Jump to content
Dogomania

NEO,roczny pies w typie owczarka niemieckiego MA DOM!!!


Romka

Recommended Posts

  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='DONnka']Znaczy Neo już domku nie potrzebuje ?
SUPER !!!

Ten, o którym ja pisałam był z Jastrzębia Zdroju[/QUOTE]
A ten będzie z Łodzi.Dom z ogrodem.Neo będzie jedynym psem.Będzie mieszkał w domu.Pan chce psa domownika.Jest wprawdzie kojec ale poprzedni pies pana z niego nie korzystał.Poprzedni pies pana też był owczarkiem,odszedł ze starości,wcześniej długo chorował.
Jutro Neo będzie zgłoszony na kastrację a potem jedzie do domu.

Spacerek Neo w sobotę.
[IMG]http://foto2.m.onet.pl/_m/7608e6596f61350b5d453490967dce42,10,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/451ef5b1d45d60cf31cbdad6bc073d63,10,19,0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Wiedziałam, że szybko znajdzie dom, bo jest ładny i jest bardzo w typie rasy. Nie jest jakimś mieszańcem co po owczarku ma tylko kolory, ale wygląda jak owczarek z prawdziwego zdarzenia. Do tego fajny charakter i szybko się chłopakowi udało.
Oby tak wszystkie nasze psiaki znajdowały domy :)

Link to comment
Share on other sites

Neo wrócił dziś z kastracji do schroniska,czuje się dobrze.Jego nowy domek umówił się ze schroniskiem na odbiór Neo w poniedziałek:lol:

I jeszcze trochę Neo z sobotniego spacerku:
[IMG]http://foto0.m.onet.pl/_m/d46c0b618b93e43181d9cbc4abf6909c,10,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/90692eeaf749c0648f3653b5f8fc64ad,10,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto0.m.onet.pl/_m/c5f01e71ea99f8ef5425239a43216e68,10,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto0.m.onet.pl/_m/23996cbfd4c14d864528d1203d968ce4,10,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto2.m.onet.pl/_m/496711d72bf271a04db2b79edc3fae86,10,19,0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze:
[IMG]http://foto0.m.onet.pl/_m/2ab6a03784087ba91b2033dae9a1c1d8,10,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/eb5e3d77cc5f4645ae544e1fcd962411,10,19,0.jpg[/IMG]

Straszny młodziak,nie rozumie czego się od niego chce,nie potrafi chodzić na smyczy.Był poruszony spacerkiem.W starym domku pewnie nikt go niczego nie uczył .Mam nadzieję,że nowy domek poświęci mu tyle czasu ile trzeba,żeby stał się mądrym,poukładanym psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romka']Będzie...wszystkie nasze psiaki są kastrowane i sterylizowane
A ja już dostałam telefon w sprawie Neo z Łodzi i już proszę Temidę o sprawdzenie domku:lol:[/QUOTE]

Jestem tu nowy ale włożę kij w mrowisko. Trudno.

1. Piękny pies ale dlaczego został okaleczony?

2. Jaki przepis w randze ustawy NAKAZUJE kastrowanie zwierząt?

3. Czy ten zabieg wykonywał weterynarz ?

4. Kto finansuje zabiegi celowego okaleczenia psa i skąd pochodzą na to środki finansowe?

5. Kto pozwala ,żeby już PO TRZECH dniach psa po zabiegu operacyjnym psa wydawać do adopcji?

6. Czy pies po operacji został odpowiednio zabezpieczony poprzez założenie kołnierza uniemożliwiającego rozdrapywanie rany i czy po operacji dostał stosowne antybiotyki. Jeżeli tak to skąd były na to środki i czy antybiotykoterapia.jest udokumentowana?

7. Bez tych danych ja osobiście bardzo bym się zastanowił przed podjęciem decyzji adopcyjnej.

Pozdrawiam przeciwników bezmyślnego okaleczania.

Jerry

Link to comment
Share on other sites

Wszelkie kastracje przeprowadzane są u weterynarza, a nie u rzeźnika w piwnicy. I płaci za to miasto lub gmina. Podobnie jak za leczenie każdego zwierzaka. I wszelkie dokumentacje znajdują się w lecznicy i w karcie każdego schroniskowego zwierzaka.
Jak kastracja okalecza psa, przepraszam? Nie można już go użyć do produkcji kolejnych kundli to nazywa się to okaleczanie? Nic dziwnego, że największy problem z kastracją mają właśnie faceci.
Nie widzę nic złego w wydaniu psa po trzech dniach do adopcji, lepiej żeby dochodził do siebie w ciepłym domu, a nie zimnym boksie.

Tyle, nie ma po co karmić trola.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']Wszelkie kastracje przeprowadzane są u weterynarza, a nie u rzeźnika w piwnicy. I płaci za to miasto lub gmina. Podobnie jak za leczenie każdego zwierzaka. I wszelkie dokumentacje znajdują się w lecznicy i w karcie każdego schroniskowego zwierzaka.
Jak kastracja okalecza psa, przepraszam? Nie można już go użyć do produkcji kolejnych kundli to nazywa się to okaleczanie? Nic dziwnego, że największy problem z kastracją mają właśnie faceci.
Nie widzę nic złego w wydaniu psa po trzech dniach do adopcji, lepiej żeby dochodził do siebie w ciepłym domu, a nie zimnym boksie.

Tyle, nie ma po co karmić trola.[/QUOTE]

Bardzo przykre jest takie stanowisko. Kastracja jest bardzo poważnym okaleczeniem i to zarówno hormonalnie jak i psychicznie. Produkcja kundli? Jak to rozumieć? To kundel nie ma psychiki, nie ma takich samych potrzeb co pies rasowy na wystawę??? I dalej brak odpowiedzi jaki przepis prawa [U][I][B]WYMUSZA[/B][/I][/U] okaleczanie zwierząt w schroniskach? Powtarzam, to [U][I][B]BYŁ[/B][/I][/U] piękny pies, który został bezpowrotnie okaleczony.I skoro za kastrację płaci miasto czy gmina to wątpliwe jest, żeby ten psiak dostał antybiotyki, konieczne przy takiej operacji. Z jednym się zgadzam, lepiej, żeby po kastracji szybko pozbyć się psa ze schroniska, szybko pozbyć się problemów z jego dochodzeniem do zdrowia.
Pozdrawiam, zwolenników okaleczania również.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jerry98']Bardzo przykre jest takie stanowisko. Kastracja jest bardzo poważnym okaleczeniem i to zarówno hormonalnie jak i psychicznie. Produkcja kundli? Jak to rozumieć? To kundel nie ma psychiki, nie ma takich samych potrzeb co pies rasowy na wystawę??? I dalej brak odpowiedzi jaki przepis prawa [U][I][B]WYMUSZA[/B][/I][/U] okaleczanie zwierząt w schroniskach? Powtarzam, to [U][I][B]BYŁ[/B][/I][/U] piękny pies, który został bezpowrotnie okaleczony.I skoro za kastrację płaci miasto czy gmina to wątpliwe jest, żeby ten psiak dostał antybiotyki, konieczne przy takiej operacji. Z jednym się zgadzam, lepiej, żeby po kastracji szybko pozbyć się psa ze schroniska, szybko pozbyć się problemów z jego dochodzeniem do zdrowia.
Pozdrawiam, zwolenników okaleczania również.[/QUOTE]
I jeszcze jedno. Kastracja to najbardziej drastyczny sposób na ograniczenie populacji niechcianych psów. A wystarczyłoby operacyjnie podwiązać nasieniowody zachowując funkcje hormonalne jąder. Pies pozostałby psem a nie psim eunuchem. No, ale to kosztuje znacznie więcej niż brutalna kastracja. Jak widać wypowiadają się tutaj nie tylko miłośnicy zwierząt ale wprost przeciwnie. Trzeba niekiedy patrzeć okiem psa a nie być jego miłośnikiem na pokaz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']SŁusznie Jara, poprostu należy zignorowac...
Jeśli ktoś z Chojnic szuka onka to w Pile i Jędrzejewie jest ok 70 owczarków..[/QUOTE]

Beka,rozmawiałm juz z panią z Chojnic.Poleciłam stronę z adopcjami owczarków.Szuka młodego aktywnego ale łagodnego psa jako towarzysza dla swojego młodego,aktywnego i łagodnego owczarka.Nie mogę odnaleźć jej numeru telefonu wśród innych telefonów,które mam.


Jerry...



(...)
[B]Art.[/B][B]11a.[/B]1.Rada gminy wypełniając obowiązek, o którym mowa w art. 11 ust. 1, określa, w drodze uchwały, corocznie do dnia 31 marca, program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.
2.Program, o którym mowa w ust. 1, obejmuje:
1)zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku dla zwierząt;
2)opiekę nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie;
3)odławianie bezdomnych zwierząt;
[B]4)obligatoryjną sterylizację albo kastrację zwierząt w schroniskach dla zwierząt;[/B]

5)poszukiwanie właścicieli dla bezdomnych zwierząt;

6)usypianie ślepych miotów;
7)wskazanie gospodarstwa rolnego w celu zapewnienia miejsca dla zwierząt gospodarskich;

8)zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.
3.Program, o którym mowa w ust. 1, może obejmować plan znakowania zwierząt w gminie.
4.Realizacja zadań, o których mowa w ust. 2 pkt 3-6, może zostać powierzona podmiotowi prowadzącemu schronisko dla zwierząt.
5.Program, o którym mowa w ust. 1, zawiera wskazanie wysokości środków finansowych przeznaczonych na jego realizację oraz sposób wydatkowania tych środków. Koszty realizacji programu ponosi gmina.
6.Projekt programu, o którym mowa w ust. 1, przygotowuje wójt (burmistrz, prezydent miasta).
7.Projekt programu, o którym mowa w ust. 1, wójt (burmistrz, prezydent miasta) najpóźniej do dnia 1 lutego przekazuje do zaopiniowania:
1)właściwemu powiatowemu lekarzowi weterynarii;
2)organizacjom społecznym, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, działającym na obszarze gminy;
3)dzierżawcom lub zarządcom obwodów łowieckich, działających na obszarze gminy.
8.Podmioty, o których mowa w ust. 7, w terminie 21 dni od dnia otrzymania projektu programu, o którym mowa w ust. 1, wydają opinie o projekcie. Niewydanie opinii w tym terminie uznaje się za akceptację przesłanego programu.(...)




Art.11a ustawy o ochronie zwierząt...

Edited by Romka
Link to comment
Share on other sites

Supero, że psiak już dobrze się czuje:):):) Dyskusja co do zasadności kastracji lub sterylizacji przy takiej nadpopulacji bezpańskich psów, co za tym idzie ich cierpienia i mordęgi, nie ma najmniejszego sensu. Za to można w tym czasie pomóc w szukaniu domków, robieniu ogłoszeń, bazarów, itp......, krótko mówiąc zająć się czymś pożytecznym dla psiaków:).

Edited by Marycha35
Link to comment
Share on other sites

Właśnie,że jest o czym mówić. Jeżeli pies jest bezpański praktycznie bez możliwości adopcyjnych to zgoda , kastracja jest tym złem koniecznym. Ale jeżeli jest to pies który lada moment znajdzie dom to taki zabieg to zbrodnia. A co do skutków ubocznych i olbrzymich zagrożeń jakie w późniejszych latach występują u kastrowanych psów to wystarczy zapoznać się z wynikami badań w tym temacie na [url]www.greynest.com[/url]. Nie wystarczy mianować się miłośnikiem zwierząt, trzeba nim być naprawdę s nie na pokaz. Trzeba niekiedy patrzeć na życie okiem psa . Tak zwany miłośnik zwierząt często staje się ich oprawcą i katem.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co podejmować dyskusji. Nie od dziś wiemy, że za bezdomność zwierzaków odpowiedzialność ponoszą rozmnażacze. Do takich rozmnażaczy zaliczę również te osóbki, które nie rozumieją konieczności sterylizacji psów jako standardu w walce z ich bezdomnością. Proponuję dalsze wypowiedzi tego pseudomiłośnika psów zgłaszać do moderatora.

Link to comment
Share on other sites

Sterylizacja i kastracja jest koniecznością - nie tylko uchroni kolejne psy przed bezdomnością ale i z przyczyn zdrowotnych chroni suczki i psy przed wieloma chorobami (np. ropomacicze, rak prostaty, itd).
Moje prywatne suczki są wysterylizowane i nie zauważyłam jakiś skutków ubocznych ( a wręcz same plusy ) ......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lubaja']Sterylizacja i kastracja jest koniecznością - nie tylko uchroni kolejne psy przed bezdomnością ale i z przyczyn zdrowotnych chroni suczki i psy przed wieloma chorobami (np. ropomacicze, rak prostaty, itd).
Moje prywatne suczki są wysterylizowane i nie zauważyłam jakiś skutków ubocznych ( a wręcz same plusy ) ......[/QUOTE]

Podane wypowiedzi są ogólnie znane. ogólniej cytowane przez bezkrytycznych zwolenników albo wręcz zwolenników okaleczania zwierząt. Proponuję zapoznać się jednak z wynikami badań naukowych na podanej już stronie [url]www.greynest.com[/url] w rozdziale "zdrowie" i uzupełnić wiadomości na ten temat.
pozdrawiam i życzę dużo szczęścia w utrzymaniu zdrowia posiadanych zwierząt za kilka lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UBOCZE']Nie ma co podejmować dyskusji. Nie od dziś wiemy, że za bezdomność zwierzaków odpowiedzialność ponoszą rozmnażacze. Do takich rozmnażaczy zaliczę również te osóbki, które nie rozumieją konieczności sterylizacji psów jako standardu w walce z ich bezdomnością. Proponuję dalsze wypowiedzi tego pseudomiłośnika psów zgłaszać do moderatora.[/QUOTE]

Panie/Pani UBOCZE. Proszę nie zapominać o wrażliwości na cierpienie . Proponuję także zapoznać się z fizjologią zwierząt i dokładniej poznać pojęcie " miłośnik zwierząt". Nie wystarczy robić coś na pokaz. Trzeba rzeczywiście rozumieć zwierzęta i robić coś dla ich dobra. Okaleczenia to nie jest cecha miłośnika a kata.
Mam nadzieję, że nauczane dzieci nie przejmą sposobu myślenia nauczyciela.
Pozdrawiam i proponuję przemyśleć swoje stanowisko.

Link to comment
Share on other sites

Wy wszyscy tak kulturalnie tłumaczyliście negatywne skutki braku kastracji i gościu i tak nie zrozumiał.
Ja napiszę o negatywnych skutkach braku kastracji u ludzi : POJAWIANIE SIĘ NA ŚWIECIE dziwnych typów pokroju kolegi ......
Może ...... to zrozumie :evil_lol:
Pozdrawiam ......i proponuję przemyśleć swoje stanowisko :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jerry98']Panie/Pani UBOCZE. Proszę nie zapominać o wrażliwości na cierpienie . Proponuję także zapoznać się z fizjologią zwierząt i dokładniej poznać pojęcie " miłośnik zwierząt". Nie wystarczy robić coś na pokaz. Trzeba rzeczywiście rozumieć zwierzęta i robić coś dla ich dobra. Okaleczenia to nie jest cecha miłośnika a kata.
Mam nadzieję, że nauczane dzieci nie przejmą sposobu myślenia nauczyciela.
Pozdrawiam i proponuję przemyśleć swoje stanowisko.[/QUOTE]

Ta wypowiedź ma już niewiele wspólnego z zasadami kultury. No cóż, może jednak są to oznaki wyrzutów sumienia. Powtarzam jeszcze raz to co rozumny człowiek pojmie po przeczytaniu postów tych, co najpierw okaleczą a później zgrywają obrońców zwierząt - "Byleby mnie nazywano obrońcą zwierząt, nieważne są zwierzęta, ważny jestem JA ".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wapiszon']Wy wszyscy tak kulturalnie tłumaczyliście negatywne skutki braku kastracji i gościu i tak nie zrozumiał.
Ja napiszę o negatywnych skutkach braku kastracji u ludzi : POJAWIANIE SIĘ NA ŚWIECIE dziwnych typów pokroju kolegi ......
Może ...... to zrozumie :evil_lol:
Pozdrawiam ......i proponuję przemyśleć swoje stanowisko :evil_lol:[/QUOTE]

Sorry, wypowiedź uprzednia dotyczy wspiszona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...