Jump to content
Dogomania

Wolwik znowu ma DOM :)


Ajula

Recommended Posts

Piekny, taki zadumany. Trzeba by watek przeniesc do dzialu SZUKA DOMU, niestety

 

Pisałam dwa dni temu do maupy z prośbą o przeniesienie, ale nie wiem, czy przeniesie. Czytałam na jakiś wątkach, że po "ulepszeniu" dogo moderatorzy praktycznie nie mogą już nic. Zobaczymy, może wątek się uda przenieść. Nie wiem też, czy maupa jeszcze tu bywa, poczekam jeszcze i napiszę może do Pianki?

 

 

wiadomość od Ani:

"jest naprawdę świetny, w pełnym znaczeniu dobry pies , ma.jeszcze loty koło bramy i nasluchiwanie ale już coraz mniej"

 

Zapytam ją, jak uważa, czy można już mu robić ogłoszenia. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Właśnie tak - jest zdrowy, wykastrowany, aktualnie zaszczepiony na wściekliznę. Grzeczny, skupiony na człowieku, reaguje na komendy, zgadza się z innymi psami, bardzo lubi ludzi (w tym dzieci)  :) może zostawać w mieszkaniu (nie brudzi, nie niszczy, nie wyje).Nie jest wybredny, wszystko mu smakuje. Uwielbia ruch, bieganie, zabawy.

Po prostu ideał :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mogę prosić dane do przelewu - dorzucę się do hoteliku

Kasiu kochana dziękuję :) Ty masz tyle stworów pod opieką, a jeszcze chcesz pomóc Wolwikowi. Jesteś Złota Kobieta.

Jeszcze chwilę poczekam, zanim dam Ci dane do przelewu, bo na pierwszy miesiąc już mam: p.Arek dał 100 zł + ze skarpety Owczarkowej ma Wolwo przyznane 200 zł na hotel = 300 zł :)

Jeszcze dojdą pieniądze od Milii82, już wysłała, ale wróciły, wysłała jeszcze raz, w końcu dojdą - ja dołożę i będzie na drugi miesiąc.

Dwa dni temu zrobiłam mu ogłoszenie na olx.pl i dziś miałam zapytanie, odpowiedziałam i zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie. Zamówiłam też pakiet ogłoszeń na bazarku.

Może nie będzie długo siedział w tym hotelu.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze zapytanie o Wolwa - początek przez maila obiecujący, ale jak poprosiłam o rozmowę telefoniczną, to kontakt się urwał.

 

Drugie zapytanie - byłam w pracy, nie mogłam rozmawiać, dowiedziałam się tylko, że pan już miał owczarka. Oddzwoniłam wieczorem, pan wyraźnie pod wpływem alkoholu bełkotliwie wyjawił, że on chce owczarka, ale teraz dorosłego, bo poprzedni to był szczeniak jakiś taki, że nic się nie chciał nauczyć i wszystko rozwalał w domu, to go pan wydał do kojca kuzynowi. Szukał nowego owczarka w schroniskach, ale mu nie dali, bo jakieś wizyty chcieli robić, przyjeżdżać, oglądać, takie bzdury.

 

Trzecie zapytanie - właściwie konkretnie jak wyglądać będzie transport do Krakowa? A piesek ma być do kojca, na noce będzie wypuszczany i będzie miał duży teren do biegania. I niewielki lasek. Poprzedni pies został znaleziony martwy przy drodze. W tym przypadku pozwoliłam sobie pana zapytać, z kim ma Wolwo w nocy po tym dużym terenie biegać. Bo ja w ogłoszeniu wprawdzie napisałam, że pies lubi biegać i bawić się, ale to nie znaczy, że lubi biegać i bawić się sam. W dodatku w nocy. Bo w dzień będzie przecież zamknięty w kojcu, więc bieganie tylko w nocy. 

 

To na razie tyle :)

Link to comment
Share on other sites

Skarpeta Owczarkowa przelała na konto hoteliku Stonki 200 zł dla Wolwa :) Wielkie dzięki Skarpeto!! :rose:

 

Aktualne rozliczenie wygląda tak:

wpłaty marzec 2015:

+100 zł p.Arek

+200 zł Milii82

+200 zł Skarpeta Owczarkowa

razem marzec +500 zł

 

wydatki marzec:

-240 zł hotel od 07.03. do 31.03.

 

Saldo 31.03.2015

+260 zł

 

To znaczy, że na hotel w kwietniu jest 260 zł, potrzeba jeszcze 40. Ale to już dołożę.

Trzeba będzie jednak zbierać na maj, bo kto wie, kiedy znajdzie się dom dla Wolwika....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Był fajny telefon z zapytaniem o Wolwa :) Na tyle fajna była rozmowa, że się umówimy na wizytę. Ale dopiero za tydzień mamy się zdzwonić w sprawie wizyty, bo teraz nie pasuje. Nie cieszymy się więc póki co, tylko cierpliwie czekamy :) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Napięcie rośnie ;) kolejny interesujący telefon, dom blisko Poznania, tu też pojadę na wizytę :)

Ale dopiero po niedzieli.

 

Dziś rozmawiałam ze Stonką, Wolwiś już się otrząsnął ze smutku, gania z psami, bawi się z ludźmi, Ania nadal wychwala, że to super pies :)

Jutro jedzie do Stonki mój TZ, to go zobaczy, ja nie mogę jechać, bo nie ma kto zostać z naszymi psami.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wolwik pojechał dziś do nowego Domu. Pojechałam po niego razem z Panem i jego 12 letnią wnuczką.

Dom jest pod Poznaniem, byłyśmy na wizycie z Anetą i podobało się nam. Dom z ogrodem, kojec z bardzo dobrą budą, najpierw było, że Wolwik ma mieszkać w budzie, dziś Pan mówił, że skoro taki uciekinier, to weźmie go do domu, a na ogród póki co pod nadzorem.

Pan wielki psiarz, miał psy, odchodziły ze starości lub choroby. Ostatni był owczarek środkowoazjatycki z hodowli, umarł na nowotwór. Oglądałyśmy zdjęcia, słuchałyśmy opowieści, widać było, że w tym domu dba się o psiaki.

Pan szukał aktywnego psa w typie owczarka, bo bardzo lubi różne aktywności z psem. Szkolenia, naukę komend, długie spacery, rower. Na nudę Wolwo nie będzie narzekał. Pani będzie smażyć mu naleśniczki, a wnuczka (bardzo fajna dziewczynka) będzie psiaka dopieszczać. Już dziś w aucie zajadali razem bułkę i wymieniali buziaki :)

Jedyne, czego się bardzo boję, to żeby ten szałaput nie zwiał 0sad.gif

Pan wie, że Wolwik uciekał i zrobi wszystko, żeby go upilnować, ale wiadomo... chwila nieuwagi i pies może zwiać. Najlepszym się zdarza.

Trzymajcie mocno kciuki, żeby się dobrze ułożyło.

Bo ja to chyba dziś z nerwów nie będę spała...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...