Jump to content
Dogomania

Negra vel Kekła


qmu

Recommended Posts

i kolejne focisze :)

[IMG]http://imageshack.us/a/img600/7491/u5v5.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img20/4765/szxk.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img842/6590/ymt8.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img827/9153/1z4x.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']To ostatnie faktycznie jak malowane. Super.
Ale macie fajnie do biegania, podobno bardzo zdrowe jest dla psów bieganie po piasku . Mój jak widzi piasek to dostaje opętania, skacze, kopie, tarza się, uwielbia to. Negra też tak się zachowuje?
I w jakim ona obecnie jest wieku? :)[/QUOTE]

No jasne Negrucha jak widzi piach to jakiegos fymla dostaje lata w te i we wte z gory na dol i zygzakiem doslownie jak dzieciuch w piaskownicy :)
No i teraz ma juz 6 miesiecy, wiec kawal psa sie z niej zrobilo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robokalipsa']Ładne zdjęcia i dziewczynka też pierwsza klasa :loveu: Umaszczenie rzeczywiście takie lwie
Możesz napisać jak się nazywa ta obroża z wyciąganą smyczą?[/QUOTE]

obroza patento pet jest jeszcze opcja z takimi szelkami z wyciagana smyczka :)
polecam poszukanie tej obrozy na allegro bo wychodzi taniej (mi wyszlo 22.50zl) niz w sklepach internetowych (od 40zl w gore), w zoologicznych jak bylam tu w toruniu chyba z 7 odwiedzilam to tylko w jednym pan wiedzial chociaz czego ja szukam i o co mi chodzi, ale tez nie mial.

Edited by qmu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='qmu']obroza patento pet jest jeszcze opcja z takimi szelkami z wyciagana smyczka :)
polecam poszukanie tej obrozy na allegro bo wychodzi taniej (mi wyszlo 22.50zl) niz w sklepach internetowych (od 40zl w gore), w zoologicznych jak bylam tu w toruniu chyba z 7 odwiedzilam to tylko w jednym pan wiedzial chociaz czego ja szukam i o co mi chodzi, ale tez nie mial.[/QUOTE]

Dziękuję :) A w praktyce rzeczywiście taka wygodna?
A widzę ,że moja dziewucha tylko miesiąc starsza od Twojej ,będę z przyjemnością obserwować jak się Twoje lwie dziewczę rozwija :loveu:
P.S moje oby dwa psy w piachu dostają głupawki starszy ma 7 lat a gówniara 7 mieś hehe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robokalipsa']Dziękuję :) A w praktyce rzeczywiście taka wygodna? [/QUOTE]

mi osobiscie ta obroza bardzo pasuje szczegolnie gdy puszczam Negre w parku czy w lesie, normalna smycz moge wtedy schowac do torby czy jak jedziemy gdzies za miasto zostawiam w aucie, a wrazie potrzeby mam za co chwycic psa i przeprowadzic kawalek dalej czy tam przytrzymac bo sarna biegnie albo jakies zablakane auto jedzie droga
Wiadomo do wyprowadzania na spacer to nie sluzy ale jako "gadget asekuracyjny" dla mnie bomba :)
i pozadnie wykonane nic sie nie pruje nie siepie mimo ze Negrisz sie w niej tarza po piachu trawie, inne psy ja czasem szarpia za ta obroze bo lapia za raczke i ja wyprowadzaja i nic ciagle cala i nie poniszczona :)

[QUOTE] A widzę ,że moja dziewucha tylko miesiąc starsza od Twojej ,będę z przyjemnością obserwować jak się Twoje lwie dziewczę rozwija :loveu:
P.S moje oby dwa psy w piachu dostają głupawki starszy ma 7 lat a gówniara 7 mieś hehe[/QUOTE]

Oooo :) jak twoja tylko miecha starsza jest to tak z ciekawosci i dla porownania oczywiscie :)
ile wazy i ma w klebie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qmu']
Oooo :) jak twoja tylko miecha starsza jest to tak z ciekawosci i dla porownania oczywiscie :)
ile wazy i ma w klebie ?[/QUOTE]

Że się akurat regularnie mierzymy dla porównania z bratem to proszę wszystkie wymiary aktualnie jest tak:

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]45cm - głowa [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]48cm - kark [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]67cm - klata (za łapami) [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]50cm - talia [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]49cm - kłąb
20/21kg[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robokalipsa']Że się akurat regularnie mierzymy dla porównania z bratem to proszę wszystkie wymiary aktualnie jest tak:

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]45cm - głowa [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]48cm - kark [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]67cm - klata (za łapami) [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]50cm - talia [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]49cm - kłąb
20/21kg[/FONT][/COLOR][/QUOTE]


U Negry wyglada to tak:

41cm - glowa
39cm - kark
62cm - klatka
51cm - talia
46cm - klab
20kg - waga

czyli chyba jakos w normie, chociaz niewiem czemu wszyscy mi mowia ze jest mala ze bedzie jeszcze duuuzo wieksza, chociaz jakos mi sie nie wydaje zeby bujnela sie wiecej jak jeszcze z 5 cm

ale Diesel w sumie mlodszy od niej a wzrostowo identyko klate ma wieksza no i wazy kloc 24 kg

Edited by qmu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='unikatowydiament']psiaki rosną do roku,a potem w szerz,a bullowane dopiero jak skończą 4 lata są w pełni rozwinięte pod względem budowy i charakteru,a Diesel wiadomo większy bo Chłop:razz:[/QUOTE]
wiem wiem ze do okolo roku pies rosnie, ale chcialam miec lekkie porownanie i tak jak patrze to Negra od Kasty Robakalipsty wcale duzo nie odbiega nie liczac lba hehehehe bo ten widac ze jeszcze maly ma

z reszta od poczatku tak rosla najpierw miala male cialko i duzy leb, pozniej cielsko roslo leb sie maly zrobil, urosl leb zrobila sie ladna proporcjonalna i znow cielsko uroslo teraz znow kolej na leb i zdaje mi sie ze po malu sie lekko jak by rozrastal ale moze narazie tylko mi sie wydaje nie wiem :) nie ukrywam czekam az bedzie wielka lepetynke miala i ta fajna astowa proporcje :)

Link to comment
Share on other sites

Mnie też się wydaje malutka i drobna,ale przecież to jeszcze psie dziecko i w dodatku dziewcyznka ;)
Z czasem napewno się zmieni :) Tymbardziej że ma tyle ruchu :)

Zaintrygowałaś mnie tą obróżką. Nie to nawet żeby mi potrzebna była, ale... ja gadżeciara jestem i muszę mieć wszystko :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Kochana ja mam nadzieję,że Kasta na 52cm max się zatrzyma a wolałabym żeby stanęła na 50cm w kłębie. Rodziców ma mocno klaciastych a matka to totalny czołg. Głowa jej się ostatnio właśnie poszerzyła i to widać. Dla porównania zobacz wymiary jej brata :
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Głowa 50 [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Kark 49 [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Klata za lapami 72 [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Talia58 [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Klab 53 [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Waga 28 kg

A z kąd masz sunie? Masz jakieś zdj jej rodziców?
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robokalipsa'][COLOR=#000000][FONT=Verdana]

A z kąd masz sunie? Masz jakieś zdj jej rodziców?
[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

[quote name='unikatowydiament']a masz może zdjęcia rodziców suczki?[/QUOTE]

ja moja Niunie dostalam.
Brat ktoregos tam dnia do mnie zadzwonil czy nie wziela bym suczki amstaffa bo jakis jego kolegi kolega ( czy nawet brata kumpla kolegi kolega) ma na wydanie szczeniaka bo sie ostal jeden, a nie chcial go wywozic do schrona bo szkoda byla, a starzy juz zyc nie dawali ze mial zostac tylko jeden szczenior a nie dwa.
Ponoc jest spod torunskiej Brzozowki.

Co do zdjatek to niestety juz nie mam, mialam zdjatko jej razem z mama w telefonie bo mi wyslano ale coz jakos na poczatku sierpnia jakas gnida plazowa buchnela mi moj fon :(

Jej matka byla bardziej rudawa (ale akurat zdjecie bylo fajnie zrobione bo stala na nim przy nodze) i jej matka wcale nie byla jakas duza bo siegala pod kolano klebem wiec miala cos okolo 50 cm (a przynajmniej tak sadze) i szczerze mowiac tez nie byla jakas bardzo masywna przynajmniej na tym zdjeciu nie bylo tego widac bo tak troche bokiem byla.

Edited by qmu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']hehe spojrzałam na dywan i az mi sie miło zrobiło że ktoś jeszcze prócz mnie ma dywan przy psach i w dodatku też pozwala im na dywanie gryźć kości :D
Twój jest znacznie bardziej nieskazitelny, ale uwierz, zmieni się to szybko :evil_lol:[/QUOTE]

hehehe dywanowe foty to akurat u moich rodzicow w domu :)

u siebie to ja dywan na chwile obecna tylko u mlodego w pokoju mam w duzym zlikwidowalismy nim sie okazalo ze szczeniora bedziemy miec :)
w przyszlym miesiacu remont i bedzie trzeba zakupic jakiegos klaczka na podloge bo juz powoli po stopach zaczyna chlodem ciagnac :)

a co do obrozy fakt swietny gadget :) tez nie byl mi niezbedny ale fajna sprawa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaaasia'][URL]http://imageshack.us/a/img23/3672/zl8u.jpg[/URL] Jakie pulpety cudowne :loveu:

Negra jest w podobnym wieku jak mój Milo, więc współczuję rozbrykanej młodzieży w domu ;)[/QUOTE]

nie jest tak strasznie wczoraj jak je zabralam na ponad 4 godziny na dwor to w dumu nawet nie myslaly o zabawie tylko kima i psow ni ma :) hehehe
z reszta dwa na raz miewam zadko tzn wtedy gdy mam wolne i zabiore po drodze dizela do siebie jak tam wszyscy i tak w pracy a ja i tak ide ze swoja pannica do lasu to cp ten gamon bedzie w domu siedzial niech tez polata sobie troche :)

Link to comment
Share on other sites

No to tyle by bylo odpowiedzi :)

A teraz o Dizelku troche ;(
tak w sumie od jakis okolo 3 tygodni strasznie mu ropialyoczy, byl u weta trzeciego dnia jak ta ropa sie tak zbierala no i kazali przemywac, faktycznie troszke pomoglo. Niestety przedwczoraj oczy zaczely puchnac a raczej powieki, duzo sie nie zastanawiajac dalam mu clemastinum i faktycznie pomoglo opuchlizna zeszla. Wczoraj rano nie bylo zle dalam mu jeszcze polowke clemastyny i porwalam go na mega dlugi spacer razem z Negra :) Jak wracalismy patrze a on cale blony mial krwisto czerwone i non stop je mruzyl stwierdzilam ze to z pewnoscia nie jest normalne, pozapinalam towarzystwo na smycze do auta i kierunek weterynarz.

Dobrze ze pojechalam niestety sie okazalo ze Dizelkowi zawijaja sie powieki do srodka, pani weterynarz stwierdzila ze clemastyna na ta opuchlizne byla dobrym ruchem, teraz przepisala mu krople do oczu jakies na D ale nazwy nie pamietam, ma dostawac je conajmniej 5-6 razy na dzien wiec tak co 2 godziny zakraplane ma oczy, i sie okaze w poniedzialek na kontroli czy przypadkiem jesli krople zbytnio nie pomoga nie bedzie mial robionej plastyki oczu ;(
Zauwazylam tez, ze wieczorem jak sie zapali swiatlo w pokoju strasznie mruzy oczy jak by go bolaly od tego...

Jacek (brat) oczywiscie pelne przerazenie bo mu piesio sie pochorowal, a najbardziej boi sie usypiania i wybudzania w przypadku zabiegu bo to mlody psiak w koncu.

Ja mam nadzieje ze krople pomoga :) dzis po pracy pewnie sie spotkam z nimi zeby zobaczyc jak sie psiak ma, a tymczasem ide buszowac po forum moze znajde jakis info na temat tych oczu co to i od czego moze byc, bo Jacek sugeruje ze to niby po purinie tak sie zaczelo, fakt faktem negra po purinie wieczne rozwolnienie, i wetka tez mowila ze moze byc od karmy taka reakcja ;/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...