Jump to content
Dogomania

flytoys

Members
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About flytoys

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 06/23/1981

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.facebook.com/pages/Flytoys-hodowla-ps%C3%B3w-rasy-Rosyjski-Toy/638530049491062

Converted

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Hodowla psów rasy Rosyjski Toy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. flytoys

  Jak dobrać RINGÓWKĘ?

  Dla małych ras ringówka może mieć 2-3 mm grubości. Ozdoby są OK, pod warunkiem że nie ma ich zbyt wiele, ponieważ utrudniają zwijanie ringówki, kiedy schylasz się do psa. W zależności od psa, ringówka może, ale nie musi mieć podkładki na szyję. Osobiście nie korzystam ze skórzanych ringówek  (zbyt sztywne), a ni z łańcuszków (plątałby długą sierść), ale każda rasa ma oczywiście inne potrzeby i wymagania.   Zapraszam na swój facebookowy fanpage: ZORIK - obroże, smycze, ringówki. Co tydzień dodawane są tam nowe, ciekawe i praktyczne modele akcesoriów, w tym ringówek.  
 2. flytoys

  Vitaliy Belskiy - Ukraina

  [B]sędzia Vitaliy Belskyy:[/B] dość surowy, sprawiedliwy, raczej obojętny na wdzięki pań które dekoltami starają się odwrócić uwagę od swoich psów. Bardzo dokładnie oceniał psy ozdobne, dokładnie macał budowę, sprawdzał zęby. Przyglądał się uważnie psom w ruchu. Witał się z psami, aż miło było popatrzeć. Dla wystawców był mało serdeczny. Jestem pod wrażeniem skupienia tego sędziego na ocenie psów, na pewno pojadę do niego ponownie.
 3. flytoys

  warczenie na właściciela

  [quote name='Parysio']Bez przesady że ma iść zaraz na szkolenie... [/QUOTE] To nie jest kwestia przesady. Szkolenie jest w dużej mierze dla samego właściciela, który może nie mieć najmniejszego pojęcia JAK wprowadzać reguły, wytyczać granice i czytać sygnały.
 4. flytoys

  7- tygodniowy spanielek i jego charakter

  Z 7-tygodniowym szczenięciem możesz ćwiczyć skupianie uwagi, komendy "do mnie", "choć za mną" i "siad". Za jakiś czas "stój", "idziemy" + wprowadzenie do chodzenia na smyczy.
 5. flytoys

  nostryfikacja rodowodu

  Czas oczekiwania na nostryfikację w Warszawie to obecnie 3-4 tygodnie. Byłam pozytywnie zaskoczona.
 6. flytoys

  Co to za rasa?

  Jak na moje oko, to może być amerykański staffordshire terrier.
 7. Pomyślałam jeszcze o jednej rzeczy: kantar dla psa. Przy psach tak dużych - dobrze się sprawdza.
 8. flytoys

  Problem z psem, ale nie swoim...

  To samo rozwiązanie przyszło mi do głowy, kiedy czytałam opis problemu -gaz na agresywne psy. Z właścicielem psa nie warto dyskutować. A pies potraktowany gazem będzie się trzymał na dystans. Przy rozpylaniu uważaj na Filipa. Najlepiej pod pachę go, a tamtemu wycelować w nos i po sprawie.
 9. Da się nauczyć, ale przy 40 kg psie i nie do końca sprawnej ręce, będzie duzy problem :shake: Za każdym razem kiedy pies ciągnie, trzeba ściągać go z powrotem do nogi; po każdych kilku krokach, które przejdze przy nodze na luźnej smyczy - nagradzać. Inny sposób: pies zaczyna ciągnąć, zatrzymujemy się. Idziemy dopiero, gdy się uspokoi. inna: pies ciągnie, wtedy gwałtownie zmieniamy kierunek spaceru.
 10. flytoys

  Nie mogę go nauczyć

  [quote name='biter'][COLOR=#000000]daje mu smakołyk,i tak kilka razy,jak już myślę że go nauczyłem staje i mówię komendę waruj to on siedzi.[/COLOR][/QUOTE] Kilka razy? Spróbuj kilkaset, a poźniej... trenuj dalej ;) Maltańczyk jest bardzo młody, wiele rzeczy go ciekawi, rozprasza, więc cierpliwosci. Poza tym, przy tak małych psach, komendy powinny być trenowane blisko psa, "na kolanach". Dopiero duużo później można mu rzucać polecenia "z góry".
 11. flytoys

  Drugi pies do strachliwego psa?

  Jeśli zdecydujesz się na drugiego psa, baaardzo starannie wybieraj go pod względem charakteru. Psy nie muszą pokochać się tylko dlatego, że zamieszkają pod jednym dachem, a jeśli drugi będzie choć trochę dominujący, będzie gnębić tego strachliwego: wyjadać mu z miski, zabierać zabawki, itp. Szczeniak może też zdominować dorosłego, "ciapowatego" psa, wiek nie ma tu nic do rzeczy. Chodzi przede wszystkim o charakter.
 12. flytoys

  szczekanie na telewizor

  Samo powtarzanie słowa "cisza" niewiele pomoże. W jaki sposób trenujesz psa z tą komendą?
 13. flytoys

  Adresówka

  Moje wszystkie noszą kostki ze stali nierdzewnej, z grawerem. Zakupione na allegro. Grawer po 1,5 roku przybladł nieco, ale telefony bez problemu można odczytać.
 14. flytoys

  Domowy plac zabaw

  Pewnie, że ogrodowy plac zabaw się zalicza! :multi: Najlepiej budowany samodzielnie!
 15. Afrykański pomór świń (ASF) to zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Innych zwierząt ani ludzi nie dotyczy.
×