Jump to content
Dogomania

Witam..i o porady pytam :) gordonek


Whisky1

Recommended Posts

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kuuurde...od setera trzeba wymagac bezwzglednego posluszenstwa, bo posluszny seter to jest bezpieczny seer, a bezpieczny i posluszny seter to seter szczesliwy. tylko posluszny seter moze miec spelnione swoje podstawowe zyciowe potrzeby w 100%. inaczej predzej czy pozniej skonczy na smyczy ciagnac za soba wlasciciela, w ktorym zachowanie sfrustrowanego psa bedzie rodzic ludzka frustracje.

moje suki uwielbiaja "treserskie komendy", uwielbiaja sztuczki, kochaja uczyc sie nowych komend, najstarsza zapierdziela po torze agility.

jesli setera dobrze sie wychowa, to bedzie on posluszny, oddany wlascicielowi i bedzie zajebistym psem.


ja wychowywalam sie z rudeym seterem, ktory dwa pierwsze lata swojego zycia spedzil na lancuchu przy budzie mimo ze byl to pies rodowodowy. w moim doroslym zyciu nie moglo zabraknac setere-teraz mam przeciez 3 czarne.
i jak slysze "seter to nie owczarek", "nie spodziewaj sie zbyt wiele to tylko seter", "setery sa nieposluszne i uciekaja" to mam chec zaprosic wszystkich na spacer, zeby zobaczyli jakie to sa psy, a nastepnie wziac kundla, przejsc sie z nim na pelnym kontakcie przy nodze i zapytac, czy ktos jeszcze ma jakies watpliwosci. setera mozna uczyc absolutnie WSZYSTKIEGO. trzeba tylko kochac setery i znalezc z nimi wspolny jezyk.

seter kocha czlowieka. rasa, ktora kocha czlowieka, nie jest rasa, od ktorej nie mozna wymagac posluszenstwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Whisky1']Dziekuje za rady, wszystkie, nawet te negatywne są bardzo istotne i niema tu miejsca na obrażanie się:) Jestem matką dwóch synów w wieku wczesnoszkolnym, dobrze ułożonych, wychowanych bez bicia - klapsa, na warunkach kompromisu i mojej i męża konsekwencji. Znam siebie, nasze życie i wiem że damy rady poznając wcześniej konkretnie tą rase. Czytam dużo, pytam, nawet często dość upierdliwie...ale dam rade!
Moi znajomi też zawsze sie dziwli, jak Twoje dzieci zasypiją same? nie trzeba ich bujać itd. Poprostu konekwencja i łeb na karku. Poradze sobie! Musze! :) Dodatkowo, mam jeszcze zwierzęta w domu, także bałagan, obowiązki i z tym związane ,,brudne" rzeczy mnie nie przerażają. Bardziej właśnie wychowanie na kórym teraz się skupiam zanim będzie psiak.:)[/QUOTE]

seter to nie dziecko:))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Whisky1']jak ktoś chce może wysłać priv:)
rownież z tych moich wyborów są te co wymieniłaś, dodatkowo jeszcze ze 3 hodowle..w zależności gdzie będą szczeniaki ,,następne":) nie spieszy mi się ,,na teraz". dlatego pytałam Cie czy lepiej pod względem ligistycznym i zorganizowania się lepiej jest mieć w zimie młodziaka czy w lato. Napisałaś że bez różnicy, także pasuje mi wcześniejszy termin:)[/QUOTE]

chyba raczej to ty powinnas wyslac priv w takiej sytuacji:)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Whisky1']tak ale rozmowa z pseudohodowną jeśli bym już trafiła na takie równie by ,,fajnie" przebiegła. Mysle że każdy pseudohodowca by się o to postarał. Można na pierwszym miejscu zweryfokować po cenie - że za tanie to odrzucam. No ale :) juz się troche podszkoliłam:)[/QUOTE]

cena niczego nie weryfikuje.

zagraniczne krycia, sprowadzanie mrozonki itd swoje kosztuje.
wcale nie trzeba placic nie wiadomo ile, zeby miec fajnego, zdrowego szczeniaka po zdrowych rodzicach. szczegolnie, ze nie szukasz psa na wystawy.

Link to comment
Share on other sites

I tu się z Tobą zgodzę, konsekwencja i powtarzalność jest podstawą w wychowywaniu dziecka i setera :) I miłość, nie rygor :)
Moim zdaniem typowe szkolenia PT najczęściej w przypadku seterów są o kant ... potłuc, bo angażują psa zbyt długo w wykonywanie konkretnych zadań. A seter nie jest moim zdaniem cierpliwym psem. Lepiej jest krótko a codziennie powtarzać komendy, wtedy traktuje je jak zabawę i chętnie je wykonuje, długie szkolenia zorganizowane to zbyt duży wysiłek dla jego temperametu.
Cieszę się też, że 'brudne rzeczy' nie są dla Ciebie problemem - bo seter uwielbia moczenie w błotku, tarzanie w zostawionych przez zwierzęta zapachach, kocha kałuże i buszowanie w zbożu, więc zawsze jest co z niego spierać :) Ale jak już sie zmęczy i wyhasa to psa nie ma bo śpi jak suseł. Moim zdaniem seter wymaga podobnego zaangażowania czasu jak kilkuletnie dziecko, trzeba się z tym liczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Whisky1']no właśnie, to może pomóż mi? na priv? nie chce na wystawy, na żadne ,,chwalenie się" psem. On ma być rodzinny do kochania :)[/QUOTE]

napisz mi po prostu jakie hodowle rozwazasz, jesli chcesz, zebym ci w ten sposob pomogla:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Whisky1']Czytając już jakiś czas forum musze przyznać ze chciałabym mieć tak ułożonego pieska jak psy a_niusi. Pewnie inne osoby też tak mają ale zwracam uwage już poprostu pod moją wybraną rase. Uważam że posłuszny pies to mądry pies, że posłuszny pies to bezpieczny i szczęśliwy pies. Uważam tak znów na przykładzie dzieci gdzie moje łądnie śpi/spało kiedyś w łóżeczku same zasypiając w pięć minut a koleżanki np drąc się dwie godziny na rękach. I które było szczęśliwsze?
dlatego konekwencja w nauce jest dla mnie najważniejsza i chyba byłaby bez względu na rase jaką bym wybrała. ONA poprostu musi być dobrze ułożona by była szczęśliwa i bezpieczna a to już jest nasz ,,rodziców" obowiązek:)[/QUOTE]

porownywanie szczeniaka do dziecka nie zaprowadzi cie do niczego dobrego, wiec przestan to robic:))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']kuuurde...od setera trzeba wymagac bezwzglednego posluszenstwa, bo posluszny seter to jest bezpieczny seer, a bezpieczny i posluszny seter to seter szczesliwy. tylko posluszny seter moze miec spelnione swoje podstawowe zyciowe potrzeby w 100%. inaczej predzej czy pozniej skonczy na smyczy ciagnac za soba wlasciciela, w ktorym zachowanie sfrustrowanego psa bedzie rodzic ludzka frustracje.

moje suki uwielbiaja "treserskie komendy", uwielbiaja sztuczki, kochaja uczyc sie nowych komend, najstarsza zapierdziela po torze agility.

jesli setera dobrze sie wychowa, to bedzie on posluszny, oddany wlascicielowi i bedzie zajebistym psem.


ja wychowywalam sie z rudeym seterem, ktory dwa pierwsze lata swojego zycia spedzil na lancuchu przy budzie mimo ze byl to pies rodowodowy. w moim doroslym zyciu nie moglo zabraknac setere-teraz mam przeciez 3 czarne.
i jak slysze "seter to nie owczarek", "nie spodziewaj sie zbyt wiele to tylko seter", "setery sa nieposluszne i uciekaja" to mam chec zaprosic wszystkich na spacer, zeby zobaczyli jakie to sa psy, a nastepnie wziac kundla, przejsc sie z nim na pelnym kontakcie przy nodze i zapytac, czy ktos jeszcze ma jakies watpliwosci. setera mozna uczyc absolutnie WSZYSTKIEGO. trzeba tylko kochac setery i znalezc z nimi wspolny jezyk.

seter kocha czlowieka. rasa, ktora kocha czlowieka, nie jest rasa, od ktorej nie mozna wymagac posluszenstwa.[/QUOTE]

Ależ ja się w całej swojej długości i szerokości zgadzam, że trzeba od setera wymagać posłuszeństwa, bo posłuszny seter to często może znaczyć żywy seter. Ja tylko uwzględniam ten mały szczegół, że Whisky1 nie ma żadnych doświadczeń w prowadzeniu psów, a seter nie jest najlepszym egzemplarzem do eksperymentów.
Po za tym to ja jestem osobą, która zawsze będzie twierdzić, że 'seter to nie owczarek', ale nigdy nie powiem 'nie spodziewaj się dużo po seterze", bo to są psy, które wymagają od człowieka innych interakcji i każdy z nich jest przeznaczony do innych celow.
Mój pies chodzi bez smyczy, kiedy chcę idzie przy nodze, ale nie musi tego robić. Zatrzymuje się na komendę, bez komendy zatrzymuje się przy każdym przejściu dla pieszych. W polu przychodzi na 'do mnie', co nie znaczy, że musi to być pierwsze moje zawołanie, bo daję mu czas na zakończenie tego co rozpoczął. I mam psa, który ma do mnie pełne zaufanie, który w czasie spaceru co jakiś czas podchodzi do mnie i z wiernością patrzy mi w oczy.
Tresura to dla mnie surowe i bezwzględne egzekwowanie komend i brak tolerancji dla charakterystycznych dla setera potrzeb, i wspominam o nich wyłacznie dlatego, że znam przypadki osób, ktore w ten sposób traktują setery. A stały się one właścicielami seterów niejako z przypadku. I nie trawię kolczatek u seterów, to dla mnie symbol kompletnego niezrozumienia tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

my wzielismy dwuletniego samca, ktory po dwoch latach siedzenia przy budzie chcial zezes wszystkie psy swiata i sam podejmowal decyzje, kto z gatunku homo sapiesns zagraza jego nowej rodzinie. to byl nasz pierwszy pies w domu dwojka dzieci: 9 i 6 lat.
po mniej wiecej roku zmienil sie w najlepszego psa na swiecie.

ciezko mi wyobrazic sobie lepszego psa dla AKTYWNEJ rodziny niz seter.

a tresura to po prostu uczenie zwierząt rozumienia i wykonywania poleceń wg slownika pwn. mozesz nie lubic tego slowa, ja tez za nim nie przepadam, ale moje dziewczyny KOCHAJA BYC TRESOWANE.

Link to comment
Share on other sites

a myslisz że ja sobie to wyobrażam i że sobie tak pomyślalam?? ludzie, bez przesady, mam swój mózg.Toże zadaje czasem dziwne pytania to tylko dlatego że psa nie miałam..ale troche wyobraźni... wiadomo że nie wskoczy!!! pisałam co chce aby mój pies umiał i pytałam czy coś jeszcze by nam polepszyło zycie ..

Link to comment
Share on other sites

napisalas "na poczatek":)))

a na poczatek to uczysz szczeniaka "do mnie", "fee" i zasad panujacych w domu. a wszystko to, co nazywasz "glupotkami" jest super istotne, zeby stworzyc z psem wiez i pokazac mu, ze wspolne robienie czegos, wspolpraca sa super.

"czekaj" przed wyjsciem na spacer tez mnie rozbawilo:)) szczeniaka nosi sie po schodach jesli miszka sie w bloku i jak tylko sie obudzi to nie ma "czekaj" tylko sie go bierze na rece i leci na sikanie:))

Link to comment
Share on other sites

:) tak myslałam że będę musiała go trzymać-mieszkam na 3 piętrze. Widocznie się źle wyraziłam ze słowem ,,na początek". Poprawie się w takim razie. Te komendy co wypisałam chciałabym aby znał mój pies :)
głupotkami też napewno sie zajmiemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...