Jump to content
Dogomania

Dawkowanie poszczególnych karm


Agnisia =)

Recommended Posts

A ja mam pytanie o dawaniu karmy ZiwiPeak.
Mam 4 psiaki.
Aussi jest rocznym psem waży 25 kg i dostaje 338 gramów, NSDTR suczka ma 9 miesięcy waży 15 kg dostaje 197 gramów, Huskie (7 miesięcy) samczyk waży 19 kg dostaje 299 gramów, (10 miesięcy) suczka waży 18 kg dostaje 226 gramów. Trenuję z nimi agility, chodzę na spacery, psy są aktywne, nie są grube ani chude. Weterynarz mówił, że mają dobrą wagę. Tylko nie wiem czy dobrze odmierzam karmę. Liczyłam na kalkulatorze ze strony Ziwipeak a w tabelce jest inaczej. Czy powinnam zmienić dawkowanie psiakom?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sappy']A ja mam pytanie o dawaniu karmy ZiwiPeak.
Mam 4 psiaki.
Aussi jest rocznym psem waży 25 kg i dostaje 338 gramów, NSDTR suczka ma 9 miesięcy waży 15 kg dostaje 197 gramów, Huskie (7 miesięcy) samczyk waży 19 kg dostaje 299 gramów, (10 miesięcy) suczka waży 18 kg dostaje 226 gramów. Trenuję z nimi agility, chodzę na spacery, psy są aktywne, nie są grube ani chude. Weterynarz mówił, że mają dobrą wagę. Tylko nie wiem czy dobrze odmierzam karmę. Liczyłam na kalkulatorze ze strony Ziwipeak a w tabelce jest inaczej. Czy powinnam zmienić dawkowanie psiakom?[/QUOTE]Jeśli tak jak piszesz - psiaki mają prawidłową wagę, są radosne i pełne energii, to nie masz czym się stresować - bo prawda jest taka, że karmę i dawkowanie należy dostosowywać indywidualnie dla danego psa, w tabelkach są podane wartości orientacyjne :)
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, możesz odwiedzić nasz portal, tam specjalista do spraw żywienia udziela bezpłatnych porad.

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...

Hejka. Moja 3 letnia Lena (mały kundelek w typie jamnika) od kiedy jest u mnie je karmę Fitmin Dog For Life Adult Small:

Zdj%C4%99cie0460.jpg

Ze względu na nadwagę (waży 9 kg i 350g) nie dostaje karmy jak na 10kg psa tylko jak na 8 kg psa tak jak według tej tabelki:

Zdj%C4%99cie0455.jpg

Czyli ok. 140g, jakieś 130g karmy + 10g smakołyki.

Zdj%C4%99cie0449.jpg

Na początek kupiłam 3 kg opakowanie fitmina, myślałam że to starczy (jak potem przeliczyłam wychodzi że Lena zjada miesięcznie około 4 kg karmy).

I z racji tego że już mam końcówkę fitmina musiałam kupić kilogramowe opakowanie Brit Premium Adult Small:

Zdj%C4%99cie0459.jpg

Na tabelce na karmie nie ma dokładnego dawkowania jak na fitminie

Zdj%C4%99cie0458.jpg

Według tabelki na opakowaniu powinnam mojej Lenie dać porcję jak na 7 kg psa czyli 85g

Zdj%C4%99cie0454.jpg

Co według mnie jest kompletnie za mało, i myślę że na 8 kg to by było ok. 95-98g karmy i wtedy będzie ok.

Ile według was pies powinien zjeść karmy brit jak na 8 kg?

Link to comment
Share on other sites

Ja swojemu na 8 kg psa sypię ok. 90 gramów brit care z dziczyzną. Żyje, na głodnego nie wygląda, resztę dojada w pierdółkach typu suszone smrody, jogurt czy smaczki.

Podaj tyle, ile proponuje producent, zauważysz, czy pies chodzi głodny czy jednak mu ta ilość odpowiada. Przede wszystkim obserwuj reakcję swojego psa i dopasuj dawkowanie do niego, a nie na odwrót ;)

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Monieq napisał:

Ja swojemu na 8 kg psa sypię ok. 90 gramów brit care z dziczyzną. Żyje, na głodnego nie wygląda, resztę dojada w pierdółkach typu suszone smrody, jogurt czy smaczki.

Podaj tyle, ile proponuje producent, zauważysz, czy pies chodzi głodny czy jednak mu ta ilość odpowiada. Przede wszystkim obserwuj reakcję swojego psa i dopasuj dawkowanie do niego, a nie na odwrót ;)

Dziękuję bardzo :) z jednej strony nie chcę przekarmić Leny a z drugiej nie chcę by chodziła głodna bo dostała za mało jedzenia :)

Co to są suszone smrody? :P chodzi o suszone mięso tj. żwacze etc. ? :)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Psioczka napisał:

z jednej strony nie chcę przekarmić Leny a z drugiej nie chcę by chodziła głodna bo dostała za mało jedzenia :)

Jeżeli chcesz psa odchudzić to lepiej, żeby niedojadała, szczególnie jeśli dostaje dodatkowe psie smaczki, które najczęściej są bardziej tuczące niż karma, bo mają więcej zbóż. Jeżeli faktycznie będzie głodna to zauważysz, że się kręci wokół miski albo coś w tym stylu.

Ja karmiłam szczeniaka karmą dla szczeniąt wg wskazań producenta i zrobił się bardzo "baryłkowaty". Więc w wieku 9 miesięcy już przeszłam na bezzbożową karmę dla dorosłych i zaczęłam podawać te 80-90g zamiast wskazanych przez producenta 115g. No i widocznie to jest odpowiednia dla niego dawka, bo jest aktywny, zaczyna mu się robić fajna talia, ale nie spada mu drastycznie waga :)

Gdybym faktycznie miała psa z nadwagą i chciała go sporo odchudzić to chyba spróbowałabym metody z karmą dla aktywnych :D Na wysokobiałkowej karmie, z mniejszą ilością węglowodanów łatwiej się zrzuca wagę, bo porcje są mniejsze, pies jest bardziej syty, a to węgle tuczą najbardziej ;)

Cytuj

Co to są suszone smrody? :P chodzi o suszone mięso tj. żwacze etc. ? :)

Tak, żwacze, płuca, jelita i tak dalej :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Cześć,

Przygarnęłam 2 letniego pieska który ważny 7,3kg, wiek stwierdził weterynarz. Przypomina jamnika na dłuższych łapkach. Nie wiem co jadł wcześniej. Nie mam doświadczenia z psami i nie mam pojęcia jak go karmić. Na szybko kupiłam mu mokrą karmę Rocco i suchą Chappi. Czy moglibyście napisać jak dokładnie go karmić i jakimi karmami? Ogólnie nie wygląda na zabiedzonego jest po prostu szczupły. Dziękuje za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Dnia 15.04.2017 o 18:14, Nevia napisał:

Cześć,

Przygarnęłam 2 letniego pieska który ważny 7,3kg, wiek stwierdził weterynarz. Przypomina jamnika na dłuższych łapkach. Nie wiem co jadł wcześniej. Nie mam doświadczenia z psami i nie mam pojęcia jak go karmić. Na szybko kupiłam mu mokrą karmę Rocco i suchą Chappi. Czy moglibyście napisać jak dokładnie go karmić i jakimi karmami? Ogólnie nie wygląda na zabiedzonego jest po prostu szczupły. Dziękuje za odpowiedź :)

Karm do wyboru jest multum jednak z doświadczenia może doradzić karmę lepszej jakości, ponieważ psiak jest mały i nie będzie to astronomiczny koszt. Sprawdzone karmy dla niego jakie mogą być alternatywą to na przykład:

-Karma Acana Adult Small Breed- dawkowanie dzienne ok 105g/ worek 6kg koszt ok 141zł/ koszt dzienny ok. 2,46zł, /koszt miesięczny ok. 74zł (świetny skład dodatków do karmy, owoców, ziół, witamin)

http://centrumpupil.pl/6kg-adult-small-breed-acana-heritage-centrum-pupil

-Karma Petvita Adult Small Lamb&Turkey - dawkowanie 90g/ worek 14kg koszt 249zł/ koszt dzienny ok. 1,60zł/ koszt miesięczny ok. 48zł (dodatkowo producent daje możliwość zamówienia darmowych próbek i prowadzi akcje "Gwarancja smaku albo zwrot pieniędzy" przez co jeśli karma nie będzie smakować można ją zwrócić)

http://centrumpupil.pl/producent/petvita/14kg-adult-small-lamb-turkey-petvita-karma-dla-psow-centrum-pupil

-Karma OptimaNova dla małych ras Chicken&Potato-  dawkowanie 142g/ 8kg worek 144zł/ koszt dzienny 2,56zł/ koszt miesięczny ok. 76,80zł (duża ilość mięsa 70% mięsa nie mączki mięsnej:-)

http://centrumpupil.pl/adult-mini-kurczak-potato-karma-bezglutenowa-dla-doroslych-psow-malych-ras-optimanova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...