Jump to content
Dogomania

flytoys

Members
 • Posts

  58
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About flytoys

 • Birthday 06/23/1981

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.facebook.com/pages/Flytoys-hodowla-ps%C3%B3w-rasy-Rosyjski-Toy/638530049491062

Converted

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Hodowla psów rasy Rosyjski Toy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

flytoys's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

12

Reputation

 1. Dla małych ras ringówka może mieć 2-3 mm grubości. Ozdoby są OK, pod warunkiem że nie ma ich zbyt wiele, ponieważ utrudniają zwijanie ringówki, kiedy schylasz się do psa. W zależności od psa, ringówka może, ale nie musi mieć podkładki na szyję. Osobiście nie korzystam ze skórzanych ringówek (zbyt sztywne), a ni z łańcuszków (plątałby długą sierść), ale każda rasa ma oczywiście inne potrzeby i wymagania. Zapraszam na swój facebookowy fanpage: ZORIK - obroże, smycze, ringówki. Co tydzień dodawane są tam nowe, ciekawe i praktyczne modele akcesoriów, w tym ringówek.
 2. Zapraszam właścicieli psów ras małych i miniaturowych na stronę ZORIK , gdzie oferuję wykonywane przez siebie obroże. W planach są również smycze, ringówki i legowiska. Co tydzień powstają nowe modele; stosuję profilowane, plastikowe zatrzaski i metalowe okucia; obroże, które powstają w mojej małej pracowni są wytrzymałe, praktyczne, niepowtarzalne i eleganckie.
 3. Zorik - obroże, smycze, ringówki Nowe wzory i modele dodawane są co tydzien na fanpage na FB
 4. [B]sędzia Vitaliy Belskyy:[/B] dość surowy, sprawiedliwy, raczej obojętny na wdzięki pań które dekoltami starają się odwrócić uwagę od swoich psów. Bardzo dokładnie oceniał psy ozdobne, dokładnie macał budowę, sprawdzał zęby. Przyglądał się uważnie psom w ruchu. Witał się z psami, aż miło było popatrzeć. Dla wystawców był mało serdeczny. Jestem pod wrażeniem skupienia tego sędziego na ocenie psów, na pewno pojadę do niego ponownie.
 5. [quote name='flytoys']Kilka razy? Spróbuj kilkaset, a poźniej... trenuj dalej.[/QUOTE] Oczywiście mam na myśli przedział czasowy większy niż jeden wieczór ;-)
 6. [quote name='Parysio']Bez przesady że ma iść zaraz na szkolenie... [/QUOTE] To nie jest kwestia przesady. Szkolenie jest w dużej mierze dla samego właściciela, który może nie mieć najmniejszego pojęcia JAK wprowadzać reguły, wytyczać granice i czytać sygnały.
 7. Z 7-tygodniowym szczenięciem możesz ćwiczyć skupianie uwagi, komendy "do mnie", "choć za mną" i "siad". Za jakiś czas "stój", "idziemy" + wprowadzenie do chodzenia na smyczy.
 8. Czas oczekiwania na nostryfikację w Warszawie to obecnie 3-4 tygodnie. Byłam pozytywnie zaskoczona.
 9. Jak na moje oko, to może być amerykański staffordshire terrier.
 10. Nie używam w praktyce :evil_lol:, ale widzę, jak radzą sobie znajomi z dużymi, narwanymi psami.
 11. [quote name='4Łapki']Nie wiadomo, jakich gabarytów jest Filip. Niektórych psów pod pachę nie weźmiesz ;) [/QUOTE] ... faktycznie :lol: Najczęściej o tym zapominam. :lol:
 12. Pomyślałam jeszcze o jednej rzeczy: kantar dla psa. Przy psach tak dużych - dobrze się sprawdza.
 13. To samo rozwiązanie przyszło mi do głowy, kiedy czytałam opis problemu -gaz na agresywne psy. Z właścicielem psa nie warto dyskutować. A pies potraktowany gazem będzie się trzymał na dystans. Przy rozpylaniu uważaj na Filipa. Najlepiej pod pachę go, a tamtemu wycelować w nos i po sprawie.
 14. Da się nauczyć, ale przy 40 kg psie i nie do końca sprawnej ręce, będzie duzy problem :shake: Za każdym razem kiedy pies ciągnie, trzeba ściągać go z powrotem do nogi; po każdych kilku krokach, które przejdze przy nodze na luźnej smyczy - nagradzać. Inny sposób: pies zaczyna ciągnąć, zatrzymujemy się. Idziemy dopiero, gdy się uspokoi. inna: pies ciągnie, wtedy gwałtownie zmieniamy kierunek spaceru.
 15. [quote name='biter'][COLOR=#000000]daje mu smakołyk,i tak kilka razy,jak już myślę że go nauczyłem staje i mówię komendę waruj to on siedzi.[/COLOR][/QUOTE] Kilka razy? Spróbuj kilkaset, a poźniej... trenuj dalej ;) Maltańczyk jest bardzo młody, wiele rzeczy go ciekawi, rozprasza, więc cierpliwosci. Poza tym, przy tak małych psach, komendy powinny być trenowane blisko psa, "na kolanach". Dopiero duużo później można mu rzucać polecenia "z góry".
×
×
 • Create New...