Jump to content
Dogomania

MIELEC – zbiór linków wątków na dogo, psów ze Schroniska w Mielcu


Recommended Posts

ja sie rozpedziłam i wystawiła Boksera na allegro

[U][URL]http://www.allegro.pl/item209231700_mlody_bokser_czeka_w_schronisku_.html[/URL][/U]

dopiero potem znalazłam ,że Reno go wystawiała :eviltong:
ale niech zostanie jeszcze nadmiar promocji nikomu nie zaszkodził ;)

[B][COLOR=red][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewatr'][B][COLOR=red]miałam pytanie czy on jest zgłoszony na boksery w potrzebie [/COLOR][/B]
[B][COLOR=red][/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]czy jeszcze nikt go nie zgłosił? [/COLOR][/B][/QUOTE]
Ewa, tutaj odpowiedz p.kierownika nt. boksera :roll:
[QUOTE]Od: [email][email protected][/email]
Do: Ulka1813 z dogomanii <[email protected]>
Data: 23 czerwca 2007 19:46

[COLOR="Blue"][B]Bokser już bardzo ładnie je jest zdrowy tylko musimy go podpaść gdyż jest zarezerwowany do Gdańska.
[/B][/COLOR][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

:multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi:
Babeczki, patrzcie jakiego dostałam maila:

[I]Dobry wieczor mam na imie Dorota.Wlasnie bylam na stronie internetowej i zobaczylam lateczka.Zawolalam rodzine. Psinka bardzo nam sie spodobala i chcielibismy troche wiecej o niej wiedziec. Pszede wszystkim ile wazy, bo to jest bardzo wazne dla mnie. Ja mam chore stawy i nie moge dzwigac nic ciezkiego a chcialabym aby piesek mogl mi towarzyszyc wszedzie. My jestesmy rodzina zwariowana na punkcie zwierzat. Lateczek mialby u nas jak w raju, dlatego bardzo prosimy o kontakt. Serdecznie pozdrawiamy Dorota, Thomas i Patrik. [/I]

Uhuhuhu...Ten mail naprawde jest obiecujący :) Podać jej nr do schroniska czy sama mam zadzwonić do p. kierownika i potem się z nią skontaktowac? Jeju...ale się podpaliłam!!:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

o tego łateczka-płaczka
[IMG]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/154%20mini%20pieseka%20%285%29.JPG[/IMG]
:loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:
poprostu mam jej dać nr do schronu i tyle? Jakby się udało byłoby tak cudownie...Jejku...amator ze mnie i dlatego tak się przejmuje...
buziaki

Link to comment
Share on other sites

Nie Justynko, nie dawaj tej Pani telefonu, bo albo telefonu nie beda odbierac albo zaraz cos wymysla, a to ze wagi nie maja, a to ze piesek warczy, a to ze nie ma kto isc do boksu, itd, itp. A jak moze uda sie
w tym tygodniu pod koniec umowic z p.kierownikiem, to bys sama zwazyla w rekach Łateczka. Foksi Jagiellonce nikt w schronisku nie dawal szans,
a prosze jak teraz wyglada :multi: A przy niewidomej Nikusi, to mi pukali
w glowe jak wchodzilam do budy, zeby zrobic zdjecia :roll:

Napisz najlepiej, ze sama wszystko sprawdzisz, tylko prosisz o czas.
Widze po ostatnich przykladach, ze na sile, ale musimy sami pilotowac adopcje szczegolnie psiakow, ktore dlugo juz czekaja na domy.

Link to comment
Share on other sites

Agnieszko.

W środę rano wyjeżdżam na tydzień na opener`a. Więc zostaje albo dzis popołudniu albo jutro. Ale coś mi się zdaje ze to graniczy z cudem. Chyba, że ta Ola by zrobiła zdjęcie i zważyła łateczka. Bardzo sympatyczna z niej babeczka, tylko ona jeszcze nie była tam ani razu(oprocz zanoszenia karmy) i w ogóle. ale anóż.

Bo niedałoby się jakoś wykombinowac cobym jutro podeszła?

W sumie p. Dorota nie pisze, że się jej jakoś szczególnie śpieszy. No ale przedłużanie działa przecież na niekorzyść.

Buziolaski

Link to comment
Share on other sites

Ej qrcze. ALE JAJCA! wklejam Wam kolejny mail od pani Doroty. Co Wy na to ?

[I]Dzien dobry pani Justyno. bardzo sie ciesze ze odpisala pani tak szybko. Mam nadzieje ze nie przeraze pani kiedy napisze ze mieszkamy w Szwecji. Jestesmy w EU wiec mamy prawo kupic psa w Polsce.Jest tylko wiadome ze to potrwa troche dluzej. Ja zaraz usiade przed komputerem i bede szukala jakie prawa sa przy zaadoptowaniu pieseczka i zadzwonie na granice. Postaramy sie zrobic wszystko aby Lateczek byl u nas. Do uslyszenia Dorota
[/I]
[I]:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: [/I]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Z tego co wiem, to pies musi przesc badania, szczepienia i 4 miesieczna kwarantanne, musi tez miec paszport i czipa... Ta pani musialaby sie tym zajac, bo kto? Jesli ja to wszystko nie przerosnie, to Latek ma szanse.[/QUOTE]
Schronisko, a konkretnie p.kierownik zajmuje sie czipowaniem, wyrabianiem paszportu, szczepieniami. Koszty musi niestety pokryc przyszly wlasciciel.
Ale jest to do zalatwienia. Gorzej sie martwie ta kwarantanna. Czy rzeczywiscie jest az taka dluga kwarantanna i gdzie sia ja odbywa :???:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Czy rzeczywiscie jest az taka dluga kwarantanna i gdzie sia ja odbywa :???:[/quote]

Wiem ze jest 4 miesieczna, ale mam pojecia gdzie sie odbywa:niewiem:... Ta Pani napisala ze sie wszystkiego dowie, wiec zobaczymy...

Moim skromnym zdaniem, to te kraje europejskie troche przesadzaja z tymi wymogami... Nie jeden czlowiek, ktory wyjezdza za granice ma gorszy "syf" w sobie (i na sobie), niz te psy...

Z wyjazdem np. do USA nie ma takich problemow... Ja bralam psa z Polski do USA i potrzebna byla tylko ksiazeczka zdrowia i szczepienie przeciwko gruzlicy... i tyle... Zadnych czipow, paszportow, czy kwarantan... Wniosek z tego taki, ze duzo latwiej jest zabrac psa za Atlantyk niz za Baltyk... paranoja jakas...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Jejku..jejku...
No i jeszcze waga. Myślicie, że będzie ważył więcej niż 5 kg? mi się wydaje że tak około właśnie. Ja psinulkę widziałam tylko ze zdjęć. Trzeba to szybciutko załatwić bo tak naprawde to jedyny warunek. Z pokryciem kosztów przez własciciela tez nie wydaje sie byc kłopotów. P. Dorota wydaje się konkretną kobitka.
4 msce to kupa czasu! a transport? są jakieś specjalne "przewozy zwierzęce"?
ło...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justynna']Jejku..jejku...
No i jeszcze waga. Myślicie, że będzie ważył więcej niż 5 kg? mi się wydaje że tak około właśnie. Ja psinulkę widziałam tylko ze zdjęć. Trzeba to szybciutko załatwić bo tak naprawde to jedyny warunek. Z pokryciem kosztów przez własciciela tez nie wydaje sie byc kłopotów. P. Dorota wydaje się konkretną kobitka.
4 msce to kupa czasu! a transport? są jakieś specjalne "przewozy zwierzęce"?
ło...[/quote]

A jak chce psa zabrac? Samolotem, czy promem? Bo jak samolotem, to pies musi byc w psiej torbie lub klatce (tylko trzeba wczesniej zglosic psa do linii lotniczych, bo jest limitowana ilosc psow na pokladzie, reszta zwierzat musi isc do łuku, a tam nie ma zbyt dobrych warunkow)...

A jak promem to nie wiem jak sie to przeprowadza...

Link to comment
Share on other sites

Kilka miesięcy temu z tymczasu z Łodzi pojechał piesek właśnie do Szwecji. Postaram się dowiedzieć, co trzeba zrobić, by pies mógł pojechać.
Psy, które jeżdżą do Niemiec z całą pewnością żadnej kwarantanny nie przechodzą. A czym różni sie Szwecja od Germanii?
Myślę, że i w tym przypaku konieczne będą jedynie czip, paszport i komplet szczepień. Ale dowiem sie dokładnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']Kilka miesięcy temu z tymczasu z Łodzi pojechał piesek właśnie do Szwecji. Postaram się dowiedzieć, co trzeba zrobić, by pies mógł pojechać.
Psy, które jeżdżą do Niemiec z całą pewnością żadnej kwarantanny nie przechodzą. A czym różni sie Szwecja od Germanii?
Myślę, że i w tym przypaku konieczne będą jedynie czip, paszport i komplet szczepień. Ale dowiem sie dokładnie.[/quote]

Reno byłoby super. Czekam niecierpliwie na odpowiedź.
Co do transportu jeszcze nie wiem. babeczka ma odpisać niedługo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']Kilka miesięcy temu z tymczasu z Łodzi pojechał piesek właśnie do Szwecji. Postaram się dowiedzieć, co trzeba zrobić, by pies mógł pojechać.
Psy, które jeżdżą do Niemiec z całą pewnością żadnej kwarantanny nie przechodzą. A czym różni sie Szwecja od Germanii?
Myślę, że i w tym przypaku konieczne będą jedynie czip, paszport i komplet szczepień. Ale dowiem sie dokładnie.[/quote]

Ewka, kazdy kraj ma swoje procedury... Wiem na 100% ze Anglia, Irlandia wymagaja 6 miesiecznej kwarantanny, Kanada 1 miesiecznej, USA nie wymaga w ogole. Niemcy z tego co piszesz, tez nie. A Szwecja i Norwegia (choc tu nie jestem na 100% pewna) 4 miesiecznej... Co kraj to obyczaj...

Link to comment
Share on other sites

:( GŁUPIASTO...ale czekajmy na maila. Powinni jej wszystko dokładnie wyjaśnić. W końcu to Szwecja. A nie pokręcona Polska.


----------

No to już wszystko wiadomo. Wygląda na to, że łateczka czeka długa droga do domku. Ale domek jest:)
Wklejam fragmenty maila, niecałość bo jest strasznie dłuuuuuugi.

[I]Co do Lateczka to sprawa jest do zalatwienia tylko potrwa dlugo tylko dlatego ze szczepionka przeciw wsciekliznie musi zaczac dzialac. Lateczek bedzie jechal samochodem a potem promem. Ale do rzeczy: [/I]
[I][B]1. [/B]Pies potrzebuje paszport[/I]
[I][B]2. [/B]Czip co sie nazywa ( ISO-standard 11784 albo 11785) mam nadzieje ze to jest w Polsce, zreszta weterynarz powinien wiedziec jakie sa przepisy.Pies ma byc zaczipowanu w tym dniu kiedy dostanie pierwszy zastrzyk przeciw wsciekliznie. [/I]
[I][B]3. [/B]Zastrzyk przeciw wsciekliznie[/I]
[I][B]4. [/B]Proba ktora sie pobiera najwczesniej po 120 dniach od zasczepienia i wysyla do labolatorium zeby zobaczyc czy jest dostatecznie duzo antycial przeciw wsciekliznie. Zwierze musi miec minimum 0,5 IE/ml antycial. Jezeli ich nie ma trzeba zaszczepic ponownie i zaczac wszystko od nowa. [/I]
[I][B]5. [/B]Odrobaczenie ale to sie robi na samym koncu 1-2 dni przed opuszczeniem schroniska (bo dotyczy tylko 10 dni i ja musze w tym czasie opuscic Polske)[/I]

[I]To wszysko musi stac w psa paszporcie oraz jego wczesniejsze szczepienia.[/I]

[I]Jest jeszcze jedna bardzo wazna sprawa. Ja mam fobie na punkcie pociagow, a podroz jest daleka.Samochodem nie odwaze sie jechac bo nie ma kultury jazdy w Polsce. Zanim bym odebrala moja psinke dostalabym zawalu serce. Wystarczy mi droga ze Swinoujscia do Szczecina. Czy jest mozliwosc przywiezienia pieska do Szczecina? Ja stoje za wszystkie koszty.Mam nadzieje ze nie jestem zbyt kaprysna i wymagajaca a jezeli tak jest to bardzo przepraszam.Ale jak sie mieszka w bezpiecznym kraju to wszystko inne wydaje sie koszmarem.[/I]

No i co Wy na to kobitki?Ja sobie pomyślałam, że ta pani musiała się nieźle zakochać w naszym Łateczku...desperacko...
Piszcie

Link to comment
Share on other sites

Napisalam do Pana Kierownika. Zobaczymy co odpisze i czy piesek jeszcze jest.

A z wiadomosci ze schroniska, ktorych ostatnio jest dosc malo, wklejam taka oto :
[B][QUOTE]
[B]Od: [/B][B][email protected] [/B]
Do: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[B]Temat: [/B][B]szczepienia [/B]
Data: 26 czerwca 2007 20:34

[LEFT][FONT=Arial][SIZE=2][SIZE=3][COLOR=blue]Dzisiaj wysterylizowano sunię od BOY-a wyb 153.[/COLOR][/SIZE] [SIZE=4][COLOR=blue]Ponadto zaszczepiono wszystkie koty na wścieklizne oraz przeciw świerzbowi. [/COLOR][/SIZE]Pozdrawiam serdecznie.[/SIZE][/FONT][/LEFT]
[/QUOTE][/B]
[SIZE=4][COLOR=green]Szczepienie kotow bylo mozliwe dzieki darowiznom za 2006 rok[/COLOR][/SIZE] :multi:




A tutaj kolejna wiadomosc :roll:
[B][QUOTE]
[B]Od: [/B][B][email protected] [/B]
Do: Ulka1813 z dogomanii [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[B]Temat: [/B][B]Re: szczepienia [/B]
Data: 27 czerwca 2007 6:46
[FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=blue][SIZE=5][COLOR=red]Doktor zamówił również 550 szczepionek na nosówkę dla wszystkich psów, a to już duży koszt 11 zł jedna dawka.[/COLOR][/SIZE] [SIZE=5]To również będzie z 1%.[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/QUOTE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z dziewczyną, która wysyłała pieska do Szwecji.
Pies musiał być zaszczepiony na wściekliznę przynajmniej 120 dni przed wyjazdem. Pobrana była krew, wysłana na analizę (trwa to od 2 tyg do mies tylko nie wiem dokładnie gdzie a na pewno nie w Łodzi) i jeśli badania były ok, miał do tego czipa i paszport z kompletem szczepień to mógł pojechać. Żadnej kwarantanny nie przechodził :roll:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...