Jump to content
Dogomania

Chudy Labrador!!!


wymarta

Recommended Posts

Witam Was!

Mam ogromny problem.

Mój prawie 2 letni labrador (w kwietniu stukną 2 latka) jest bardzo chudy.Od małego był szczuplejszy niż inne labki ale od ostatniego lata nagle drastycznie spadła mu waga.Ważył 31/32kg a przy ostatnim ważeniu (2msc temu) ważył 26kg.Teraz wydaje się ,że jeszcze schudł :( Dodam tylko ,że to pies i jest wyjątkowo wysoki.

Byłam u weterynarza i miał robione badania kału i krwi.Oczywiście wszystko pozytywnie.

Krew miał badaną 2 razy.Raz było to badanie na wątrobę, nerki, trzustkę, mięśnie oraz wiele więcej.Drugi raz był zbadany na uczulenie na własne tkanki (nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa). Badania pokazują ,że jest zdrowy.

Brał lekarstwa: Debridat, Metronizadol, Enzymy (nazwy nie pamiętam) , Trilac.

Nie pomogły :( (jedynie przestało mu śmierdzieć z pyska stęchlizną, zgnilizną)

Błagam czy macie jakieś pomysły co to może być? Może ktoś z Was ma podobne doświadczenia ze swoimi pieskami?

Edited by wymarta
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo dziękuję za tak szybkie zainteresowanie :) Bruno je karmę Purina Dog Chow - Active.Przeszliśmy na tą karmę z Purina Dog Chow - Adult Large Breed.

Nie wymiotuje - może 3 razy się zdarzyło ale to bardziej od zjedzenie na szybko w ukryciu słoniny ;)

Apetyt ma tak ogromny ,że jak mu sypię karmę do michy to już ma prawie zjedzoną.
Czyli zjadłby konia z kopytami.

Dostaje tej karmy 2 czubate kubki (takie tradycyjne do herbaty) rano i wieczorem.

Jeśli chodzi o ruch to staram mu się ograniczać od kiedy tak chudnie.
Dłuższy spacer raz z tygodniu a tak to jest codziennie spuszczany ze smyczy ale nie na długo. Boję się z nim częściej chodzić , ponieważ jeszcze bardziej by schudł.

Kupy robi 2 / 3 razy dziennie.Twarde :)

Link to comment
Share on other sites

nie ograniczaj psu ruchu, bo zapewnisz sobie dodatkowo problemy behawioralne i za chwile będzie nowy wątek 'mój pies jest nieposłuszny/niszczy/ itd itp'.

karma jest mocno średnia i być może po prostu nie dostarcza mu wystarczająco dużo składników, by miał z czego budować mięśnie.

Link to comment
Share on other sites

Tak wiem, że pieski pozbawione ruchu robią się nieposłuszne ale jak narazie Bruno nie robi nam problemów.Codziennie jest mimo wszystko spuszczany ze smyczy.Mieszkamy przy lesie więc zawsze znajdą się kijki do aportowania :) A co do akrmy to zdaję sobie sprawę ,że jest przeciętna :( Weterynarz powiedziała ,że to jednak nie jest przyczyną.Chcemy przejść na karmę weterynaryjną ale nie wiem do końca czy jest sens skoro nie wiedomo do końca co mu jest :/

Jesteście kochani , że zainteresowaliście się Brunka problemem :*

Link to comment
Share on other sites

Wiesz to nie jest drogie i nie inwazyjne badanie zrób jeszcze 1-2 razy badanie kału.../może akurat nic nie wyszło to sie zdarza/,poza tym nie odpowiedziałas dlaczego dostawał metronidazol/antybiotyk/
Jak wyglądają kupy ? moze warto zrobić test kliszowy /trzustka/

Link to comment
Share on other sites

Trudno mi odpowiedzieć o tym Metronidazolu.Dostał go na początki leczenia razem z debridatem.Weterynarz powiedziała że ma brać przez 3 tygodnie i przyjść na ważenie.Mówiłam jej też o smrodzie z pyska.Tak jak napisałam wcześniej.po tych tabletkach smród ustąpił.Jeśli chodzi o karmę to będę zmieniała na inną na dniach.Chciałam mu kupić karmę na nietolerancję pokarmową ale nie wiem już coś pomoże skoro branie enzymów nic nie dało

Link to comment
Share on other sites

Jeśli w badaniach wychodzi wszystko w normie, to ja bym spróbowała zmienić karmę. I nie wiem, dlaczego wet twierdzi, że karmienie jest bez znaczenia - bzdura. Moja suka na różnych dietach (suche, gotowane, surowe) funkcjonuje zupełnie inaczej.

Co do samej karmy - przy zakupie przez internet, a więc najkorzystniejszym, wychodzi to około 6- 8 zł/kg.

Skład ma taki: [quote name=' sklep krakvet'][B]SKŁADNIKI:[/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego (min. 0,5% pulpy buraczanej), oleje i tłuszcze, minerały, warzywa (min. 0.5% cykorii)[/FONT][/COLOR]

[B]ANALIZA:[/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Białko 30%, tłuszcze 16%, popiół 7.5%, węglowodany 2%, woda 9.5%, wapń 1.6%, fosfor 1%[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Niby jest 30% białka, ale w składzie są na pierwszym miejscu zboża i inne rośliny. Na "chłopski rozum" wychodzi więc, że mamy tu do czynienia głównie z białkiem roślinnym. Twojemu młodemu, aktywnemu psu potrzeba przede wszystkim białka pochodzenia zwierzęcego. Czyli mięsa. Ja bym poszukała karmy nawet ze średniej półki, ale o wyższej zawartości mięsa - w dobrej cenie a całkiem przyzwoite są np. Arion, nowa linia Brit Premium, z "marketowych" całkiem nieźle sprawdza się podobno Butchers. Jeśli rozważałabyś karmy droższe niż np. 10zł/kg, to wybór masz jeszcze większy. Pamiętaj tylko, żeby nie zmieniać karmy z dnia na dzień, bo pies może mieć problemy żołądkowe.

Link to comment
Share on other sites

Oto kilka zdjęć "żebraka" :


[url]http://i49.tinypic.com/nq679t.jpg[/url]

[url]http://i46.tinypic.com/d76hh.jpg[/url]

[url]http://i45.tinypic.com/1znqwdd.jpg[/url]

[url]http://i45.tinypic.com/24ecf3d.jpg[/url]

[url]http://i46.tinypic.com/oko5mv.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim zmiana karmy na lepszą (a niekoniecznie droższą) i porządne odrobaczenie psa (to, że w kale nie wyszły robale nic nie znaczy).
Na teraz, zwiększ dawki karmy, masz dorastającego aktywnego młodzieńca, taki pies potrzebuje więcej energii z pożywienia.
Jak to wszystko razem nie pomoże, będziesz szukać dalej. I tutaj uwaga: nie tucz go na siłę, z wiekiem i tak przytyje, jeżeli jego linia nie jest wynikiem choroby, a lepszy pies chudy niż za gruby - zdrowiej dla stawów, serca i wielu innych.
Aha, i nie ograniczaj mu ruchu! On musi teraz powoli zacząć wyrabiać sobie masę mięśniową, zamiast tkanki tłuszczowej. Jak nabierze mięśni, będzie wyglądał idealnie. Teraz jest chudziutki, bo pewnie szybko urósł i nie ma mięśni.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, dziękuję Wam wszystkim za te porady! Naprawdę są dla mnie cenne.Już się zabieram za szukanie karm polecanych tutaj.Oczywiście wiem , że należy zmieniać stopniowo :) co sądzicie o tych karmach?

[url]http://zooexpres.pl/go/_info/?id=2653[/url]

[url]http://zooexpres.pl/go/_info/?id=2221[/url]

Link to comment
Share on other sites

[B]wymarta[/B] napisała:
"Apetyt ma tak ogromny ,że jak mu sypię karmę do michy to już ma prawie zjedzoną.
Czyli zjadłby konia z kopytami."
Więc apetyt dopisuje. Dlatego sugeruję zwiększyć porcje ;) Chociaż w przypadku labradorów to może być mylące, bo większość przedstawicieli tej rasy to obżartuchy.

Link to comment
Share on other sites

On zjada wszystko , typowe dla labrusów :) porcje już i tak dostaje większe niż przeciętny lab :) Właśnie zamówiłam karmę Arion Premium Performance .Pożyjemy zobaczymy :) smakować będzie mu na pewno hehe.

Ale się cieszę ,że trafiłam na takie fajne forum ;)

Link to comment
Share on other sites

arion premium to dobra karma za taka cenę,ja akurat podaje a.premium senior i jest zjadana z apetytem,co do metronidazolu i debridatu-=pewnie podeżewał kokcydia.
fakt patrzac na foty pies jest szczupłu nawet bardzo bym napisała,nie wiem jaka kaska dysponujesz-może w trakcie badań warto pokusic się o tarczycę,jeśli nie była badana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...