Jump to content
Dogomania

MCh i inne kfiatki


Recommended Posts

Faktem jest, że sporo osób w szczególności na bullowatych, to ludzie nietolerancyjni i agresywni. Jak wy możecie wychować psy, skoro sami jak psy się atakujecie? I do tego z tej grupy?

Kazik ma problem, jest rozgoryczony, poniosło go (jak i całą resztę). Wystarczy powiedzieć przepraszam, wystarczy dodać staram sie zrozumieć. Jeśli w konfikt wchodzą dwie strony o różnych interesach, nigdy nie dojdzie do porozumienia. Hodowca jest pewny swego i właściciel. Kazik, powinienneś skupić się na tym, by z psa coś jeszcze zrobić. Nie daj Boże dojdzie jeszcze do jakiejś tragedii. A wy szanowni dogomaniacy nie oskarżajcie się wzajemnie i nie wymądrzajcie, tylko spróbujcie mu pomóc. Może jest pare osób z twojego otoczenia (nie wiem gdzie mieszkasz), spotkajcie się z psami i zaczniesz psa prawidłowo socjalizować. Gadanie już nikomu nie pomoże a hodowca i tak zrobi swoje. Nie ustalicie winnego. Nie ma na to szans.

Link to comment
Share on other sites

MC - co Cie tak nagle wzielo na bycie jedyna sprawiedliwa na dogomanii i ocenianie calej reszty?

z calym szacunkiem ale nie wydaje mi sie, ze bys sie nadawala jakos specjalnie do oceniania, czy ktos jest na jakims forum "tolerancyjny", albo "agresywny", czy nie.

no chyba, ze mi wskazesz, w ktorym miejscu "ponioslo" na przyklad MNIE?

ja tez tutaj jestem "cala reszta".

Dag - jestes tu gdzies w poblizu?

chyba masz robote.

Link to comment
Share on other sites

Klara, jesteś bardzo spostrzegawcza. Odkąd pan Buldog jest moderatorem zrobił się bardzo ważny a i mam wrażenie, ze cofnał się w rozwoju do jakiś 15 lat. 8)

Buldog, nie robisz na mnie wrażenia. Sorki. Poza tym nie brałeś wcześniej udziału w dyskusji więc ciebie szczęściem omijam. Nie bój się, o wielki Bulgocie. :evilbat:

NIE OCENIAJ MNIE PO POSTACH. Jesteś już na to za stary, by sie bawić w kotka i myszkę.

Uważam, że dyskusja zeszła z tematu i do niczego nie doprowadzi. Wszyscy rozsądni powinni dać sobie spokój. Skupić się na faktycznej pomocy.

Dziękuję i pozdrawiam, życzę miłego weekendu :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Buldog, jakbyś częściej wchodził na chata albo spotykał sie bezpośrenio z różymi ludźmi, to dowiedziałbyś się, co się również o tobie mówi. Jeśli ci się nie podobam. nie patrz. Jak na razie chodzisz za mną i komentujesz. Daruj sobie, twoje komentarze nie są mi potrzebne, nie jestem bull terrierem. To jest dogomania a nie martomania.

I nie pisz MC, nie jestem mc donald, najwyżej MCH, z łaski swojej.

Tufi, własnie to Kazikowi, może nie w sposób bezpośrednio, proponuję. Moglibyśmy Kazikowi w parę osób pomóc bezpośrednio ale nie podał skąd jest. Mówił też, czego mogłaś nie przeczytać wcześniej, że ma doświadczenie z bullowatymi.

Link to comment
Share on other sites

Buldog, mnie tylko zastanawia, dlaczego tak bardzo ci zależy na moim zdaniu. Jeśli chcesz mi coś powiedzieć, zapraszam cie na priv. Nie wszyscy lubią mnie, nie wszyscy lubia ciebie i jest ok, to całkiem normalne. Niemniej zarówno ty, jak i Dag i BT potraficie prowadzić ze mną wielostronnicowe dyskusje na różne tematy, a przecież nikt was do tego nie zmusza. 8)

Szanuję to, że macie do powiedzenia wiele i traktuję was na równi (choćby z racji wieku), bo przecież ty nie masz stafika ani bulteriera ani ast, BT nie ma stafika ani bulteriera, dag ma tylko stafika. A mimo to intensywnie się udzielacie. Wasze prawo. Nie przychodzę tu by sie kłócić, chcę jak większość pomagać i dzielić się doświadczeniem. Zakończmy proszę tę rozmowę, zanim zejdzie do poziomu przedstawianego w ostatnim na czasie na innych topikach. :shiny:

Ostatnio za sprawą paru osób ludzie sie skarżą, ze boja sie wypowiedzieć bo natychmiast zostaną ,,zjechani'' przez innych ,,wiedzących lepiej''. Nie dobrze, bardzo niedobrze. To jakiś internetowy terror. To co sie dzieje na bullowatych jest smutne. Dowodzi tylko jakim kłótliwym i nietolerancyjnym jesteśmy społeczeństwem.

Ps. Buldog, sprawdziłam. Wypowiedziałeś się 8 razy do strony 10, z czego ani razu nie powiedziałeś nic co by się Kazikowi przydało. Zwykle tylko pouczasz. Dlatego nie potraktowałam cię jak interlokutora.

A tak wracając do tematu, Kazika nie ma a dyskusja się toczy... :laugh2_2:

Link to comment
Share on other sites

Gdyby ci nie zależało Buldog, to byś nie odpisywał. A ty sie wręcz rozpisujesz.

Nigdy nikt nie powiedział mi, że zaszkodziłam. NIGDY! Wręcz odwrotnie, słyszę dziękuję i miałaś rację.

A poza tym skąd możesz wiedzieć że akurat wy macie rację? Wielcy tego świata do dzis nie są pewni po której stronie leży racja. Ale ty pewnie wiesz... Znasz tajemnicę prawdy oczywistej...

Dla mnie największym dowodem, że wiem co mówię, są moje psy. A jakie są? Zapytaj tych, co widzieli...

Jeśli komuś zaszkodziłam, jeśli ktoś przez moje rady i próbę pomocy zaszkodził sobie i swoim czworonogom, proszę napisać.

8) Bo mam wrażenie, że Buldog sądzi, że przychodzący na dogomanię nowicjusze są bezradni jak dziecko, nie potrafią odróżnić ziarna od plew i ślepo słuchają innych. :o :o :o Nisko cenisz ludzi, Buldog...

Link to comment
Share on other sites

Dag - jestes tu gdzies w poblizu?

chyba masz robote.

No mam... mam... wystarczy na 3 dni wypaść z obiegu i już się trzeba naharować... :wink:

Wydzieliłam waszą radosną dyskusję , bo nijak się ma do pierwotnego tematu. Na offa jej narazie nie przenoszę, bo tam zagladać mi się nie chce, a strasznie mi się ta wymiana zdań podoba, a poza tym dotyczy nietolerancji wśród bullowatych dogomaniaków.

Link to comment
Share on other sites

A co mi tam...

Niemniej zarówno ty, jak i Dag i BT potraficie prowadzić ze mną wielostronnicowe dyskusje na różne tematy, a przecież nikt was do tego nie zmusza. 8)

Nie wiem, jak resztę, mnie nikt do tego nie zmusza....mnie to autentycznie zazwyczaj bawi do łez... :evilbat:

Szanuję to, że macie do powiedzenia wiele i traktuję was na równi (choćby z racji wieku), bo przecież ty nie masz stafika ani bulteriera ani ast, BT nie ma stafika ani bulteriera, dag ma tylko stafika. A mimo to intensywnie się udzielacie. Wasze prawo.

No i?

Zakończmy proszę tę rozmowę, zanim zejdzie do poziomu przedstawianego w ostatnim na czasie na innych topikach.
Odkąd pan Buldog jest moderatorem zrobił się bardzo ważny a i mam wrażenie, ze cofnał się w rozwoju do jakiś 15 lat.

To jak z tym schodzeniem do poziomu prezentowanego na innych topikach?

NIE OCENIAJ MNIE PO POSTACH. Jesteś już na to za stary, by sie bawić w kotka i myszkę.

A po czym?

Nigdy nikt nie powiedział mi, że zaszkodziłam. NIGDY! Wręcz odwrotnie, słyszę dziękuję i miałaś rację.

Wracając do tematu wieszania szczeniaka na szmacie, bo mu to na zgryz nie szkodzi...

:evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Dag, jeśli już tak bardzo się przejęłaś, bądź tak dobra, wyodrębnij fragmenty z dyskusji na tym topiku i paru innych, które sama poszukasz jako mod.

http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=10769&postdays=0&postorder=asc&start=75

Poza tym nie życzę sobie, żebyś w podobny sposób wyodrębniała moją osobę a tym bardziej nazywała moim pseudonimem topik. Nadużywasz swoje uprawnienia, pamietaj, że nawet ty nie jesteś bezkarna.

Proszę zmienić nazwę topiku.

Link to comment
Share on other sites

Sethuper.... a kto Ty jesteś? Nie to, że nie wiem (IP), ale może innym byś się przedstawił, o psach opowiedział... i wyjaśnił skąd to zainteresowanie i obrona MCh- już tak na wejściu 8)

Uprzejmie informuję, że posty, które odbiegają od tematu i które bez szkody dla ciągłości tegoż tematu można wydzielić- należy wydzielić- co też uczyniłam.

Wyodrębnianie innych postów MCh z podanego przez Ciebie topiku, oraz z kilku innych byłoby bez sensu- jeżeli nie wiesz dlaczego, wytłumaczę na priv.

Jeżeli masz propozycję nazwania inaczej tego tematu- czekam z utęsknieniem.

A na przyszłość wszelkie zażalenia co do pracy moda proszę wysyłać modowi na priv, lub bezpośrednio do Admina.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

ja również uważam ze to co sie dzieje na forum to skandal!!! :evil:

jakim prawem ktokolwiek zmienia czyjeś posty, wycina, zamyka, zmienia tematy, nazywa jak chce.......

jeżeli tekst nie jest wulgarny, nie szerzy rasizmu, nietolerancji, to dlaczego?

ktoś się poczuł zbyt ważny?

i to nie dotyczy tylko tego wypadku, zaczyna sie to stawać nagminne,

rozumiem aby nie dawać np. linków do allegro na aukcje kundelków, popieram

ale dlaczego zmienia sie tematy topiców i wydziela poszczególne części dyskusji? nawet jeśli odbiega od tematu, to jest częścią dyskusji

ale to co sie tu dzieje to cenzura jak za komuny

jeśli ktoś ma ochote napisać "hodowla złych bullterierów" to niech to zrobi, a ja mam prawo sie o tym dowiedzieć, jeśli hodowca czuje się urażony, niech pozwie do sądu, takie są prawa demokracji

ale tu sie okazuje ze nie można napisać nawet adresu innego forum np psy.pl bo sie od razu to wycina! co to ma być? przepływ informacji? :lol:

"bo tak nam kazali", śmieszne , doprawdy

a kto? koledzy z cyberdusku? a wy moderatorzy bezmyślnie musicie się stosować? a może by tak też swoje zdanie wyrazić, czasem się sprzeciwić? a nie: " bo nam nazali a nie wiem czemu"

jak tak dalej pójdzie przeniesiemy sie na inne forum

i nie bede to ja sama, będzie nas więcej

kto wtedy będzie oglądał te śliczne niebieskie bannerki cyberdusk? :D

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli mogę wydać swoją opinię na ten temat to uważam że nie możecie ganić modów w sumie od tego są tyle że ja bym nie wyodrębniał tematu a skasował niepotrzeną dyskusję którą można przecież przenieść na priv. Dlatego popieram Dag, Buldoga i innych którzy wnoszą tyle pracy w forum aby nie zrobił się bur**l. Piszecie o tolerancji o układaniu piesków "agresywnych" ras a to chyba w niektórych przypadkach wam by się przydało przemyśłeć swoje zachowania.

Nie chce zrazić do siebie nikogo z forum więc nie traktujcie tego osobiście, jestem nowy, forum ciekawe, ale czasami przesadzacie.

jakim prawem ktokolwiek zmienia czyjeś posty, wycina, zamyka, zmienia tematy, nazywa jak chce.......

@MSMIMI nie moge cię zrozumieć, czy uważasz że każdy może pisać co mu się podoba, gdzie chce i jak chce

Jeśli możesz wyodrębnić posty, proszę to zrobić z innymi użytkownikami na tym forum, lub nie robić tego wcale

To może stworzyć odrębny dział z wyodrębnionymi dykusjami userów ale do tego lepszy jest chyba czat nieprawdaż.

Na zakończenie uważam że forum nie służy do bezsęsownej dyskusji (nie sądze że ktoś chce to czytać a i zaśmieca forum)

Pozdrawiam i mam nadzieję że się nikt nie uraził :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

ja również uważam ze to co sie dzieje na forum to skandal!!! :evil:

jakim prawem ktokolwiek zmienia czyjeś posty, wycina, zamyka, zmienia tematy, nazywa jak chce.......

jeżeli tekst nie jest wulgarny, nie szerzy rasizmu, nietolerancji, to dlaczego?

ktoś się poczuł zbyt ważny?

i to nie dotyczy tylko tego wypadku, zaczyna sie to stawać nagminne,

rozumiem aby nie dawać np. linków do allegro na aukcje kundelków, popieram

ale dlaczego zmienia sie tematy topiców i wydziela poszczególne części dyskusji? nawet jeśli odbiega od tematu, to jest częścią dyskusji

ale to co sie tu dzieje to cenzura jak za komuny

jeśli ktoś ma ochote napisać "hodowla złych bullterierów" to niech to zrobi, a ja mam prawo sie o tym dowiedzieć, jeśli hodowca czuje się urażony, niech pozwie do sądu, takie są prawa demokracji

ale tu sie okazuje ze nie można napisać nawet adresu innego forum np psy.pl bo sie od razu to wycina! co to ma być? przepływ informacji? :lol:

"bo tak nam kazali", śmieszne , doprawdy

a kto? koledzy z cyberdusku? a wy moderatorzy bezmyślnie musicie się stosować? a może by tak też swoje zdanie wyrazić, czasem się sprzeciwić? a nie: " bo nam nazali a nie wiem czemu"

jak tak dalej pójdzie przeniesiemy sie na inne forum

i nie bede to ja sama, będzie nas więcej

kto wtedy będzie oglądał te śliczne niebieskie bannerki cyberdusk? :D

Dość długo czytam posty na tym forum i również cały ten klimat strasznie mi się nie podoba popieram wypowiedź MSMIMI ,wiem ,wiem nie podoba się to wypad wiec chyba czas się zbierać bo ta cenzura wprowadza tylko zamęt a prawdę mówiąc ostatnio coraz ciężej jest się czegoś sensownego dowiedzieć i zabrać głos w jakiejś sensownej dyskusji na forum takie jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Można przenieść na priv. Ale jak można mowić o braku sympatii do kogoś, jesli się go nie zna, albo czyta tylko jego opinie na różne tematy...paranoja. Po co w takim razie iść na priv?

Niektórym zależy żeby właśnie na ogólnym forum poniżac innych. Niektórzy nadużywają to, co zostało im dane przez Admina.

Niektórzy bawią się kosztem innych.

Doszło do sytuacji, gdzie ludzie boją sie wypowiadać otwarcie, bo inaczej są: głupi, nic nie wiedzą albo pada stek innych oszczerstw i wyzwisk.

To jest FORUM. Służy do wymiany doświadczeń, rozmów, kontaktów. Nie służy do prywatnego poprawiania samooceny.

Nikt nie ma prawa narzucać toku myślenia innym. Nikt nie ma prawa pouczać innych.

K&K przekręcasz to co powiedziała MSMIMI. Chodzi o to, że kasowane są posty które nie podbadają, ale za to nie pasują paru osobom. Nie ma w nich przezwisk, przekleństw. I to miało miejsce wielokrotnie.

Poza tym jak już powiedziałam jasno: albo wyodrębnia się wszytkie posty nie pasujące do tematu albo nie robi sie tego wcale. Bo wyodrębnienie postów tylko jednej osoby jest już szykanowaniem.

Masz rację, nie ma sensu tego robić. 90% postów schodzi z termatu po 2, 3 stronie. Ale co niektórych to dziwi...

Link to comment
Share on other sites

A ja uważam, że to forum wiele zyskało odkąd moderatorami zostali Buldog, Dag, Flaire i inni.

Drugi rok jestem na forum, rzadko aktywnie bo często brakuje mi czasu na rzeczowy udział w dyskusji ale czytam dość regularnie.

Demokracja to nie bezhołowie, każdy ma prawo głosu ale to nie oznacza, że głupota zasługuje na szacunek a opinia menela z pod budki z piwem ma tą samą wartość co profesora.To forum właśnie dlatego jest dobre bo pisze się tu konkretnie i na temat.

jeżeli tekst nie jest wulgarny, nie szerzy rasizmu, nietolerancji, to dlaczego?

ktoś się poczuł zbyt ważny?

Mylić się może każdy ale jeśli z uporem maniaka wypisuje bzdury to po to jest mod żeby nie dopuszczać do przekraczania pewnych granic i promowania głupoty.

Dlatego też sam mod musi mieć dużą wiedzę ale nie można jej odmówić wymienionym przeze mnie.

Poczucie humoru to fajna rzecz bardzo lubię błyskotliwe niekiedy złośliwe uwagi ale nie znosiłam kiedy w kilkunastostronnicowym poważnym temacie pojawiało się po kilka stron pogaduszek z offa. A właśnie dzięki modom to się wraźnie zmienia.

Jeśli każdy tu będzie pisał jak chce i co chce często nie używając do tego mózgu to Dogomania zamieni się w jeden wielki bełkot jak wiele dostęnych forów o podobnej tematyce.

PO PIERWSZE NIE SZKODZIĆ zwłaszcza ludziom którzy szukają tu pomocy.

Dlatego bardzo proszę aby

1.Przedłużające się pogaduszki wycinać z poważnych tematów

2.Piętnować głupotę i niegodzić się na jej propagowanie.

3.Zdecydowanie zamykać takie tematy jak np. ten o porwanym psie.

jeśli ktoś ma ochote napisać "hodowla złych bullterierów" to niech to zrobi, a ja mam prawo sie o tym dowiedzieć,

Nie niech tego nie robi chyba, że podpisze się swoim imieniem i nazwiskiem i poda niezbite i niepodważalne dowody. Ja nie chcę tracić czasu na czytanie plotek bo Dogomania to nie bazar.

To jest mój głos w sprawie modów. :P

Oczywiście mogłabym napisać że piszę to na prośbę wielu takich użytkowników Dogomanii jak ja, ale jestem na tyle pewna tego co piszę, że nie muszę podpierać się autorytetem innych anonimowych dogomaniaków. :wink:

Link to comment
Share on other sites

MC:

3. "Nikt nie zmusza"? Jednak nie dotarlo do Ciebie, ze tutaj ludzie czasem naprawde przychodza po rade? I jesli Twoje szkodliwe "rady" zostana bez komentarza, to komus moze stac sie krzywda?

Zgadzam się z Buldogiem, zgadzam się z Dag i jeszcze z paroma osobami. Nie mogę ocenić tak jak Ada jak zmiana moderatorów wpłynęła na forum, mam za mało doświadczenia by się wypowiadać, ale wiem, ze ich wypowiedzi są fachowe, a to szczególnie takim początkującym jak ja jest bardzo potrzebne.

I wybacz Marta, ale nawet mając tak niewiele doświadczenia wiem (dowiedziałam się z wielu źródeł), że do roku czasu pies nie może wieszać się na czym kolwiek, obojętnie czy na szmacie, czy gałęzi.

Jeżeli pozwalałaś na to, cóż była to Twoja decyzja. Mam nadzieję, że Twój pies na tym nie ucierpiał.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

no nic zawsze sie mozna posmiac :) milo popatrzec jak dorosli ludzie pisza tak zabawne rzeczy :) ja bym ten topic raczej nazwal jak to sie bullowaci kochaja :P

ps. jesli chodzi o szmate to moj pies minimalnie cignal za szmate...rzadko i nei bylo to mocno, no ale niesty dolna szczeka nei wyglada jak rzad zolnierzy...2 wystapilo :( no nic...mam nadzieje ze dalej sie to nie posunie.... ale nie mozna tego stwierdzic czy to przez to czasami pociagniecie nogawki od spodni czy smyczy...btw ja tez mam krzywe zeby na dolnej szczece :D jaki pies taki pan ;) a jak bylem maly nie ciagalem zadnych szmat :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...