Jump to content
Dogomania

Wspaniała sunia Paura o wielkim psi sercu - po 7 latach w schronie znalazła DS!!!


__Lara

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Właśnie wróciłyśmy od weta. Bez badań się nie obędzie. Nie pasuje mu prawka łapka i ona może być powodem przenoszenia całego ciężaru na lewą. By wykluczyć problemy z więzadłem trzeba zrobić badania. Inaczej nie ta się dowiedzieć czy to tylko problemy z kręgosłupem.

Mam dzwonić jutro po 15 i ustalać co, jak i kiedy.

Ta lecznica ma dwa punkty na sanockiej gdzie mają cały sprzęt do diagnozy i os złotego wieku gdzie dodatkowo przyjmują na wizyty. Byłam w tym drugim gdyż mam sporo bliżej, a na termin na zdjęcia i tak trzeba czekać.

Co do kręgosłupa najbardziej nie podoba się mu to zwężenie: (cytuje: "tu ledwie wejdzie kartka papieru")
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-p2rR3ocpdeA/UEXCPj_d4rI/AAAAAAAAAc0/aZgXvHSpIG4/s800/Paura%20-%20przyczyna%202.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malgoska'][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/231545-Humanitarny-sposób-na-pozbycie-się-psa[/URL]

musiałam to wstawić, bark słów :([/QUOTE]

Czytałam o tym rano, aż mnie dreszcze przeszły.

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-oapDW6WFYfY/UEXD7SPhb3I/AAAAAAAAAdM/zeYioTDm5vM/s640/DSC_0213.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-gOJErcGSdSU/UEXD7DPdZRI/AAAAAAAAAdI/NXlceodNbgg/s640/DSC_0215.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-LJ2XmoOxY64/UEXD7J21wII/AAAAAAAAAdU/PWhBVzNf9rE/s640/DSC_0219.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiuniab']ja zrobiłam zlecenie stałe, więc ode mnie pieniądze na pewno na Paurę wyjdą, tylko nie pamiętam, na którego ustawiłam datę wyjścia?[/QUOTE]
widzę, że ustawione zlecenie na 21 każdego miesiąca, nie umiem tego sama przestawić muszę poprosić męża;

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Będę musiała przelać Monice 150zł. Zobaczę czy tyle na koncie jest.

Śliczne zdjęcia Paury :)

Mi się jej jedna łapka też nie podobała -jak wyszła ze schronu. Miałam wrażenie jakby kulała :/[/QUOTE]

ja jutro wpłacę tę swoją stałą deklarację, i przeniosę na początek miesiąca, ale jest to jedynie 10 zl.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Mi się jej jedna łapka też nie podobała -jak wyszła ze schronu. Miałam wrażenie jakby kulała :/[/QUOTE]

Mam nadzieje, że nie wyjdzie to nic dodatkowego do tego kręgosłupa.

Jak na dzisiejszy dzień mam dość psiowych wrażeń. Jadąc rano na załatwienia widziałam psa potrąconego (mała zadbana psinka) przez samochód. Pies skołowany, kiwającą się główką i z wybitym okiem leżał na ulicy. Kierowca samochodu i policja byli na miejscu.

Bezmyślność ludzi mnie przerażą. Myślą, że jak pies chodzi za nimi jak cień na polu to spokojnie mogą wysiadać z tramwaju i "mieć pewność", że pies pójdzie za nim bez smyczy. To był niestety doskonały przykład, że trzeba pilnować zwierza w podroży i na drogach w szczególności tych ruchliwych. Takich momentach smycz bezwarunkowo nie ważne jak pies ułożony.

Ehh... Przepraszam za taki wywód, ale mam cały czas widok tego psiaka przed oczami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika89']Mam nadzieje, że nie wyjdzie to nic dodatkowego do tego kręgosłupa.

Jak na dzisiejszy dzień mam dość psiowych wrażeń. Jadąc rano na załatwienia widziałam psa potrąconego (mała zadbana psinka) przez samochód. Pies skołowany, kiwającą się główką i z wybitym okiem leżał na ulicy. Kierowca samochodu i policja byli na miejscu.

Bezmyślność ludzi mnie przerażą. Myślą, że jak pies chodzi za nimi jak cień na polu to spokojnie mogą wysiadać z tramwaju i "mieć pewność", że pies pójdzie za nim bez smyczy. To był niestety doskonały przykład, że trzeba pilnować zwierza w podroży i na drogach w szczególności tych ruchliwych. Takich momentach smycz bezwarunkowo nie ważne jak pies ułożony.

Ehh... Przepraszam za taki wywód, ale mam cały czas widok tego psiaka przed oczami...[/QUOTE]

biedny psiak, ale dobrze, że byli z Nim ludzie, a nie że ktoś potrąci psiaka i jedzie dalej:(

Link to comment
Share on other sites

No to wieści o Paurze.

Na zdjęciach wyszło jedno kolano lekko uszkodzone, ale w tak nie wielkim stanie że "nie kwalifikuje się nawet do leczenia".
Wszystko winna tylko kręgosłupa. Dobrze chociaż, że nie wyszło nic więcej.

Leczenie:
Orton raz dziennie (paczka 60 tab około 40zł), a jak będzie miała problemy z chodzeniem podczas jesieni to zaszczyki lub mocniejsze tabletki.

Musimy uważać na wariackie zabawy, jakieś bieganie itp. Długie spacery normalnie. Przede wszystkim musi stracić wagę.

Link to comment
Share on other sites

Nadwaga miała wpływ. Czy genetyka też nie da się stwierdzić gdyż nie znamy przodków chociaż do prapradziadków.

Bez zrzucenia wagi nie może aktywnie bawić się z innymi psiakami. Miałam zamiar zabrać ją na wybieg. Na razie wiec "projekt" zawieszony.

Priorytetem jest by schudła. Dr. na to wręcz naciskał. Schudła już 0,5kg więc dobry początek. Dobrze, że może iść na długi spacer.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...