Jump to content
Dogomania

Szampon


Gwiazdeczka*

Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Shahar']tak czytam i czytam i juz zupełnie zgłupiałam :evil_lol: nie wiem co kupic i co bedzie lepsze[/quote]
[FONT=Courier New][SIZE=4][COLOR=magenta]musisz sprawdzić które kosmetyki będą najlepsze dla twojego psiaka każdy jest inny i to co dla jednego jest rewelacyjne dla innego poprostu szkodzi :roll: ja dla Vasco kosmetyków szukałam przez dwa lata aż w końcu znalazłam :razz: [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Courier New][SIZE=4][COLOR=#ff00ff]Dla każdego psa trzeba znaleźć tzw. złoty środek co nie zawsze jest łatwe :shake: [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shahar']Z tej hodowli co chce maluszka to panie używaja Iv San Bernarda fakt efekt jest super[/quote]
[FONT=Courier New][SIZE=4][COLOR=magenta]no to masz już problem z głowy ;) [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

podziele sie zwoim doswiadczeniem

zaczelam od [B]HERY[/B] - i bylam zadowolona. Nalezy jedank zwroci uwagę ze szampon i odzywka w porownniu z kosmetykami innych firm dosc trudno sie wyplukuje. Gdy sie niewypłucze dobrze to pies dostaje lupiezu.

potem byla seria zielone jabluszko [B]IV SAN BERNARD[/B] -i moge powiedziec ze bylam bardzo zaadowolona. Preparaty sie swietnie wyplukuja i moj pies nie mial po nich lupiezu. Wydaje mi sie ze szampon i odzywka jak by to nazwać " obciązaja" nieco wlos ale sprawdza sie to idealnie w przypadku psów które jednak jakis wlos "puszacy" maja. Przy Hery faktycznie wlos psa który podchodzi pod welenke bardziej sie napusza. Przy ISN jesli pies nie ma idealnego wlosa tylko welnowaty staje sie bardziej lejacy i zblizony do tego "jedwabiu'

Nastepnie byly kosmetki [B]All1# Systems[/B] -stosowałam serie :szapmpon super cleaning and conditioning shampoo oraz odzywkę Botanical conditioner.
Odzywke mozna bardziej lub mniej wyplukc i w zaleznosci od wyplukania otrzymuje sie inny efekt bardziej lub mniej lejacy wlos.

Bardzo niewielkie doswiadczenie mam z [B]BIOGROOM i RING 5[/B] na yorkach - bo stosowalam je "incydentalnie" a zeby wyrazic jakas opinie powinno się zuzyc przynajmniej jedno opakowanie wiec w tej kwiestii nie bede zabierac glosu.

Jesli chodzi o [B]GOTLIEB[/B] - faktycznie szampon "napusza" ale w przypadku pieskow domowych - nie wystawianych na ringach moze sie on sprawdzic. Ma on jednak jedna wade - ma bardzo intensywny zapach i czasami uczula. I juz chyba wolalabym dolozyc nieco i dodac IV SAN BERNARD.
Gotlieb teoretycznie jest dosc gesty - ale wg mnie mało wydajny.

Nalezy pamietac ze wszystki szanujace sie firmy wydaja swoje kosmetyki w formie skoncentrowanej - ale koncentrat koncentratowi nie jest rowny i jedne sa bardziej a inne mniej wydajne. (osobiscie uwazam ze ISB i ALL 1 #SYSTEMS sa chyba najwydajniejsze, ale moge sie mylic)

Wg mnie kazdemu yorkowi nawet temu niewystawowemu przyda sie od czasu do czasu troche luksusu. I mozna mu na jakis czas zafunndowac dodatkowy preparat "natluszczajacy" wlos. Na pewno mu to nie zaszkodzi ,a poza tym kto powiedzial ze ten niewystawiany nie moze wygladac jak gwiazda.

Ja osobiscie bardzolubie pielegnacje psów i mnie nie przeszkadzało to ze pies ktory nie idzie juz na wystawy jest pielegnowany jak ten co to przed nim dopiero katriera sie otwiera.

Mogla bym jeszcze rozpisac sie na temat innych prepratow "wspomagajacych" piekny wyglad wlosa o ktorym warto by pamietac, ale zeszla bym z tematu.
TOpic przede wszystkim dotyczyl szamponu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ROZI']W naszym przypadku szampon i odżwyka HERY są ok, ale pies nie toleruje preparatu DEMELANT Actif do rozczesywania i nie wiem czym mogę go zastąpić[/quote]
[FONT=Courier New][SIZE=4][COLOR=magenta]możesz zastąpić odżywką dla ludzi firmy gliss kur z jedwabiem na sucho bez spłukiwania (w butelce z pompką) ;) [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][FONT=Courier New][SIZE=4][COLOR=magenta]możesz zastąpić odżywką dla ludzi firmy gliss kur z jedwabiem na sucho bez spłukiwania (w butelce z pompką) ;) [/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE]

nane bardzo dziękuję za cenną radę

Link to comment
Share on other sites

no to chyba nane wolala bym jednak jedwab do wlosów FAROUK :)

natomiast zamiast Demelant (HERY) proponuje wybrac All 1 Systems - MOISTURIZING COAT PROTECTOR & ENHANCER albo zastosowac stary patent groomerski - zmieszac dobra odzywke z woda i zrobicz tego spray. Do tego nadaje sie wlasnie odzywka HEMECTANT MOISTURIZING OIL (tez All 1 systems) albo jesli chcesz jednak spray to ODŻYWKA W SPRAYU ESSENSUALS (ISB)

[quote]Iv San Bernard polecam,a szczególnie olej palmowy [/quote]
he he czasami tylko niektorych konsystencja zastanawia tego oleju ;) choc trzeba przyznac jest dobre :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']no to chyba nane wolala bym jednak jedwab do wlosów FAROUK :)

natomiast zamiast Demelant (HERY) proponuje wybrac All 1 Systems - MOISTURIZING COAT PROTECTOR & ENHANCER albo zastosowac stary patent groomerski - zmieszac dobra odzywke z woda i zrobicz tego spray. Do tego nadaje sie wlasnie odzywka HEMECTANT MOISTURIZING OIL (tez All 1 systems) albo jesli chcesz jednak spray to ODŻYWKA W SPRAYU ESSENSUALS (ISB)

[guote]Iv San Bernard polecam,a szczególnie olej palmowy [/quote]
he he czasami tylko niektorych konsystencja zastanawia tego oleju ;) choc trzeba przyznac jest dobre :)[/quote]
[FONT=Courier New][SIZE=4][COLOR=magenta]moim zdaniem po co przepłacać :niewiem: skoro odżywka jest sprawdzona i skuteczna :laugh2_2: [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane']he he czasami tylko niektorych konsystencja zastanawia tego oleju ;) choc trzeba przyznac jest dobre :)[/quote]
[FONT=Courier New][SIZE=4][COLOR=magenta]moim zdaniem po co przepłacać :niewiem: skoro odżywka jest sprawdzona i skuteczna :laugh2_2: [/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]
no fakt konsystenscja niezła:lol: i rzeczywiscie moze zrazic do jego uzywania.Ja ten olej stosuje juz ponad rok i efekt super;)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Chciałam zapytać o olej palmowy? O co chodzi z tą jego konsystencją?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zawsze używałam olejku norkowego z firmy KW lub olejku z pierwiosnka z #1 All System. Chętnie wypróbowałabym coś innego. Mam jeszcze pytanie , czy olej palmowy stosuje się wyłącznie jako podkład pod papiloty, czy też można nim włos „posmarować” i zostawić luźne nie związane?.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jeśli chodzi o kosmetyki, to stosowałam firmy Beapher (według mnie - beznadziejne), Hery (wg mnie średnie), #1All System (bardzo dobre), a teraz testujemy szampon i odżywkę firmy Ehaso. Zużyłam już prawie po litrze obu kosmetyków z Ehaso i stwierdzam, że również są bardzo dobre.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście według was lepszy od norkowego? Moje psiaki mają raczej suche włosy i miewałam juz problem z przesuszona skórą. Do dzisiaj raz na jakis czas robię im kurację z lanoliny, która pięknie i błyskawicznie nawilża i natłuszcza skórę.
Czy w związku z tym, olej palmowy może sie u nas sprawdzić?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][quote][FONT=Times New Roman][SIZE=3]O co chodzi z tą jego konsystencją?[/SIZE][/FONT]
[/quote][/SIZE][/FONT]

otóż kazdemu olej kojazy sie z czyms plynnym :) a ten firmy ISB ma cos z konsystencji hmmm jak to okreslic gestej nieco klejacej papki.
Robi sie bardziej plynny pod wplywem ciepla ( np rozgrzany na dloni).

nane - ja nie uwazam zeby czesc kosmetykow dla ludzi mialo zbawienny wplyw na wlos psi. ( byly na ten temat pisane juz niejedne monografie i choc nie jestem profesorem chemi ani doktorem nauk medycznych - wszelkie argumenty przeciw stosowaniu "ludzkich" kosmetykow mnie przekonuja. owszem wiem ze ludzie dosc czesto stosuja ludzkie kosmetyki z poczatkowo zaskakujaco pieknym rezultatem , widzialam juz psy ktore maja wlosy ukladane na oliwki dla dzieci, pryskane sprayem nablyszczajacym i smarowane balsamami i maskami proteinowymi - ale to wszystko zaczyna w pewnym dniu dzialac na odwrot wlos powinien byc miekki elastyczny a staje sie wysuszony lamiacy.

Teoretycznie zasada dzialania kosmetykow psich jest taka jak ludzkich - i choc mowi sie ze yorki maja wlosy jak ludzie a nie siersc to nie nalezy mowic ze wlos psi jest taki sam jak wlos ludzki i tak samo to co jest dobre dla wlosa ludzkiego nie musi sprawdzac sie na psim wlosie.
Jesli juz stosujemy ludzkie kosmetyki na psach to powinno sie je splukiwac zaraz niezmalze po zejsciu psa z ringu , natomiast czesto psy wcale po takich ludzkich kosmetykach nie sa kapane.

Jest to jedynie moje zdanie ale wydaje mi sie ze nie nalezy slepo wierzyc w cudowne dzialanie ludzkich kosmetykow - ja juz widzialam pare psów po takich wynalazkach i stwierdzilam ze mi to wystarczy i nie bede eksperymentowac.)

Jesli chemy zeby pies ladnie wygladal to nie widze potrzeby "cudowania". psie kosmetyki dobrych firmy moze i sa dosc drogie ale z pewnoscia wystarczaja na dluzej niz te na ktorych sie teoretycznie zaoszczedza.
takie jest moje zdanie :)


[B][quote]COMPTOIR du Toilettage [/quote] -[/B] nie stosowalam - ale slyszalam dobre opinie o nich. nie wiem niestety jakie preparaty oferuje ta firma.


[QUOTE] Rzeczywiście według was lepszy od norkowego? Moje psiaki mają raczej suche włosy i miewałam juz problem z przesuszona skórą. Do dzisiaj raz na jakis czas robię im kurację z lanoliny, która pięknie i błyskawicznie nawilża i natłuszcza skórę.
Czy w związku z tym, olej palmowy może sie u nas sprawdzić?
[/QUOTE]
jesli stosujesz lanoline all 1 system - to uwazam ze jest to baaaaardzo dodbry wybór.
Jesli pojawiaja sie problemy ze skórą a wlos wyjątkowo sie lamie to wydaje mi sie ze oprócz pomocy z zewnątrz mozna by pomóc od wewnatrz. Np odpowiednią karmą wspomagającą wlos lub np preparatem tzw regenerator siersci :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, lanolinę mam własnie z 1 All System. Równiez uważąm , że ma zbawienne i wszechstronne działanie - nie tylko u psów.
Moje 2 psiaki kiedyś karmione były eukamubą. Od 3 miesięcy ze wzgledu na nowego małego domownika przestawiły się na RC mini junior z serii "weterynaryjnej". Przyznaję, że nie specjalnie wiem czym się różni ta zwykła karma RC, od tej weterynaryjnej, ale słyszałam, że właśnie zawartością substancji działających na sierść i wspomagajacych wybarwianie.
A preparat który nazywasz regulatorem śerści to moze być np. Elfa Oil? Własnie taki kupiłam i zamierzam podawać tym starszym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane']Moim zdaniem jeżeli ktoś nie ma możliwości zakupu Iv San Bernarda czy innej znanej firmy to w porównaniu do "bobika" za 5 zł :angryy: lepszy efekt napewno daje Hery i Gotlieb ;)[/quote]

tylko że Hery ma droższy szampon od ISB :evil_lol: nie mówiąc już o tym że ISB jest o wiele bardziej wydajny- więc dodoatkowo wychodzi taniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='angie i kuba']tylko że Hery ma droższy szampon od ISB :evil_lol: nie mówiąc już o tym że ISB jest o wiele bardziej wydajny- więc dodoatkowo wychodzi taniej.[/quote]
[FONT=Courier New][SIZE=4][COLOR=magenta]ale ja nie napisałam która firma ma droższe kosmetyki:razz: - proponuję dokładnie czytać posty :evil_lol: [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Courier New][SIZE=4][COLOR=magenta]w dodatku co niektórzy nie mają internetu i nie chodzą na wystawy także nie wiedzą, że jest jeszcze dużo innych firm kosmetycznych na rynku [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Courier New][SIZE=4][COLOR=magenta]w Polsce bardzo często w sklepach zoologicznych nie dostanie się kosmetyków innej firmy jak "bobik" czy Hery :shake: [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...