Jump to content
Dogomania

Którą karmę wybrać?


Maron86

Recommended Posts

  • Replies 356
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gryf80']psiaro sprawdzałas czy jest w wersji robust(nie wiem czy gramatycznie napisałam),albo moze brit care?czy cos tańszego?[/QUOTE]



Wlasnie przegladalam i niewidze w zadnej purinie pro plan :( aa w brit wiem ze jest ale slyszalam ze gorsza od proplanu , wiem tez ze w eukanubie ponoc jest i acanie i royalu ale to juz z wyzszej polki karmy no oprucz jeszcze tego royala hmmm ale chcialm zmienic z kurczak na o inny rodzaj

Link to comment
Share on other sites

andromeda- dzięki, chyba zaryzykuję i wezmę, trochę ryzyk fizyk, bo kupię od razu 15 kg, a ona do tej pory nie chciała nic poza MM, którego skład nie powala, zobaczymy niestety akurat tej karmy nie mam możliwości wziąć na próbę. Najwyżej będę dosmaczać.

psiara- jaki przedział cenowy Cię interesuje i w jakim przedziale cenowym, na Twoim miejscu kupiłabym lepszą karmę bez chwytów marketingowo-stawowych, a kupiła fajny suplement i dodawała go do karmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']andromeda- dzięki, chyba zaryzykuję i wezmę, trochę ryzyk fizyk, bo kupię od razu 15 kg, a ona do tej pory nie chciała nic poza MM, którego skład nie powala, zobaczymy niestety akurat tej karmy nie mam możliwości wziąć na próbę. Najwyżej będę dosmaczać.
[/QUOTE]
Jeśli Twoja suczka jadła MM to Lupo jest podobną karmą. Czemu nie może wziąć jej na próbę? Sklep "luposan" wysyła bezpłatne próbki, płacisz tylko za kuriera, ale tych próbek jest ponad 2 kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiaraAAA']Wlasnie przegladalam i niewidze w zadnej purinie pro plan :( aa w brit wiem ze jest ale slyszalam ze gorsza od proplanu , wiem tez ze w eukanubie ponoc jest i acanie i royalu ale to juz z wyzszej polki karmy no oprucz jeszcze tego royala hmmm ale chcialm zmienic z kurczak na o inny rodzaj[/QUOTE]
zamiast przepłacać za royala to może ta:[url]http://www.arionklubhodowcow.pl/index.php?pd=karmy&rodzaj=psy&typ=premium&produkt=44[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']Jeśli Twoja suczka jadła MM to Lupo jest podobną karmą. Czemu nie może wziąć jej na próbę? Sklep "luposan" wysyła bezpłatne próbki, płacisz tylko za kuriera, ale tych próbek jest ponad 2 kg.[/QUOTE]

To prawda często przy zamówieniu prosiłam o próbki. Nigdy nie było problemu.

Bardzo lubię sklep Luposan i produkty tej firmy- szczególnie suplementy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Dzięki za informację, weszłam na stronę, ale ślepam jak kura i nie widzę informacji o próbkach.[/QUOTE]

Przypuszczam że musisz napisać maila o próbki.

Jak kupowałam u nich suplementy to próbki dodawali sami bez proszenia. I nie jak inni że jedną lub dwie, ale kilka ok 12 sztuk.

Link to comment
Share on other sites

Ooo nie wiedziałam że tak powinny wyglądać qpy psa :lol:

Co do karmy to wiem że brit care ma glukozaminę, Acana pacyfić, orijen - te na 100%
Jeśli masz dużego psa i potrzebujesz karmy z glukozaminą, to zwyczajnie dokup suplementy i dosypuj do karmy. Osobiście tak robię i nie mam problemów, a mam duże psy którym masa idzie na stawy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Dzięki dziewczyny, człowiek się uczy przez całe życie :)[/QUOTE]
A jak będziesz zamawiała próbki, to chyba trzeba im napisać, dla jakiego psa, bo mi dorzucili część próbek nowej MM dla juniora i dla seniora, żadnej normalnej.;)

Co do glukozaminy w karmach, to chyba większość karm z przeznaczeniem dla dużych ras ma ją w składzie, ale to nie są takie ilości, żeby nie warto było suplementować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']A jak będziesz zamawiała próbki, to chyba trzeba im napisać, dla jakiego psa, bo mi dorzucili część próbek nowej MM dla juniora i dla seniora, żadnej normalnej.;)

Co do glukozaminy w karmach, to chyba większość karm z przeznaczeniem dla dużych ras ma ją w składzie, ale to nie są takie ilości, żeby nie warto było suplementować.[/QUOTE]

Prawda, jak napiszesz o jaką karmę chodzi i dla jakiego psa to włożą stosownie do wielkości zwierzaka :) Ostatnio tak prosiłam.

W innym wypadku wkładają próbki dwóch karm.

Profilaktycznie na stawy stosuje preparat Luposan Gelenkkraft 20%. Fajnie sprawdza się przy szczeniakach.

Link to comment
Share on other sites

Dziś Szama je 2gi dzień wyłącznie Purizone rybną, szczerze średnio jestem zadowolona. Fakt mieszana z FirstMate dawała świetny efekt - pies zadowolony, chętny do jedzenia, qpy w porządku.
Jednak teraz? Teraz pies 'leje' jakimś śmierdzącym żelowatym czymś... Nie wiem czy powinnam go trzymać na samej tej karmie, czy może dla niego to za dużo białka i powinnam czymś karmę 'zaśmiecać'? Z drugiej strony na Orijen rybnym tego nie miałam.
Miał ktoś już taki problem przy przejściu z karmy na karmę? U mnie sprawa zawsze była jasna już przy mieszaniu, wystarczyło 1/7 z porcji nowej karmy. Tu właśnie dopiero jak w 100% przeszedł na Purizone.
Dodam jeszcze że jego bąki są tragiczne, a on akurat dawno mi nie bączył - Magia owszem, Jeanne też się zdarzało - ale nie Szaman.

Link to comment
Share on other sites

U mnie było właśnie tak po Firstmate :(
Kupiłem młodemu tą rybną karmę i miałem nadzieję, że wyjdzie mu ona na dobre; nabierze masy, sierść się poprawi na zimię a tu klops:( Czasem to dosłownie leciało z tyłka...Starszy jadł Canidae i było całkiem, całkiem. Zamieniłem psom karmy i teraz czasem i starszemu leci mazia a najczęściej półżadziaki. Myślę, że to coś nie tak z ta karmą; może juz po terminie tylko worki poprawione, przy produkcji wyszło coś nie tak i to wadliwa partia??? Zdziwiło mnie że w ŚK przez długi czas była w promocyjnej cenie bo 124 zł za worek kiedy normalnie kosztuje ponad 2 stówy...A co do samego ŚK to wiem że mieli niesamowite obroty. Rozmawiałem z kurierem DPD to mówił że czasem specjalnie dla nich dwa duże busy po odbiór paczek przyjeżdżały. Więc jak widze że już nie działają to jest to trochę dziwne dla mnie...

Link to comment
Share on other sites

[B]Maron86[/B] jak czytam, co piszesz, to sama sraczki dostaję. Mamy co prawda jeszcze trochę canidae, ale jak się skończy, to mi się zacznie. O ile suczka zje bez problemów wszystko, co nie ma ptactwa, to z Juniorem mam podobny problem. Jak nie rzadkie kupy, to chociaż ze śluzem, żarcie trawy, przelewanie w brzuchu i odmawianie jedzenia, dodatkowo po kukurydzy w karmie zaczynają ropieć mu oczy. Koszmar. Jedyna moja nadzieja w karmach TOTW.
Zanim zaczęliśmy canidae pomagała jedynie odżywka dla koni, która zawiera flawolignany.

Link to comment
Share on other sites

No u Szamana tym razem to nie jest typowe lanie z tyłka, on się załatwia 2-3x dziennie, ale właśnie takim 'glutem' ciemnym, lepkim i lekko śmierdzącym. Jednak zawsze jak coś było nie tak to była śmierdząca woda z tyłka + 12x na spacer w ciągu dnia + wyjścia nocne. Pies zwyczajnie nie wytrzymywał...
Dzwoniłam w sprawie Szamana i jego reakcji na karmę do wetki. Poradziła mi zmniejszyć trochę ilość karmy (jadł jej 'aż' 350g, ale ze smakiem) i dawać około 250g gotowanej marchewki z siemieniem lnianym. Przez kilka dni tak, a później schodzić na mniejszą ilość gotowanej marchwi. Spróbuję ten sposób bo Szaman i tak za marchewkę zrobi wszystko :evil_lol: i zdam relacje za kilka dni czy się unormowało czy nie.

Karma jest na 100% ok, je ją aktualnie jeszcze Magia. Nie ma żadnych bąków, qpy ładne i zwarte. Czasem po prostu jest tak że to co służy jednemu psiakowi, strasznie szkodzi innemu. Wystarczy że jest tam jakieś zioło które Szaman bardzo źle przyswaja, ale jest szansa że jego organizm się dostosuje. Szczerze to nawet lepiej że mniej karmy dawać, a w zamian marchew - trochę taniej wyjdzie i mimo tego nadal nie będzie zbóż, a ryby jest tam naprawdę dużo.

PS. Sorry za tak dokładne opisy, jednak wolę opisać szczegółowo bo może ktoś miał właśnie też identyczny problem co ja i zna 'rozwiązanie' na tą zagadkę. Poza tym jak się sprząta qpy to się dokładnie wie 'co się zbiera' :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Moja suka jakoś nie toleruje karm,które w składzie mają rybę,jak tylko poczuje rybi zapach zaraz odchodzi od michy. Kiedyś próbowałam ją pokarmić rybnym Purizonem tzn.podałam jej łyżką, bo inaczej nie dało się jej skusić na ta karmę.Później żałowałam swojej głupoty bo psina wyszła na podwórko i wszystko zwymiotowała. Z tego wynika że psy jak ludzie, nie wszystkie smaki im pasują. Od długiego czasu karmię ją Marcus Muhle,ale teraz dla urozmaicenia,zamówiłam w zooplusie karmę tego samego producenta MM Black Angus,jest droższa ale ma w składzie więcej gatunków mięsa,paczka dzisiaj doszła Luna ze smakiem zjadła karmę,a za 440 punktów dostałam gratis super cążki Trixie do obcinania pazurów mojej labradorce. Zaraz obcięłam,cążki sprawdzają się znakomicie.

Link to comment
Share on other sites

mozarcik to ty nie wiesz że najważniejsze w karmie są ... pkt do zbierania w sklepie? Wcale nie to ile karma kosztuje, jaki ma skład, że ma zboża (gdzie na tym wątku szukamy bez-zbożowych).
To samo tyczy się innego tematu o sklepach internetowych z karmami, założyciel wątku szuka tanich i dobrych - został polecony sklep gdzie na worku 15kg karm jest różnica +30zł niż na allegro (dostawa i tu i tu gratis), ale pkt można zbierać :multi:.

Link to comment
Share on other sites

Dziś już są pierwsze efekty poprawy po karmie purizone rybnej + gotowana marchewka. Robi takie jak przy 'mieszaniu' z FirstMate. Zmniejszę jeszcze ilość karmy i zwiększę ilość gotowanej marchwi aż uzyskam dobry efekt, później będę schodzić powoli z marchwi.

Link to comment
Share on other sites

To fajnie, myślę, że w razie W możesz mu ten dodatek marchewki przeciągnąć albo o ile to niezbyt kłopotliwe w niedużych ilościach w ogóle przy niej zostać, ta karma ma tak dużo białka, że spokojnie możesz ją trochę zaśmiecić.

Poza tym umknęło mi, bo może było już to pytanie, czemu nie zdecydowałaś się na gotowane?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...