Jump to content
Dogomania

Kraków - Ligota. Grall - w nowym domu.


mar.gajko

Recommended Posts

[quote name='DorkaWD']Po wejściu w link (bazarkowy) podany przez dorota1, pojawia mi się komunikat:]


Mod się przyczepił, że zdjęcia nie takie, że nikt nie licytował itp., ale to, co oferowałam na bazarku spieniężę gdzie indziej i w czerwcu będą pieniążki dla Gralla;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota1'][quote name='DorkaWD']Po wejściu w link (bazarkowy) podany przez dorota1, pojawia mi się komunikat:]


Mod się przyczepił, że zdjęcia nie takie, że nikt nie licytował itp., ale to, co oferowałam na bazarku spieniężę gdzie indziej i w czerwcu będą pieniążki dla Gralla;)[/quote]

:crazyeye:przecież nie zawsze są licytujący a zdjęcia można zmniejszyć.
dorota1, nie cykaj się, wystawiaj bazarki:lol:

Link to comment
Share on other sites

Terra, dzięki za dodanie otuchy. Ja przez pomyłkę wzięłam złe kody z fotosika i dałam za duże zdjęcia, ale rzeczywiście nikt nie licytował, bo to dość droga rzecz-elegancki kostium, który dostałam od mojej koleżanki z przeznaczeniem na jakiegoś psa z dogomanii. Może cena wywoławcza była za wysoka, ale taki porządny właściwie nowy ciuch nie może iść za grosze.

Jeżeli uda mi się go sprzedać bezposrednio wśród moich znajomych to to zrobię,a jeżeli nie to znów spróbuję z bazarkiem.
Pieniądze tak, czy owak pójdą na Gralla.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='DorkaWD']Napisałam zapytanie do modów o wystawienie na bazarku usługi (masażu), jeśli dostanę pozytywną odp to zaraz po powrocie z wakacji biorę się za bazarek i zarobienie grosza dla przystojniaka;)
Trzymać kciuki :cool3:[/quote]
Hej, ekstraśny pomysł!
Szkoda tylko, że tak daleko jesteś, chętnie wzięłabym udział w takim bazarku :placz:

Link to comment
Share on other sites

Teraz (tzn w piątek) i tak wybywam na urlop... Po powrocie wstawię ten bazarek ;)
Tylko... tak teraz się jeszcze zastanawiam jak to zrobić, by mnie czasami skarbówka za cztery litery nie złapała :lol:
Myślicie, że jeśli będzie to bazarek tego typu, że każdy kto wpłaci na Gralla w określonym czasie i określoną kwotę to dostanie GRATIS masaż - czy to jest O.K.?
Wpłata byłaby na konto Gralla, nie moje! A ja bym tylko dostała od opiekuna psiaka potwierdzenie, że ta osoba wpłaciła. Jeśli by to było inaczej zrobione, to mogłabym mieć kłopoty z powodu braku działalności gosp i niezapłacenia podatku od usługi.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to żeby podpaść pod działalność gospodarczą trzeba spełniać pewne warunki - przede wszystkim dochód z tego trzeba przez jakiś tam czas uzyskiwać. Jeśli miałabyś taki bazarek stale wznawiać to dopiero wówczas mogłabyś podpaść pod prowadzenie działalności bez zarejestrowania. Bardziej bym się obawiała podatku dochodowego...

Reguluje to ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych: "pozarolnicza [B]działalność gospodarcza[/B] to działalność zarobkowa wykonywaną w sposób [B]zorganizowany i ciągły [/B](jednocześnie), prowadzona we własnym imieniu i na własny lub cudzy rachunek, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2 i 4-9 tej ustawy"

a wzięłam to stąd: [URL="http://www.ehandel.pit.pl/kiedy_handel_to_dzialalnosc_jak_legalnie_prowadzic_handel_na_aukcjach__942.php"]http://www.ehandel.pit.pl[/URL]

Podsumowując: wydaje mi się, że Twoje rozwiązanie jest dobre i żadnych problemów nie powinnaś mieć. Zawsze jeszcze możesz zadzwonić do US i zapytać :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...