Jump to content
Dogomania

CZY HUSKY LINIEJĄ W ŁATY CZY PLAMY?


EWA15

Recommended Posts

Witam wszystkich nie jestem właścicielką husky ale też mam sunię mądrą i kochaną,chciałam Was jednak zapytać w imieniu kogoś bliskiego czy husky czasem linieją w takie plamy może dodam że piesek ma rok jest brązowy jeśli ma to jakieś znaczenie,jest przeuroczy i trochę się o niego martwię ,podobno takie linienie się zdarza ale czy napewno nie jest oznaką jakiejś choroby?

Link to comment
Share on other sites

Ale w jakim sensie w plamy ?

Mój jeden (ten futrzak) linieje całymi kępkami i na ogół te kępki odpadają (lub dają sie wyczesywać) ...miejscowo, no nie wiem, jak to określić. Jak kępka wylezie, to druga zaraz obok i tak dalej... Więc trworzy się swego rodzaju "plama", rejon już pozbawiony zimowego podszerstka...

Czy o coś takiego pytasz ? :D

Link to comment
Share on other sites

ja mam to samo, przyspieszam jej wypadanie futra poprzez skubanie Lunci jak gaske. Klaki bardzo latwo wychodza . Na szczescie to juz koncowka bo za niedlogo jak bede tak ciagle odkurzac to albo zbankrutuje bo wydam wszystko co mam na prad albo padnie mi odkurzacz.

Link to comment
Share on other sites

jak Aqua linieje to jeszcze nic, gorzej jak moj kot (pers) zrzuca futro - z tym, ze jego jest o tyle gorsze, ze lata w powietrzu. To taki puszek z cieniutkich wloskow, ktory potrafia sie doslownie wszedzie dostac. I wiecej go w powietrzu niz na podlodze ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak odkurzam po Szamanie to najczęściej nie są to włosy, tylko resztki: kości i ryżu porozrzucane po całym dywanie.

Psiak potrafi np. potrząsnąć całą głową jak natrafi na warzywa w misce z mięsem i cały pokój urządzony jest wiosennie...

Polecam dlatego suchą karnę :) Jak się nadepnie, to jedynie się rozgniata, a nie przyczepia do podeszwy.

A włosy?

Czy Wasze psyt też tak mają, że nie tyle zrzucają martwy podszerstek, ale wypychają go i znajduje się on pomiędzy skórą a włosami okrywowymi ?

Trzeba go jedynie wyczesać lub wyskubać :)

coś jak :trymowanie? :-?

Link to comment
Share on other sites

A włosy?

Czy Wasze psyt też tak mają, że nie tyle zrzucają martwy podszerstek, ale wypychają go i znajduje się on pomiędzy skórą a włosami okrywowymi ?

Trzeba go jedynie wyczesać lub wyskubać :)

coś jak :trymowanie? :-?

Manu tak "postępuje" właśnie z podszerstkiem. Bo właściwie nie tyle go zrzuca, co ja go muszę wyskubywać/wyczesywać. Jedynie pojedyncze kępki czasami wychodzą. I wyskubuję ten podszerstek na zasadzie powiększania "plam bezpodszerstkowych" już.

Jeny, ale słowotwórstwo... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Z moich obserwacji wynika, że są dwa typy linienia u husky.

Pierwszy to typ wilczy tzn. z "wypychaniem" martwego podszerstka co powoduje powstawanie plam=łat , od których zaczął się ten topic.

Drugi to typ psi czyli równomierne gubienie włosa na całym ciele. Takie linienie trwa o wiele dłużej :( ale za to psiak nigdy nie wygląda tak źle jak ten, który linieje wilczym sposobem :)

Co ciekawe wersja wilcza jest bardziej typowa dla suczek a wersja psia dla samców :)

Oczywiście zdarzają się tez wyjątki.

Link to comment
Share on other sites

Z moich obserwacji wynika, że są dwa typy linienia u husky.

Pierwszy to typ wilczy tzn. z "wypychaniem" martwego podszerstka co powoduje powstawanie plam=łat , od których zaczął się ten topic.

Drugi to typ psi czyli równomierne gubienie włosa na całym ciele. Takie linienie trwa o wiele dłużej :( ale za to psiak nigdy nie wygląda tak źle jak ten, który linieje wilczym sposobem :)

.

SH, zgadza się ! :D Mój każdy psiak jest właśnie przykładem danego typu linienia !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...