Jump to content
Dogomania

Majk pojechał do nowego domu do Mikołowa. (trzymać kciuki)


Diabełek

Recommended Posts

[SIZE=4][B]Co myślicie o ankiecie przedadopcyjnej ?[/B][/SIZE] (stosowałam ja będą na wizytach PA w swoich stronach)
[TABLE="class: MsoTableGrid"]
[TR]
[TD] ADPCJA PSA - ANKIETA[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] 1. Dane osobowe:[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] IMIĘ, NAZWISKO[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] MIEJSCOWOŚĆ[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] KOTAKT (email, nr telefonu)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] 2. SYTUACJA RODZINNA:[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] a) Ilość osób w gospodarstwie domowym - Dorośli, dzieci (w jakim wieku)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] b) W jaki sposób spędzają Państwo czas wolny? (sporty, wyjazdy, spacery, rekreacja inne)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] c) Czy w ciągu dnia jest ktoś stale obecny w domu, kto będzie opiekował się psem?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] d) Maksymalny czas, przez jaki będzie pozostawał pies sam w domu?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] e) Czy jest możliwość wykorzystania przez Państwa urlopu przez pierwsze dni pobytu psa w domu?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] – jak długo?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] f) Czy posiadają Państwo Inne zwierzęta w rodzinie – jakie, ile?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] g) Czy posiadali Państwo wcześniej psy? Proszę opisać: jakie to były psy (rasa, kundelki), ich historię, jak długo żyły, co się z nimi stało, inne.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] 3. SYTUACJA MIESZKANIOWA[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] a) Proszę opisać w jakich warunkach Państwo mieszkają - dom jednorodzinny /mieszkanie/ inne[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] b) Ilość pokoi (metraż), piętro(czy jest winda?)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] c) Lokalizacja: (proszę opisać okolicę Państwa zamieszkania),[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] 4. PAŃSTWA OCZEKIWANIA[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] a)Dlaczego decyduje się Pani/Pan na adopcje psa rasy.....?
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] b) jak cechy ceni Pa/Pani najbardziej u tej rasy[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] c) jakie cechy uważa za niepożądane?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] d)Czy będzie to Państwa pierwszy pies tej rasy?
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] e) Czy zgadzają się państwo opiekować psem przez całe życie[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] F) czy kiedykolwiek Państwo oddali psa jeśli tak to dlaczego[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] g) czy kiedykolwiek Państwo uśpili psa, jeśli tak to dlaczego?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] 5. SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCEGO ADOPTOWANEGO PSA[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] Jakiego psa chcą Państwo adoptować?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] a) Płeć, wiek, pies rasowy, bez rodowodu,[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] b) Czy podjęlibyście się Państwo ewentualnego leczenia psa?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] c) czy mozecie adoptowac psa kalekiego?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] d) Jaką kwotę miesięcznie są Państwo w stanie przeznaczyć łącznie na utrzymanie psa?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] e) Czy są Państwo gotowi przyjąć do siebie psa z problemami behawioralnymi, brakiem w socjalizacji, nieprawidłowo ułożonego, wymagającego zwiększonej ilości pracy? Jeśli tak to jakie środki i działania zamierzają Państwo podjąć w przypadku takiego psa?
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] f) gdzie pies będzie przebywał w ciągu dnia?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] g) gdzie pies będzie przebywał w ciągu nocy?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] h) jaki jest stosunek panstwa do sterylizacji/kasteracji psa?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] -popieram[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] - jestem przeciwny(dlaczego).[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] i) Czy znają Państwo ksiązki szkoleniowe i opisujące tą rasę psów?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] j) Proszę wymienić ksiązki jakie zna i przeczytał/a Pan/Pani o psach?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"]-Co zrobili państwo gdyby pies ugryz kogoś z domowników?

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] Czy wyrażają Państwo zgodę na podpisanie umowy adopcyjnej?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] Czy wyrażają Państwo zgodę na utrzymywanie stałego kontaktu z Koordynatorem Adopcji, informowanie o ewentualnej zmianie adresu i danych kontaktowych?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 768"] Czy wyrażają Państwo zgodę na kontrolę przedadopcyjną oraz poadopcyjną przeprowadzoną przez wyznaczoną osobę?[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Edited by Diabełek
Link to comment
Share on other sites

Jesli o mnie chodzi to:


[TABLE="class: cms_table_MsoTableGrid"]
[TR]
[TD]c) Czy w ciągu dnia jest ktoś stale obecny w domu, kto będzie opiekował się psem?

Zrozumiałabym to tak, chocby to był obowiązek i pomyślałabym 'taaaa jasne, wsadź sobie kobieto tego psa w d***, może mam zrezygnowac z pracy i zbierac leśne zioła, żeby mieć na swoje utrzymanie, bo chce pomóc jakiemus psu?"



[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[COLOR=#3e3e3e]b) Ilość pokoi (metraż), piętro(czy jest winda?)[/COLOR]

[COLOR=#3e3e3e]To pytanie tez mi sie nie podoba. Po co winda? Toż to pies łapek nie ma? (Co innego bassety, jamniki itp., bo to psy z tendencjami do wypadania dysków, ale w innych przypadkach uważam to pytanie za zbędne - straszy). Ilość pokoi, nie wystarczy okreslenie -małe/duże? Bo ja osobiście tez nie miałabym ochoty się spowiadać z metrażu i stanu majątkowego (a mam 75m2), bo co to kogo ochodzi? A moze ktos użyje to przeciwko mnie? W końcu włamania itp. - nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie. Zasada ograniczonego zaufania <ludzie mają różne schizy)


No i kwestii typu dzieci (może nie doczytałam), typu 'co jesli pies pogryzie, nasika itp.', [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BoUnTy']Jesli o mnie chodzi to:


[TABLE="class: cms_table_MsoTableGrid"]
[TR]
[TD]c) Czy w ciągu dnia jest ktoś stale obecny w domu, kto będzie opiekował się psem?

Zrozumiałabym to tak, chocby to był obowiązek i pomyślałabym 'taaaa jasne, wsadź sobie kobieto tego psa w d***, może mam zrezygnowac z pracy i zbierac leśne zioła, żeby mieć na swoje utrzymanie, bo chce pomóc jakiemus psu?"


[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[COLOR=#3e3e3e]b) Ilość pokoi (metraż), piętro(czy jest winda?)[/COLOR]

[COLOR=#3e3e3e]To pytanie tez mi sie nie podoba. Po co winda? Toż to pies łapek nie ma? (Co innego bassety, jamniki itp., bo to psy z tendencjami do wypadania dysków, ale w innych przypadkach uważam to pytanie za zbędne - straszy). Ilość pokoi, nie wystarczy okreslenie -małe/duże? Bo ja osobiście tez nie miałabym ochoty się spowiadać z metrażu i stanu majątkowego (a mam 75m2), bo co to kogo ochodzi? A moze ktos użyje to przeciwko mnie? W końcu włamania itp. - nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie. Zasada ograniczonego zaufania <ludzie mają różne schizy)


No i kwestii typu dzieci (może nie doczytałam), typu [B]'co jesli pies pogryzie, nasika itp.'[/B], [/COLOR][/QUOTE]

to pytanie zawsze zadajemy :) i następuję za zwyczaj chwila ciszy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BoUnTy']Jesli o mnie chodzi to:


[TABLE="class: cms_table_MsoTableGrid"]
[TR]
[TD]c) Czy w ciągu dnia jest ktoś stale obecny w domu, kto będzie opiekował się psem?

Zrozumiałabym to tak, chocby to był obowiązek i pomyślałabym 'taaaa jasne, wsadź sobie kobieto tego psa w d***, może mam zrezygnowac z pracy i zbierac leśne zioła, żeby mieć na swoje utrzymanie, bo chce pomóc jakiemus psu?"
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[COLOR=#3e3e3e]b) Ilość pokoi (metraż), piętro(czy jest winda?)[/COLOR]

[COLOR=#3e3e3e]To pytanie tez mi sie nie podoba. Po co winda? Toż to pies łapek nie ma? (Co innego bassety, jamniki itp., bo to psy z tendencjami do wypadania dysków, ale w innych przypadkach uważam to pytanie za zbędne - straszy). Ilość pokoi, nie wystarczy okreslenie -małe/duże? Bo ja osobiście tez nie miałabym ochoty się spowiadać z metrażu i stanu majątkowego (a mam 75m2), bo co to kogo ochodzi? A moze ktos użyje to przeciwko mnie? W końcu włamania itp. - nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie. Zasada ograniczonego zaufania <ludzie mają różne schizy)


No i kwestii typu dzieci (może nie doczytałam), typu 'co jesli pies pogryzie, nasika itp.', [/COLOR][/QUOTE]

Agnieszka nie chodzi o odpowiedzi jakie ktoś chce usłyszeć ,ale prawdę. Są psy które nie mogą cały czas siedzieć w domu , muszą sie biegać i dlatego zadajemy takie pytania. Te pytania to tez oczekiwania właściciela i ew. dobór odpowiedniego psa. Poza tym osoba np. mająca 3 psy na 25 m2, chce adoptować 3 i co wtedy ? Czepiasz się Aga i tyle ! Takie pytania są potrzebne moim zdaniem , mozna wyczuc intencje człowieka, człowiek wstraszony, człowiek pewny itp. Metraże też są ważne dla określonych ras. Pewnie że niektóre z pytań mozna pominąć :)

Link to comment
Share on other sites

A jeśli pies ma dysplazję to nie damy go do domu bez windy tylko trza szukać domu parterowego. Ankieta bardzo dobra. Dla porównania zobacz naszą :

data wypełnienia ankiety:


Imię i nazwisko:
Nick na forum (jeśli jesteś zalogowany/a - ZALECANE):
Email:
Telefon kontaktowy:
Adres zamieszkania oraz krótki opis warunków mieszkaniowych:


Rasa psa, którą jesteś zainteresowany:
Imię psa, którym jesteś zainteresowany:
Wiek psa:
Płeć:

Czy w razie wyadoptowania psa, którym jesteś zainteresowany, innej osobie decydujesz się ubiegać o innego psa?:

Czy jesteś świadomy odpowiedzialności wynikającej z posiadania psa?:

Czy kiedykolwiek posiadałeś psa?

Dlaczego jesteś zainteresowany adopcją?

Czy jesteś skłonny adoptować psa potrzebującego specjalnej opieki, podawania leków lub wymagającego leczenia?

[I]Pies o jakim stopniu aktywności pasowałby do ciebie? [/I]

Czy mieszkasz z dziećmi (jeżeli tak, podaj wiek dzieci)?
Czy posiadasz w chwili obecnej inne psy (podaj rasę, wiek, płeć, charakter, informacje o sterylizacji/kastracji)?

Czy w Twoim domu mieszkają inne zwierzęta (podaj gatunek, wiek, płeć)?

Czy wszyscy domownicy zgadzają się na psa?

Pies ma być przeznaczony dla:

Kto z członków rodziny będzie się zajmował psem, szkolił, pielęgnował go?

Czy znasz typowe cechy charakteru i wymagania psów rasy, o której adopcję się ubiegasz?

Czy zapoznałeś się z zasadami i przebiegiem procedur adopcyjnych zawartych na naszej stronie?

Czy zgadzasz się na przeprowadzenie telefonicznej rozmowy wstępnej z naszym wolontariuszem na Twój koszt?

Czy zgadzasz się na wizytę przedadopcyjną naszego wolontariusza w swoim domu (po wcześniejszej rozmowie telefonicznej i uzgodnieniu terminu)?

Czy zapoznałeś się i akceptujesz naszą zasadę, iż ze względu na dobro psów znajdujących się pod naszą opieką zastrzegamy sobie prawo odstąpienia od kontynuowania procedur adopcyjnych na każdym etapie ich zaawansowania?

[B]UWAGA! [/B]
Wypełniając i odsyłając ankietę zgadzasz się na udostępnienie swoich danych osobowych organizacji FORUM POMOCY RETRIEVEROM ZŁOTY PIES.

Link to comment
Share on other sites

Poprawna dzieki, ta ankieta tez jest dobra, zawsze warto sprawdzic czlowieka, wyadoptowac psa jest łatwo ale co po tem jak zaczynaja sie schody i problemy. Dzieki niej znamy np. reakcje czlowieka na różne sytacje i poznajemy jego tok myslenia i oczywiscie warunki bytowe.

Link to comment
Share on other sites

U nas najpierw człowiek wypełnia ankietę. Potem na swój koszt dzwoni do nas i przeprowadzamy ok. godzinną rozmowę. Jak pozytywnie kandydat przejdzie oba etapy nadchodzi etap trzeci czyli wizyta przedadopcyjna. Ponadto podpisując umowę adopcyjną jest zapis, że nowy właściciel powinien na forum, mailowo bądż telefonicznie napisać co u psiaka. Po roku zwalniamy z tego obowiązku, ale większość i tak pisze co u psiaka. Wklejają nowe zdjęcia, czasem pomagają finansowo inne psy. Nie miałyśmy jeszcze zwrotu z adopcji :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyna która miała zrobić PA, nie może wyjechała i nie będzie jej w Mikołowie... Dziś zadzwonię do Pana i mu powiem ze nie mamy na dzien dzisiejszy osoby , by przeprowadziła wizytę, nie wiem czy facet nie zrezygnuje, może tak miało byc....

Link to comment
Share on other sites

Gabrysia, co przeprowadzała wizyte, nie robiła tego pierwszy raz to dziewczyna z fundacji, w rozmowie z panem Zbigniewem, bo on miałby opiekowac się psem nie wyczuła niczego niepokojacego, on chce mieć psa do TOWARZYASTWA, nie do pilnowania posesji, bo na posesji owce chronione są pastuchami. Pies na noce i w zimne wieczory będzie spał w domu jak jamniczka którą ma. Pan gotuje im 2 posiłki dziennie i caly czas jest w domu, bardzo chce miec duzego psa bo cale zycie miał owczarki, dzwoniłma do gminy i do weta i nie miałam zlych informacji na temat tego pana, a wręcz przeciwnie.
Gabrysia bedzie sparwdzała bez zapowiedzi jak sie ma Majk, bedą zdjęcie psiaka na bieżąco, juz po 2-3 dniach jedo pobytu bedzie go nadorowała.

Oto zdjęcia

Aha , pan jest poinformowany co do pilnowania psa, oraz gdyby cos sie nie poukładał to pokrywa koszty hotelu przez miesiąc i ma go osobićie odwieźć, takie zabezpieczenie musiałam zrobić, bo róznie to bywa. Pies ma byc co roku szczepiony i raz na pół roku odrobaczany, to Gabrysia tez bedzie sprawdzała.
Tak więc pies nie ma byc tam stróżem ale towarzyszem, bo pan czuje sie tam samotnie, on kocha zwierzęta. Jamniczka chodzi za nim w krok w krok, czesto śpi mu w nogach... itp

Kojce cały czas są otwarte, buda słuzy do spania i schronienia.
[url=http://naforum.zapodaj.net/3c2a9b48956f.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3c2a9b48956f.jpg[/img][/url]
[url=http://naforum.zapodaj.net/8e98768b83b0.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8e98768b83b0.jpg[/img][/url]
[url=http://naforum.zapodaj.net/ed6cffaa25e8.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ed6cffaa25e8.jpg[/img][/url]
[url=http://naforum.zapodaj.net/b118f453f6ed.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b118f453f6ed.jpg[/img][/url]
[url=http://naforum.zapodaj.net/d2d6f08ba4c0.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d2d6f08ba4c0.jpg[/img][/url] woda do kojców jest na bieżąco z szlaufa.

Link to comment
Share on other sites

kolejne zdjęcia placu ... plac maja olbrzymi 4 hektary

[URL="http://naforum.zapodaj.net/40b814e9d988.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/40b814e9d988.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://naforum.zapodaj.net/fd52e0605f5b.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/fd52e0605f5b.jpg[/IMG][/URL]
Jamniczka szorstkowłosa, nie jest zabiedzona, bardzo radosna, Gabi mówiła ze jakby cos było nie tak to pies byłby płochliwy
Suinię, podrzucili im przez siatke 4 lata temu - szczeniaka i tak została.
[URL="http://naforum.zapodaj.net/cc002ea5cf7b.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/cc002ea5cf7b.jpg[/IMG][/URL]

Edited by Diabełek
Link to comment
Share on other sites

Pan nie wygląda na swoje lata, bardzo schludny i przyjazny, z chęcia opowiadał o swoim gospodarstwie o psie który im odszedł i jak bardzo to przeżył.

Niektórzy piszą że nie dobrze robimy, ale dlaczego nie dać Majkowi szansy, skoro taka sie nadaża ? I pies cały czas bedzie miał kontrolę ze strony zaprzyjaźnionej mi dziewczyny?
I co najważniejsze nie bedzie sam, Pan Zbigniew cały czas jest w domu - powiedział że dobrze że są tacy ludzie jak my co pomagają zwierzetaom.
Jestem ostatna osoba co by chciała źle dla Majka, dlatego uważam że wato dac im Panu i Majkowi szansę.

Edited by Diabełek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...