Jump to content
Dogomania

Klatka z cienkiego czy grubego drutu? Pomóżcie wybrać


Hej

Recommended Posts

Czy lepiej kupić klatkę z cienkiego czy grubego drutu?

Znalazłam 2 klatki, obie w rozmiarze 76cm x 54cm x 60cm

1. waży[U] 6kg[/U] i jest z drutu 2,5mm pręty pionowe i 3mm pręty poziome, odległość między prętami 35mm
[URL]http://allegro.pl/markowa-klatka-dla-psa-czarna-76x54x60cm-gratis-i3104182265.html[/URL]

2. waży [U]11kg[/U], pręty pionowe 3mm, pręty poziome 4mm, obramowanie 4,8mm, odległość między prętami 28mm
[URL]http://allegro.pl/czarna-klatka-dla-psa-76-x-54-x-61-cm-i3082695826.html[/URL]

Obie klatki są w [U]tej samej cenie[/U], druga wydaje się być porządniejsza, ale prawie 2 razy cięższa.

Klatka będzie służyła średniej spokojnej suczce za legowisko, ze 2 razy w roku zabierzemy ją na wyjazd, a poza tym będzie stała w domu. Na górze klatki będzie legowisko dla kotów, oba koty razem ważą jakieś 17kg. Wolałabym lżejszą klatkę ale nie chce kupić jakiegoś chińskiego badziewia, które się powygina.

Kto z Was ma klatkę niech napisze z jakiego drutu i jak się sprawuje.

Lepiej wziąć czarną czy srebrną? Srebrne mi się mniej podobają ale może mają jakieś zalety?
Czy odległość między prętami ma jakieś znaczenie?

Pytam o wszystko zanim kupię, bo to moja pierwsza klatka i jak już wydam 170 zeta to chcę być zadowolona z zakupu :)

Dzięki za odpowiedzi.

[IMG]http://www.dogomania.pl/pics/2013/3/78038.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='M&S']A może lepsza będzie budka z materiału. Nie myślałaś o tym?[/QUOTE]
Myślałam, ale koty będą pazurami próbować jaki ten materiał wytrzymały :roll: a psica też lubi sobie popodgryzać, obecnie mamy legowisko to każdy róg jest wymiętolony i gąbka z podłoża wygryziona. nagryzła róg kanapy i też gąbkę wyskubała.
Poza tym koty mają jasne futro, podszerstek taki, że można poduszki wypychać. Cały dom oblepiony kłakami. Na materiale będzie zaraz widać, a klatka to jednak klatka :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hej']Myślałam, ale koty będą pazurami próbować jaki ten materiał wytrzymały :roll: a psica też lubi sobie popodgryzać, obecnie mamy legowisko to każdy róg jest wymiętolony i gąbka z podłoża wygryziona. nagryzła róg kanapy i też gąbkę wyskubała.
Poza tym koty mają jasne futro, podszerstek taki, że można poduszki wypychać. Cały dom oblepiony kłakami. Na materiale będzie zaraz widać, a klatka to jednak klatka :)[/QUOTE]

W tej sytuacji klatka lepsza. Ja wybrałabym tą [url]http://allegro.pl/markowa-klatka-dla-psa-czarna-76x54x60cm-gratis-i3104182265.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&S']W tej sytuacji klatka lepsza. Ja wybrałabym tą [URL]http://allegro.pl/markowa-klatka-dla-psa-czarna-76x54x60cm-gratis-i3104182265.html[/URL][/QUOTE]
Ale dlaczego? :) obawiam się, że się powygina ten cienki drut, i ma większe odległości między prętami, może będzie tam łapę próbowała wsadzić :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Nie doradzę, bo nie miałam nigdy klatki. Ale pomyślę, która ciotka używa klatek.
Zapytaj: a[B]n1a i necianeta89.[/B] One biorą na tymczas szczeniaki i trzymają pod swoją nieobecność w klatkach.
Co prawda Lola to nie szczeniak, ale może zasada ta sama.

Edited by Mazowszanka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hej']no to masz tą grubszą, gęściej jest ten drut. właśnie to mnie nie przekonuje, że w tej lżejszej są takie duże odstępy.[/QUOTE]

Ale moje psy są większe i cięższe od twojej suni.
I klatka jeździła na wystawy, więc musiała być solidna.

Link to comment
Share on other sites

Mam 'wieszka' z tego 2giego linka - nie polecam, straszne badziewie i syf. Jesli pies (kupiona dla psa 50+kg) nie gryzie krat i spokojnie spi w klatce to jest ok, jednak nasz tymczasowicz 6miesieczny szczeniak z lekiem separacyjnym w 5 minut wygiol kraty w drzwiczkach. Jedyne co w tej klatce jest dobrego to kuweta :shake:. Jednak my kupilismy w promocyjnej cenie za 150zl z przesylka o najwiekszym rozmierza.
Mamy klatke z drutem ocynkowanym - ta polecam, pies moze sobie gryzc ile wlezie i tak sie nie wydostanie. Bardzo duze i silne bydle mialo klatke przed nami (rowniez z lekiem separacyjnym) wiec te 2 dolne druty sa lekko wygiete i jakas blaszka odleciala, ale to mozna spokojnie naprawic bez szkody dla klatki.

Ogolnie moim zdaniem lepiej zainwestowac raz i miec spokoj, niz kupic i sie wkurzac :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Mam 'wieszka' z tego 2giego linka - nie polecam, straszne badziewie i syf. Jesli pies (kupiona dla psa 50+kg) nie gryzie krat i spokojnie spi w klatce to jest ok, jednak nasz tymczasowicz 6miesieczny szczeniak z lekiem separacyjnym w 5 minut wygiol kraty w drzwiczkach. Jedyne co w tej klatce jest dobrego to kuweta :shake:. Jednak my kupilismy w promocyjnej cenie za 150zl z przesylka o najwiekszym rozmierza.
Mamy klatke z drutem ocynkowanym - ta polecam, pies moze sobie gryzc ile wlezie i tak sie nie wydostanie. Bardzo duze i silne bydle mialo klatke przed nami (rowniez z lekiem separacyjnym) wiec te 2 dolne druty sa lekko wygiete i jakas blaszka odleciala, ale to mozna spokojnie naprawic bez szkody dla klatki.

Ogolnie moim zdaniem lepiej zainwestowac raz i miec spokoj, niz kupic i sie wkurzac :)[/QUOTE]
Moja Lola jest spokojniutka, nie ma lęku separacyjnego, no i nie będzie zamykana, będzie miała tam swój domek. Nie potrzebuję niezniszczalnej super drogiej klatki.
Skoro piszesz, że z 2 linka to badziewie, to z 1 linka tym bardziej badziewie bo jeszcze cieńsze. Toście mnie pocieszyły :)

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisze zalezy kto w tej klatce bedzie i co bedzie z nia robil.
Na moje psy starcza ta badziewna bo sie klada i ida spac, czasem wiekszy sobie popiszczy nosem jednak nie niszczy.
Na tymczasowiczow wiecej jej nie uzyje bo widze rezultaty (powyginane prety, ktore swoja droga mozna samemu palcami naprostowac wiec nie sa wytrzymale).
Pamietaj ze taka klatke trzeba wylozycz jakims poslaniem, bo przeciez pies nie bedzie spac na zimnej tacy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Tak jak pisze zalezy kto w tej klatce bedzie i co bedzie z nia robil.
Na moje psy starcza ta badziewna bo sie klada i ida spac, czasem wiekszy sobie popiszczy nosem jednak nie niszczy.
Na tymczasowiczow wiecej jej nie uzyje bo widze rezultaty (powyginane prety, ktore swoja droga mozna samemu palcami naprostowac wiec nie sa wytrzymale).
Pamietaj ze taka klatke trzeba wylozycz jakims poslaniem, bo przeciez pies nie bedzie spac na zimnej tacy.[/QUOTE]
Jasne :D licytuję właśnie 2 posłania na bazarku u tu_ania_tu jedno dam do środka dla psa, a drugie na górę dla kotów :)
Lolka myślę, że tej klatki nie rozwali, ona jedynie ma stać i służyć za norę ;) zamykać raczej nie mam potrzeby, chyba że od czasu do czasu, żeby wiedziała, że tak też się może zdarzyć.

Link to comment
Share on other sites

mam pewność, że będzie sobie podgryzać, ona ma teraz fazę na gryzienie wszystkiego, rozgryzła piłkę tenisową, gryzie wszystkie patyki, podgryza koty, to klatkę też na pewno będzie, ale to nie będzie żadne mordercze gryzienie żeby się wydostać, tylko tak o, położy się i będzie memlać paszczą, musi mieć coś w gębie bo inaczej ją jęzor swędzi :roll: ale żeby rozwalić to nie rozwali.
pewnie jedna i druga klatka będą OK, no i w tym problem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...