Jump to content
Dogomania

Tonic i Yuki - owce na wypasie


Szura

Recommended Posts

Nie mam 90zł do wydania aktualnie, a byle jakiej chyba nie ma co kupować. Ale jak będę przy kasie to pomyślę, bo dosyć często jednak chodzę do parku po 17stej.

Właśnie wróciłam z Fortów, Yuki postanowił zażyć orzeźwiającej kąpieli. :diabloti:

Może ktoś ma pomysł w kwestii awaryjnego przywołania? ;)

Link to comment
Share on other sites

Wierzę :lol: , ale chciałam im zrobić przywołanie awaryjne na gwizdek, tylko wszędzie opisują jak uczyć jednego psa, a ja mam dwa. I wydaje mi się, że najłatwiej będzie je nauczyć, że na gwizdek oba mają lecieć do mnie, ale może się mylę i ktoś mi doradzi coś innego.

Link to comment
Share on other sites

Luzia, pewnie mogę, pytanie jak tego uczyć psa? Zaczyna się naukę w mieszkaniu, gdzie są oba, na spacerach prawie zawsze też są razem. Trochę mi się wydaje, że łatwiej im będzie gwizdek zignorować, kiedy raz będą miały reagować, a innym razem nie. Przywołanie awaryjne jest mi potrzebne naprawdę na tylko awaryjne sytuacje i tu nie przeszkadza, że oba psy do mnie lecą. Bardziej patrzę pod kątem Yukiego, bo Tonic ma super odwołanie, no i trzyma się blisko mnie i ma potrzebę, żebym była w zasięgu wzroku.

Chciałabym, aby to dla obu był bardzo charakterystyczny dźwięk, na który odruchowo lecą w moją stronę.

Link to comment
Share on other sites

Dałoby się, tylko że ten odizolowany dalej by gwizdek słyszał, a ja bym nie chciała, żeby dźwięk gwizdka stał się dla psa szumem/tłem. Plus jak izoluję psy, to one wiedzą, że zaczynamy trenować coś, a cały sens szkolenia polega po kilku sesjach na tym, że pies ma się nie spodziewać gwizdka.

Link to comment
Share on other sites

Tylko jak mi pies oleje/źle zrozumie kliknięcie, to nie problem, a jak zrobi to samo z awaryjnym przywołaniem... :P Mam masę wątpliwości właśnie dlatego, że jeśli ta komenda ma mieć jakikolwiek sens, to musi być zrobiona perfekcyjnie.

Moim psom się zdarza, że jak słyszą klik to podnoszą głowę, patrzą - aaa, to nie do mnie - i olewają. A na dźwięk gwizdka bym chciała, żeby zadziałała pamięć mięśniowa, żeby pies jeszcze nie miał świadomości, że do mnie leci, a już leciał. ;)

Link to comment
Share on other sites

a po co uczyć na dwa różne sygnały? : P w naprawdę awaryjnej sytuacji nigdy nie będziesz miała czasu zagwizdać dwa razy inaczej

ja uczyłam obydwa psy razem, bo jest większe prawdopodobieństwo że chociaż jeden przyjdzie, a drugi może stać się zazdrosny, albo zobaczyć że ten drugi pies biegnie w moją stronę, i też przybiec ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']a po co uczyć na dwa różne sygnały? : P w naprawdę awaryjnej sytuacji nigdy nie będziesz miała czasu zagwizdać dwa razy inaczej

ja uczyłam obydwa psy razem, bo jest większe prawdopodobieństwo że chociaż jeden przyjdzie, a drugi może stać się zazdrosny, albo zobaczyć że ten drugi pies biegnie w moją stronę, i też przybiec ;)[/QUOTE]

No tak kombinowałam właśnie, w takim razie będziemy robić jak Ty. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jakoś tak tu pusto, bo u nas po staremu. ;) Yuki skończył pierwszy kurs agility, kontynuować będziemy na wiosnę, a póki co co jakiś czas wpadamy podłubać na plac. Byliśmy też na dniu treningowym u Magdy Łabieniec, bardzo byłam z psa dumna - padał deszcz, było zimno, do tego na trening czekał 3 godziny, a pracował bardzo chętnie i to wyłącznie na zabawkę.

Dołączyłam do grupy na facebooku 'psie spacery Warszawa' i mam już za sobą pierwszy grupowy spacerek na Fortach Bema, rewelacyjnie było. :D Jakoś się nas zebrało między 7 a 9 psów, ciężko powiedzieć, bo zgarnialiśmy co jakiś czas jakiegoś psiarza, jak się napatoczył. :P Towarzystwo zróżnicowane mocno, bo poza moimi był parson, briard, manchester (:loveu:), psiak w typie goldena, a podczepił się w trakcie 3-4 miesięczny tollerek. <3

Za chwilę wybieram się do parku Moczydło spotkać się z Pauliną ze Szczurem, ale też jest szansa, że spacer się rozbuduje i dołączą jakieś inne psiaki. Im nas więcej, tym weselej moim zdaniem. ;)

Ostatnio na wieś do babci przywieźliśmy budę, nie mogłam się powstrzymać. :evil_lol:

[IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/p480x480/1472042_669915269708881_2062490315_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1473008_669915813042160_2113021270_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ba, miejsce psa jest w budzie, ewentualnie klatce. :evil_lol:

Doszły moje paczuszki! :loveu: Obroże LED świecące, przetestowałam i wydają się być super, ale zobaczymy jeszcze, jak długo świecą na jednym komplecie baterii.

No i doszły Kongi, Wobbler large i zwykły Kong Puppy large, bo medium dla Yukiego przymały, za to dla Tonika jak znalazł. :) A jeszcze moje piłeczki Kong Squeez powoli idą, kupiłam w dobrej cenie dwie zapasowe, bo jakby się nasza zgubiła, to czarna rozpacz!

Trochę się bałam, czy Yuki da radę z większym Wobblerem, ale oczywiście dają razem czadu. Ba, sześciokilowy Toniczek też ma radochę. :D

[video=youtube;o2i9YLr7LTE]https://www.youtube.com/watch?v=o2i9YLr7LTE[/video]

Tylko nie zwracajcie uwagi na dopingi, Tonic potrzebuje cheerleaderki przy nowych zabawkach, bo jak mu się coś dwa razy nie uda, to porzuca sprawę i oddala się z depresją. ;)

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jak Tonic daje radę, to i Szczurzyna sobie poradzi. Tonic jest delikatnym psiakiem i zajmuje mu to dłużej niż Yukiemu, ale się nie frustruje. Jak byś chciała się upewnić, to zawsze mogę Ci pożyczyć, będą preteksty do spacerów. ;)

Nasze obróżki LED.

[IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/Zwierzaki/Tonic/NewImage_800_602_1001_zps1ab77709.jpg[/IMG]

[IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/Zwierzaki/Tonic/NewImage_600_797_100_zpsd85b5d39.jpg[/IMG]

[IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/Zwierzaki/Tonic/NewImage_800_602_1002_zpsadbe2177.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...