Jump to content
Dogomania

Szczeniak labradora na aukcji WOSP


lizka

Recommended Posts

[quote name='maartaa_89']Masa hodowców zamieszcza ogloszenia tego typu i nikt ich po sądach nie sciga. Wiele jest ogloszen w ktorych nie ma ani zdania o tym ze ogloszenie nie jest oferta w rozumieniu kc i ze zawarta bedzie umowa kupna sprzedazy.

Ja zrozumialam to tak, ze przez zakup tego psa wspieramy wosp, czyli np. 1% ceny zostaje przekazany przez hodowle na konto wosp.

Jakie zadoscuczynienie mialaby placic hodowla? Zadoscuczynienie za co?[/QUOTE]

Za złamanie umowy kiedy nie odda ci szczeniaka który prawnie jest twój po zapłaceniu sumy.

A masz świadomość ile osób podpisuje różne umowy bez czytania i zastanowienia? Ja mówię w przypadku jeżeli ktoś odmówi co może się zdarzyć i nie maja prawa wymagać podpisania papierka który wymaga np. powiadomienia o zmianie zamieszkania, zmienię właściciela itp. Niemniej aukcja najbardziej podlega pod paragraf sprzedaży w miejscu innym niż hodowla.

Aukcja chyba polega na sprzedaży pas i całość idzie na WOŚP

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dance_macabre']Za złamanie umowy kiedy nie odda ci szczeniaka który prawnie jest twój po zapłaceniu sumy.[/QUOTE]

Ale zadośćuczynienie płaci się za krzywdę (np. naruszenia dobra osobistego w postaci zdrowia, życia, dobrego imienia itd)- przynajmniej tak mi sie zawsze wydawało? Ale może się coś zmieniło. Natomiast niewykonanie umowy to chyba coś zupełnie innego i jak już przysługują uprawienia przewidziane dla niewykonania lub niewłaściwego wykonania postanowień umowy?

[quote]A masz świadomość ile osób podpisuje różne umowy bez czytania i zastanowienia? Ja mówię w przypadku jeżeli ktoś odmówi co może się zdarzyć i nie maja prawa wymagać podpisania papierka który wymaga np. powiadomienia o zmianie zamieszkania, zmienię właściciela itp. Niemniej aukcja najbardziej podlega pod paragraf sprzedaży w miejscu innym niż hodowla.

Aukcja chyba polega na sprzedaży pas i całość idzie na WOŚP[/quote]

Bardzo możliwe że hodowca nie zdaje sobie sprawy z tego ze tak to moze byc odebrane jak piszesz.
Poza tym jest jeden pkt w regulaminie allegro:

[B]Celem[/B] Transakcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, Transakcji w kategorii „Wakacje” oraz Transakcji w kategorii „Motoryzacja”, w podkategoriach „Samochody”, „Motocykle”, „Maszyny budowlane”, „Maszyny rolnicze”, „Inne pojazdy i łodzie”, "Przyczepy, naczepy" oraz "Wózki widłowe", Transakcji w kategorii "Usługi" oraz [B]Transakcji w podkategorii "Żywe zwierzęta" nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Transakcji nie są wiążące, a Transakcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.[/B]

To by oznaczało, że kliknięcie "kup teraz" nie jest równozanaczne z zawarciem umowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']czyli ktoś może szczeniaczka wylicytować i zwyczajnie go nie kupić[/QUOTE]

Na to wychodzi, w koncu to dziala wobie strony. Z regulaminu allegro wynika ze zamieszczane aukcje dotyczace zwierzat to nic innego jak zwykle ogloszenia takie jak umieszczane na portalach typu gumtree czy tablica.pl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maartaa_89']Ale zadośćuczynienie płaci się za krzywdę (np. naruszenia dobra osobistego w postaci zdrowia, życia, dobrego imienia itd)- przynajmniej tak mi sie zawsze wydawało? Ale może się coś zmieniło. Natomiast niewykonanie umowy to chyba coś zupełnie innego i jak już przysługują uprawienia przewidziane dla niewykonania lub niewłaściwego wykonania postanowień umowy?



Bardzo możliwe że hodowca nie zdaje sobie sprawy z tego ze tak to moze byc odebrane jak piszesz.
Poza tym jest jeden pkt w regulaminie allegro:

[B]Celem[/B] Transakcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, Transakcji w kategorii „Wakacje” oraz Transakcji w kategorii „Motoryzacja”, w podkategoriach „Samochody”, „Motocykle”, „Maszyny budowlane”, „Maszyny rolnicze”, „Inne pojazdy i łodzie”, "Przyczepy, naczepy" oraz "Wózki widłowe", Transakcji w kategorii "Usługi" oraz [B]Transakcji w podkategorii "Żywe zwierzęta" nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Transakcji nie są wiążące, a Transakcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.[/B]

To by oznaczało, że kliknięcie "kup teraz" nie jest równozanaczne z zawarciem umowy.[/QUOTE]

Tak ale zapłacenie kwoty za tego psa tak. Jeżeli zapłaci za psa, a wydaje mi się że w tej sytuacji wpłacasz na konto jest WOŚP(żeby nie było przekrętów bo ktoś po tymi akcjami sprzedawał dla zysku) i wośp daje znak sprzedawcy że jest zapłacone. [COLOR=#008000][/COLOR][COLOR=#008000][/COLOR]Wtedy już jest pies własnością kupującego a umowa powinna zawierać tylko informacje o których się umawiali(czyli tak naprawdę te które są zawarte w ogłoszeniu), albo wchodzi kompletnie nawalony osobnik po pieska i nie dostaje psa.
Wyobraź sobie ktoś wygrywa aukcje, płaci pieniądze na konto jedzie tylko po odbiór a tu mówią mu że jeszcze ten papierek i akurat coś kupującemu w nim nie pasuje o czy na aukcji nie było napisane.

Z zadośćuczynieniem chodziło mi w takich skrajnych sytuacjach, ale ktoś przyjechał po tego psa, kupił jeż wyprawkę dla niego i nastawił się na posiadanie tego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dance_macabre']Tak ale zapłacenie kwoty za tego psa tak. Jeżeli zapłaci za psa, a wydaje mi się że w tej sytuacji wpłacasz na konto jest WOŚP(żeby nie było przekrętów bo ktoś po tymi akcjami sprzedawał dla zysku) i wośp daje znak sprzedawcy że jest zapłacone. Wtedy już jest pies własnością kupującego a umowa powinna zawierać tylko informacje o których się umawiali(czyli tak naprawdę te które są zawarte w ogłoszeniu), albo wchodzi kompletnie nawalony osobnik po pieska i nie dostaje psa.
Wyobraź sobie ktoś wygrywa aukcje, płaci pieniądze na konto jedzie tylko po odbiór a tu mówią mu że jeszcze ten papierek i akurat coś kupującemu w nim nie pasuje o czy na aukcji nie było napisane.

Z zadośćuczynieniem chodziło mi w takich skrajnych sytuacjach, ale ktoś przyjechał po tego psa, kupił jeż wyprawkę dla niego i nastawił się na posiadanie tego psa.[/QUOTE]


Tylko że ta aukcja to nie aukcja tylko ogłoszenie- tak wynika z regulaminu. Więc wpłacenie pieniędzy nie sprawi że zawarta zostanie umowa, przynajmniej ja tak to rozumiem :???:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dance_macabre']Tylko co wtedy jest sprzedawane za te pieniądze? Ja też w takiej sytuacji nie rozumiem:???:[/QUOTE]

No wlasnie jestem ciekawa jak to jest rozgrywane? :???: chyba po prostu te wpłacone pieniądze (jesli ktos od razu wplaci po wygraniu aukcji) traktowane są jak -choc wysoka-wpłata na konto fundacji. A pozniej niech sie czlowiek martwi jak mu hodowca pokaze srodkowy palec i kaze sie odwalic... bo szczerze mowiac w sądzie chyba by niewiele taka osoba zdziałała- sędzia by wzruszył ramionami i powiedział "sory brachu ale regulaminy się czyta".
Najlepiej jednak zawsze dzwonić zanim cokolwiek się kliknie, zwłaszcza jeśli chodzi o wydatek tego typu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...