Jump to content
Dogomania

Wybór karmy.


wooke

Recommended Posts

O, a która to? Chodzi Ci o Seniora Grey Peak? Czy jest coś jeszcze podobnego? Może dla moich się nada.
Tylko że jak patrzę na skład, to wychodzi jak każdej innej karmy, tylko zamiast kupy ryżu czy kukurydzy mam kupę ziemniaków :P No ale to jest właśnie nieszczęście karm light/senior. Jak mus to mus.

Link to comment
Share on other sites

z definicji te, ktore maja niska zawartosc bialka i tluszczu...

warto dodac, ze psa wcale nie odchudza sie na karmie niskobialowej tylko na armie o niskiej zawartosci weglowodanow, bo pies to nie czlowiek.
karmy niskobialkowe wolfsbluta to nie sa karmy typu light. np na cold wate moje suki (mlode psy 3 i 2 letni) natychmiast przybieraja na wadze.

[URL="http://free-dog.pl/pl/c/WOLFSBLUT-niskobialkowy%2C-niskotluszczowy/26"]http://free-dog.pl/pl/c/WOLFSBLUT-niskobialkowy%2C-niskotluszczowy/26



[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Witajcie z rana. Może doprecyzuje jak to wyglądana tę chwilę. Mojemu psu po podaniu zastrzyków i tabletek Hepatiale wskaźniki bardzo szybko spadły praktycznie do normy. RC Hepatica chciałem jej sam podać, bo praktycznie nie było takiej potrzeby ale będę spokojniejszy jeśli wszystko się jeszcze bardziej unormuję. Weterynarz nie stwierdził objawów żadnej choroby. Szukam karmy o niskiej zawartości białka tylko dlatego żeby już nie obciążać zbytnio jej wątroby. Oczywiście nie chcę karmy, która będzie miała 30% albo i więcej białka. 20%, troszkę więcej jest do zaakceptowania, bo oglądając inne firmowe karmy odstraszały mnie ilością białka i tłuszczu.
Szukam także pod względem ceny. Chciałbym wydawać na suchą karmę miesięcznie ok. 50 - 60 zł za 3 kg. A do tego jeszcze dochodzi mokra karma, którą muszę jej dokładać, bo inaczej nie poruszy miski.
Nutram wychodzi na niską jakość za wysoką cenę. Animonda wychodzi na dobrą karmę, ale cena niska i czy odzwierciedla jej jakość. Kupiłem jej Ariona to nawet nie poruszyła, ani inny pies nie chciał jej jeść. Mam ograniczone pole manewru, bo mam dwa sklepy zoologiczne a mają tylko RC, Purinę i Pedigree a tych nie chcę. Nie mam więc dostępu do żadnych próbek innych karm, pozostaje mi tylko zamawianie przez internet, ale nie wiem gdzie mogę dostać jakieś próbki albo chociaż małe opakowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wooke']Witajcie z rana. Może doprecyzuje jak to wyglądana tę chwilę. Mojemu psu po podaniu zastrzyków i tabletek Hepatiale wskaźniki bardzo szybko spadły praktycznie do normy. RC Hepatica chciałem jej sam podać, bo praktycznie nie było takiej potrzeby ale będę spokojniejszy jeśli wszystko się jeszcze bardziej unormuję. Weterynarz nie stwierdził objawów żadnej choroby. Szukam karmy o niskiej zawartości białka tylko dlatego żeby już nie obciążać zbytnio jej wątroby. Oczywiście nie chcę karmy, która będzie miała 30% albo i więcej białka. 20%, troszkę więcej jest do zaakceptowania, bo oglądając inne firmowe karmy odstraszały mnie ilością białka i tłuszczu.
Szukam także pod względem ceny. Chciałbym wydawać na suchą karmę miesięcznie ok. 50 - 60 zł za 3 kg. A do tego jeszcze dochodzi mokra karma, którą muszę jej dokładać, bo inaczej nie poruszy miski.
Nutram wychodzi na niską jakość za wysoką cenę. Animonda wychodzi na dobrą karmę, ale cena niska i czy odzwierciedla jej jakość. Kupiłem jej Ariona to nawet nie poruszyła, ani inny pies nie chciał jej jeść. Mam ograniczone pole manewru, bo mam dwa sklepy zoologiczne a mają tylko RC, Purinę i Pedigree a tych nie chcę. Nie mam więc dostępu do żadnych próbek innych karm, pozostaje mi tylko zamawianie przez internet, ale nie wiem gdzie mogę dostać jakieś próbki albo chociaż małe opakowania.[/QUOTE]
Bozita, sucha karma szwedzka, z dopiskiem Light - białko 19%, tłuszcz 7%. Dostępna w 1,5kg opakowaniach. Może taka? :)
edit: dodatkowo ma linie również mokrą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']no wiec ja polecam w takim razie niskobialowa linie wolfsbluta.[/QUOTE] Ja również, jadła ją u mnie ostatnie 6 miesięcy życia 12-letnia suka z problemami wątrobowymi i nowotworem. Jak na jej stan było super, ładna sierść, kupy też - wręcz porównywalne do barfowych (zwarte i malutkie). Gdybym musiała zrezygnować z barfu, byłaby to pierwsza karma, jaką rozważałabym jako alternatywę. I też nie widzę sensu kupowania na ślepo karm typu senior, bo pies skończył któryś rok życia, ani nie jestem zwolenniczką tych typu light. Trzeba patrzeć przede wszystkim na skład i potrzeby psa.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przychodzi Animonda i zobaczymy czy będzie smakowała.
Szukałem jeszcze czegoś innego i znalezłem karmy takich firm:

• Profine

• Nutra Nuggets

Co o nich sądzicie? Z tego co znalazłem Profine ma wysoką zawartość mięsa, ok. 70%. Natomiast Nutra Nuggets konserwowana jest mieszniną tokoferoli, więc to chyba nie jest za zdrowe dla psa?
Dla porównania Josera i Animonda mają 30% zawartość mięsa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wooke']Dzisiaj przychodzi Animonda i zobaczymy czy będzie smakowała.
Szukałem jeszcze czegoś innego i znalezłem karmy takich firm:

• Profine

• Nutra Nuggets

Co o nich sądzicie? Z tego co znalazłem Profine ma wysoką zawartość mięsa, ok. 70%. Natomiast Nutra Nuggets konserwowana jest mieszniną tokoferoli, więc to chyba nie jest za zdrowe dla psa?
Dla porównania Josera i Animonda mają 30% zawartość mięsa.[/QUOTE]

Muszę Cie rozczarować - żadna z tych karm nie jest karmą mięsną, a mówienie o 70% mięsa jest nieporozumieniem. Przeczytaj na stronie producentów skład i przekonaj się jak wygląda w rzeczywistości; nie znajdziesz tam nigdzie wzmianki o mięsie. I nie sugeruj się tym, co piszą polscy importerzy, bo oni bardzo często w opisach karm "polepszają" składy by zachęcić do kupowania niezorientowanych klientów . Co do tokoferoli - nie musisz się niczego obawiać, są to witaminy E rozpuszczalne w tłuszczach.

Link to comment
Share on other sites

Przy Profine:
Wysoce przyswajana formuła (70% kurczak i warzywa). Czy wychodzi na to, że kurczaka może być także 30% a warzyw 40%?
Chyba zostanę przy Joserze.
Tylko muszę spróbować czegoś innego niż Festival, bo wydaje mi się, że pies ma łupież po niej. Teraz kończę 1.5 kg RC Hepatica i nie przedłużam kuracji, bo pies jest ciągle po nim głodny i robi tyle co owczarek :p
Z tą Animondą chyba nie warto kombinować, bo w internecie wychodzi za kg tyle samo co Josery. Zawartość mięsa praktycznie na tym samym poziomie, z tym że w Joserze mam kilka rodzajów. Ale zobaczymy jak zareaguje na Animondę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wooke']
Z tą Animondą chyba nie warto kombinować, bo w internecie wychodzi za kg tyle samo co Josery. Zawartość mięsa praktycznie na tym samym poziomie, z tym że w Joserze mam kilka rodzajów. Ale zobaczymy jak zareaguje na Animondę.[/QUOTE]


Jeszcze raz powtarzam: ani w Joserze, ani w Animondzie nie ma mięsa w składzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wooke']Ale w większości karm nie ma mięsa - jest tylko mączka.[/QUOTE]


Zadaj więc sobie trud i poszukaj karm na bazie mięsa, jeśli chcesz zadbać o dobrobyt swojego psa. Różnica pomiędzy karmami mięsnymi a mączkowymi polega na tym, że jakość białka pochodzącego z prawdziwego mięsa jest znacznie wyższa niż białka z mączek. Jakie są role białka w organizmie psa, szczególnie psa rosnącego, chyba wiemy wszyscy. Przypomnę tylko najważniejsze:
1) budulcowa-tworzy komórki i tkanki, warunkuje prawidłowy wzrost i rozwój!!!
2) transportowa-transportuje płyny ustrojowe
3) jest składnikiem krwi i płynów ustrojowych, utrzymuje prawidłowy bilans wody
4) z białek powstają enzymy trawienne, hormony i przeciwciała
5) wspomagają detoksykację organizmu
6) przyspieszają regenerację (gojenie ran)
7) umożliwiają funkcjonowanie mięśni (skurcz i rozkurcz), przekazywanie impulsów nerwowych.

Dlatego zazwyczaj karmy na bazie prawdziwego mięsa są droższe od mączkowych, chociaż niektórzy producenci tak doskonale wypromowali swoje mączkowe karmy, że ich ceny są niejednokrotnie wyższe lub zbliżone do karm mięsnych. Przykładem mogą tu posłużyć Acana, Orijen, Royal, Canagan, Simpsons i inne.

Edited by Elia
Link to comment
Share on other sites

Witajcie. Krótkie sprawozdanie. Przyszła wczoraj Animonda i niestety ale widzę, że nie bardzo podchodzi mojemu psu. Albo jest strasznie wybredny albo te karmy są do d***.
Odnośnie postu wyżej. Spróbuję zorientować się dzisiaj jake karmy jeszcze znajdę z samym mięsem. Ale z tego co wcześniej zauważyłem były one bardzo drogie. Niestety ale 100 zł za 3 kg nie jestem w stanie zapłacić, bo do tego dochodzi jeszcze kilka puszek mokrego w miesiącu. Jeśli nic nie znajdę będzie trzeba wrócić do Josery.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wooke']Witajcie. Krótkie sprawozdanie. Przyszła wczoraj Animonda i niestety ale widzę, że nie bardzo podchodzi mojemu psu. Albo jest strasznie wybredny albo te karmy są do d***.
Odnośnie postu wyżej. Spróbuję zorientować się dzisiaj jake karmy jeszcze znajdę z samym mięsem. Ale z tego co wcześniej zauważyłem były one bardzo drogie. Niestety ale 100 zł za 3 kg nie jestem w stanie zapłacić, bo do tego dochodzi jeszcze kilka puszek mokrego w miesiącu. Jeśli nic nie znajdę będzie trzeba wrócić do Josery.[/QUOTE]

Nie wiem jakie to są karmy w cenie 100 zł za 3 kg, ale bardzo dobre mięsne karmy kupisz już w przedziale cen 200-250 zł za worek 15 kg. Poza tym, w jakim celu dajesz psu karmy mokre, czyli puszki, wraz z karmą suchą? Po pierwsze, wszystkie konserwy są, jak sama nazwa wskazuje, konserwowane konserwantami tylko i wyłącznie pochodzenia chemicznego, bo ilość wody w konserwach dochodzi do 85% i nie da się zastosować naturalnych konserwantów; po drugie: mieszając suchą karmę z konserwą demolujesz cały bilans składników mineralnych jaki jest zachowany w suchej karmie, nawet tej o średniej jakości. Pamiętaj też, że dawka dzienna suchej mięsnej karmy dla psa jest zawsze mniejsza od podobnej mączkowej, czyli zużycie dobrej karmy jest powolniejsze, a co za tym idzie-daje też dodatkową oszczędność.

Link to comment
Share on other sites

Psu mokrej karmy dodaję niewielką ilość do smaku jest to Animonda GranCarno. Nie chcę kupować dużych worków żeby nie stała kilka miesięcy, a 3 kg wystarcza mi na miesiąc. W takim razie zaproponuj mi jakieś dobre marki, których karmy będą smakowały psu bez dodawania mokrego.
Aha, karma musi się dobrze rozmiękczać wodą, bo tylko taką może jeść.

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie przeglądam znowu sklepy i forum i natrafiłem na BARF'a. Co o tym myślicie?

Edit:
Dobra, coś znalazłem - For Friends. Co o niej myślicie?

For Adult Friends dla psów dorosłych

Skład:
Kurczak 35,0% (mięso z kurczaka 20,8%, wątroba z kurczaka 14,2%), żółty groch 38,3% (żółty groch 18,1%, skrobia z grochu 15,0%, białko z grochu 5,1%), ryba 13,4% (pstrąg 7,7%, łosoś 5,7%), tłuszcz drobiowy, drożdże piwne, olej łososiowy, jabłko, marchew, pomidor, szpinak, żurawina, brokuł.

Składniki analityczne
Wartość
Białko surowe - 30,3%
Tłuszcz surowy - 16,6%
Włókno surowe - 2,5%
Popiół surowy - 8,3%
Wapń - 1,3%
Fosfor - 0,9%
Energia metaboliczna - 385 kcal/100g

Dodatki (na kg):
Dodatki dietetyczne: Witamina A 11033 IU, witamina D3 1660, witamina E 75 UI, jodan wapnia, bezwodny (1,21mg/kg), selenin sodu (0,5 mg/kg), siarczan żelazawy, jednowodny (121,6 mg/kg), siarczan miedzi, pięciowodny (43,9 mg/kg), siarczan manganawy, jednowodny (80,4 mg/kg), siarczan cynku, jednowodny (101,9mg/kg).

For Old Friends dla seniorów

Skład:
Ryba 54,0% (łosoś 25,2%, białoryb 23,1%, pstrąg 5,7%), ziemniaki 32,4% (słodkie ziemniaki 15,0%, ziemniaki 15,0%, białko ziemniaczane 2,4%), drożdże piwne, proszek jajeczny, olej łososiowy, jabłko, marchew, pomidor, szpinak, żurawina, brokuł.


Składniki analityczne
Wartość
Białko surowe - 26,3%
Tłuszcz surowy - 13,6%
Włókno surowe - 1,9%
Popiół surowy - 9,2%
Wapń - 1,6%
Fosfor - 1,1%
Energia metaboliczna - 362 kcal/100g

Dodatki (na kg):
Dodatki dietetyczne: Witamina A 11564 IU, witamina D3 1740, witamina E 74 UI, jodan wapnia, bezwodny (1,27 mg/kg), selenin sodu (0,49 mg/kg), siarczan żelazawy, jednowodny (127,4 mg/kg), siarczan miedzi, pięciowodny (49mg/kg), siarczan manganawy, jednowodny (83,3 mg/kg), siarczan cynku, jednowodny (102,9 mg/kg).

Edited by wooke
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...