Jump to content
Dogomania

ślepy,stary,niewidzialny thomas od 4lat w schronisku czy już zostanie tam na zawsze?


zioberek87

Recommended Posts

Byłam dziś na spacerze z Thomaskiem :) I wpadła mi do głowy myśl - trzeba zapytać potencjalnego chętnego które piętro, bo nie każdy pies potrafi po schodach chodzić. Wiem, że da się tego nauczyć, ale dla Thomasa zmiana otoczenia i poznanie go i tak będzie już trudne. Także dobrze by było, aby tych nowych rzeczy bylo jak najmniej. Ja tak sobie myślę. A na spacerze Thomas super, fajnie chodzi na smyczy, szybko się męczy - 5 minut i już dyszy i staje się mniej energiczny. Ale lubi spacerować, wytarzał się, przytulił sam do mnie - chyba pierwszy raz odkąd go znam :) Było to bardzo miłe. Przyjął głaski i mizianie z uśmiechem, nadstawił się do drpania po grzbiecie... Powtórzę się, ale on jest naprawdę kochany!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zioberek87']ciocie dostałam takiego maila:

Pani Agato,

...
Stąd kilka dodatkowych pytań ogólnych- czy to, że pracuję (w godzinach 9.00-17.00 lub 11.00-19.00 codziennie oraz prawie każda sobota 9.00-15.00) da się pogodzić z opieką (zwłaszcza nad tym konkretnym) pieskiem? ...Czy to, że mieszkam sam i pracuję w opisanych wyżej godzinach nie [B]będzie męczarnią dla przebywającego samotnie zwierzęcia[/B]? ...
Pozdrawiam,

Marek Ostapowicz[/QUOTE]

Też bym się nad tym zastanowiła. Jak piszecie, że to jest Psiak podwórkowy to On wytrzyma 8 godzin bez wyjścia, bez możliwości zrobienia siusiu :oops: ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonek666']Też bym się nad tym zastanowiła. Jak piszecie, że to jest Psiak podwórkowy to On wytrzyma 8 godzin bez wyjścia, bez możliwości zrobienia siusiu :oops: ??[/QUOTE]


Tak samo uważam. Pojawiła się szansa, okej.
Pomyślcie o Thomasie. To pies podwórkowy, jeśli pójdzie do mieszkania, i od razu będzie musiał zostawać sam, to z pewnością zacznie temu Panu paskudzić. Może faktycznie kiedyś by się nauczył,ale na to potrzeba czasu , i częstych regularnych spacerów. A jeśli Pan nie będzie mógł wychodzić regularnie,bo 8 godzin bedzie poza domem. To pies wróci , bo on sobie nie poradzi z nauczeniem go załatwienia się poza domem.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pan będzie zdecydowany to najpierw przetestujemy Thomasa tu na miejscu. Także nie będzie to tak całkiem w ciemno. Tak jak już pisałam on się szybko męczy. Także jakby pan go wyprowadzał na powiedzmy godzinny spacer przed pracą to może by przespał te 8 h. W każdym razie wiek chyba będzie tu działał na korzyść, jeżeli mówimy o śnie. Jak zabieram Thomasa na spacer to widać, że on trzyma siku i kupę. A przebywa w kojcu, tak dla przypomnienia. Wiadomo jak nie jest wypuszczany przez dobę to zrobi w kojcu, bo nie ma wyjścia. Ale stara się trzymać. Także Zioberek czy skontakowałaś się z panem ? Bo szkoda zmarnować taką szansę...

Link to comment
Share on other sites

każdy podwórkowy pies, nawet stary jak trafi do domu, to i zasad czystości się nauczy, wiem to z doświadczenia, to po pierwsze, a po drugie, to już inna bajka, że jak się adoptuje psa, to niestety należałoby wziąć sobie no minimum 1-1,5 tygodnia wolnego, bo trzeba się nawzajem poznać i nauczyć psa m.in. czystości;

Link to comment
Share on other sites

ciocie bardzo ale to bardzo Was przepraszam i Thomaska, nie miałam dostępu do neta przez parę dni...

co do chłopaka, to zadzwoniłam do tego Pana z tego maila co mi napisał ale nie odbierał, próbowałam jeszcze parę razy ale doopa:(

ale mam dobrą wiadomość. Wczoraj około 20 miałam telefon od Pani spod Namysłowa (Opolszczyzna). Rozmawiałyśmy dłuższą chwilkę. Pani powiedziała że chciałaby się trochę dowiedzieć o Thomasie bo przeczytała ogłoszenie i ją za serce nasz dziadzio chwycił:) powiedziała że mieszka w domku ale Thomas byłby na dworze z jej 2 sukami i 1 psem wszystkie kundelki. Z rozmowy wychodziło że bardzo kocha pieski i nie patrzy na rase wiek itd:D super.

zapisała sobie mój nr telefonu, chce pogadać z domownikami później osobiście przyjechać do schronu poznać Thomasa a potem poprosiłam ją o spotkanie u niej w miejscowości abyśmy poszły na spacer z Thomasem i jej psiakami na neutralnym gruncie aby mogli się zapoznać:D nie sztuka oddać psa a potem byłby problem z akceptacją innych jej psiaków itd. mamy obie w tej kwestii te same zdanie:) rozsądna babka:D także czekam na rozwój sytuacji:)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobre wieśći :) Jeżeli pieski nie będą zaczepiały Thomasa to powinno być ok. Zresztą jak poczuje, że to dla niego szansa to chyba sam się postara :lol: 4 lata w schronie i nikt się nim nie interesował, a teraz proszę - trochę ogłoszeń i już dwa zapytania. To już coś. Może w końcu jego los się odwróci i jego życie zmieni się na lepsze :) Byłabym przeszczęśliwa... Zioberek nie ukrywam, że nie mogłam się doczekać Twojego wpisu :P Jak będziesz się wybierała do schronu to daj znać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yoshi22']Zioberek jeszcze mam pytanie : czy umówiłaś się z panią na jakiś konkretny termin ?[/QUOTE]

ciocia, nie podała mi daty:( powiedziała że pogada z rodziną i da znać... hmmm a może umówmy się wszystkie w środę np o 12 w schronie??? wezmę aparat to mu się pare fot cyknie:D Pasuje wam????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...