Jump to content
Dogomania

Jak szukać ... ?


Dzaga

Recommended Posts

[quote name='patricia']Nie przesadzacie? Utrzymanie sznaucera mini to koszt miesięczny w wys. 200 zł? Przecież to mały pies... Ja swojemu podopiecznemu na pewno starałabym się zapewnić jak najlepszą opiekę i nie liczą się tutaj koszty, ale wiele rodzin w Polsce żyje w biedzie, a mimo to trzymają psiaki, którym nic nie brakuje. Nie każdy kupuje Royal'a i Eukanubę. Rozumiem, że wy karmicie nimi psiaki i nie wyobrażacie sobie podawania innej karmy swoim milusińskim. Ja (wg was niestety) znam jedynie ludzi, którzy podają swoim psom karmy supermarketowe i psiaki żyją, są zdrowe, dożywają późnej starości. :roll:[/quote]

Karmienie to nie wszystko. Mały pies tak samo jak i większy musi być szczepiony, odrobaczony,chroniony przed różnego rodzaju pasożytami, itd.... Tak samo może zachorować i wtedy dochodzą koszty leczenia.
W przypadku sznaucera dochodzi jeszcze koszt fryzjera.
Chodzi o to żeby być na takie koszty[B]przygotowanym [/B]a nie potem pozbywać się psiaka bo się spodziewało czego innego.
Natomiast karmy supermarketowe zawdzięczają swoją cenę temu że składniki używane do ich produkcji marnej jakości a co za tym idzie to niekoniecznie jest to karmienie najbardziej opłacalne (mam na myśli stan zdrowia psa i ewentualne koszty leczenia)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Witch81']Karmienie to nie wszystko. Mały pies tak samo jak i większy musi być szczepiony, odrobaczony,chroniony przed różnego rodzaju pasożytami, itd.... Tak samo może zachorować i wtedy dochodzą koszty leczenia.
W przypadku sznaucera dochodzi jeszcze koszt fryzjera.[/QUOTE]

Hmm..
Psa nie szczepi się co miesiąc tylko raz do roku, z tego co się orientuję..

Odrobacza się 2 razy do roku (a koszt tabletki to hm 7zł :roll: ?)

Do fryzjera też nie chodzi się psa strzyc czy trymować co miesiąc - a Ci którzy robią to częściej (głównie wystawcy) sami zubroili siew trymery i maszynki. Ja z moją psiną chodzę do fryzjera raz na 3-4 miesiące.

Pasożyty - no fakt frontline swoje kosztuje, ale starcza na 1,5 miesiąca i to też w okresie wiosenno-jesiennym..

Nie wiem jakim cudem wyszło Wam 200zł miesięcznie :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

ja na swoje psy ( sztuk 4 - 3 srednie i 1 mini) wydaje ok 200 miesiecznie
185 zl to 20 kg karmy ( eukanuba) + smakolyki czy zabawki
raz do roku sa szczepione i odrobaczane - 60 zl za psa = 240 zl rocznie
do tego butelka duza frontline ok 80 zl
i to chyba wsio z tych podstawowych wydatkow :roll:

strzyge i trymuje sama ale przy jednym psie nie sa to jakies masakryczne koszty ok 40-60 zl co kilka miesiecy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Nie musi być szczenię niewystawowe - wystarczy poszukać ogłoszeń - często podrosniete szczenieta z bardzo dobrych kryć mozna kupić za 800 złotych (a czasami i jeszcze mniej).[/quote]
dokładnie. Myśmy zapłacili 450zł za 4,5 miesięczną sunię (miniaturkę s&p) :D Oczywiście z metryczką :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

gdzie ją kupiliście??? pytam bo będę(za jakiś czas) szukac dla siebie też [B]suni miniaturki, czarno-srebrnej[/B]. chcę ze sprawdzonego źródła ale aktualnie nie mam na takie namiarów. proszę pomóżcie. sunia nie musi byc wystawowa. ma byc do kochania a nie na pokaz. chce jednak taką bo kocham tą rasę ze wszystkimi jej cechami.

Link to comment
Share on other sites

Jak nie chcesz wystawowego, to masz jeszcze "opcję No.2"...
- Schronisko...
Szukać możesz na stronach schronisk, lub np. przez [URL]http://adoptujsznaucera.blog.onet.pl/[/URL]

Ja tak zrobiłem i mam cudownego psa!
Pierwszego przez nieświadomość kupiłem u pseudohodowców i pożegnałem go w wieku 5 lat ... (wrodzona wada wątroby)
Pogląd że w schroniskach są same skrzywione psychicznie potwory jest zwykłym mitem.
W "sznaucery i CTRy" znajdziesz watek "Lumpowe historyjki" - tam możesz się przekonać, że mój Sznaucer nie jest w żadnym stopniu potworem, a wręcz przeciwnie - stabilnym, grzecznym i kochanym zwierzakiem!
Psa ze schroniska możesz mieć za darmo!
A na dodatek zmniejszysz pulę czworonożnych dramatów i zyskasz przyjaciela nawet bardziej oddanego niż jakikolwiek szczeniak wychowywany od małego ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiem i wierzcie mi myślałam o takiej opcji ale mój TZ uparł się ze chce szczeniaczka. Bede wdzięczna za namiary na hodowlę w Łodzi. Tu aż tak bardzo o kasę nie chodzi(w granicach rozsądku). [B]Zależy mi na charakterze i tym aby to była czarno-srebrna sunia, miniaturka.[/B] Psiaka i tak nie mogę wziąsc wcześniej niż we wrześniu. A historyjki chętnie poczytam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pochodzi z SZAMOCIŃSKIEJ PSIARNI. Ale to dorosła sucz wyciągnieta z innej "hodowli", gdzie nie miała najlepiej nie wiem jak tam trafiła ale musiałam ją stamtąd zabrac( i namówic TZ na dorosłą sunię) prawie natychmiast. Nie mogłam zrobic inaczej. U mnie sunia jest 4 dni a nie odstępuje mnie na krok. Jest cudowna. Ma metryczkę dlatego znam jej pochodzenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...