Jump to content
Dogomania

Roksi Rubaszna Staruszka. Podzielisz się 5 zł z Suczydłem?


asiuniab

Recommended Posts

Dzisiejsze zastrzyki oraz leki do piątku to koszt 55 zł. Roza dostała Kefavet i Encorton i od jutra będę jej podawała.

Nie wiem co się dzieje z dogo, ale nie mogę wstawić zdjęć z potwierdzeniem opłat u weta od soboty, pasek z narzędziami przy poście mi się nie wyświetla.

Wstawiam chwilowo link.
https://lh3.googleusercontent.com/-mrYjEMqb4cM/VmVTSBUZ9mI/AAAAAAABSLc/YpLF9bevmz4/s640-Ic42/015.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rozalia w porządku, nie licząc dni kiedy wymiotuje jak nawiedzona bo buszuje w ogrodzie w liściach, a jej wystarczy odrobina czegokolwiek na żołądku i już kłopot gotowy. No i kolejny raz zrobiła dziurę w ścianie jak wyszliśmy razem na dwie godziny do szpitala. Coraz częściej robi się też nerwowa i jak wraca ze spaceru i czeka na werandzie na wysuszenie łap, to rzuca się na drzwi wejściowe i drapie jak opętana. Leki ją ustabilizowały, ale badania zrobimy po świętach bo Tz złamał nogę i mam duży kłopot teraz. W poniedziałek musimy odstawić samochód do warsztatu i pewnie potrwa to ze 2-3 dni niestety.

Link to comment
Share on other sites

Rozalia w porządku, nie licząc dni kiedy wymiotuje jak nawiedzona bo buszuje w ogrodzie w liściach, a jej wystarczy odrobina czegokolwiek na żołądku i już kłopot gotowy. No i kolejny raz zrobiła dziurę w ścianie jak wyszliśmy razem na dwie godziny do szpitala. Coraz częściej robi się też nerwowa i jak wraca ze spaceru i czeka na werandzie na wysuszenie łap, to rzuca się na drzwi wejściowe i drapie jak opętana. Leki ją ustabilizowały, ale badania zrobimy po świętach bo Tz złamał nogę i mam duży kłopot teraz. W poniedziałek musimy odstawić samochód do warsztatu i pewnie potrwa to ze 2-3 dni niestety.

o matko ile tych plag Was na raz dopadło, współczuję;

zdrowiejcie i naprawiajcie się Wszyscy:)

dzięki za info

Link to comment
Share on other sites

kochane cioteczki, dziękuję za pamięć o Babci Rosalinidzie, za to że o Niej pamiętacie, zaglądacie i za wpłaty, Ona nas potrzebuje, na szczęście ma obok siebie ludzi, którzy Ją rozumieją, akceptują i kochają;

 

poniżej rozliczenie:

dorcia2  - 20,00 2015-12-01 agnieszka103  - 10,00 2015-12-02 LupusNord  - 20,00 2015-12-04 Maruda666  - 20,00 2015-12-04 Mattilu  - 24,85 2015-12-15 asiuniab  - 35,00 2015-12-16 mestudio   -129,85 2015-12-27

 

mestudio, teraz w tv powiedzieli, że w kozienichac buduje się największa elektrownia w Polsce, nic o tym nie słyszałam, ale ma to być mega wielka budowa, zakończenie już w 2017 r. daleko od Was?

Link to comment
Share on other sites

Elektrownia w Kozienicach stoi od lat wielu, widzę ją z ogrodu przez pola. Mamy do niej kilka kilometrów w linii prostej-maksymalnie 10. Budują tam największy blok energetyczny :). W grudniu 2013 przy budowie tego wielkiego komina zginęły 4 osoby - urwała się platforma i ludzie spadli z wysokości ponad 100 metrów.

Dziękujemy za wpłaty dla Rozy, dziś podjedziemy na kolejne badanie USG.

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy z Rozą na kontrolnym badaniu i wieści mamy zaskakujące, bo rzekomy guz okazał się być ropniem powstałym w wyniku silnego stanu zapalnego w płucach. Można więc uznać Rozę za cudownie ozdrowiałą :).
Dzisiejsza wizyta to koszt 41 zł - badanie USG + tabletki na doleczenie. Dojazd 20 zł - 40 km. Paragon wstawię w najbliższych dniach jak zrobię zdjęcie.

A Roza dziś mnie dziabnęła, co ona ma w tej biednej głowie to nie wiem naprawdę. Zapinanie smyczy zawsze jest problematyczne, bardzo się tego boi i ucieka jak widzi mnie idącą ze smyczą, więc zawsze udaję że idę w innym celu, a nawet lekko w innym kierunku i chowam smycz, ale Roza i tak wie swoje. Dziś jak się schyliłam i złapałam obróżkę to z przerażeniem wykręciła się kładąc się na plecach i dziabnęła ząbkami. Potem jest batalia o dojście do samochodu bo też jej się nie podoba, za to bez problemu daje się wsadzić do samochodu, a nawet sama wkrada się na siedzenia. U weterynarza anioł istny, grzecznie stoi na stoliku i można ją ładnie zbadać.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

kochane cioteczki, dziękuję za pamięć o Babci Rosalinidzie, za to że o Niej pamiętacie, zaglądacie i za wpłaty, Ona nas potrzebuje, na szczęście ma obok siebie ludzi, którzy Ją rozumieją, akceptują i kochają;

 

poniżej rozliczenie:

dorcia2  - 20,00 2015-12-01 agnieszka103  - 10,00 2015-12-02 LupusNord  - 20,00 2015-12-04 Maruda666  - 20,00 2015-12-04 Mattilu  - 24,85 2015-12-15 asiuniab  - 35,00 2015-12-16 mestudio   -129,85 2015-12-27

 

mestudio, teraz w tv powiedzieli, że w kozienichac buduje się największa elektrownia w Polsce, nic o tym nie słyszałam, ale ma to być mega wielka budowa, zakończenie już w 2017 r. daleko od Was?

Odległość w linii prostej to 11km. Tylko, wiatry z tamtego miejsca w naszą stronę nie wieją. 

Bardziej się obawiam tych starych technologii spalania na starych kominach niż tego budowanego. To zupełnie inna bajka technologiczna. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dawno do pokręconej panny nie zaglądałam,  dodaję do śledzonych ;)

 

Mestudio, podziwiam Was za cierpliwość i wyrozumiałość ( w skrócie chyba to się mówi - miłość :) ) dla tych szaleńców :) 

 

Rozalindzie życzę dużo zdrowia, oby więcej już żadnymi chłoniakami nie straszyła. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dawno do pokręconej panny nie zaglądałam,  dodaję do śledzonych ;)
 
Mestudio, podziwiam Was za cierpliwość i wyrozumiałość ( w skrócie chyba to się mówi - miłość :) ) dla tych szaleńców :) 
 
Rozalindzie życzę dużo zdrowia, oby więcej już żadnymi chłoniakami nie straszyła.


Dzięki :), ciągle odkładam remont zdewastowanej werandy przez różne ancymony i ścian w przedpokoju wydrapanach strasznie przez Rozę. Zrobiła nam dosłownie dziury na długości metra wzdłuż futryny drzwi wyjściowych na werandę. Wstawiliśmy niedawno nowe drzwi wejściowe na werandzie, ale starych nie zamurowaliśmy i ciągle z nich korzystamy gdyż Roza zniszczyłaby nowe gdyby została nawet na pół godziny. Także mamy dwie pary drzwi wejściowych na różnych ścianach i nowych w ogóle nie otwieramy.
Ja mam taki myk w głowie, że szkoda mi psy zostawiać w kojcu, ale powoli je przyzwyczajam i jeśli wychodzimy na dłużej niż godzinę razem to staram się Rozę zostawić właśnie w kojcu z jakimś towarzyszem.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rozalindko ale nas nastraszyłaś , jak przeczytałam że jest guzek w płucach to  mi się nogi ugięły ,

przez walkę z nowotworem płuc przechodziłam 5 lat temu u mojej 11-letniej suni, zaczęło się od pokasływania , pierwsza diagnoza to było przeziębienie ale okazało się , że ma guza na płucu no i zaczęła się walka o jej życie , najpierw badania, rezonans ,żeby ustalić położenie guza , operacja usunięcia płuca z guzem na SGGW  , następnie walka o powrót do jako takiego  zdrowia ,po operacji przez dwa miesiące prawie codziennie byłam z nią  u lekarza , niestety przegrałyśmy tą walkę , zmarła na moich rękach  , organizm nie dał sobie rady z jednym płucem  i najprawdopodobniej już były przerzuty ale trzymałam się tej nadziei , że uda się ją wyleczyć i bardzo ciężko  to przeżyłam, tą niemoc i bezradność a po 2 latach znowu nowotwór zabrał mi psiaka 9-letniego , miał guza na żyle biegnącej wzdłuż kręgosłupa 

 

smutne to życie ,smutne to, że tak wieje zwierząt umiera samotnie bez pomocy , ze tak wielu ludzi jest bezdusznych 

cieszę się bardzo , że Rozalka doczeka późnej starości , dziękuję rodzince Mestudio za opiekę nad tą udręczoną psinką  pies-ruchomy-obrazek-0209

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witamy serdecznie zimową porą. U nas od dwóch dni leży piękny śnieg, trzyma też spory mróz. Psiaki lenią się w domu, ale spacerki śnieżne bardziej im pasują niz te deszczowe i błotniste - mi zresztą też.

031.JPG

026.JPG

010.JPG

A tu taki nietypowy obrazek, nawet Roza czasami odpuszcza kotom. Dwa duże to nasze stare koty, szarak młodziak to przybłęda październikowa i jest dość dziki, no ale co mam z nim zrobić, a maluch czarny to śmietnikowy podrzutek z grudnia, w zeszłym tygodniu zamieszkał w Warszawie.

002.JPG

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
O 16.01.2016o21:59, mestudio napisał:

 

002.JPG

przecudny obrazek:) jakby tak w ogłoszeniach zareklamować, że Roksi uwielbia koty??;) może i kolejka by się po Babcię ustawiła?

taki żarcik wieczorową porą:)

a na poważnie, robię moje "ulubione rozliczenia" na dziś przelewam skromne 105 zł, pamiętającym dziękuję za wpłaty, i muszę pomyśleć o jakimś bazarku, tylko cierpię na notoryczny brak czasu:(

dorcia2  - 20,00 2016-01-04
agnieszka103  - 10,00 2016-01-05
Maruda666  - 20,00 2016-01-05
LupusNord  - 20,00 2016-01-14
asiuniab  - 35,00 2016-01-16
mestudio   105,00  

 

Link to comment
Share on other sites

Asiuniab, myślę, że bazarek nie jest konieczny, Roza ma spory zapas funduszy, odrobinę uszczuplił się on podczas choroby i mamy nadzieję, że już żadne choróbsko się nie przyczepi. W najbliższym czasie planujemy tylko szczepienie i odrobaczenie, a potem zakup karmy na kolejne 2 miesiące albo więcej bo ona się często stołuje na gotowanym z naszymi psami.

My też dziękujemy za wpłaty, jesteśmy ogromnie wdzięczni za wspomaganie Rozy.

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy za wpłaty na konto Rozalii, jutro uzupełnię rozliczenie.

Z wiadomości złych, mam wrażenie, że Roza jest znowu chora. Wczoraj parę razy chrząknęła jakby jej coś w gardle przeszkadzało, dziś nad ranem chrząkała częściej, a teraz wydaje mi się, że znowu dziwnie oddycha. Jutro rano pojedziemy z nią do weterynarza. 

Link to comment
Share on other sites

Niestety z Roxi jest gorzej i rano musieliśmy znowu jechać do weterynarza, dostała steryd i inne leki, jutro USG i kolejne sterydy. Sunia bardzo ciężko oddycha, krztusi się. Zobaczymy czy dzisiejsze leki choć trochę zadziałają.

Dzisiejszy koszt leków to 40 zł i 20 zł dojazd - liczę tylko w jedną strone bo mi głupio tak odliczać za dojazdy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...