Jump to content
Dogomania

Doda - skrzywdzona i opuszczona sunia pilnie szuka domu


fona

Recommended Posts

  • 1 month later...

[quote name='fona']Wysłalam 100 zł, jak Szopen?[/QUOTE]


Znowu sa brzydkie kupy, ale on wygląda dobrze. Planuję wstawienie drugiej budy i zakonserwowanie obu drewnochronem. Poza tym czeka nas sprzatanie całego placu, bo zrobiono z niego smietnik. Chciałabym wyremontować psom taka zadaszona przybudówkę, tak zeby im nie leciało na głowę, ale nie wiem czy dam rade finansowo. poza tym bez zmian.

Link to comment
Share on other sites

dosezdł przelew. Chyba jednak kupię im Fiprex, bo spacerujemy głównie po lesie, a kleszcze wiadomo.
W dzień spacerów psy dostaja ode mnie jakąs przekąske, tak, żeby ten dzień był wyjatkowy. W lato kupowałąm im duze jogurty naturalne. Myslę , ze teraz kupię w mleczarni worek białego sera, taki jaki kupuja np. przetwórcy. Poporcjuje go i piesy dostaną go raz w tygodniu przez kilka tygodni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Najpilniejsza potrzeba dla szopena jest normalny dom z dobra opieką.
Jesli chodzi o wydatki:
Kupiłam Fiprex dla obu psów, bo nie mogę wybiórczo dbać tylko o Szopena. Następnym razem je odrobaczę. Warto by było zrobić szopenowi badania, ale ponieważ z podawaniem leków codziennie jest kłopot, to i badania nie maja sensu. Sens za miałaby jakaś dobra karma, choćby niskotłuszczowa purina.
Jakos sobie radzę, choć datki mile widziane.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

[quote name='fona']Agata, doszły pieniądze?
Jeden przelew na 35 zł, drugi na 150.

Jak Szop?[/QUOTE]


Doszły już jakiś czas temu. Miałam napisać , ale dzień za dniem, tyle roboty, ze nie wiadomo co robić najpierw.

Szopen dobrze. Po okresie wychudzenia znowu wyglada dobrze. Mamy druga budę, więc psy będą miały wygodniej, nie wiadomo tylko czy będa chciały spać osobno.
Dzieki za wsparcie. Zamówiłąm karme. Odrobaczę je tez przed zimą. Jutro sie widzimy jak co srodę. !,5 godzinny spacer po lesie bez smyczy i ekstra porcje. No i sprzątanko....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Agata69']Znowu sa brzydkie kupy, ale on wygląda dobrze. Planuję wstawienie drugiej budy i zakonserwowanie obu drewnochronem. Poza tym czeka nas sprzatanie całego placu, bo zrobiono z niego smietnik. Chciałabym wyremontować psom taka zadaszona przybudówkę, tak zeby im nie leciało na głowę, ale nie wiem czy dam rade finansowo. poza tym bez zmian.[/QUOTE]

Ja w sprawie kup...
Lek jelitowy SULFALAZIN EN
bardzo skuteczny, wyprobowany
na EL DIABOLO z dobrym skutkiem
MalgosMalgos

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fona']CO U Szopka?[/QUOTE]


Po staremu. Od spaceru do spaceru. Najbliższy w srodę. Szopen utył, doda tez. Kupy lepsze. Jedzą w srody po dużym kubku jogurtu naturalnego, czasami suchą karmę ale myslę, ze te jogurty to dobra odmiana od tego co jedza na codzień. Niestety obiecana buda nie staneła na terenie psów. Nadal śpia razem w tej którą kupiłam zeszłej zimy.
Boje sie pluchy i zimy też. Moge nie dawać rady wyprowadzać je co tydzień.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Coś się zaczyna dziać z Szopenem. Dzisiaj byliśmy na spacerze w lesie. Było pięknie, wchodzimy tam gdzie na sniegu tylko slady saren i zajęcy, ani jednego sladu człowieka. Śnieg na drodze po kolana, sceneria jak z bajki. Psy szczęśliwe. W pewnym momencie wyczuły sarne i wypłoszyły ją z krzaków. Normalnie czad.
Niestety zauwazylismy cos niepokojacego. Szopen zaczął przysiadać na zadzie. Na początku myślelismy, ze swędzi go tyłek, może robaki. Ale potem, po obserwacji, stwierdzilismy ze tył jakby odmawiał mu posłuszeństwa. Nogi sie rozjezdżaja i klap na tyłek. Raz nawet sie połozył na drodze. W pewnym momencie było to tak intensywne, ze miałam obawy czy on dojdzie do firmy. Ale przeszło. Nie wiem co to było.
Nie najlepsze warunki zycia wychodza teraz. Nie wiadomo ile on ma lat. Zęby w złym stanie, brzydkie. On w chwili adopcji miał ponoć 4 lata. Ja swoje psy zawsze troche odmładzam, więc myslę, że mógł być starszy. To by dawało 10 lat na karku. To już stary pies, powinien mieć piepło i wygodnie.
Tymczasem one maja jedna budę, tę którą kupiłam zeszłej zimy. Jest duża, ale napewno jest im ciasno. Nie stać mnie na drugą. Szopena moga boleć łapy, jak mojego Beja.

No nic trzeba iść z nim do weta. Mój Bej dostaje leki na stawy, Szopenowi tez możnaby kupić, ale kto mu je poda? Ja jestem u niego raz w tygodniu....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...