Jump to content
Dogomania

Stary,niepotrzebny śmieć?


yumanji

Recommended Posts

[IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/p480x480/525891_3559929607087_2131042080_n.jpg[/IMG]

Szaman to stary,nieufny On-ek,ktory podobno cale swoje zycie przezyl pilnujac pustej posesji.Sporadycznie mial kontakt z "wlascicielem",ktory raz na jakis czas przywozil jedzenie.Potem teren zostal sprzedany miastu,ogrodzenie rozebrano ,a na gruzach swojego jedynego domu zostal pies.Przeczytalam o Nim ponad rok temu na FB,wchodzilam co kilka dni i czytalam zalosne skomlenia:jaki biedny piesek?co z Nim bedzie?niech ktos Go wezmie.No to wzielam.Chyba z glupoty,ze zlosci na to,ze nic sie nie dzieje,ze nikt nic nie robi,bo kazdy ma jakies "ale"...psa,kota,meza,dziecko,male mieszkanie,chora watrobe albo pryszcze.
Pomyslalam,ze skoro i tak bez glebokiego namyslu i liczenia na palcach nie umiem powiedziec,ile u mnie jest psow,to co to za roznica.Dla mnie-zadna,bo mialam mu tylko zaoferowac miejsce i opieke,karme i ewent szczepienia mialy b yc sponsorowane przez dobrych ludzi,m.in.zalozycielke watku.
Roznica dla mnie zadna,ale dla Szamana-ogromna.Grozilo Mu schronisko o niezbyt dobrej slawie i najprawdopodobniej uspienie.

No a potem to juz bylo ,jak zwykle,temat przycichl,ludzie sobie poszli gdzie indziej,przestano przysylac karme,a o Szamana juz nikt nie pytal.Co znaczy jedno psie zycie w zalewie psiego nieszczescia?
Szaman siedzi u mnie od roku,jest nieufny,lekliwy,nigdy nie dal sie dotknac...od niedawna wita mnie rano przy wejsciu do boksu ,czeka az naleje mu wody ,obwachuje moja dlon i bierze z reki jedzenie.W Jego wypadku ,to i tak wielki sukces.
Jest w kiepskim stanie,mlodosci mu nie kupie,ale chcialabym zrobic podstawowe badania,podejrzewam,ze moze miec cukrzyce.Chce tez sprawdzic,czy kulawizna w tylnej lapie,to kwestia chorych,starych kosci,czy nie kryje sie za tym cos gorszego.

Edited by Szamanka
post pod postem
Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=3]Rozliczenie:[/SIZE][/B]
Baster i L -10 zl
MDK8-60 zl
Anna C.-karma Bosch Senior,12,5 kg
Marta72-20 zl
Katarzyna Ewa G.-70zl
Gusiaczek-20 zl
Teresa118-50zl
agat21-20 zl
ewa gonzales-10zl
Malgosia Tarn Gory-20 zl
cancer43-30zl
bazarek ksiazkowy Bric a brac-97,25 zl
Agusia P -25zl
Sharka-30 zl
[SIZE=3][COLOR=#008000][SIZE=4][B]Deklaracje stale:
[/B][/SIZE][/COLOR]
Gosia 121-10 zl przez 3 m-e
Cancer43-10zl przez 6 m-y
Radek-10 zl

[B]Wydatki:[/B]
karma Brit senior 15kg+15kg-dwupak-163,90 zl
tabletki na odrobaczenie Aniprazol-24 zl
tabletki na odrobaczenie Aniprazol-42 zl

200 zl-badania wet-rtg stawow biodrowych,lapy,morfologia,biochemia,antybiotyk ,steryd,Imizol,tabletki przeciwbolowe na 2 tyg-dziekuje serdecznie[B] Skarpecie Owczarkow

[/B]Dzieki "zamieszaniu",jakie zrobiliscie wokol Szamana znalazla sie rodzina[B] Pani Justyny W[/B],ktora obejmuje go[U][B] [COLOR=#008000]wirtualna adopcja[/COLOR][/B].[/U]Szamcio co miesiac bedzie otrzymywa [/SIZE][B][COLOR=#008000][SIZE=3][U]w[/U][/SIZE][SIZE=3][U]orek[/U][/SIZE][/COLOR][/B][SIZE=3][B][COLOR=#008000][U] karmy dla seniorow [/U][/COLOR][/B],mozemy tez liczyc na ewent pomoc w kwestii kosztow weterynaryjnych,miejmy nadzieje,ze nie bedzie takiej potrzeby.:lol:

20 zl-szczepienie p-o wsciekliznie
[/SIZE]

Edited by yumanji
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Szacun for You:):):) Niestety finansowo u mnie gleba, ale zostaję tu, reklamować dzwońca będę, jak trzeba :) A pies kochany, wierny, miał szczęście wreszcie... trafił na Ciebie:)[/QUOTE]

Reklamuj,prosze,bo ja nie mam za duzo czasu na siedzenie przed kompem,a to b potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Zapisuję szamanowy wątek :)
Na wątku SKARPETY OWCZARKOWEJ przegłosowaliśmy migiem udzielenie chłopakowi wsparcia :happy1:
[B]Yumanji[/B], decyduj na co chciałabyś je przeznaczyć: na karmę (ok. 150 zł) czy na badania (ok. 200 zł) ?
Procedury już znasz :)

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

Cudny cudny postokroc :iloveyou::iloveyou::modla::modla:ciociu jak dobrze , ze wzielas , ze się zaopiekowalas :modla::modla::bye:poproszę o num konta , wplace choć dyszeczke narazie , pozdrawiam stokorc , zrob cioteczko więcej zdjateczek , z radoscia będziemy ogladac , trzymam kciuki mocno za zdroweczko przecudnego Szamana !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Huraaa, dziękóweczka, zaczyna się desant Przyjaciół:):):)[/QUOTE]
do klubu Przyjaciół chętnie się zapiszę, ale póki co tylko wirtualnie - na głowie mam Wolwika, na którego coraz trudniej uzbierać opłatę za hotel, młody piękny, a chętnych na niego nie ma :watpliwy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...