Jump to content
Dogomania

Artysta zjadł psa corgi... Yoko Ono też spróbowała kawałek...


lewkonia

Recommended Posts

[B][FONT=Arial][SIZE=2]Przeczytałam w dzisiejszej Gazecie Wyborczej tekst (artykuł wkleiłam, bo po miesiącu znika i korzystanie z archiwum kosztuje).[/SIZE][/FONT][/B]

Uważam,że istnieją granice, do których obrońcy zwierząt mogą się posunąć.


[B]<H1>Artysta zjadł psa corgi w proteście przeciw księciu Filipowi[/B]

[B]asz, AP[/B]

[B]2007-05-31, ostatnia aktualizacja 30 minut temu [/B]


[B]Brytyjczyk Mark McGowan chciał zwrócić uwagę na złe traktowanie zwierząt przez rodzinę królewską. Na znak protestu artysta zjadł klopsy z pieska corgi (ulubionej rasy królowej Elżbiety II). [/B]

[SIZE=2]Niedawno brytyjskie media doniosły, że mąż królowej, książę Filip zatłukł na śmierć upolowanego lisa. McGowan, chcąc zwrócić uwagę opinii publicznej na ten incydent, zjadł danie z psa przy stole ustawionym na jednej z londyńskich ulic. Wydarzenie było na żywo transmitowane przez radio.

- W Wielkiej Brytanii kochamy zwierzęta. Dlaczego więc pozwalamy ludziom - zwłaszcza ludziom, którzy mają reprezentować nasz kraj - na tak brutalne ich traktowanie? - tłumaczył McGowan.

Artysta zapewnił, że corgi, którego zjadł, zmarł naturalną śmiercią i nie został zabity na potrzeby happeningu. - Żeby mięso było zjadliwe, zmielono je z jabłkiem, cebulą i przyprawami, a gotowe klopsy podano z sałatą - tłumaczył McGowan. - Zjadłem trzy kawałki, ale dwa wyplułem. Tak naprawdę przełknąłem więc tylko półtora - mówił później.

Pałac Buckingham odmówił komentarza. Brytyjska organizacja zajmująca się prawami zwierząt podkreśliła, że doniesienia o brutalnym zachowaniu księcia Filipa nie są podparte żadnymi dowodami.

W wydarzeniu uczestniczyła również Yoko Ono. Była żona Johna Lennona również zjadła kawałek klopsa.

[/SIZE]
[SIZE=2][/SIZE]


</H1>[B][SIZE=2][/SIZE] [/B]

Link to comment
Share on other sites

Dziewuchy,niechce sie z wami kłócić,ale ten człowiek nic złego nie zrobił....
Pies już nie żył.
Pokazał tylko protest,za księcia Filipa powinniśmy sie wstydzić.
Prosze bardzo możecie mnie zwyzywać,ale ja myśle że ta forma protestu obrońców praw zwierząt była wręcz normalna, i dająca do rozsądku.
Owszem zgadzam sie ze to troche dziwne- u nas w Polsce.
Ale w Wielkiej Brytanii i w Stanach czy też innych krajach,to byłoby na porządku dziennym.
I nic rewelacyjnego...

Nie mówiąc o tym jak Książe Filip sie zachował-wkońcu to KSIążE i powinien sie zachowywać,nie dopuszczać do takich rzeczy.

To jest Moje zdanie.
i nie zdziwie sie jeśli ktoś mi coś złego na ten temat powie...ale powtarzam to jest Moje zdanie;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anecioreczek']Dziewuchy,niechce sie z wami kłócić,ale ten człowiek nic złego nie zrobił....
Pies już nie żył.
Pokazał tylko protest,za księcia Filipa powinniśmy sie wstydzić.
Prosze bardzo możecie mnie zwyzywać,ale ja myśle że ta forma protestu obrońców praw zwierząt była wręcz normalna, i dająca do rozsądku.
Owszem zgadzam sie ze to troche dziwne- u nas w Polsce.
Ale w Wielkiej Brytanii i w Stanach czy też innych krajach,to byłoby na porządku dziennym.
I nic rewelacyjnego...

Nie mówiąc o tym jak Książe Filip sie zachował-wkońcu to KSIążE i powinien sie zachowywać,nie dopuszczać do takich rzeczy.

To jest Moje zdanie.
i nie zdziwie sie jeśli ktoś mi coś złego na ten temat powie...ale powtarzam to jest Moje zdanie;][/quote]

no tak zorbił cos jako obronca zwierząt no ale są jakieś granice zdrowego rozsądku a co do tego księcia Filipa to brak mi słów wogóle

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANKA_89']o co tyle krzyku?
pies zmarł naturalnie, facet zjadł tylko troche aby zwrócić uwagę na problem, co innego gdyby specjalnie zabił psa aby go zjeść:shake:[/quote]
Właśnie więc musimy sie zastanowić nad szacownym księciem Filipem (czy jak mu tam :evil_lol: )... Problem w tym że nie ma dowodów a niewiem czy gdy by były to policja by wyciągneła konsekwencje bo to książe... Chociaż to wielka brytania a nie taka Polska....:shake:

Link to comment
Share on other sites

Niestety,trzeba wziąść pod uwage to że jest księciem-i że W Wielkiej Brytanii polowania na lisy,to rzecz...naturalna:shake:
Jednakże zachowanie Księcia Filipa(skatowanie lisa),jest nie naturalne wręcz oburzające i karygodne!...
Nic w tym nie zrobimy,detronizacji nie dostanie,jedyne co jest do zrobienia to protesty obrońców praw zwierząt, i miejmy nadzieje ze książe Filip sie przyna do błędu, i postawi SOBIE jakąś kare...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zorlis']Anecioreczek, w co Ty wierzysz xD[/quote]
wole wierzyć w to niż np.w to ze Teletubisie były Ped... no ;/ albo o przemianach na lepsze w POLSce Kiedy na nasz TRON wszedł wiecie kto;]
[quote name='Agnieszka i Ogiś']W WB jest jakaś organizacja ochrony wolnyh zwierząt?I kto postawił te lisaste zarzuty?[/quote]
postawili ogólnie,ochorna praw zwierząt.
Ale napewno jest ochrona wolnych zwierząt...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...