Jump to content
Dogomania

post narusza zasade pomocy !!!!


Diabełek

Recommended Posts

[quote name='Diabełek']Owczywiście ze adopcji mozna dokonac w niedzielę, schronisko jest czynne w godzinach urzedowania. Nie wiem doszukujecie sie jakiejś sensacji, nie wiem dlaczego powinniście się cieszyć z tego ze malec ma dom, chyba to było zamiarem tego wątku, kiedy był chory nikt tu nawet nie zagladał a kiedy ktos napisał "Wywóxka do Nieniec" zaraz zaczełyście się interesować. Piesek jest bezpieczny i ma dobrą opiekę. Wczesniej gdy prosiłam o pomoc nikt sie nie odzywał prawie albo mówił poniośęa teraz co dobre cioteczki ??? Uważam ze nie zniechęcam ludzi do pomagania ale zaprzestania robienia z jakiegoś wątku sensacji. Koralik jak piosałam jest bezpieczny mieszka w domu z ogrodem i ma sie dobrze. Warunki ma bardzo dobre, kochających ludzi zdjacych sobie sprawę nawet z nawrotów choroby. Oraz z tego ze moze sie zadarzyć tak że będą musieli go leczyć...[/QUOTE]

Diabełek mijasz się z prawdą. Przyszłam ja i inni na wątek, jak pisałaś, że Koralik jest chory i potrzebuje leczenia. Sama nie mogę dać domu ani Koralikowi, ani innemu pieskowi ale chciałam pomóc. Okazało się, że już nie jest chory i że to nie tak do końca jest nużyca. Chciałam zrobić ogłoszenia. Za Twoją zgodą ktoś zrobił wydarzenie na fb. Chodziło o znalezienie domu dla szczylka i ewentualnej zbiórki środków na dalsze leczenie. Ten ktoś został narażony na przykrości z tego powodu, że na wydarzeniu powstała kłótnia dotycząca wywózki psów do Niemiec. Za to, że chciała pomóc Koralikowi, nie usłyszała nawet słowa dziękuję, ani przepraszam.
Cieszę się, że Koralik ma dom. Mam nadzieję, że przed nim same szczęśliwwe dni. Mam także nadzieję, że nie pozwolisz, aby ktoś go skrzywdził.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Diabełek'][FONT=comic sans ms]Koralika nie ma na stronie adopcjyjnrej dlatego tez zniknął event na FB - bo już nie szukamy mu domu , bo on ma już dom. I cieszmy sie z tego,.[/FONT][/QUOTE]
Wiele psów na fb ma dom i na dogo tez, ale nie likwiduje im się eventów czy wątków na dogo. Chocby dlatego, ze zainteresowani psiakami ludzie chcą znac los psiaków po adopcji. Dobrze wiesz, ze nie raz adopcje się nie udają. Oczywiście, że bardzo się cieszymy z nowego domku. Chcemy tylko oprócz zapewnien słownych, jakie nam dajesz, jakieś zdjęcia, ktore pomoga nam cieszyc się z Tobą. Wydaje mi się, że skoro znasz tak dokładnie warunki w jakich przebywa i osoby z jakimi mieksza Koralik, to na pewno nie będą oponować, kiedy powiesz im, ze wielu ludzi, ktorzy pokochali Koralika, chcieliby go zobaczyc i cieszyc się jego szczesciem. Wtedy porobisz zdjęcia, wkleisz na wątek i bedzie super. Za jakiś czas znów. I dlatego uważam, ze zliwkidowanie eventu na fb było bardzo niegrzeczne w stosunku do osób, którzy w szukaniu domu dla Koralika się bardzo zaangażowali. Przez grzecznośc powinien zostać i tam również powinnaś pisać wiadomości o psiaku.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3][B]Diabełek:[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3][quote] Nie wiem doszukujecie sie jakiejś sensacji, nie wiem dlaczego powinniście się cieszyć z tego ze malec ma dom, chyba to było zamiarem tego wątku, kiedy był chory nikt tu nawet nie zagladał a kiedy ktos napisał "Wywóxka do Nieniec" zaraz zaczełyście się interesować.[/quote][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3]Niesprawiedliwie oceniasz. Faktem jest, że nie jestem regularną bywalczynią „Dogomanii”, natomiast Facebooka - owszem. Kiedy tam właśnie pojawiło się wydarzenie dotyczące Koralika śledziłam jego losy od początku, udostępniałam, popularyzowałam. [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3]Jako miłośniczka czworonogów śledzę podobne akcje stale i wiem, że (co zresztą wspomniała któraś z poprzedniczek) miłym zwyczajem jest kontynuowanie „wątków” także przy szczęśliwych finałach. [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3]Tutaj tego zabrakło. Szkoda. I właśnie to przede wszystkim wzbudziło mój niepokój i protest. [/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3][quote] Wczesniej gdy prosiłam o pomoc nikt sie nie odzywał prawie albo mówił poniośę a teraz co dobre cioteczki ??? [/quote] [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3]Jak wyżej. Włączyłam się w pomoc, kiedy tylko dowiedziałam się o sytuacji Koralika.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3][quote]Uważam ze nie zniechęcam ludzi do pomagania ale zaprzestania robienia z jakiegoś wątku sensacji.[/quote][/SIZE][/FONT][/COLOR]
S[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3]ensację wywołało moim zdaniem właśnie niespodziewane i nagłe wyciszenie sprawy pieska. [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3][quote] Piesek jest bezpieczny i ma dobrą opiekę [...] mieszka w domu z ogrodem i ma sie dobrze. Warunki ma bardzo dobre, kochających ludzi zdjacych sobie sprawę nawet z nawrotów choroby. Oraz z tego ze moze sie zadarzyć tak że będą musieli go leczyć...[/quote][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3]I super! Nie można było tak od razu? :) Kilka słów o szczęśliwej adopcji prawdopodobnie zapobiegłoby panice, tym większej, co chyba oczywiste, że groził mu bardzo niepewny los po wyjeździe do Niemiec. Czy tak trudno zrozumieć, że w związku z tym denerwowaliśmy się podwójnie.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3][B]maja602:[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3][quote]Chciałam zrobić ogłoszenia. Za Twoją zgodą ktoś zrobił wydarzenie na fb. Chodziło o znalezienie domu dla szczylka i ewentualnej zbiórki środków na dalsze leczenie.Ten ktoś został narażony na przykrości z tego powodu, że na wydarzeniu powstała kłótnia dotycząca wywózki psów do Niemiec. Za to, że chciała pomóc Koralikowi, nie usłyszała nawet słowa dziękuję, ani przepraszam.[/quote][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3]Otóż to. Dobrze powiedziane. Również odniosłam wrażenie, że użytkowniczka Facebooka, która „przeniosła” tam Koralika nie usłyszała za to dobrego słowa. Niefajne.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3]
[quote]Cieszę się, że Koralik ma dom. Mam nadzieję, że przed nim same szczęśliwwe dni. Mam także nadzieję, że nie pozwolisz, aby ktoś go skrzywdził.[/quote][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3]Ja również!:)[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3][B]gonia66:[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3][quote]Wiele psów na fb ma dom i na dogo tez, ale nie likwiduje im się eventów czy wątków na dogo. Chocby dlatego, ze zainteresowani psiakami ludzie chcą znac los psiaków po adopcji. Dobrze wiesz, ze nie raz adopcje się nie udają. Oczywiście, że bardzo się cieszymy z nowego domku. Chcemy tylko oprócz zapewnien słownych, jakie nam dajesz, jakieś zdjęcia, ktore pomoga nam cieszyc się z Tobą. Wydaje mi się, że skoro znasz tak dokładnie warunki w jakich przebywa i osoby z jakimi mieksza Koralik, to na pewno nie będą oponować, kiedy powiesz im, ze wielu ludzi, ktorzy pokochali Koralika, chcieliby go zobaczyc i cieszyc się jego szczesciem. Wtedy porobisz zdjęcia, wkleisz na wątek i bedzie super. Za jakiś czas znów. I dlatego uważam, ze zliwkidowanie eventu na fb było bardzo niegrzeczne w stosunku do osób, którzy w szukaniu domu dla Koralika się bardzo zaangażowali. Przez grzecznośc powinien zostać i tam również powinnaś pisać wiadomości o psiaku.[/quote][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=3]Zgadzam się z każdym zdaniem :) [/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='wellington']Czy mozna dowiedziec sie cokolwiek o nowym domu Koralika ?
Wczoraj przyjechal do Niemiec - tylko tyle wynika ze strony HHP.
O zadnym domu nic nie jest napisane.[/QUOTE]

Faktycznie Koralik, z takim pierwszym zabiedzonym zdjęciem :(, jest umieszczony na stronie:
[URL]http://www.hundehilfe-polen.de/index.php?option=com_content&view=article&id=627:tierheimfahrt-ende-juni&catid=89:tierheimfahrten-2013&Itemid=124[/URL]

W razie problemów ze znalezieniem należy wpisać w wyszukiwarkę na dole (pole: suchen) jego imię.
Nic nie rozumiem, jestem zdezorientowana. Przecież miał, a wręcz padły zapewnienia, że JUŻ MA szczęśliwy dom i to w Polsce.
[B]Czy ktoś zna wyjaśnienie tej sytuacji?[/B]
Będę wdzięczna za wiadomość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maja602']Diabełek możesz nam wyjaśnić sytuację? Według Ciebie żaden pies miał nie pojechać do Niemiec a Koralik miał mieć zapewniony dobry dom. No więc jak to jest?[/QUOTE]


Mysle ze Diabełek nie moze odpowiedziec na te pytania, poniewaz nie jest odpowiedzialna za to co sie dzieje w schronisku w P.T.
Odpowiedz moze jedynie dac kierownictwo schroniska w P.T., ktore siedzi gleboko w kieszeni niemieckich handlarzy. Inspekcja wet. posrednio tez.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diabełek']Koralik ma bezpieczny domek.[/QUOTE]

Diabelek nigdzie nie napisala ze Koralik ma dom w Polsce.

Z drugiej strony nie wiem skad Diabelek juz 18.06. wiedziala ze Koralik ma dom z ogrodkiem :confused:

[FONT=Verdana][quote name='Diabełek']Koralik jak piosałam jest bezpieczny mieszka w domu z ogrodem i ma sie dobrze. Warunki ma bardzo dobre, kochających ludzi zdjacych sobie sprawę nawet z nawrotów choroby. Oraz z tego ze moze sie zadarzyć tak że będą musieli go leczyć...[/QUOTE][/FONT]

Edited by wellington
Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Diabelek nigdzie nie napisala ze Koralik ma dom w Polsce.[/QUOTE]

Nie jestem w stanie już tego odnaleźć, a tym samym udowodnić, bo wydarzenie Koralika na Facebooku zniknęło całkiem nagle (co też jest dla mnie baaardzo dziwne), ale o ile pamiętam, zanim owo zniknięcie nastąpiło, mówiło się tam, że[B] zrobimy wszystko, by uchronić maluszka przed wywózką i będziemy szukać dla niego domu w kraju. [/B]
[B]Czas na to miał być właśnie do chwili potencjalnego wyjazdu do Niemiec - tj. do końca czerwca.[/B]

Ja rozumiałam więc sytuację tak (sądzę, że logicznie):

wszelkimi siłami dajemy psiakowi szansę do końca czerwca szukając mu jak najbardziej aktywnie domu w Polsce, a jeśli absolutnie się to nie uda i osoby decyzyjne schroniska pozostaną nieugięte, to wówczas wyjedzie.

[B]Byłam przekonana, że do końca miesiąca piesek będzie w Polsce bezpieczny i nie pozbawiony szansy na adopcję tutaj, którą to szansę zwiększają wszelkiego rodzaju ogłoszenia i akcje[/B] (teraz okazuje się, że Koralik prawdopodobnie rzeczywiście w Polsce do niedawna był, lecz ukryty przed światem i odcięty od możliwości znalezienia swojego człowieka).

Kiedy więc nagle guchnęła wieść, że psiunio znalazł domek wcześniej - sporo przed terminem wywózki, to nie miałam wątpliwości, iż znalazł go w naszym kraju.
[B]Moim zdaniem, nawet jeśli nie powiedziane wprost, było to oczywiste. Samo się nasuwało.
[/B]
Źle myślę?

Jest w sprawie Koralika zbyt wiele niejasności. Bardzo mnie to martwi i narusza moje zaufanie.

Ps. Nadal będę jednak się upierać, że gdzieś chyba padło wprost stwierdzenie typu: Znalazł dom, NIE jedzie do Niemiec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anna1412']

Kiedy więc nagle guchnęła wieść, że psiunio znalazł domek wcześniej - sporo przed terminem wywózki, to nie miałam wątpliwości, iż znalazł go w naszym kraju.
[B]Moim zdaniem, nawet jeśli nie powiedziane wprost, było to oczywiste. Samo się nasuwało.
[/B]
Źle myślę?

Jest w sprawie Koralika zbyt wiele niejasności. Bardzo mnie to martwi i narusza moje zaufanie.

Ps. Nadal będę jednak się upierać, że gdzieś chyba padło wprost stwierdzenie typu: Znalazł dom, NIE jedzie do Niemiec.[/QUOTE]

Mogl byc, tak jak wiele innych psow w innych schroniskach, "rezerwowany" na wywoz od 18.06. Wtedy nie ma szans na adopcje w Polsce.
Vide Cindy ze schroniska w Orzechowcach. Mialaby dom w Krakowie, ale zostala zarezerwowana przez niemiecka organizacje i musi jechac.
[URL]http://www.schroniskoorzechowce.pl/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=13&sobi2Id=21&Itemid=19[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Sorry, dubel :(
[quote name='anna1412']

Kiedy więc nagle guchnęła wieść, że psiunio znalazł domek wcześniej - sporo przed terminem wywózki, to nie miałam wątpliwości, iż znalazł go w naszym kraju.
[B]Moim zdaniem, nawet jeśli nie powiedziane wprost, było to oczywiste. Samo się nasuwało.
[/B]
Źle myślę?

Jest w sprawie Koralika zbyt wiele niejasności. Bardzo mnie to martwi i narusza moje zaufanie.

Ps. Nadal będę jednak się upierać, że gdzieś chyba padło wprost stwierdzenie typu: Znalazł dom, NIE jedzie do Niemiec.[/QUOTE]


Mogl byc, tak jak wiele innych psow w innych schroniskach, "rezerwowany" na wywoz od 18.06. Wtedy nie ma szans na adopcje w Polsce.
Vide Cindy ze schroniska w Orzechowcach. Mialaby dom w Krakowie, ale zostala zarezerwowana przez niemiecka organizacje i musi jechac.
[URL]http://www.schroniskoorzechowce.pl/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=13&sobi2Id=21&Itemid=19[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diabełek']Owczywiście ze adopcji mozna dokonac w niedzielę, schronisko jest czynne w godzinach urzedowania. Nie wiem doszukujecie sie jakiejś sensacji, nie wiem dlaczego powinniście się cieszyć z tego ze malec ma dom, chyba to było zamiarem tego wątku, kiedy był chory nikt tu nawet nie zagladał a kiedy ktos napisał "Wywóxka do Nieniec" zaraz zaczełyście się interesować. Piesek jest bezpieczny i ma dobrą opiekę. Wczesniej gdy prosiłam o pomoc nikt sie nie odzywał prawie albo mówił poniośęa teraz co dobre cioteczki ??? Uważam ze nie zniechęcam ludzi do pomagania ale zaprzestania robienia z jakiegoś wątku sensacji. Koralik jak piosałam jest bezpieczny mieszka w domu z ogrodem i ma sie dobrze. Warunki ma bardzo dobre, kochających ludzi zdjacych sobie sprawę nawet z nawrotów choroby. Oraz z tego ze moze sie zadarzyć tak że będą musieli go leczyć...[/QUOTE],,

..........?? można wywnioskować ze domek jest u nas ... w kraju ......:shake:ech maluszku maluszku ,jeśli wywioziony :-( obys naprawdę miał domek prawdziwy :modla:

Link to comment
Share on other sites

Wellinton pies miał być zarezerwowany, ale podana została informacja, że udało się go wyciągnąć.
Ja zrozumiałem, że pies został zabrany ze schroniska i trafił do domu w Polsce. Diabełek pisała to tak jakby pies już tam był, a nie miał dopiero jechać do domu. Żarty żartami, ale gdzie jest Koralik?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paw9999']We0llinton pies miał być zarezerwowany, ale podana została informacja, że udało się go wyciągnąć.
Ja zrozumiałem, że pies został zabrany ze schroniska i trafił do domu w Polsce. Diabełek pisała to tak jakby pies już tam był, a nie miał dopiero jechać do domu. Żarty żartami, ale gdzie jest Koralik?[/QUOTE]
Ja zrozumiałam to dokładnie ta samo, bo ciężko byłoby chyba zrozumieć inaczej :o

Poza tym nie było mowy, co sugerowała jedna z osób powyżej, że piesek miał jechać do Niemiec jakimś wcześniejszym transportem, niż ten w samym końcu czerwca. Owszem, figurował na liście do wywozu, ale nagle, z minuty na minutę, cała ta lista znikła z sieci (dlaczego????) i wówczas rozeszła się wieść, że nie tylko został wybawiony od wyjazdu, ale też znalazł dom.

Gdyby to był dom w Niemczech, powinno to zostać to podane do wiadomości wyraźnie, poza tym być pisane w formie: "czeka na niego/będzie miał dom z ogródkiem", a nie jako fakt już istniejący. Wygląda to na manipulację. Przemyślaną? Celową?

Już samo zniknięcie listy daje do myślenia. Teraz się, jak gdyby nigdy nic, ukazała ponownie. Może nie spodziewano się, że ktoś nadal będzie się sprawie przyglądał i w ten sposób wypłynie ona ponownie.

Los Koralika nie daje mi spokoju.

[B]Czemu użytkowniczka forum o nicku "Diabełek" milczy (???), pozostawiajac nas z masą pytań bez odpowiedzi, mimo, że kilkakrotnie już była proszona o wieści na temat pieska z tego nowego domu, zdjęcia... [/B]
Nie wydaje mi się, żeby nie wiedziala co się dzieje w tym wątku.
Najpewniej wie, więc byłoby fajnie, gdyby zareagowała.

[B]Użytkowniczko "Diabełek" będę wdzięczna za wypowiedź.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że nie mamy co liczyć na informacje o Koraliku. Diabełek działa w Internecie ale nie ma odwagi aby napisać co dzieje sie z pieskiem. Nawet jeżeli napisze coś na wątku, to nie przypuszczam, aby przekazała informacje prawdziwe.

Link to comment
Share on other sites

[B]maja602[/B]: [quote] Wydaje mi się, że nie mamy co liczyć na informacje o Koraliku. Diabełek działa w Internecie ale nie ma odwagi aby napisać co dzieje sie z pieskiem. Nawet jeżeli napisze coś na wątku, to nie przypuszczam, aby przekazała informacje prawdziwe.[/quote]
Pewnie racja, ale ciężko mi odpuścić, nie dopytywać się i dać spokój w sprawie, która wciaż mnie nurtuje i boli. Wiem, pewnie żadne apele nie przyniosą skutku, ale co mogę zrobić innego ponad to?

[B]paw9999: [/B][quote]Obawiam się, że może nie być żadnego domu w Polsce. Cała ta sprawa wygląda źle.[/quote]
Tak :( Przez takie poczynania tracę wiarę nie tylko w poszczególnych ludzi, ale niestety także w całość organizacji, które reprezentują. A o Koraliku zapomnieć nie potrafię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anna1412']

[B]paw9999: [/B]
Tak :( Przez takie poczynania tracę wiarę nie tylko w poszczególnych ludzi, ale niestety także [B]w całość organizacji, które reprezentują[/B]. A o Koraliku zapomnieć nie potrafię.[/QUOTE]


Jaka organizacje reprezentuje Diabelek ?
T.zn. czy Diabelek w ogole jest w jakiejs organizacji ?

Edited by wellington
Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Jaka organizacje reprezentuje Diabelek ?[/QUOTE]

Nie wiem czy akurat wymieniona jakieś reprezentuje. Nie znam tej pani,
Napisałam ogólnie, że przez podobne poczynania tracę wiarę w ludzi i organizacje pomocowe.
Miałam tu na myśli to, że nie zawsze i nie wszyscy są w tego typu inicjatywach uczciwi.
Często przesyłam jakieś tam pieniadze lub dary dla bezdomnych zwierząt w różne miejsca (schroniska, domy tymczasowe, lecznie chorych czworonogów), a im więcej słyszę niejasnych komunikatów (co się niestety zdarza), tym mniejszą ochotę mam to robić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...