Jump to content
Dogomania

Przerażony Scott - wyrzucony na działkach i odłowiony przez schronisko :-((


gosia2313

Recommended Posts

Wigilijny spacer się niestety nie udał, ale dzisiaj jak najbardziej :)
Założenie było takie, że Tobi idzie na spacer bez Wiki ale z jakimś spokojnym psem. Aga wzięła więc Flafiego - niby ok, ale czasem Tobi się do niego rzucał :/
Później tak czy siak musiał iść na spacer z Wiki... bo ona bez niego nie pójdzie :D W ogóle nie chciała nigdzie chodzić, jak jego nie było, dopiero się ożywiła, jak go w lesie zobaczyła :)
Miałam linkę więc miał trochę więcej swobody, potem go puściłam z Wiki na wybieg.
na koniec przechodziła obok wybiegu Jenny z Aksonem, Tobi podbiegł do siatki i tak jakoś zaczął do niego merdać ogonem, to mówię, wezmę go na smycz na chwilę i zobaczymy jak się dogadają bez siatki. Na początku wielki zgrzyt, a potem po krótkim spacerze (nie uwierzyłabym, gdybym nie widziała na własne oczy) Akson z Tobim.. LIZALI SIĘ PO PYSKACH! i bez żadnych problemów, warczenia itp szli bok w bok do schroniska.
Także, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to w niedzielę znów pójdą razem na spacer.

A teraz kilka fotek z dziś, niestety z plamą bo chyba Bułka mi nosem obznaczyła obiektyw :P Poza tym... chciałam porobić mu zimowe zdjęcia, a tu pogoda jak na wiosnę !

[CENTER][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-OBiij8E0RXo/UrxQFQxIPNI/AAAAAAACrVA/qrxaAnMTMeU/s640/_DSC0262.JPG[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-YMo56ssuYq0/UrxQHo0oKZI/AAAAAAACrVU/e_JgJMiz8PQ/s640/_DSC0275.JPG[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-jRfPUnBNN-Y/UrxQH1M0CBI/AAAAAAACrVQ/8FTUq3Rb3SM/s640/_DSC0292.JPG[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-FlJwdoJyEhI/UrxQIKD8kXI/AAAAAAACrV0/UEnM459rcLQ/s640/_DSC0294.JPG[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-OhVlmCqtRdU/UrxQIte5RQI/AAAAAAACrVs/KOEOmmkTETs/s640/_DSC0299.JPG[/IMG]

[/CENTER]
[/CENTER]
[/CENTER]
[/CENTER]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 561
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:loveu: Tobiasz Boski :loveu:

[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-6dr5rpU_UP0/UrxQJYhu0TI/AAAAAAACrWk/dA73a1kNPXE/s640/_DSC0307.JPG[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-JSkWTsL9cIY/UrxQJqwgM1I/AAAAAAACrWI/u6Sz4CiA8i8/s640/_DSC0316.JPG[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-VQHs2OpbTRg/UrxQJxGgimI/AAAAAAACrWM/wSxhK6iw6aE/s512/_DSC0318.JPG[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-XSoZMyH7a04/UrxQKXIDfCI/AAAAAAACrWg/l-w1VBk9ZmQ/s640/_DSC0328.JPG[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-DoMGsYtOBm0/UrxQKrTG-PI/AAAAAAACrWc/w4uyylVSE68/s512/_DSC0353.JPG[/IMG]

[/CENTER]
[/CENTER]
[/CENTER]
[/CENTER]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Murzynek był dziś z Anią na spacerze. Tobi pójdzie w niedzielę. Są już gotowe kubraczki dla chłopaków, ale z ich zakładaniem wstrzymam się do mrozów chociaż zastanawiam się czy Tobiemu w ogóle należy się kubrak skoro od razu go zeżre :/
Tobiemu i Wiki do spłaty karmy brakuje jeszcze 95 zł -reszta zebrała się z bazarku.

Tobiemu dziś wyróżniłam ogłoszenie, Murzynkowi zrobię w Sylwestra :)

Link to comment
Share on other sites

Tobi zaliczył dzisiaj spacer z Asią, ja miałam problemy ze zwleczeniem się z łóżka i jak dojechałam to Tobi już wychodził. Ale... jak mnie zobaczył to przyleciał, zaczął się cieszyć jak głupi, skakać :D
To chyba pierwszy pies ze schroniska, który się do mnie aż tak bardzo przywiązał :O
Po południu dałam mu jeszcze miskę karmy, bo jego zacna współlokatorka Wiki zawsze wszystko wywala, ewentualnie miskę wciąga i chowa w budzie ;|
W Nowy Rok może już osobiście pójdę z Tobim na spacer :)

Link to comment
Share on other sites

No i pierwszy spacer w 2014 mamy za sobą :) Dzięki pomocy Magdy oba dwa - Tobi i Wiki byli na spacerze, bo szkoda by było, żeby Tobi poszedł , a Wiki została sama w boksie :(
Przeszliśmy się w miarę duży kawałek, Tobi był na spacerze w niedzielę (zaledwie 3 dni temu) a dzisiaj jakby oszalał :D zachowywał się jakby co najmniej miesiąc z boksu nie wychodził, biegał,podskakiwał i nie wiem co jeszcze.
Byli dzisiaj państwo w schronisku, którzy szukali psa do domu z ogrodem, do dziecka. Chciałam im wcisnąć Tobcia, ale powiedzieli, że za duży :(

Następny spacer zaplanowany wstępnie na sobotę, a w poniedziałek chciałabym mu porobić jakieś fajne, nowe zdjęcia.


A z informacji o Murzynku... Ania nauczyła go już komendy "siad" :) A teraz jest w trakcie uczenia się "Daj łapę" :)

Link to comment
Share on other sites

No i wyróżniłam Murzynkowi ogłoszenie na Tablicy.pl
Jego ogłoszenie ma już[B]1821 [/B] wyświetleń :( i kilka(naście) pokazów numeru tel :roll:

A ogłoszenie Tobiego ma [B]1044 [/B] wyświetleń i [B]11[/B] pokazów numeru - ale ono jest przerobione z wyróżnionego ogłoszenia Lilo.

Odzew - jak się można domyślić - ŻADEN :-( Nie wiem gdzie Ci ludzie mają oczy, takie świetne, mądre psy w schroniskach marnieją :(

Tobi ma wyróżnienie do 27 stycznia 2014, a Murzynek do 02 lutego 2014.
Może jeszcze ktoś się odezwie?

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj zaliczyliśmy bardzo długi spacer! Mało mi nogi do tyłka nie weszły :evil_lol: Przeszliśmy ze schroniska przez las, na Borki, wzdłuż stawu aż do stadionu Zagłębia, później obeszliśmy stadion, znów przez lasek do schroniska :-o
Dzisiaj szliśmy już nie we dwójkę, a w trójkę - Tobi, Wiki i Szansa.
Tobi się z tymi suczkami świetnie dogaduje, liżą się po pyskach, biegają. Niestety jest jeden problem... Tobi jest cholernie zazdrosny :angryy::angryy: I myślę, że właśnie przez to nie nadaje się do mieszkania z innym psem. Na wspólne spacery - jak najbardziej (chociaż i tak, jak się drugi pies za bardzo rozbryka to już mu się nie podoba i delikwenta sprowadza do parteru).

Murzynek też był na spacerze, z Anią, a po południu dostał jeszcze gotowanego ryżu z mięchem :)

Jutro mała przerwa, a w poniedziałek na spacerze z Tobim będziemy kombinować ze zdjęciami :) Na pewno też wezmę ze sobą linkę, żeby w końcu mógł trochę pobiegać. Na nową - 15 metrową - czekamy i jak tylko przyjdzie to będziemy testować :) Zastanawiam się też, czy nie kupić Tobiemu szelek.

Edited by gosia2313
Link to comment
Share on other sites

No też mi się wydaje, że byłoby mu lepiej w szelkach. Jutro musiałabym go zmierzyć i coś fajnego wyszukać w necie :) A dziś byłam w lecznicy i kupiłam mu jedną puszkę intestinala. Jest cały czas na suchym, więc będzie miał jakąś odmianę ale zarazem to, co może jeść. Liczę, że pogoda jutro dopisze, bo już zaczęłam się pakować :)
Fotki, jak tylko coś fajnego wyjdzie to na pewno wrzucę :D

Co do ogłoszeń Wiki - musiałabym spytać Basię, jej opiekunkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']No też mi się wydaje, że byłoby mu lepiej w szelkach. Jutro musiałabym go zmierzyć i coś fajnego wyszukać w necie :) A dziś byłam w lecznicy i kupiłam mu jedną puszkę intestinala. Jest cały czas na suchym, więc będzie miał jakąś odmianę ale zarazem to, co może jeść. Liczę, że pogoda jutro dopisze, bo już zaczęłam się pakować :)
Fotki, jak tylko coś fajnego wyjdzie to na pewno wrzucę :D

Co do ogłoszeń Wiki - musiałabym spytać Basię, jej opiekunkę.[/QUOTE]
Gdyby Wikunia nia miała ogłoszeń to zasponsorowalabym jej pakiecik na jakimś bazarku. Tylko musiałabym jakiś tekst dostać i parę ładnych fotek

Link to comment
Share on other sites

Dotarła dziś do mnie linka 15 metrowa :D Będziemy (mam nadzieję) w niedzielę testować, bo jak Tobi wychodzi z lasku na "otwartą" przestrzeń to dostaje do głowy i biegałby jak szalony :P
Niestety wczoraj nie udało się zrealizować planów :< Mam otwartą puchę Intestinala więc jutro na szybko podjadę, żeby mu dać - szkoda, żeby się miała zmarnować.

Link to comment
Share on other sites

Tobi i Wiki byli dziś na spacerze, nie ze mną a z dziewczynami z BO za co bardzo dziękuję :loveu:

Jeśli będzie taka możliwość to we wtorek podjadę na chwilkę do schroniska, dam Tobiemu puchę i zmierzę go , żeby móc mu wybrać jakieś odpowiednie szelki :)
A w piątek wstępnie umówiłam się z opiekunką Wiki na jakiś porządny spacer :)

Link to comment
Share on other sites

Tobik wymiziany :)
Poszłyśmy na taki miejski wybieg (mały jak ...) Tobi się wybiegał za wszystkie czasy, każdego psa za płotek musiał oszczekać oczywiście.
Dałam mu szarpaka - byście widziały jak z nim szalał :D biegał, podskakiwał, tarmosił go i podrzucał w powietrze :P Jak będę przy kasie to muszę mu kupić szarpak, ale jakiś rozmiarami odpowiedni dla niego :)

Niestety Tobiasz nam się chyba przeziębił :/ Wczoraj jak poszłam, żeby go zabrać na spacer to zaczął strasznie kaszleć, myślałam że może obrożę ma za ciasno ale ma luz, a na spacerze jeszcze trochę pociągał nosem i pokasływał :( Dzisiaj ma zostać zgłoszony do lekarza, bo wczoraj już nie było (późno z nim szłam na spacer).

Dostałam kubraczki, ale wydają się OGROMNE! Były robione na miarę, więc nie wiem czy psy zostały źle zmierzone? Chyba, że tylko takie optyczne złudzenie. Chciałyśmy wczoraj od razu po spacerze Tobiemu przymierzyć, ale on się... bał kubraka xD
Jak będę w schronisku to na spokojnie przymierzymy i jemu i Murzynkowi, może na któregoś będzie dobry :)

Link to comment
Share on other sites

Tak jak myślałam, Tobi się rozchorował i jest na antybiotyku (ostatnio pisałam że strasznie kaszle).
Ale co się dziwić, na dworze coraz niższe temperatury a to jego pierwsza zima na dworze :( Ale dobrze że chociaż trochę przytył, a w piątek postaram się podjechać i dać mu jeszcze puszkę intestinala. A w weekend postaram się przerobić kubraczek, w okropnie różowym kolorze, ewentualnie może uszyć coś od nowa (jeśli uszyty dla niego na miarę okaże się za duży)?? Bo niestety Tobi ma niszczycielskie zapędy co do kubraków :/ Jeden miał na razie - po kilku (nie wiem w sumie ) dniach lub godzinach odgryzł guziki, kubrak zdjął - został znaleziony brudy z kupy, zakopany w budzie :D

Dziś dziewczyny zabrały Tobiego i Wiki na spacer, bo ja w tym tygodniu na dłużej nie dojadę, żeby z nimi wyjść :(

Link to comment
Share on other sites

Na szybko teraz patrzę :
[B]
Tobi
[/B]
tablica.pl - tu ma wyróżnione chyba drugi raz już
przygarnijzwierzaka.pl
kupsprzedaj.pl
lento. pl


Murzynek

tablica.pl
lento.pl
(na pewno jeszcz gdzieś ma)

Jutro będę miała cały dzień wolny więc im na spokojnie dorobię. A dzisiaj byłam w schronisku. Tobi został zmierzony do zakupu szelek, dostał też puszkę intestinala.
Murzynka też pomierzyłam (do kubraczka), niestety wydaje mi się, że sporo schudł :( Można mu namacać kości miednicy i kręgosłup. Jutro ktoś ma z nim podejść do weta (mnie niestety nie będzie), żeby go zobaczyli i zważyli.
Jeśli nie będzie musiał jeść żadnej karmy weterynaryjnej to kupię mu karmę energetyczną i jakoś popakuję, żeby mu dawano w schronisku tą. Bo na prawdę marnie wygląda :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...