Jump to content
Dogomania

Witam..i o porady pytam :) gordonek


Whisky1

Recommended Posts

właśnie dlatego pytam Ciebie:) bo jak już wcześniej zauważyłaś mam różne haha informacje , z różnych źródeł z którymi niekoniecznie sie zgadzasz, ale to dobrze, każde sugestie są ważne przy doborze przyjaciela na 15lat!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

obdzwoniłam wiekszość lepszych hodowli..i mam dwa wyjścia, nie wiem które lepsze. Mioty na luty czyli zima0 w lutym już do odbioru czy mioty zupełnie wiosenno-letnie do odbioru. z jednej strony wiosną lepiej, nauka sikania itd ale jeśli szczeniak i tak na długo nie wychodzi to może te wcześniejsze mioty a wtedy na prawdziwą wiosne mamy już fajnego szczeniaka i kompana na wakacje.
jakie zdanie doświadczonych?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']idź do dobrego psiego przedszkola, później na szkolenie to dasz rade[/QUOTE]

baardzo, baardzo ciezko znalezc dobre szkolenie dla takiego psa jak seter.

przedszkole to tak, owszem. ale szkolenie...bardzo, bardzo rzadko szkoleniowcy maja dobre podejscie do 7 gr fci.

Link to comment
Share on other sites

słyszałam również że seter uwielbia tylko swojego pana i obcemu szkoleniowcy jest bardzo trudno...
no cóż...będę sobie radzić..konsekwencją wychowałam 2 dzieci i nadal to robie z dobrymi efektami:) także mam nadzieje ze sobie poradze:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Whisky1']słyszałam również że seter uwielbia tylko swojego pana i obcemu szkoleniowcy jest bardzo trudno...
no cóż...będę sobie radzić..konsekwencją wychowałam 2 dzieci i nadal to robie z dobrymi efektami:) także mam nadzieje ze sobie poradze:)[/QUOTE]
Poczytaj sobie książki o wychowaniu :) Idź do psiego przedszkola bo to fajna sprawa, poradzisz sobie nie martw się na zapas :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Whisky1']słyszałam również że seter uwielbia tylko swojego pana i obcemu szkoleniowcy jest bardzo trudno...
no cóż...będę sobie radzić..konsekwencją wychowałam 2 dzieci i nadal to robie z dobrymi efektami:) także mam nadzieje ze sobie poradze:)[/QUOTE]

dobre szkolenie to takie, na ktorym to wlasciciel szkoli swojego psa, a nie szkoleniowiec.

poza tym nie jest do konca tak jak piszesz. mysle, ze np. molinari bez problemu szkoli obce psy.

Link to comment
Share on other sites

znowu ja z pytaniami...:) czytałam wątek o klatce i zamykaniu w niej psiaka np na noc i na wyjścia z domu jak sam zostaje. Jaki wymiar klatki dla seterka kupić? Napewno się w ta klatkę zaopatrze, nawet coś hodowczyni mówiła o niej ale ja niewiedziałam o czym mówi na tamten moment:)
I takiego szczeniaka już pierwszej nocy zamknąć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Whisky1']znowu ja z pytaniami...:) czytałam wątek o klatce i zamykaniu w niej psiaka np na noc i na wyjścia z domu jak sam zostaje. Jaki wymiar klatki dla seterka kupić? Napewno się w ta klatkę zaopatrze, nawet coś hodowczyni mówiła o niej ale ja niewiedziałam o czym mówi na tamten moment:)
I takiego szczeniaka już pierwszej nocy zamknąć?[/QUOTE]

nie
psa trzeba przyzwyczajać powoli
za dużo żeby pisać o klatkowaniu wiec tu jest wątek
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226240-CRATE-GAMES-czyli-psia-samokontrola-i-nie-tylko?highlight=games[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Whisky1']ok, dzięki za info. a nie powinna by troszkę większa tak żeby psiak mógł usiąść/się wyprostować??? Hodowcy nie pamiętam ale doradzała mi odnośnie nauki sikania bo pytałam czy zimą nie jest utrudnione i wtedy coś wspomniała o klatce o gazetach, ale dzwoniłam do ok 5 hodowli więc konkretnie nie powiem która to Pani.
Napisz prosze co z tą klatką, jaką wybrać i czy mam przyuczać szczeniaka do niej przysmakami na komende ,,klatka" czy tak małego szczeniaka poprostu tam wsadzić i dać umilacze:)?[/QUOTE]


przeczytaj wątek o klatkowaniu bo tam jest wszystko ładnie wyjaśnione, wiele osób ię wypowiadało jak zaczynać, jak pracować itd
powinien usiąć i wstać, ale np mój nie ma możliwoći wysokiego trzymania głowy/pełnego wyprostowania się co wymusza na nim leżenie a nie nakręcanie się
klatkę dla szczyla i tak będziesz wg mnie musiała chociaż trochę zmniejszyć zeby nawet jak z nim cwiczyć nie mógł w niej biegać, skakać itd czyli się nakręcać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']przeczytaj wątek o klatkowaniu bo tam jest wszystko ładnie wyjaśnione, wiele osób ię wypowiadało jak zaczynać, jak pracować itd
powinien usiąć i wstać, ale np mój nie ma możliwoći wysokiego trzymania głowy/pełnego wyprostowania się co wymusza na nim leżenie a nie nakręcanie się
klatkę dla szczyla i tak będziesz wg mnie musiała chociaż trochę zmniejszyć zeby nawet jak z nim cwiczyć nie mógł w niej biegać, skakać itd czyli się nakręcać[/QUOTE]

ja nie zmniejszam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Whisky1']przeczytałam juz cały wątek o crate games , fajne porady ale mało porad jak zacząć z takim szczylem...kiedy ? drugiego dnia? pierwszego, po tygodniu?[/QUOTE]

u mnie to wygladalo tak: z dwoma starszymi psami przyjechalismy do domu w nocy. zwiedzanie chaty, zarcie w klatce, a potem drzwi zamkniete i dobranoc. starsza suka troche jeczala, a mlodsza normalnie poszla w kime. z ostatnim szczeniakiem przyjechalismy w srodku dnia. pochodzila, pozwiedzala, pozaczepiala starsze psy, potem micha do klatki i drzemka. pojeczala chwile i poszla spac.

w tej chwili moj szczeniak wszystko, co nielegalnie ukradnie niesie do klatki, jak widzi ze niose miche leci do klatki jak torpedka. w ogole jak widzi, ze mam cos do zarcia to na wszelki wypadek tam leci. bez problemu wykonuje "idz na miejsce".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...