Jump to content
Dogomania

Po co ja Wam pokazuje pieski od 97 roku w schronie...Zosia odeszła-pokochana....[*]


brazowa1

Recommended Posts

Zrobiłam mojej kochanej kruszynce Zosi wszystkie badania: pełna diagnostyka narządów z krwi jest,
USG jamy brzusznej, zdjęcia rtg , płuc i inne, ale nie znam się jakie to były, ekg.,


Zosia dużo lepiej już. parametry nerek w normie, właściwie to prawie nie ma odchyleń na tym wydruku od podanych norm. Miała ponad 40 stopni, stąd to picie wody. jest inwekcja w organizmie. leczona antybiotykami i Zosia ma bardzo słabe serce, od dziś dostaje wetmedin dwa razy dziennie po tabletce.
Teraz zjadła deliktane jedzenie, miała apetyt już i śpi moje Kochane suczątko.. :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:


Dziękuje |doktorowi Słowińskiemu, który słysząc mój płacz w telefonie,( bo nigdzie mi od razu nie chcieli dac terminu na badania krwi i całą reszte), przyjechał do Zosi mimo urlopu i przyjął nas od razu. I dziękuję Oli, która mnie woziła z sikającą Zosią. i dziekuję Edit, któa nas jutro zawiezie na powtórzenie antybiotyku. jak Zosia ochłonie, jeszcze pobiorę mocz do analizy, ale to inwekcja dajaca objawy bólu w brzuchu, ale żadnych guzów nie ma Zosia.
UFFFF

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

odnośnie ekg, jakby była konieczna konsultacja, prześlij mi ksero, skan
spróbuję dostać się z nimi do najlepszej specjalistki we wrocławiu
jest różnie, ale postaram się jakoś przepchać
cieszę się, że już lepiej
``cieszę się``, że to tylko infekcja
szczerze mówiąc rano konsultowałem Twój wpis u mojej wetki, stąd moja mądrość :) najważniejsze, że jest lepiej
w razie czego pisz do mnie na PM albo maila
pozdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pies?']odnośnie ekg, jakby była konieczna konsultacja, prześlij mi ksero, skan
spróbuję dostać się z nimi do najlepszej specjalistki we wrocławiu
jest różnie, ale postaram się jakoś przepchać
cieszę się, że już lepiej
``cieszę się``, że to tylko infekcja
szczerze mówiąc rano konsultowałem Twój wpis u mojej wetki, stąd moja mądrość :) najważniejsze, że jest lepiej
w razie czego pisz do mnie na PM albo maila
pozdr[/quote]
pewnie że Wyślę, i bardzo dziękuję!!! :loveu::loveu: proszę przypomnij mi swojego maila

Link to comment
Share on other sites

martwię się. Zosia jest bardzo słaba. Podaje jej leki, wet medin i jedzenia nawet trochę zjadła. ona ledwo idzie. nie jest w stanie zejść ze schodów ani wejść, nie ma siły iść na spacer. Postanowiłam, ze będzie się załatwiać w domu. niech robi co chce, byleby żyła. Zosia ciężko oddycha i dyszy.. :-(:-(

Link to comment
Share on other sites

jaka jest diagnoza?
Mucha miała swego czasu taką historię
dyszenie, ból żołądka, był gorący na maksa
ale to trwało noc
dałem jej leki i przeszło

może będę w mniejszości, jeśli chodzi o zachwyty, ale to, że lekarz przyjedzie niewiele dla mnie znaczy
co zdiagnozował?
jaki jest problem?
co podawać? jakie dawki?
CZY TO ŻOŁĄDEK?
JEST GORĄCY?

Link to comment
Share on other sites

powiedział, że jest infekcja i reakcja bolesna brzucha, o sercu, ze nie taki rytm, że słabe, że wyniki krwi wszystkie dobre. Brzuch ma Zośka gorący, teraz dotknęłam. Dostała leki i tyle wiem, wiecej nic. :-(:-( juyro mam przyejchać na zastrzyk z antybiotykiem. Pytałam co to moze być ale nie wiadomo,,Diagnoza na razie raczej więcej mówi o tym, co jej nie jest na pewno (a tego bym nawet nie wiedziała, gdyby nie badania) ..

Link to comment
Share on other sites

nie jestem cudotwórcą, ale nie panikuj
co dostała na brzuch? jakie leki? czy nic nie zeżarła?
Mucha miała taką jazdę, więc wiem o czym piszę
zwalczyła to sama, ale Ona jest bardzo silna----schłodź jej delikatnie brzuch, aż do momentu, kiedy przestanie jej to pasować, woda pod ręką całą noc, ale nie wiem, co podać , bo nie wiem co dostała

Link to comment
Share on other sites

dostała w pierwszym gabinecie "w ciemno" bo lekarka nie miala labolatorium chotapen, betamox, a reszty nie moge się doczytać. jakieś na Fun czy Fin, Cehl ? a moj doktor widzać to co dostała w ksiazeczce dał jej wetmedin i metacam

Link to comment
Share on other sites

czy nie zeżarła czegoś? nie zauważyłam by zjadła coś. zwykle chodzi w kagańcu by nie zjadała.. ale wykluczyć nie mogę, czasem jej się tak bardzo chce w nocy ze nie mam nawet czasu załozyć, ale ją pilnuję

Link to comment
Share on other sites

Dziś doszły wyniki prób, bo wczoraj nie były gotowe , Wyniki prób bardzo złe. Zosia ma ponad 40 stopni, dostała przeciwgoraczkowe i antybiotyki. miała kroplówkę bo nie je. Nocą żle spała, sapała, nie ma nic siły.

Link to comment
Share on other sites

Boje się, podobne wyniki miał kiedyś piesek z Żywca kajtuś, którego wzięłam do domu tymczasowego po operacji guzów spod ogona i okazało się, że miał raka wątroby.. Oby to nie było to, bo normy są strasznie przekroczone:
ALT - 255 (NORMA 3-50)
AST 57 (NORMA 1-37)
BIAŁKO CAŁKOWITE 7, 2 (NORMA: 5-5, 7)
bILIRUBINA CAŁK. 0, 4 (NORMA: 0-0,6)
AP 487 (NORMA: 20-155)

DAJĘ JEJ PRZECIWBOLOWE

Link to comment
Share on other sites

dziś dałam ketonal, co skonskutowałam z wetką moją , jest lepiej odrobinkę. Zosia je kolację , łagodne jedzonko speclaistyczne:) Doktor mój mówił w rozmowie tel., że to raczej ie będzie rak, to jest zapalenie ostre wątroby na tle bakteryjnym. wierzę, że weci uratuja moją ukochaną sunię. Jutro jadę znów rano do weta.

acha czopki przeciwbólowe mam kupione, ale ich nie można stosować razem z ketonalem. Po ketonalu Zosia poczuła ulgę

Link to comment
Share on other sites

Jest dużo lepiej. :multi:Bylam z nią na kontroli. Nie ma już gorączki, dostała leki przeciwzapalne. Podaję jej esentilale na regenerację wątroby. zaczynam jej gotować ryż z kurczakiem , choć nikomu nic nie gotuję :) ale dla mojej Słodkiej Kochanej suni odtąd będę. wczesniej byla na rojalu, ale musiałam jej dodawać do suchej karmy pasztetu, by zjadła i obawiam się, że pasztet mógłby jej teraz szkodzić.
UFFF... Zosia sama zeszła po schodach i ma spokojne spojrzenie, a ja wciąż ten jej nochal całuję i cieszę się, bo myslę, że kryzys ma za sobą taki najgorszy.. teraz długie leczenie watroby nas czeka i wetmedin już zawsze na serduszko. Serduszko ma biedne :( nawet osłuchowo to wychodzi że serce chore.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki ci opatrzności!!! :lol:
Ależ emocje, ale strachu. Aga, kochasz Zosieńkę tak pięknie.
A szepnęłaś jej do uszka, że przecież wczasy już upatrzone, nad morzem?
Zosine serduszko wiele przeszło, słabiutkie dlatego, ale kocha mocno.
Trzymam kciuki nieustannie, niech kazdy dzień bedzie lepszy!

Wiesz, ja doskonale rozumiem twoje poświęcenie w kwestii gotowania :evil_lol:
też gotuję tylko psom.

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że jest poprawa. Przy bardzo złych wynikach wątroby, podawałam mojej suczce essentiale forte w zastrzykach. Chyba w ciągu kilku miesięcy, co trzy tygodnie zastrzyk i nastąpiła duża zmiana na lepsze. Jednak może być problem u nas z zakupem tego leku / są najczęściej w tbl/ Wtedy kolega przywiózł z Niemiec. Życzę dużo zdrowia Zosieńce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...