Jump to content
Dogomania

Terierka Mała już we własnym domu.


bakusiowa

Recommended Posts

Dziewczyny odkąd mała ma regularny tryb życia i dawkę ruchu nie jest już takim "szaleńcem" jak na początku. Bardzo, bardzo lubi chodzić na spacery i zabawę ale lubi też spać sobie na krześle na tarasie czy leżeć na kolanach. Często z Polinkiem drzemią sobie razem gdzieś na działce. A swoją drogą ta dwójka jest niesamowita - potrafią tak się pokłócić, że naprawdę muszę na nich ryknąć, żeby przestali, a za pięć minut bawią się leżąc jedno na drugim :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandra']Dziewczyny odkąd mała ma regularny tryb życia i dawkę ruchu nie jest już takim "szaleńcem" jak na początku. Bardzo, bardzo lubi chodzić na spacery i zabawę ale lubi też spać sobie na krześle na tarasie czy leżeć na kolanach. Często z Polinkiem drzemią sobie razem gdzieś na działce. A swoją drogą ta dwójka jest niesamowita - potrafią tak się pokłócić, że naprawdę muszę na nich ryknąć, żeby przestali, a za pięć minut bawią się leżąc jedno na drugim :multi:[/QUOTE]
Jak to "rodzeństwo";)

Link to comment
Share on other sites

Z Bakusiem też dochodziło do kłótni. Raz, kiedy wracałam z pracy i witali mnie a dwa to kiedy bawili się. Mała dawała się obrabiać Bakusiowi ile chciał. Bakuś natomiast jak miał dosyć wtedy startował z zębolami. Mała na to denerwowała się bardzo i szczekała mu do ucha piskliwym głosikiem. Jednak kiedy 30 kwietnia odprowadziłam ją do właścicieli wtedy zastrajkował z jedzeniem. Przez cały tydzień zjadał tylko pół porcji dziennej a później przez długi czas gdzieś nie więcej niż 3/4 porcji.

Link to comment
Share on other sites

Musiał tęsknić biedak :shake:

Kilak słów o zdrowiu małej. Problemy skórne mamy już chyba za sobą. Maść pomogła na duże zmiany i jednocześnie znajdowałam tez malutkie zmianki, które goiły się samoistnie, więc prawdopodobnie cały problem był spowodowany ogólną słabą kondycją Małej. Moim zdaniem pomogło po prostu dobre odżywianie. widzę również poprawę w sierści - nie jest już tak szorstka i skórze. Boczki też się zaokrągliły :lol:

Rozrabia dalej tak jak rozrabiała ;)

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam dodać, że na 2 sierpnia (równo po miesiącu od poprzedniego) mamy zaplanowane czyszczenie gruczołów, jeżeli będzie mało wydzieliny to kolejne czyszczenie z 1,5 miesiąca, ale to już wet oceni.

Niestety telefon milczy :shake: polecam ją też ludziom którzy się zgłaszają po mojego szczeniaka ( a z rożnych względów on nie pasuje), ale niestety ludzie bardzo źle reagują na słowo terier.

Bakusiowa napisz proszę dokładnie jak było z jej zostawaniem w domu? Zostawała zupełnie sama bez Twojej may i psa?

A i wczoraj złapała z nogawkę mojego wujka, którego spotkaliśmy na spacerze w lesie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Kiedy jestem w pracy to Bakusia nie widać ponieważ leży pod łóżkiem. Wychodzi tylko wtedy jak przyjdzie jego "wyprowadzacz" na spacery ale też nie zawsze ma ochotę wyjść. Czasem trzeba wygonić go spod łóżka. Kiedy mama wychodziła i Mała zostawała sama wtedy nosem otwierała szafę z drzwiami przesuwnymi. Załatwiła wszystkie kapcie. W kapciach są takie nieduże obcasiki, które są z drewna. Zostały pogryzione na drzazgi. W szafie mam półki na buty. Moich butów nigdy nie ruszyła lecz z butów mamy wygryzła wszystkie wkładki. Przy butach trzymam szary papier toaletowy którym wycieram sierść po deszczu i łapy. Jak złapała taki papier to pogryziony w mig. Długo myślałam nad tym co zrobić aby nie otwierała szafy. Po jakimś czasie dopiero przyszła mi do głowy metoda zablokowania. W środkowej części stawiałam 3 butle pięciolitrowe z wodą. Tak aby przyblokować przesuwanie się pierwszych drzwi, tam gdzie były buty. Trzecie drzwi nie interesowały jej ponieważ tam stoi odkurzacz , są szuflady i półka na torbę i telefon.
Ponieważ mam ławę więc ściągała orzechy włoskie, długopisy , ołówki podczas nieobecności mamy.. Mała nie może być przy małych dzieciach gdzie zabawki leżą na podłodze. Klocki drewniane będą pogryzione , to samo z kredkami. Mówiłam że jest to pies zmuszający do utrzymywania porządku w domu. Uważam że psociła z nudów. Gdyby Bakuś nie izolował sie wtedy moze byłoby inaczej.Mała to jest tak jakby pół kota w domu. Na stół nie wskoczy lecz na taboret to tak i zje coś smacznego jak będzie leżało.

Link to comment
Share on other sites

Na spacery wychodziłam osobno. Tylko ona musiałla wyjść jako pierwsza bo inaczej byłaby awantura. Następnie wychodziłam z Bakusiem a ona grzecznie czekała. Demolkę robiła jak ja byłam w pracy a moja mama wychodziła z domu. Największe zainteresowanie budziła ta część szafy gdzie są buty i kapcie. Gdyby nie miała dostępu to byłby spokój.Mała była dość pojętna. Z początku jak wychodziłam z Bakusiem to tez chciała wymknąć się z domu. Z czasem jednak pojęła że trzeba grzecznie czekać.

Link to comment
Share on other sites

Fajne zdjęcie. Czy wujek którego złapała za nogawkę nie był zły? U nas kiedy biegała samopas też tak robiła. Kiedyś dostała kopa lecz nie darowała. Odprowadziła faceta do końca osiedla. Musiało ją boleć bo ujadała takim piskliwym głosem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bakusiowa'] Czy wujek którego złapała za nogawkę nie był zły? [/QUOTE]

Niechby spróbował ;) Byliśmy trochę zaskoczeni, bo na terenie jak przychodzą goście to szczeka, ale jak już wejdą na działkę bardzo się cieszy i domaga się z ich strony uwagi.

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam Terierce Małej wydarzenie na FB, tylko potrzebny ktoś bardziej niż ja związany z sunią kogo mogłabym mianować ;-) administratorem wydarzenia, by umieszczać tam zdjęcia i różne informacje, aby wydarzenie "żyło".. No i zapraszam do dołączania, udostępniania i rozsyłania :-)
[url]https://www.facebook.com/events/215745825242450/?context=create#[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem bardzo dziękuję w imieniu małej :loveu: i moim własnym bo bardzo, bardzo zależy mi na znalezieniu domku dla "malucha"
Jakoś mu to
Wieści z dziś to wykonanie, oczywiście razem z Polciem, podkopu pod taras. Mała zmieściła się cała Polcio tylko do polowy co nie przeszkodziło im się bawić w tej pozycji :lol:
Zabawę zakończył mój mąż zakopując całość, bo jak twierdził kopali w okolicach rury od kanalizacji ;) Mam nadzieję ze jakoś mu to wybaczą.

Fotki obiecuję wrzucić jutro.

Link to comment
Share on other sites

Normalnie komedia:lol:. Mała siedzi cała w dziurze i do tego jeszcze się bawią. Psy mają raj. Dobrze że Mała ma kumpla:cool3:
Odnawiam co dwa dni ogłoszenia na gumtree lecz oglądalność Małej nie jest za duża pomimo pięknych zdjęć. Na tablicy zaczęli mi wywalać. Piszą że niedawno było takie ogłoszenie. Teraz jak zrobię i uda się to będę musiała wyróżnić na miesiąc. Może zrobić na inne województwo niż mazowieckie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...