Jump to content
Dogomania

Doda - skrzywdzona i opuszczona sunia pilnie szuka domu


fona

Recommended Posts

Dopiero doczytałam, tak mi przykro... Śpij, Szopenku, nigdy Cię nie zapomnę...

 

Będę kibicować Dodzie w znalezieniu nowego domku, trzymam mocno kciuki!

 

Ja tez Lemoniada, ja tez. 7 lat we Włocławku, 5 pod moja opieka. Poszedł do mojego Beja. Tam sa młode i piękne, maja miękką sierść i nic ich nie boli. Jak je spotkam po tamtej stronie to bede bardzo szczęśliwa. Kiedyś.

Link to comment
Share on other sites

Ruszyłam z ogłoszeniami Dody. Przy okazji jej historia;

 

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu nowego domu tej smutnej suni z tragiczną historią. Kilka lat temu Sunia została odebrała ówczesnemu włascicielowi przez policję w drodze interwencji. Ten bezduszny człowiek trzymał sunię uwiązaną przy drzewie na metalowej lince omotanej wokół szyi, w skutek czego... prawie odciął jej głowę. Na szczęście młoda i silna sunia to przeżyła, rana zagoiła się, została tylko pamiątka , nie zarośnięta pręga na szyi wśród sierści. Dostała na imię Doda i zamieszkała w pewnej firmie, z psim towarzyszem, którego pokochała miłością nieprawdopodobną. Doda i Szopen byli nierozłączni. Szopen, straszy i schorowany pies czeto niedomagał, Doda wtedyzachowywała się jak wierna, kochajaca żona - leżała przy nim, lizała po pysku, oddawała mu swoja porcje smakołyków a on kładł głowę na jej grzbiet. zawsze razem , do końca. Kilka tygodni temu Szopen odsezdł na zawsze, Doda siedziała przy jego matrwym ciele na posłaniu, czuwała. Co czuła ta piekna, madra sunia, zawiedziona przez człowieka, opuszczona przez kochanaego towarzysza?
Doda została sama, firma nie potrzebuje strózowania, kontakt z człowiekiem jest sporadyczny, tylko przy podawaniu karmy. Biedna sunia siedzi sama na terenie odgrodzonym od swiata. W jej oczach jest coraz wiekszy smutek i zwątpienie. Nie mozemy patrzeć jak tęskni i cierpi. Jest jeszcze młodą i piekną sunią, jest silna i zdrowa. Na pewno przypilnuje domu, jest jeszcze gotowa pokochać swojego człowieka.
Nie zostawiajmy jej samej. Bardzo szukamy dla niej miejsca na świecie, takiego przy boku człowieka. Niech tej zimy nie marznie juz w pustej budzie, samotna i zrezygnowana.

Pierwsze fotki: Doda z rana na szyi, potem szczęśliwa z ukochanym Szopenem, na koniec smutna Doda obecnie.

 

 

10418503_397930030364511_100575864421527
10846463_397930313697816_115261182328208
10868242_397930393697808_326974405766124
10868186_397930467031134_547888746074667
Link to comment
Share on other sites

Wystawiłam ogłoszenia Dody ale nic sie nie dzieje.

 Niełatwo znaleźć dom, nawet dla pieknych, rasowych psów. To moze jeszcze dłuuuugo potrwac.

Moze zdecydujesz sie szukac dla niej jakiegos dt, albo niedrogiego hoteliku ? Zeby chociaz miała na codzien człowieka i spacery...

Link to comment
Share on other sites

 Niełatwo znaleźć dom, nawet dla pieknych, rasowych psów. To moze jeszcze dłuuuugo potrwac.

Moze zdecydujesz sie szukac dla niej jakiegos dt, albo niedrogiego hoteliku ? Zeby chociaz miała na codzien człowieka i spacery...

 Ja się boje hoteli. Własnie przywiozłam z hotelu Misia. 3 miesiace i nic, nie mówiąc o wykruszonych do zera deklaracjach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...