Jump to content
Dogomania

Karma


AGI

Recommended Posts

Powiedzcie mi czy slyszeliscie cos i co sadzicie nt suchej karmy NUTRA i PURINA. Ja ostatnio testuje niemalze wszytkie gdyz Tekila zadnej niechce jesc, a chcialabym zeby chociaz raz dziennie jadla suche.

Eukanuby nienawidzi Royala tez itd

Jedyne co je i to nawet ze smakiem to wlasnie ta NUTRA i PURINA!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Js osobiście nie spotkałam się z ta karma ale wklejam link

http://republika.pl/mixhurt/bewi_dog.html

Ja teraz przenosze się na karme Chicopee. Słyszałam wiele dobrego o tej karmie no i troche tańsza od Purniny Pro Plan

http://www.dognet.pl/rino/k_chicopee.html Mój brat tym karmił swojego psa (Św. pamięci niestety) i nie było żadnych problemów więc mam nadzieje ze z moim tak będzie no i od razu biore worek 15 kilowy :)

Link to comment
Share on other sites

ponoc purina pro plan jest o wile lepsza od puriny dog chow(nie wiem czy tak sie to pisze).

Zgadza się, jeżeli chodzi o Purinę Dog Chow to zawiera białko roślinne (sojowe) jest to tanie żródło białka dla psa i niestety ma słabą wartość biologiczną. Jest też na bazie mączek z odpadów mięsnych

Jeżeli jeszcze chodzi o karme Bewi-Dog warto tu zaglądnąć http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=7349

Link to comment
Share on other sites

Mam dobre doświadczenie z Puriną. Demon to je od początku. Trochę jednak uzupełniam witaminy i minerały pomimo, że dostaje karmę dla szczeniąt.

Cena dość przystępna, a i nie śmierdzi tak jak większość innych karm.

Tak ja wspominałam każdy pies to inny przypadek :) Inne będą tolerować tą karmę, a inne nie. a trzeba się przyznać że przecieź nie każdego stać kupic karmę najdroższą. Ja się przyznaje że wole poszukać trochę tańszą karmę np: od Eukanuby a też dobrze zbilansowaną.

Link to comment
Share on other sites

Beti od wczoraj daje purine i nie zauważyłam alergi na jej skorze ,wczesniej testowałam juz rózne karmy i alergia sie pojawiała,nawet po royalu hypoallergenic.Nie jestem do końca przekonana do suchych karm,dlatego też karme taka podaje jej tylko na podwórku jako nagroda ,badz też czasami Beti wieczorami wymusza na mnie dodatkowa porcje jedzonka ,to jej podaje karme.

Link to comment
Share on other sites

No moja Tekilka jak sie okazalo przez 3 dni byla zachwycona ta PURINA teraz pomemlala i odchodzi od miski :( a ja zakupilam taka torbe tego. Juz niewiem co jej dawac suche dobre ale przez 2 dni , gotowane tez juz sie przejadlo - chyba jakis niejadek z niej rosnie. Glodowki sama sobie robi juz. A jak z raczki troche dam to pewnie ze dobre wcinamy wtedy az sie uszka trzesa :D

Link to comment
Share on other sites

A może polej karmę bulionikiem :) mój to uwielbia i wtedy karma nie jest taka twarda :).

Mam pytanie czy miska z jedzeniem cały czas stoi, czy dajesz o kreslonych porach?. Jeżeli stoi cały czas to może to jest przyczyna.

Jest taki sposób jeżeli dajesz karmę o określonej porze a on wtedy nie ruszy zabierasz miske i tyle , nastepnego dnia tak samo , pies wtedy zakoduje że czas karmienia to czas ustalony i nie powinno być problemu.

Link to comment
Share on other sites

Mialam z Grafem dokładnie ten sam kłopot co ty z Tekillą.. Straszny był z niego niejadek, do tego wybrzydzał,ze aż starch. Dochodziło do tego,ze karmiłam go z reki( choć wiem że to źle) bo potrafil głodować.. Jedzenie trzeba było wręcz podstępami różnymi w niego wciskać.. Nawet jak dostał coś dobrego, co lubił to i tak zjadał troche a resztę zostawiał.. Okropnie sie z nim wtedy meczyłam..

Teraz na szczęscie wszystko się zmieniło. Graf od jakiegoś czasu nie wybrzydza tak strasznie, generalnie je dość ładnie (choć i tak jak dla mnie stale jest ciut za chudy) i choc nie jest żarłokiem to w chwili obecnej nie mam z nim już problemów..

Co do karmienia o ustalonych godzinach to tez próbowalam i wiem,zę tak powinno być ale u nas to nie zdało egzaminu.. :( Graf nigdy nie zjada jedzenia wtedy kiedy mu je podam.. Raczej woli po troszku w ciągu dnia sobie "skubac" I choć moze nie jest to najlepsze według specjalistów to ja jednak tak go karmię..

Myślę,ze Tekilla tez za jakiś czas z tego wyrośnie i zacznie jeść ładnie.. Bądz dobrej mysli.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...