Jump to content
Dogomania

PSY ZNALEZIONE W LESIE


Recommended Posts

Przybłąkał się do mnie na podwórko kotek ale coś mu dolega bo ma cały czas wysunięty język i mam wrażenie że jest coraz słabszy.Nie mogę go zabrać do weta kot jest na wpół dziki i nie daje się wziąć na ręce do mnie dochodzi na odległość około pół metra.Czy ktoś miał taki przypadek i wie co może być temu kotu???Bardzo mi go szkoda jest taki fajny kolorystycznie.

Link to comment
Share on other sites

Może mieć złamaną lub uszkodzoną szczękę, z tego powodu nie może jeść i słabnie biedulek. W zeszłym roku znalazłam kota z autoimmunologinczym zapaleniem dziąseł + nadziąślakiem, był chudy i brudny przez kłopoty z jedzeniem. Dopiero po leczeniu encortonem i usunięciu czterech zepsutych zębów doszedł do siebie. Bez veta się nie obejdzie...

Link to comment
Share on other sites

Może mieć złamaną lub uszkodzoną szczękę, z tego powodu nie może jeść i słabnie biedulek. W zeszłym roku znalazłam kota z autoimmunologinczym zapaleniem dziąseł + nadziąślakiem, był chudy i brudny przez kłopoty z jedzeniem. Dopiero po leczeniu encortonem i usunięciu czterech zepsutych zębów doszedł do siebie. Bez vetIa się nie obejdzie...


On je ale pyszczek ma cały czas brudny i jest coraz chudszy,nie jestem wstanie mu pomóc on nie daje się złapać najbliżej podszedł do mnie tak na ok pół metra ale jak wyciągnęłam rękę to się odsunął.Jak mnie tylko zobaczy to miałczy żebym dała mu jeść ale nie chce podejść.Tak mi go szkoda bardzo chciałabym mu pomóc ale nie wiem jak to zrobić :-( Wcześniej pił mleko a teraz nie chce tylko tyle co kiełbasę zje.
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co poradzić... Jedyne co pozostaje to mimo wszystko spróbować go złapać i iść do veta. Jeśli jest wygłodzony to może da się podejść. A jakie ma kupki? Ten "mój" z chorymi dziąsłami robił normalne kupy mimo choroby. Kiedyś próbowałam z mężem łapać malutkiego kotka podbierakiem na ryby (siatką z rączką) i się udało.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byłam u weta z Kodą i dostałam zalecenie mam zmienić jej karme,sucha karma odpada bo ona lubi ale tylko jako dodatek do chrupania a gotowanego to już nie wiem co jej można dawać praktycznie po wszystkim ma biegunki :-( A żeby tego było mało to teraz ma znowu chore oko już trzeci raz ma zapalenie spojówki :-(

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj go nie widziałam ale deszcz padał to pewnie gdzieś się schował,cały czas ma język wysunięty a wczoraj jak byłam z Koda u weterynarza to po prostu zapomniałam się zapytać o kota to wszystko przez nerwy bo nie wiem co będzie z moją kochaną sunia,będę musiała zrobić jej badania ale w tej chwili muszę się wstrzymać z tym ze względów finansowych już jestem zadłużona w gabinecie na 156zł jak oddam to wtedy będę mogła myśleć o badaniach ale zrobię choćbym miała później spłacać przez rok ten dług.Koda jest już 6 lat na relanium to też mogło uszkodzić wątrobę ale nie mogę odstawić tych leków wtedy najprawdopodobniej wystąpi atak padaczki,już kiedyś próbowałam zmniejszyć jej dawkę tego lęku i dostała dwóch ataków padaczki po kolei.Wcześniej miała problemy z uszami teraz jeszcze doszły oczy i te biegunki.

Link to comment
Share on other sites

U Kody już lepiej z okiem jak na razie biegunek nie ma i oby tak zostało a kicia jest coraz bardziej odważna i dzisiaj zaglądała do mnie do domu bo była głodna.Nadal nie daje się złapać ale już tak nie ucieka,może da się z czasem złapać.Ten język ma cały czas wysunięty ale troche mniej niż wcześniej.Normalnie je i pije to chyba nie jest bardzo źle.

Link to comment
Share on other sites

11215118_1090024151008138_17132530168996

12019938_1090024751008078_26165070916234

12004962_1090024824341404_52483024347082

11206038_1090024877674732_43539245791709

12039451_1090023781008175_82147248744155
12046939_1090023854341501_24944772677637

12037974_1090023917674828_82451524192080

11260329_1090024077674812_47183520055374
 

 

Takie dwa psiaki ktoś wypuścił w lesie niedaleko działki,jakiś pan przyprowadził ich do nas na działke z pytaniem czy to moje psy po wyjasnieniu że to nie moje psy zabrał je do miasta teraz psy biegają po ulicach i śpią w takim miejscu gdzie w każdej chwili coś może im się stać,śpią bardzo blisko jezdni.Zdjęcia zrobiłam jak psiaki już w mieście przyszły do nas na podwórko,daliśmy im jeść,pić i nic więcej nie mogę zrobić.Ten duży przyszedł do mnie przytulił się a ja oczywiście łzy w oczach bo nic nie mogę zrobić.Psiaki cały czas biegają razem i razem śpią mały wtulony w dużego.Widuje ich jak chodzę z Kodą na spacer.

 

 

 

 

Psiaki już bezpieczne w hotelu u Jamora.

Link to comment
Share on other sites

12063404_1097299810280572_32255568552687

Karma od Marioli N z fb,karmy jest 9 kg więc przy tej gromadce na długo nie starczy,jeżeli ktoś by mógł zakupić jakąś suchą karme to bardzo bym była wdzięczna,a jeżeli ktoś by chciał wpłacić pieniądze na udostępnione konto to też bym była wdzięczna liczy się każda złotówka bo na koncie jest tylko 89zł :-( Mile widziana karma dla kota ale nie wiem czy oprócz puszek jest jeszcze jakaś miekka karma np jak karma dla psów Frolic,te kółeczka są miekkie a kicia ma chyba problemy z gryzieniem twardych rzeczy.A może ktoś by chciał zakupić jakiś preparat od kleszczy dla psów bo znowu atakują i jest ich bardzo dużo,psiaki mają założone obroże kiltix ale już przestają działać były założone chyba w marcu lub w kwietniu,boje sie że znowu któryś może zachorować od kleszczy.Z góry dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...