Jump to content
Dogomania

Zaczyna sie sezon wystawowy


Rafalski

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Cóż, Lapis (3,5 m-ca) jest jeszcze mały więc myślimy o Koszlinie jako o pierwszej jego wystawie, bo zdajemy sobie sprawę, że jeszcze wiele nauki przed nami. No i oczywiście jak Bóg da Zaniemyśl. :olympic:

Ale powiem szczrze, że "strasznie" jesteśmy spragnieni widoku stafików na wybiegu.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,

mozna na bulliade przyjechać,ale musisz zagwarantować wszystkim ,ze Twój niezgloszony psiak nie bedzie przeszkadzal i nie wyżadzi zadnych szkód na terenie wystawy. W innym razie mozesz ponieść duże konsekwencje :(

Zdrówka :drinking:

Rafalski skoro tu zagladasz ,to zwracam sie do Ciebie tu!!! Choroba na mail to chyba wogóle nie odpowiadasz, zgłoś Torri do Łodzi ,nad klasa sie jeszcze zastanowimy(już może być w posredniej),zobaczymy jak pójdzie w Katowicach :D Do Opola - nie jedziemy,jest coś innego w tym czasie :)

Buzka :wink:

Link to comment
Share on other sites

Byłem w zeszłym roku w Zaniemyślu i widziałem mnóstwo psów które nie były zgłoszone za wystawe i nawet nie miały rodowodów a z racji pochodzenia i zamiłowania ich włascicieli uczestniczyły (bardziej przyglądały się) wszystkim co miało miejsce.W Zaniemyślu są wa dni imprez.Pierwszy bardzo towarzyski :) no a drugi to konkretna wystawa.Polecam wszystkim miłosnikom naszych ras!!!

Link to comment
Share on other sites

Wiadomość dla tych co wybierają się do Czech na wystawy z amstaffami nie macie po co jechać jeśli Wasze psy maja cięte uszy. Dzisiaj dostałam takiego maila.

Zdravíme !!

máme velmi špatnou zprávu. Nepřihlašujte se na žádnou výstavu v Čechách !

od 1.3.2004 je absolutní zákaz vystavovat psy s kupírovanýma ušima. Nepustí Vás na výstavu a rozhodčí Vás nesmí ani posoudit. To je konec kupírovaných AST v Čechách.

Mirek a Jana Freslovi

Ciekawe czy dotycz ten zakaz tylko AST czy też inne rasy

Link to comment
Share on other sites

Sobol

Tobie jest łatwo tak powiedzieć, bo masz rasę nie uznawaną przez FCI a więc psa którego nie wystawiasz. Wszystko jest ok. ja też myślę aby już nie ciąć ASTom uszu ale co zrobić gdy szczeniak ma uszy jak wielkie grube naleśnik i nosi je jak chce i zaczynają się robić na zgięciach małe ranki. Pomijam fakt, że takie uszy psują wygląd całej głowy :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja popieram czeski zakaz i tez uwazam, ze powinnismy isc za ich przykladem. Ciezko moze, mowic o naturze, bo to nie natura stworzyla rasy, lecz czlowiek, ale obcinanie psom czegokolwiek jak dla mnie jest ohydne, a wyglad? Zalezy co kto lubi, moze po prostu trzeba sie przyzwyczaic?

Link to comment
Share on other sites

fci nie w fci, bulldogom sie nie tne ani ogonow ani uszkow ...

wszyscy mnie w kolo pytaja: " a im sie nie tnie" ...

jak to ktos ladnie na forum czesto podkresla:

palca se odetnij :D

ale wiem wiem , czesto jest niestety tak ze nie ma wyboru, bo szczeniaki juz przed kupnem czy wyborem maja obciete,Astanio nie chodzilo mi o Ciebie czy w ogole o kogos konkretnego tylko o tendecje w jakim idzie hodowla i wystawianie psow...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy chodzi o podnoszenie poziomu czy o utrudnianie wszystkiego. Nikt nie wie jak hodować psy aby ich uszu były malutkie i dobrze ułożone, bo nikt tego wcześniej nie robił. Bardzo bym chciała aby w mojej hodowli rodziły się tylko takie szczeniaczki, ale by było super. Tylko w praktyce jest inaczej.

Podam kilka przykładów z którymi już się spotkałam. Ostatnio nie wszyscy tną ogony i tak widuje się rotki z zakręconymi jak prosiaki ogonami, a potem te same psy mają piękne proste ogonki noszone jak szabelka. Podobnie z uszami u różnych ras nie chcą stać to przeciąga się jakieś żyłki pod skórą, ogonki się stawia (np. u foksa) albo prostuje. Po co obcinać psom wilcze pazury, tak się urodziły niech tak zostaną, po co pudlom fryzury lub po co inne psy się trymuje czyż nie jest to zbędny nie potrzebny zabieg – zwykłe męczenie. Takich „po co” można by tu wiele przytaczać. Psów rasowych czyli rodowodowych jest stosunkowo mało w porównaniu z psami nie rasowymi. Najłatwiej jest przyczepić się do tego co jest policzone, sklasyfikowane czyli sprawdzalne. Szkoda, że ci co wymyślają takie przepisy nie zajmą się ludźmi którzy produkują psy nie rasowe bez żadnej kontroli, nie zapewnią biednym psiakom gnijącym w schroniskach dobrych domów A przecież psów takich jest owiele wiele więcej niż rasowców które to czy owo mają obcięte. Właśnie przyszła odpowiedź z Czech na moje pytania. Czesi to jednak rąbnięty naród ale wymyślili sobie ochronę zwierząt kretyni

Zakaz dotyczy wszystkich ras. Nie možno wystawiać psy w klasie weteran i champion z ciętym uchem. Ogonu se to netýká.

Fresl

No i co uszu nie wolno ciąć a ogony tak.. Chlastanie ogonów na żywca małym szczeniakom to jest dopiero humanitarne, co by nie mówić uszy tnie się jednak pod narkozą i jak szczeniak się obudzi to nie jęczy z bólu.

Ciekawe ile amstaffów będzie wystawianych teraz w Czechach. Te co znam to mają wszystkie cięte uszy. A może to i dobrze bo Czesi zaczną teraz wystawiać u nas to i poziom ASTów się polepszy bo ostatnio to jest bardzo marny. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Uwazam ze nalezy ciac.Widzielisci Dobermana.Rottweilera albo Boxera z ogonem?Tragikoszmar.Czasami dazenie czlowieka do humanitarnosci siega granic absurdu.AST z uszami wyglada jak osiol.Po ich kopiowaniu jego wyglad nabiera proporcji i gracji.

A Ty widziałeś na żywo rotta albo boxa z ogonem?-bo mam wrażenie,że nie :evilbat:.Nie bardzo jesteś w temacie i powtarzasz zasłyszane od kogoś info.

Jestem akurat w temacie-mam to szczęście.

Tragikoszmar niektórych hodowców/wystawców to się dopiero zacznie-jak i u nas przyblokują cięte psy.

AST to wielka indywidualność i charakter - tak więc z uszami jak osioł możesz wyglądać co najwyżej sam :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...