Jump to content
Dogomania

Ciagle drapanie - badania ok


sota36

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Witam - temat z przed kilku miesięcy ale mam nadzieję ,że jeszcze ktoś tu zagląda - mam szczeniaczka 14 tygodniowego i też mam straszny problem z jej drapaniem - są dni ,że się nie drapie ale są też dni a właściwie noce że drapie się strasznie , jest odrobaczona - badanie kału miała robione nic w nim nie było - kąpana w szamponie hexoderm ,pcheł nie ma ,obecnie jest na karmie weterynaryjnej dla szczeniąt Royal dla szczeniaków z problemami skórnymi - wcześniej jadła mastera z kurczakiem ( myślałam ,że to on ją uczula) potem Brita a ostatnią była Purina Pro plan - szczeniak nadal się drapie rozkładam ręce i już nie mam pomysłów - podpowiedzcie jakią karmę podawałyscie swoim psiakom

Link to comment
Share on other sites

Przeanalizuj skład Brita i RC ,szybko sie przekonasz ze to karmy głownie na bazie zbóż -one nie tylko uczulają ale tez nie dostarczają niezbędnych skladników budulcowych .Pies to nie królik (zboża) ,pies musi jeść mięso . Jeśli koniecznie chcesz psa karmić karmą to polecam -
Totw, Trovet , kingsmoor , MM i tylko te bez kurczaka , najlepiej indyk , jagnięcina ,kaczka i rybne ,Warto sie też zastanowić nad żywieniem domowym+suplementacja .

Link to comment
Share on other sites

no właśnie dzisiaj zakupiłam indyka i królika i będę gotować małej w domu - i podjedziemy na konsultację do innego wet. bo nasza chyba nie bardzo wie jak nam pomóc , to ona właśnie zaproponowała karmę RC - po zmianie karmy z PUriny Pro plan z łososiem na weterynaryjną też wielkiej poprawy nie ma teraz chce robić badania (zeskrobinę ) ale chyba jeszcze poczekamy odstawimy suche jedzonko i bedziemy gotować tylko jeszcze muszę dokupić jakieś suplementy ale nie mam pojęcia co

Link to comment
Share on other sites

Z pobraniem zeskrobin też bym poczekała.......i dobrze ze przechodzicie na żywienie domowe, zobaczysz ze qoopy będą też lepsze :)do jedzonka dodaj zielona pietruszkę ,majeranek i trochę pogotuj ,w misce na sam koniec (jedzenie letnie ) dodaj małą łyżeczkę oleju ,raz w tygodniu dorzuć ziemniaka pokrojonego w kostkę a potem rozgnieć na peere i wszystko wymieszaj , Suplementy doradzi Ci wet -ten drugi :) może lepszy -mogą byc kazde podstawowe witaminki i minerały no i aby coś miały na stawy .Gdybyś miala kiedykolwiek przejśc na karmę -nigdy na RC i na Brit .Powodzenia i wszystkiego dobrego życzę .

Link to comment
Share on other sites

mała zjadła wczoraj na kolację porcję indyka z ryżem i marchewką - była w niebo wzięta już dawno nie widziałam ,żeby tak michę lizała - całą noc przespała spokojnie rano trochę po spacerku się podrapała - zobaczymy jak będzie dalej - goopki ok jak po nowym jedzonku tylko zastanawiam się jeszcze jakie porcje mam podawać temu mojemu 4 kg szczeniakowi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...