Jump to content
Dogomania

Blagam O Pomoc!!!!


LAGUNA8

Recommended Posts

BLAGAM O POMOC !!!!

jak oduczyc psa szczekania w momencie jak ktos przechodzi albo cokolwiek sie poruszy to on szczeka!!!
prosze o rade bo we wrzesniu rodze i chcialabym aby moj pies nie budzil swym szczekaniem moja mala kruszynke!!

z gory dziekuje za odpowiedzi!!

Link to comment
Share on other sites

a sory do tej pory Ci to nie przeszkadzało ???

przepraszam, że tak brutalnie , ale zawsze lepiej jest psa nie nauczyć niż oduczyć :shake:

a jaka to rasa?????


niecałe 3 lata temu urodziłam córeczkę, nasz sznaucerek jest mało szczekliwy, nie reaguje na to, że ktoś wchodzi do domu , czy na jakieś szmery itp.


ale na dźwięk dzwonka reagował histerycznym szczekaniem :mad:

doszłam do wniosku, że szczeka na dzwonek a nie na tego kto dzwoni

więc zrobiłam mu sesję ;) stałam koło drzwi i dzwoniłam, za każdym razem kazałam mu być cicho i jak nie szczekał to dawałam smakołyk

do tej pory pamięta, czasami mu się wyrwie ale już jest ok i nigdy mi dziecka nie zbudził

Link to comment
Share on other sites

Kwiecień, dobrze ty się czujesz? Czy jesteś tu tylko po to by prowokować?

LAGUNA8 - do września masz trochę czasu, pracuj z psem. Głównie nagradzaniem zachowania pożądanego.
Zacznij od przeczytania postów w tym dziale [URL]http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=466[/URL],
duzo tu rad, na pewno znajdziesz jakieś podpowiedzi ;)

Co do tej pory robiłaś, by go tego oduczyć? Krzyczałaś? Karciłaś? Nie zwracałaś uwagi?
I czy problem w tym, ze pies jak zacznie szczekać to się zanosi i skończyć nie może, czy że w ogóle zaczyna szczekać reagując na różne bodźce?

Link to comment
Share on other sites

Vella, w przeciwieństwie do ciebie jak kocham pieski i uważam że nie pownniśmy je traktować jak np. telewizor który można wyłączyć bo już nas program nie interesuje. Piesio chce poszczekać - to jest jego prawo. A dziecko do szczekania przecież w końcu się przyzwyczai. Naprawdę, więcej tolerancji. Piesek przecież też będzie się musiał przyzwyczaić do płaczu dziecka.

Link to comment
Share on other sites

Kwiecień, wiesz sfora ma swoje wymagania. W przypadku zbioru ludzi i psów, ogólnie biorąc są dwie możliwości, albo rządzą ludzie i psy się podporządkowują, albo rządzą psy i ludzie się podporządkowują. Szczerze mówiąc nie ma to nic wspólnego z miłością, to jest tylko kwestia co komu odpowiada i jak się pewne sprawy ustawi.

Link to comment
Share on other sites

Mozna tez oddać rządy ukochanym psom i dzieciom. Zostawić wrzeszczące z niewyspania dziecko z ujadajacym notorycznie psem, na drzwiach przykleic pozdrowienia dla sąsiadów a samemu iść na piwo i poczekać na policję i TOZ.
O to Ci chodziło Kwiecień???

Link to comment
Share on other sites

Policji albo TOZowi czy sąsiadom się drzwi nie otwiera. Ja kiedyś miałem dwa jamniki, ależ one ujadały - schłychać je było kilka bloków dalej i co? Jakiś tam sąsiad się skarżył na Straż Miejską to mu młoteczkiem powybijałem reflektory w jego Toyocie i siedział cicho. A jednej sąsiadce co coś gadała na zebraniu lokatorów o "brudzących psach" do zamka w drzwiach wykałaczke włożyłem i ułamałem. Tak się załatwia sprawy.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Psa można nauczyć wszystkiego metodą nagród i kar. Po prostu kiedy zacznie szczekać przysiądź przy nim i zacznij go karcić słowami w stylu "nie można". Gdy pies opuści wzrok podnieś mu głowę i ponów "gderanie"
Jeśli będziesz konsekwenta to po kilku dniach pie powienien wiedzieć, że nie można szczekać.
Ewentualnie możesz zastosować antyszczekacz: [URL]http://zoo-sklep.pl/index.php?p4928,trixie-obroza-z-antyszczekaczem-tx-2103[/URL]

Link to comment
Share on other sites

hej! od jak dawna masz tego pieska? ja mam od miesiaca psa ze schroniska i mam z nim podobny problem,w domu jest grzeczny ,ale na spacerku obszczekuje ludzi i czesto jakies przedmioty(kubly na smieci itp), od samego poczatku probujemy go tego odczuc i sa juz efekty.Zawsze biore ze soba smakolyki dla niego i jak tylko widze zblizajaca sie osobe ,odwracam jego uwage tym smakolykiem,gdy przejdzie i nie zaszczeka-dostaje go i jest chwalony,gdy zaszczeka-nie dostaje i wtedy innym tonem mowie*nie wolno!*. W sobote idziemy z naszym Brunusiem do szkoly dla psow,zeby sie troszke zsocjalizowal:) Jesli masz taka mozliwosc to tez radzilabym Ci wybrac sie z psiaczkiem do szkolki.Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...