Jump to content
Dogomania

Z gatunku 'Miłe dla oka' :)


azja

Recommended Posts

Zdjęcia rewelacja

Mam nadzieję, że mojemu "kłapouchowi" w końcu staną uszy, zwłaszcza lewe, które czasami, gdy AYKA jest rozluźniona, po prostu leży.

A co do uszek, to jeżeli będziesz pamiętała o masarzu i podawała np ALTROFLEKS, to gwarantowane, że staną (znam to z autopsji)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mam nadzieję, że mojemu "kłapouchowi" w końcu staną uszy, zwłaszcza lewe, które czasami, gdy AYKA jest rozluźniona, po prostu leży.

Dla odmiany - nie mój staffik - ale bardzo mi się podoba jego uśmiechnięty pysio. Może kiedyś dochowam się takigo białaska...

_261752_n.jpg

Na tym zdjęciu widac, ze psiak nie ma na szyi pigmentu, czy z czasem wybarwi mu się ta siersc, widac, ze psaik to jeszcze dzidzi?A jeśliby tak zostało czy to dyskwalifikuje go z wystawy? :roll:

Link to comment
Share on other sites

A co do uszek, to jeżeli będziesz pamiętała o masarzu i podawała np ALTROFLEKS, to gwarantowane, że staną (znam to z autopsji)

lapis powiem szczerze,ze nie wiedzialam ,ze Altrofleks moze równiez przyczynic sie do uksztaltowania uszka :) .przede wszystkim stosuje go na wzmocnienie stawów i kośćca, a uszka poprostu formuje w "platek róży" i zalepiam :wink: . Tak tez uksztaltowalam ucho "wlochowi" mial calkiem klapniete :-?

Ale to dobrze wiedzieć,ze w/w "specyfik" moze sie takze przyczynic do uchów :wink: - fakt w uchach tez mamy chrzastke :)

nice_girl Maluch ma poprostu super różowy sliniaczek :wink:

Na "moje oko" to Maleństwo ma ok. 4 tygodni i na pewno jeszcze sie wszystko dopigmentuje - mnie też ciekawi skad owe DZIECKO ???? :)

Link to comment
Share on other sites

W kazdej rasie mamy (powinnismy) mieć WSZYSTKO DOPIGMENTOWANE - tak też jest u SBT :) - , no ewentualnie mniej sie czepiaja różowych powiek przy bialym umaszczeniu, niżeli u AST np.(ale juz fafle maja być ciemne) , natomiast siersć ma mieć WYRAZNY PIGMENT - dopuszczalne sa tzw.PRZELYSIENIA i to wlasnie ma ten Maluch (raczej przelysienie niz brak pigmentu) A o przelysieniach juz gdzieś tu pisaliśmy - tam jest wszystko wyraznie przytoczone :D

Link to comment
Share on other sites

Ten biały maluszek pochodzi z Brazylii, z Rio de Janeiro.

Białe staffiki rodzą się z różowym noskiem, opuszkami palców, różowymi wargami...

Moja AGRAFKA również miała różowy nosek i wargi. Wyglądała jak prosiaczek. Czarne pigmentowanie na nosku zaczęło pojawiać się dopiero w drugim tygodniu życia.

U ALFY, która ma białe znaczenia na piersiach, skóra też początkowo była różowa a po kilku miesiącach zaczęly się dopiero pojawiać ciemne plamki.

Dla zainteresowanych zdjęciami staffików różnych maści z różnych kontynentów polecam stronę:

http://www.staffordbullterriers.com/staffords/breeders-aus.php

Link to comment
Share on other sites

W kazdej rasie mamy (powinnismy) mieć WSZYSTKO DOPIGMENTOWANE - tak też jest u SBT :) - , no ewentualnie mniej sie czepiaja różowych powiek przy bialym umaszczeniu, niżeli u AST np.(ale juz fafle maja być ciemne) , natomiast siersć ma mieć WYRAZNY PIGMENT - dopuszczalne sa tzw.PRZELYSIENIA i to wlasnie ma ten Maluch (raczej przelysienie niz brak pigmentu) A o przelysieniach juz gdzieś tu pisaliśmy - tam jest wszystko wyraznie przytoczone :D

Dzieki za wytłumaczenie.

Moja corgaska równiez ma maleńko rózową plamkę nad nosem :wink:

Link to comment
Share on other sites

Czegoś tu nie rozumiem. Pigment to przecież barwnik (melanina w róznych odmianach), który znajduje sie w skórze i sierści (do sierści przechodzi właśnie ze skóry, większości w trakcie życia płodowego, ale moze tez później). Ten maluch ma pigment tylko na nosku, wargach, troche uszko i oczy. Bullteriery białe są tez niepigmentowane. Łaty czy znaczenia fafaików czy astów też sa niepigmentowane (skóra w tym miejscu jest różowa). U psów wszystkie znaczenia są niepigmentowane. Jedynie u siwych koni mamay sytuacje, gdzie na czarnej skórze rosna białe włosy - ale to juz inna bajka i inne podłoże genetyczne (siwienie- czyli ubytek pigmentu z włosa do skóry z wiekiem)

Dlatego nie rozumiem stwierdzenia Staffki, ze w każdej rasie powinniśmy miec wszystko dopigmentowane.... :oops: Chodziło chyba o nos, fafle, powieki... Ale i to nie we wszystkich rasach musi być dopigmentowane...

Link to comment
Share on other sites

haahahaha moze we francij takie cos znaide to ci podesle :D psiulka :D :D

ale sa sliczne na serio bialy stafik ah co za slicznosc nom agrafka agrafka wlasnie przypomnialo mi sie ze mam fotki z dzis zaras zamieszcze :D

Link to comment
Share on other sites

Po raz kolejny utwierdzilem sie w przeonaniu, zem antytalent fotograficzny, ale moze te fotki beda bardziej wyrazne.

Robione w domu, bo zupelnie zapominam o aparacie, gdy wychodzimy ( a dzis straszylismy wedkarzy-stad Astra taka oklapnieta, byla baaaardzo spiaca)

2.JPG

5.JPG

Link to comment
Share on other sites

Jarku. Nie jest tak źle. Widzę, że Astra nadal ma problem z jednym klapnietym uszkiem. Czy tak jest zawsze, czy tylko jak jest zmęczona?

Może tak ja radzi Staff-Ka, trzeba by na jakiś czas ułożyć jej uszko w płatek i skleić? A może warto spróbować podać jej Altrofleks?

Poza tym jest śliczna. :D :D :D Czekamy na zdjęcia w plenerze.

XXL A ja myślałam (na pierwszym zdjęciu), że przeszedłeś jakąś operację i zamieniłeś się twarzą z ŻABKĄ hehehe

Agrafka urocza.

Link to comment
Share on other sites

Na zdjeciach widac z czym mam problemy.

Przejasnienie wkolo oka i lysinka na piersi-tez widac, szczegolnie na zdjeciu nr 2, po prawej stronie od gwiazdki.

Ucho : coraz rzadziej jej tak pada, najczesciej gdy jest zmeczona.

Pomysle nad podklejeniem, ale bede musial sie kogos poradzic, bo sam nie mam zamiaru eksperymentowac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...