Jump to content
Dogomania

Chandra

Members
 • Posts

  642
 • Joined

 • Last visited

Chandra's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. W razie dalszych wątpliwości, możemy również tu na wątku wkleić wyciągi z konta Fundacji Człowiek i Pies.
 2. Pisze reprezentując stanowisko Fundacji Człowiek , jestem jej wiceprezesem. W zawiązku z sytuacją która wczoraj wynikła, a która uderza w uczciwość nas jako osób prowadzących fundacje, w imieniu Fundacji, wklejam zestawienie wypłat dotyczących psiaka Matiego, które trafiała bądź na konto Pani Alicji, bądź na konto lecznicy, bądź na konto osób zaangażowanych w pomoc psu z tytułu poniesionych przez nie kosztów pomocy dla Matiego ( za wyżywienie, transport). Nie ma u nas tajemnic, płatności dokonywane są z konta bankowego, więc ustalenie adresatów przelewów nie stanowi problemu. Bardzo nam przykro,że jest podważana nasza uczciwość. Jest to też przykra nauczka niestety- nie mieszać się w pomaganie i nie pomagać jeśli nie jesteśmy w stanie w pełni kontrolować wszystkiego. A niestety, w czasie jaki mamy po obowiązkach związanych z pracą i rodziną- nie jesteśmy. 04-04-2017 140,00 zwrot za transport hotelik i dom tymczasowy- przelew przewożący Magdalena K. 28-03-2017 225,00 lecznica badania- przelew Gabinet Wet 4 Łapy 28-03-2017 100,39 leki- przelew Alicja Sz. 25-04-2017 101,99 za karma za marzec- potwierdzony-dotarł 25-04-2017 160,00 lecznica badania- Gabinet Wet. 4 Łapy 25-04-2017 49,95 leki- przelew Alicja Sz. 04-04-2017 100,00 za karma za kwiecień- potwierdzony, dotarł 15-05-2017 100,00 za karma za maj- potwierdzony, dotarł 20-06-2017 970,00 lecznica zbiorczo-RTG, badania,usuwanie zębów, leki- przelew Gabinet Wet. 4 Łapy 09-08-2017 84,20- za karma za czerwiec-przelew Barbara B. 21-09-2017 156,00 za karma za lipiec, sierpień- przelew Barbara B. 14-02-2018 162,00 za karma styczeń, luty przelew Barbara B.
 3. Obdzwoniłam dziś wiele miejsc ( fundacji itd) i niestety wszyscy zapchani.... Dt jak nie było tak niema :(
 4. Suczka zjawiła się w okolicy w lipcu, ludzie którzy ją dokarmiali to starsi Państwo, którzy mają tu działkę letniskową. Przez 2 misiące opiekowali się sunia i próbowli ją oswoich jednak bez skutecznie, jedynie to co udało się osiągnąć to to , że z lasu przeprowadzaiła się na ich działkę, gdzie ma prowizoryczną budę, wodę i jedzenie. Ludzie we wrześniu wracali do Warszawy i poprosili mnie o pomoc w złapaniu psa. Niestety pomimo 2 prób z sendalinem nie dałam rady jej złapać Od tamtego czasu regularnie 2 razy dziennie jeżdżę do nie, żeby ją nakarmić, bardzo się cieszy na mój widok, ale mimo to nie podchodzi. Pojawiła się cieczka i ok 15 listopada mała została pokryta przez okoliczne psiaki. W końcu sunię udało się złapać jednemu z rolników. Zamknęłam ja do kojca, ale po jednym dniu, uciekła rozplatając siatkę i wróciła na swoją "działkę" Gdy była w kojcu w mojej obecnosci wcale nie wychodziała z budy, nie wykazywała agresji ale każda próba dotyku wywoływała u niej przerażenie Suczka jest młoda, nieduża wazy ok 10kg, moim zdaniem ma tak ok roku, w dobrej kondycji fizycznej. Podporżądkowuje się innym psiakom. My podlegamy pod Kotliska (Kutno) więc schronisko nie wchodzi w grę Pilnie potrzebuje domu tymczasowego,który będzie gotowy odbudować zaufanie Kajtusi do człowieka. Ania 605-965-955 Niestety mam problem z dodaniem zdjęć, ale postaram się jak najszybciej to nadrobić.
 5. Niestety nie mam dobrych wieści, Mała wczoraj wróciła z adopcji. Nowi opiekunowie podjeli decyzję, że problem ich przerasta. Widać pracę jaką w Mała wkładali w sensie np. komend, i treningu wyciszenia, bo Mała jest dużo spokojniejsza. Na pocieszenie dodam tylko, że bardzo ucieszyła się, gdy przyjechała i zachowuje się jakby nigdy nie wyjeżdżała. Wygląda jeszcze ładniej niż wcześniej, sierść jest błyszcząca i bardzo miękka w dotyku ( to sprawa prawdopodobnie karmy bezzbożowej którą je i wizyty w spa) Czekamy też na wyniki krwi, które nowy domek zrobił, bo lekarzowi nie podobała się głębokość osadzania włosa (zbyt płytkie) i podejrzewa albo jakieś niedobory kwasów nienasyconych albo problem z tarczycą Jesteśmy w stałym kontakcie z behawiorystką, która pracowała z Małą w Warszawie i po kilku dniach pojadę do miasta, żeby sprawdzić czy atakowanie utrwaliło się. Bardzo, bardzo mi jej szkoda :-(
 6. Najpierw Mała miała wizytę u nas przyjechała Pani Renata z synem Kubą, byli u nas ponad 3 godziny. Mieli szansę poznać Małą z każdej strony - nawet z tej najgorszej ;). Umowa była taka, że Renata razem z mężem prześlą temat, pogadaj też z dziadkami - w czasie ferii i wakacji Mała będzie razem z Kubą spędzać u nich dużo czasu. No i zadzwonili, powiedzieli, że ja chcą i są gotowi sprostać jej terierowemu charakterowi. Wszystko odwlekało się w czasie, bo nowy domek jest pod Warszawą, a mnie zależało żeby wizytę zrobiła zaprzyjaźniona behawiorystka z Warszawy. Decyzja była na TAK. Potem wszystko potoczyło się bardzo szybko, Renata zaplanowała urlop kupiła solidną wyprawkę ( moje psy umarły z zazdrości) no i Mała pojechała :) Po adopcji Mała jak to Mała zrobiła Wszystkim niespodziankę i zaczęła atakować wszystkich przechodniów na ulicy włącznie z dziećmi, a o psach nie wspomnę :evil_lol: bardzo nas to zaskoczyło, bo u ans nigdy nie było takich zachowań. Ale domek stanął na wysokości zadania skorzystał z pomocy behawiorysty - pracują i mają postęp. Mała pięknie zostaje sama w domu, zaliczyła już wizytę u groomera i weta. Mieszka na strzeżonym, ogrodzonym osiedlu, gdzie jest wybieg dla psów ( Mała na razie z niego nie korzysta bo jak ją raz spuścili to nie dała się złapać przez 1,5 godziny :lol: ) Dom ją pokochał taką jaka jest :loveu: :multi: ale ma też świadomość, że dużo pracy przed nimi. Dzwonią do mnie z pytaniami w stylu: czy możemy jej do karmy dołożyć makrelkę albo czy ona może jeść trawę czy cielęce no i szykują się na wakacyjny wyjazd na miesiąc do Chorwacji :lol:
 7. [quote name='BUDRYSEK']to trzeba powidzieć, że Mała to Perfekcyjna Pani Domu ;)[/QUOTE] Dokładnie :lol: Dziś wzięła się za porządki na kuchennym blacie ;) Wykorzystała moment gdy weszłam do łazienki. A teraz aniołek sobie śpi w fotelu bujanym... dziś znowu nas zaskoczyła poszła ze maną do sypialni budzić mojego męża. Nasze sztany wskakują na śpiącego ludzia skaczą liżą itd., a Mała subtelnie położyłą się obok i lizała Bogumiła po dłoni. Wzruszyła nas niesamowicie :loveu: Jeżeli chodzi o gruczoły to jest już ok, ale mam takie wrażenie, że Mała znów zaczyna się bardziej drapać. Jak na razie nie ma żadnych zmian, przeglądam ją codziennie i już nie wiem czy mi się zdaje czy coś się będzie działo. Lekarz kazał obserwować, więc obserwujemy. Poza tym wszystkie psiaki poczuły wiosnę i spędzają coraz więcej czasu na dworze, a po powrocie tak jak zimą grzeją się przy piecu (nawet gdy w nim nie napalimy ;) ).
 8. Już rozmawiałam z Panią Natalią - niestety jest tam roczne dziecko :-( Ale o kciuki i tak prosimy :lol:
 9. Wiem, że wstyd, że tak długo nie pisałam :oops: U nas bez większych zmian. Mała kochana, mądra i cwana ;) Pojawił się jedynie problem z gruczołami przyodbytowymi. Pomimo, że czyścimy je regularnie pojawił się stan zapalny, na szczęście zauważyliśmy go w miarę szybko i po wizycie u weta Mala dostała antybiotyk. Na szczecie obławy minęły równie szybko jak się pojawiły.
 10. [quote name='bakusiowa']Wydaje mi się, że Mała przytyła. Łapiny ma jakieś takie grubawe:cool3: Wysłałam dane do ogłoszeń na woj.łódzkie.[/QUOTE] Może troszkę :cool3: w każdym razie apetyt jej dopisuje :lol: Mam nadzieję, że tym razem ogłoszenia podziałają, za długo to już trwa :shake:
 11. I obiecane fotki do ogłoszeń, pokazujące jak Mała jest mała :cool3: [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/19/x2vs.jpg[/IMG] [IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/27/e25m.jpg[/IMG]
 12. Bakusiowa co do zdjęć, pokazujących wzrost Małej to wczoraj nam się nie udało :oops: Dziś obiecujemy ponowić próbę :cool3:
×
×
 • Create New...