Jump to content
Dogomania

Obie Tekile mają swoje domki :)


andzia69

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agnieszka103']Już w drodze 11 zł (właśnie zrobiłam przelew)[/QUOTE]

Pieniążki przyszły - bardzo dziękuję :):loveu:

Przyszły wyniki testów - Tekila jest uczulona na trawy i roztocza :( czyli na to, czego sie nie da wyeliminowac całkowicie. ale jakos sobie radzi na razie bez sterydu. Jest kąpana w specjalnym szamponie, dostaje kwasy tłuszczowe i je karmę z rybą. Jak zaczyna sie drapać to dostaje hydroxyzynę.

Tylko nit jej nie chce :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='baster i lusi']Myślę że i ona znajdzie swojego człowieka.Z FB zobaczyłam że Pani która się nią opiekuje jest z moich stron.[/QUOTE]

Tak - Kasia jest z Nowej Sarzyny (czy jakoś tak) :)

"
[h=5]Niestety, nie mam dobrych wiadomości.. Rozmawiałam właścicielem...nie jest w stanie utrzymywać Tekili - są to za duże wydatki dla niego.. Mówił,że jeżeli nie znajdzie się dom dla niej do końca roku, to chyba będzie musiał ją uśpić.. więc nie pozostało mi nic innego, jak kategorycznie zażądać zrzeczenia się przez niego praw do niej...no przecież nie mogłam pozwolić na to,żeby w ogóle rozmawiać na taki temat... jest mi cholernie przykro...bo to dotyczy bezpośrednio ludzi dobrze mi znanych...i tym bardziej ubolewam...no ale trudno... Kochani..musimy radzić sobie sami...nie wiem w tym momencie co będzie dalej z Tekilą...to znaczy, mam jedynie nadzieję,że póki co, może jeszcze zostać u Kasi...jednak finansowo nie możemy więcej liczyć na właściciela- mimo składanych deklaracji..... trudno...trzeba się zorganizować i jakoś to spróbować ogarnąć...Przecież nie pozwolimy jej odejść do cholery !!!!!"[/h]
kopiuję z jej wydarzenia na FB...chyba nei pozostaje nam nic innego jak założy skarpetę ludzi dobrej woli wpłacających dla suni :(

Link to comment
Share on other sites

proszę podeślijcie Tekilę do ogłoszeń i napiszcie że ode mnie [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/248316-Og%C5%82oszeniowy-na-Akcj%C4%99-sterylizacj%C4%99-i-Rustiego-do-6-11-2013-do-godz-21-00"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248316-Og%C5%82oszeniowy-na-Akcj%C4%99-sterylizacj%C4%99-i-Rustiego-do-6-11-2013-do-godz-21-00[/URL]
.Poproszę nr. konta wyskrobię grosik dla suni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']..."
[B]Niestety, nie mam dobrych wiadomości.. Rozmawiałam właścicielem...nie jest w stanie utrzymywać Tekili - są to za duże wydatki dla niego...[/B][/QUOTE]

Czy to o Tekili młodszej ? Tej, która została adoptowana w Limanowej ?

Link to comment
Share on other sites

weszlam przypadkiem.....brak slow na "ludzi".....moja TTB ma 13 lat i 7 miesiecy ,ciesze sie z kazdego dnia z nia....mam jeszcze 2 buldozki fr -3 i 6 lat,starsza odebrana z pseudo ...pozdrawiam ,kciuki za dobre zakonczenie historii suni trzymam:kciuki:

Edited by lula2010
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka103']Dla Tekli poleciało ponownie 11 zł[/QUOTE]

bardzo dziękuję :)

[quote name='lula2010']weszlam przypadkiem.....brak slow na "ludzi".....moja TTB ma 13 lat i 7 miesiecy ,ciesze sie z kazdego dnia z nia....mam jeszcze 2 buldozki fr -3 i 6 lat,starsza odebrana z pseudo ...pozdrawiam ,kciuki za dobre zakonczenie historii suni trzymam:kciuki:[/QUOTE]

Witaj Lula :) :) zostan z nami na watku, bo i tak malo nas jest :(

Szukalam tanszej karmy i znalazłam taką: [URL]http://www.swiatkarm.pl/p,canidae-grain-free-pure-sea-with-salmon-68kg,17007,956.html[/URL]
Ponad 90% ryby! Niestety duzych workow nie mają, tylko te, 6,8 kg. Zamówiłam dla swoich 1 worek i dla Tekili zasponsorowaalam 1 worek na próbę, czy będzie jadla i czy nic jej nie będzie. No i na razie je bez "dodatków" :)

Poszperałam jeszcze w necie i za uzbierane pieniążki zdecydowałyśmy zakupić zioła nr 13 bodajże ; 120 tabletek za 149 zł.spróbujemy - jej nie zaszkodzi, a może polepszy:

[URL]http://dog-natural.blog.onet.pl/[/URL]

Tekila odkąd jest pod naszą opieką nie dostaje sterydu - dostala sporadycznie, jak bardzo sie drapała 2 x w ciągu tego okresu. Nie ma zaczerwien, wyprysków...ale jak się ją dotknie to ma taką tkliwą skorę i Kasia mowi, ze drapie się - nie tak jakoś masakrycznie, ale się "podrapuje" - czy to może być już nawykowe?

Kupilam jej też cienką kolderkę antyalergiczną i 2 poszwy z bawełny. Kasia pierze wszystko w proszku dla alergików. Babcia jest też dalej kąpana co 3 dni. Np. po Nizoralu, w ktorym była raz wykąpana czuła się bardzo dobrze i się nie drapała.

Generalnie oprócz tych problemów jest kochana :loveu: każdego gościa wita buziakami :) :)

Szkoda, że nikt jej nie chce pokochać...

Rozmawiałam z jedną pania z Czeladzi, która niby zdecydowana...ale jakoś nie czuję "tego czegoś" (ale wizyta będzie) - Tekila musi iść do mega pewnego i zdecydowanego domu. To nie kartofelki, żeby ją przerzucać gdyby coś nie wypaliło.

Edited by andzia69
Link to comment
Share on other sites

bede zagladac do Babinki, znalazlam ja tez i te mlodsza na FB :eviltong: mlodsza z moich buldozek choruje na AZS-jest uczulona prawie na wszystko,nasila sie jak jest wilgoc,pada,chodzi wtedy w pelerynce....wet polecil nam CORTAWANCE do stosowania miejscowo na skore ,by stale nie podawac sterydu.....a NIZORAL chyba bardziej na grzyby ?poprosze nr konta na PW,to przyslowiowy grosik wysle ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lula2010']bede zagladac do Babinki, znalazlam ja tez i te mlodsza na FB :eviltong: mlodsza z moich buldozek choruje na AZS-jest uczulona prawie na wszystko,nasila sie jak jest wilgoc,pada,chodzi wtedy w pelerynce....wet polecil nam CORTAWANCE do stosowania miejscowo na skore ,by stale nie podawac sterydu.....a NIZORAL chyba bardziej na grzyby ?poprosze nr konta na PW,to przyslowiowy grosik wysle ....[/QUOTE]

Nizoral raczej na lupież :)
Dzięki, ze zostaniesz :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lula2010']a czy babinka zgloszona jest do Fundacji pomagajacej astom ?[/QUOTE]

tak - wszyscy (prawie) o niej wiedzą - ma wątek na niebieskim forum, na forum fundacji AST, ma wydarzenie n FB i masę ogłoszeń. Dzwonią o nią...ale jak mowię o alergii to mówią, ze przemyslą i...już nie dzwonią.

Link to comment
Share on other sites

rozsylam Tekile na FB-wiem ,ze ciezko znalezc dom astowi,w pewnym wieku i jeszcze choremu....ludzie boja sie rasy,choroby (wydatkow).....wieku ....no ale moze ktos zakocha sie w niej...to cudowna rasa ,oddana swojemu czlowiekowi.....corka ma taka 10-letnia preguske ,urodzila teraz synka ,a Arma nie odchodzila by najchetniej od malego na krok ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='lula2010']na FB doczytalam ,ze miala byc dzis wizyta w potencjalnym domku TEKILI.....i.....napiszcie co i jak....moze sunia bedzie grzala dooopke na kanapie ?[/QUOTE]

domek może nie jest zly...ale to nie dom dla Tekili :(

a co słychać? cisza w telefonie :shake: dobrze, ze Tekila sobie z tego sprawy nie daje, bo dopiero by sie zalamała, że nie jest w domu tylko na tymczasie :( przecież ona o tym nie wie. Kupiliśmy te ziołka, dostaje je i jak na razie oprocz kąpieli i kwasow nie dostaje nic więcej :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...