciec gdy ktoś zostawił otwartą bramkę.. teraz już się to nie zdarza nikomu bo naprawdę sztuką jest go złapać z powrotem:evil_lol: a złapać trzeba bo stoczyłby nie jedną wojnę z obcymi psami albo wpadłby pod samochód bo lubi biegać środkiem drogi. Gdy ucieknie jest strasznie otumaniony... Chociaż wydaje mi się, że inaczej psa wychowuje sie w mieście, a inaczej na wsi.

Poza tym to akita to naprawdę świetny przyjaciel, ale gdybym miała kupić kolejną to napewno zwróciłabym uwagę na hodowlę bo to hodowca odgrywa bardzo ważną rolę w socjalizacji szczeniaka.
Ja się trochę pośpieszyłam kupiłam 4 msc akitę na dodatek okazało się że jest wnętrem a hodowczyni albo to zataiła albo nie wiedziała. Poza tym miał różne lęki, które zostały mu do dzis.

Link to comment
Share on other sites

Nasz maly juz od dwoch dni na samym Bosch-u.
Jestem zadowolona i to bardzo.Zjada ze smakiem (ale tu podejrzewam,ze jemu akurat smak jest obojetny :roll:) no i kupale o polowe mniejsze - co bylo do zauwazenia juz podczas mieszania z Orijenem.
Troche smrodzi,ale nie wiem czy to wina karmy czy zwaczy wolowych bo zmienilismy rowniez marke.
Tak czy inaczej my zostajemy poki co przy tej karmie.Cena super i jestem baaardzo zadowolona :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efektywny1']Tak właśnie słyszałem Pakao - odnośnie spuszczania ze smyczy :)
A czy ktoś zna taką karmę - i co o niej sądzi
[URL]http://allegro.pl/belcando-puppy-15kg-5x-gratis-i3915566781.html[/URL]
Pozdrawiam[/QUOTE]

Nie znam,ale to karma dla szczeniat wszystkich ras.
Przy Akicie raczej bym wybrala karme dla szczeniat ras duzych / large breed czy maxi.

Link to comment
Share on other sites

ja chyba przetestowałam kazda karme poza Britem...
eukanuba i Royal to dla mnie badziewie..szczególnie ta druga ostatnio sie zepsuła i psia i kocia...Mój pierwszy pies był na Hillsie i było ok...jesli chodzi o te półke cenową...bosch to dla mnie też nic dobrego..
zdecydowanie najlepiej wychodzi Acana i Orijen...Purizona też próbowaliśmy niestety ni jak sie ma do tych dwóch wymienionych...przerobiłam właśnie miesiac luźniejszej kupy...wiec wróciłam do Acany...na Acanie są tez moje koty...
proplana bym nie podała ze wzgledów ideologicznych tak samo jak Roala i Eukanuby :P
jesli pies nie ma rewolucji nie ma co kombinowac tylko warto postawic na dobry skład...trzeba sie jeszcze liczycz tym, że młode psy czesciej miewają rewolulucje niż psy dorosłe :P

co do Krakvetu to zamawiałam tam bardzo czesto i tylko raz byłam mniej zadowolona :P

Link to comment
Share on other sites

Ja już zamówiłem Acana Puppy Large Breed , jednak jakoś najbardziej mnie przekonała zobaczymy jak będzie jadł ją mój szczeniak na pewno napiszę - duża ilość pozytywnych komentarzy ale pewnie ilu zwolenników tylu przeciwników :) Także sam muszę sprawdzić a szczeniak będzie w następną sobotę :)
[h=1][/h]

Link to comment
Share on other sites

Acana i Orijen to bardzo dobre karmy, ale sprawdź składy. Uwaga na białko! Royal, no cóż... a jak długo przeżyjesz na batonikach Mars? ;) I ta cena! Właśnie dostali karę finansową za naciąganie klientów. Wreszcie ;) ProPlan zależy skąd np. fabryka we Włoszech produkuje totalny syf, a z Francji jest bardzo OK. Z Boschem bym uważał, jak ze wszystkimi karmami, które mają w składzie "tłuszcz zwierzęcy", akurat przypadkiem wiem kto dostarcza do Boscha ten składnik i co w nim jest :shake: Nasze Akitki jadły przez jakiś czas Eukanubę, szału nie ma, a kiedyś był ;) Obecnie jedna zajada 1st Choice'a (Kanadyjski, lepszy od Orijena), a psa postanowiliśmy wyBARFić, bo już nam się karmy, badania i pomysły skończyły. Nie chciał jeść niczego i chudł. BARFa narazie zajada i jeszcze chodzi głodny ;)

W przypadku karm gotowych koniecznie trzeba nauczyć się czytać składy i które składniki za co odpowiadają, a które są zbędne czy szkodliwe dla zwierza. Pamiętajcie, że to jest czysty interes ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...