Jump to content
Dogomania

Negra vel Kekła


qmu

Recommended Posts

o mamo sie przekopalam przez te schorzenia oczu i normalnie w glowie az buzuje od informacji ...

Na moje oko to entopia bedzie, aczkolwiek rozmawialam wlasnie z moim menem przez tel i moj brat z Dizlem juz u nas sa ponoc oczy dizelka wygladaja o 100 razy lepiej jak wczoraj :)

nie ukrywam ciesza strasznie mnie te wiesci bo Dizel jest przezemnie traktowany tak jak by byl moim wlasnym psem :)
Z reszta Jacek ma zerowe doswiadczenie z psami nieliczac wyprowadzania na dwor ale to tyle tylko, zawsze ja sie opiekowalam naszymi psami i przez to tez sie jakos bardziej poczowam, a on sie wkurza jak mu zwracam uwage na to czy tamto, ale co poradze jak widze ze cos jest nie tak a tlumaczenia on tak po prostu ma do mnie nie trafiaja...

Edited by qmu
Link to comment
Share on other sites

To dobrze że jest lepiej :)
A jeśłi to przez karmę ( choć wywijanie powieki wydaje mi się sprawą genetyczną lub związaną z jakąś długą chorobą oka) to może podsuń bratu żeby zmienił na jakiś czas i zobazył efekt. Nawiasem mówiąc po purinie mój też ma strasznie luźne żółte kupska.

Link to comment
Share on other sites

Ja Negrze odstawilam purine, brat wczesniej tez odstawil na jakis czas i oczy tak mocno juz nie ropialy, matka znow poszla kupila 3 kg puriny znow dostawal i masz znow klops !
osobiscie sadze ze odwijanie powieki swoja droga ale to puchniecie powiek raczej wygladalo mi na reakcje alergiczna dlatego dostal clemastinum i zeszlo.
moglo sie zbiedz w czasie po prostu wszystko

A mamusie bylam sprowadzic na ziemie juz wczoraj, ze nie ma wciskac psu puriny,
to ta ze nie ze to nie od puriny ze to napewno od tego ze kielbase dostaje albo u mnie jak jest to czasem chapnie troche chappi i surowego miecha,

ale ona akurat to juz tak ma zawsze wszystko wie najlepiej ...
pani wszech wiedzaca wiedzy nie posiadajaca hehehe
(pomijam juz to ze zadnym zwierzakiem sie nie zajmowala nigdy, nawet na spacer z psem nie wychodzila, ale wie lepiej)

Link to comment
Share on other sites

Co do wzrostu - suka AST ma być niska :eviltong: Ty nie słuchaj żadnego gadania,że mała wzorcowo 50 cm i będzie miała wzrost IDEALNY jak rasówka :cool3: Ja mam ogromną nadzieję ,że Kasta dobije do 50cm w kłębie i zakończy karierę wzrostu wysokościowego. Ale wiem ,że może dowalić nawet 52 cm bo jej matka to naprawdę świniak. Pamiętaj Ast to Ast a nie APBT one są wyższe i smuklejsze. Ast ma być niski ,zbity i proporcjonalny.

Co do młodego to życzę dużo zdrówka chłopakowi a brata bym wysłała na szkolenie typu "psie przedszkole" Uwaga ze słów obcego człowieka i to trenera nie będzie dla niego taka dotkliwa a może sobie weźmie ją do serca. Tobie zawsze odfuknie ,bo Ty przecież mu na złość robisz :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='unikatowydiament']Wskazywałoby na to że Dizelek ma Entropimu,jak nie jest ono zaawansowane,wiem że starczą antybiotyki i krople,a jak jest już bardziej,wet robi zabieg,ale jak piesek skończy rok życia.A jak On ma alergię na pokarm,powiedz bratu aby kupił inną
Zdrówka życzmymy:)[/QUOTE]

No jak zobaczylam wczoraj Dizelka to w porownaniu z poprzednim dniem bylo milon razy lepiej wkoncu mial normalne oczy :)
sadze ze na kroplach sie zakonczy bo naprawde baaaardzo pomogly jutro bedzie mial kontrole u weta i sie okarze co dalej ale zabieg raczej w gre nie wchodzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robokalipsa']Co do wzrostu - suka AST ma być niska :eviltong: Ty nie słuchaj żadnego gadania,że mała wzorcowo 50 cm i będzie miała wzrost IDEALNY jak rasówka :cool3: Ja mam ogromną nadzieję ,że Kasta dobije do 50cm w kłębie i zakończy karierę wzrostu wysokościowego. Ale wiem ,że może dowalić nawet 52 cm bo jej matka to naprawdę świniak. Pamiętaj Ast to Ast a nie APBT one są wyższe i smuklejsze. Ast ma być niski ,zbity i proporcjonalny.

Co do młodego to życzę dużo zdrówka chłopakowi a brata bym wysłała na szkolenie typu "psie przedszkole" Uwaga ze słów obcego człowieka i to trenera nie będzie dla niego taka dotkliwa a może sobie weźmie ją do serca. Tobie zawsze odfuknie ,bo Ty przecież mu na złość robisz :eviltong:[/QUOTE]

no ja gdzies wyczytalam tak wlasnie ale jak spotykam ludzi z ich psami i mi mowia ze ich pies ma rodowod a to taka wielka krowa ze mi to akurat wrecz w pol uda prawie siega to Negra przy nich to jakis krasnal hehehehe chociaz ja to bym chciala zeby jeszcze z 2 cm urosla i stop :)

Co do psiowego przedszkola no coz slabo to jakos widze praca w tygodniu praca w weekendy itd z reszta moj brat akurat srednio sie nadaje bo na zajeciach pracowac bedzie a po zajeciach nie bedzie pojdzie na 3 spotkania i to zleje znajac zycie bo to na drogim koncu miasta u nas sie odbywa ;/

Ja w tygodniu planuje wziasc brachola za dupsko i jechac do psiego parku ...
On sobie pogada z behawiorysta a ja sprobuje sie z Negra na torze do agility ciekawa jestem jaka bedzie reakcja psinki na to wszystko same nowe przedmioty beda :)

Link to comment
Share on other sites

nudzi mi sie w pracy to troche zdjec wrzuce ... :)
takie z kiedys tam :)

[IMG]http://imageshack.us/a/img716/4278/ilkl.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img802/1503/ah3j.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img850/4771/mun0.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img822/15/pmue.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

ehhhh no coz Dizlowi nalezalo by zmienic chyba imie na Defekt ...

wczoraj wybystrzylismy ze [B]Dizel nie ma jader[/B] nie zstapily do worka mosznowego ;(
sa za to wyczuwalne w pachwinie ;/ a przynajmniej tak mi sie zdaje ze to jadra sa.

Zobaczymy co dzis wet powie, ale mysle ze niestety bedzie zabieg usuniecia poniewaz tam gdzie sa moga wywolac raka ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qmu']no ja gdzies wyczytalam tak wlasnie ale jak spotykam ludzi z ich psami i mi mowia ze ich pies ma rodowod a to taka wielka krowa ze mi to akurat wrecz w pol uda prawie siega to Negra przy nich to jakis krasnal hehehehe chociaz ja to bym chciala zeby jeszcze z 2 cm urosla i stop :)
[/QUOTE] No to tak jak ja :D A niech sobie gadają ,Ty wiesz jaka jest prawda :eviltong: A Negra baaaardzo ładnie się prezentuje :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Jądra które nie zstąpiły trzeba usunać .

Co do wzrostu psów , przecież w każdej rasie są widełki wzrostu , a poza tym dużo zależy od budowy psa , postawisz 2 psy w tym samym wzroście z czego jeden bedzie zbudowany dobrze a drugi rachitycznie , to i tak będzie wyglądało że jeden jest większy , oko ludzkie jest złudne

Link to comment
Share on other sites

wiec z dizelkiem wyszlo tak ze na lewe oko zabieg jednak bedzie przeprowadzony, z tego co zrozumialam nie bedzie mial wycinanego nadmiaru skory z oka i naciaganej tylko od strony wewnetrznej zostanie wycieta nadwyzka tkanki, koszt okolo 250 - 300 zl

co do jader sa otluszczone dlatego nie zeszly do worka mosznowego, najpierw usg a pozniej beda je sprowadzac w dol :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']i co przyjrzałaś się tej karmie o której pisałam[/QUOTE]

tak zerkalam, ale Dizel zostaje na purinie, opuchlizna na oczach faktycznie byla reakcja alergiczna ale z pewnoscia nie na karme, musial gdzies cos wciumkac na dworku niepostrzezenie, ropa z oczu byla wynikiem podwijajacych sie powiek ;/

wet twierdzi ze nie ma powodu dla ktorego mial by jesc karme odczulajaca

coz nie wszystko jest takie jakie sie wydaje, a domysly i szukanie powiazan to juz nasz ludzka natura :)

Link to comment
Share on other sites

Podobno jeśli jajka nie zeszły wtedy kiedy powinny to najlepszym rozwiązaniem jest właśnie kastracja, bo potem nawet jeśli je sprowadzą to mogą występować różne problemy z psem. Osobiście uważam że jeśli tylko pies nie ma robić jakiejś oszałamiającej kariery wystawowej to lepiej go wyciachac, ale rzecz jasna to już jak uważają właściciele.

A Dizel po purinie nie ma biegunki?

Link to comment
Share on other sites

Hehehehe Dizel kariery robic na wystawach na bank nie bedzie,

tez wyczytalam ze lepiej poddac w takim przypadku psa kastracji nawet jezeli zabieg mial by obejmowac otwieranie powlok brzusznych w tym celu bo w przeciwnym wypadku istnieje wielkie ryzyko zachorowania na raka

a po purinie no fakt ta jego kupa moze jakas super extra nie jest ale nie jest tez typowa laxa raczej bym to okreslila jako luzno zbita i czesto taka zoltawawa

Edited by qmu
Link to comment
Share on other sites

Podsun pomysł o kastracji , ja przez to , ze jedno jadro nie zeszło a do tego pies miał problemy jelitowe wiecznie straciłam psa , w wieku 4 lat jądro już narobiło dużo złego i niestety operacja była za późno , tylko , ze ja wtedy nie miałam tej wiedzy którą mam teraz , nie miałam internetu i ślepo zawierzyłam konowałowi wetowi ...a pies mógł pożyć dobrych kilka lat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...