Jump to content
Dogomania

Dom sprzedany razem z psem ! FORTUNA, ONKA, za Tęczowym Mostem.….


togaa

Recommended Posts

Dom sprzedany razem z psem ! Stara , porzucona [B]ONKA[/B]….

Historia jak wiele. Dom. W domu Pan i pies.
Tyle że Pan nie był właścicielem domu, a tylko w nim pomieszkiwał . Do czasu aż dom zmienił właściciela.
Pan gdzieś przepadał , a nowi nabywcy odkryli w garażu porzuconego psa.
Tymczasowe , krótkotrwałe schronienie Fortunie ofiarowali sąsiedzi.
Znali sunie, wiedzieli jak jest mądra , łagodna i kochana. Zrobiło im się Jej żal.
Niestety, nie może u nich dłużej zostać. Państwo mają swoje zwierzęta i nie chcą kolejnego psa.
„Pan” od pół roku się nie odezwał.
Jeśli jej szybko czegoś nie znajdziemy, trafi do schroniska.

Na dodatek u [B]Fortuny[/B] wykryte zostały guzy na listwie mlecznej.
Od tygodnia przebywa w lecznicy, gdzie dochodzi do siebie po sterylce i operacji ich usunięcia .

Szukamy [B]Fortuni[/B]e na cito domu.

To spokojny, łagodny i bardzo przyjacielski pies, wciąż spragniony kontaktu z człowiekiem.
Reaguje na podstawowe komendy. Jest mądra i dobrze ułożona.
Ma wprawdzie 8 lat, ale ogólnie jest w dobrej formie.

Prosimy też o pomoc w opłaceniu kosztów związanych z zabiegiem i pobytem w Lecznicy.
Toniemy w długach !

[B]10.XII.2012[/B]
[SIZE=2]Dzisiaj rano dotychczasowa opiekunka [B]Fortuny[/B] przywiozła sunię do [SIZE=2]L[/SIZE]ecznicy z urazem tylniej łapy.[/SIZE]
[B]Badanie wykazało zerwane więzadło krzyżowe stawu kolanowego !!!![/B]
Pani kategorycznie odmówiła dalszej opieki nad sunią.
:placz:[B] Fortuna została bez dachu nad głową , z uszkodzoną łapą ....Koszmar jakiś !

12.12.2012
[/B]Pasmo nieszczęść trwa nadal....:placz:
Uszkodzona łapa i oszczędzanie jej spowodowało nienaturalne ustawienie kręgosłupa i[B] doszło do wysunięcia dysku.[/B]
[B]Fortuna[/B] ma zaburzony chód, trzeba jej pomóc przy wstawaniu.[B] Operacja kolana odłożona. [/B][INDENT]

[/INDENT]

[SIZE=2][B][B][I][COLOR=darkred]Nr konta dla osób , które chciałyby wesprzeć [SIZE=2]FORTUNĘ[/SIZE]:[/COLOR][/I][/B][/B][/SIZE]


[B][I][B][SIZE=2][COLOR=darkred]Stowarzyszenie humanitarno-ekologiczne Dla Braci Mniejszych[/COLOR][/SIZE][/B][/I][/B]
[B][I][SIZE=2][COLOR=#8b0000]34-300 Żywiec[/COLOR][/SIZE][/I][/B]
[B][I][SIZE=2][COLOR=#8b0000]ul.Folwark 8[/COLOR][/SIZE][/I][/B]
[COLOR=darkred][FONT=Times New Roman][SIZE=3][I][B]46 1140 2017 0000 4202 1012 0220[/B][/I][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=darkred][B][FONT=Times New Roman][I]tytułem : Darowizna na cele statutowe; Pomoc dla Fortuny[/I][/FONT][/B][/COLOR]

[B]Rozliczenie[/B];

- 450,00 zł.........Sterylizacja,usuniecie guzów na listwie mlecznej.
+ 10,00 zł.........[B].unixena[/B], 27.11.2012r.
+ 50,00 zł..........[B]p.Andrzej Piotr S. [/B]Łódż, 3.12.2012
- 192,00 zł...... ..Lecznica, pobyt po zabiegu sterylizacji i usuniecia guzków.
+ 78,00 zł..........[B]pamela555[/B] , bazarek ("Kartki świateczne na Lecznicę..")XII.2012
+ 200,00 zł........[B].SKARPETA OWCZARKOWA[/B] 14.XII.2012
+ 15,00 zł..........[B]Ewka90[/B], 18.XII.2012
.....................Za pobyt i leczenie Fortuny w Lecznicy po zerwaniu więzadła krzyżowego w kolanie, nie zostalismy obciążeni żadnym rachunkiem.
+ 218,00 zł........bazarek[B] bela51[/B] ("Piękne rzeczy od [B]fony[/B]..")XII.2012
-------------------------------
[B]- 71,00 zł[/B]

[B]Kontakt w sprawie adopcji;[/B]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
tel; 50 23 29 612, Bielsko-B

.[IMG]http://img827.imageshack.us/img827/1323/pb160015.jpg[/IMG]

.[IMG]http://img163.imageshack.us/img163/7784/pb160011i.jpg[/IMG]

.[IMG]http://img443.imageshack.us/img443/2011/pb160016.jpg[/IMG]

.[IMG]http://img826.imageshack.us/img826/8202/imag0657m.jpg[/IMG]

.[IMG]http://img832.imageshack.us/img832/998/dscf0381l.jpg[/IMG]

Edited by togaa
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jestem u suni :loveu: Myślę,że Owczarkarze pomogą jakąś dotacją.Będę popierał wniosek o pomoc dla fajnej suni.Na miejsce póki co,nie mam pomysłu ,niestety.Tylko chyba w poście na wątku Skarpety Owczarkowej trzeba zaznaczyć na co potrzebna jest dokładnie pomoc i że jej oczekujesz.Aaaa i event na fb koniecznie,bo większy wachlarz potencjalnych domków...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki kochane dziewczyny.
Jestem niesamowicie zaskoczona Waszą reakcją. Nie liczyłam na aż tyle...

Zadzwoniłam wieczorem do Lecznicy wypytując o wiek Fortuny.
Ponoć jej pierwszy właściciel dbał o nią i regularnie szczepił. Sunia ma w kartotece osiem corocznych szczepień....

Wklejam zdjęcie niezapłaconej faktury z 15.XI.br za zabieg. (Środkowa pozycja to Fortuna- 450 zł ). Do tego dojdą koszty hospitalizacji. Sunia nadal jest w Lecznicy...

.[IMG]http://img841.imageshack.us/img841/449/sam1036hc.jpg[/IMG]

Edited by togaa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amadorka']Jak można mieć psa przez 8 lat dbać o niego-świadczy o tym,że jest zadbany,regularnie szczepiony i teraz porzucić?W głowie się nie mieści,nawet z ważnych przyczyn losowych.Zostawić psa bez zabezpieczonej przyszłości? Zaraz zajrzę na bazarek.[/QUOTE]

Właśnie! To straszne i też trochę dziwne, sunia wygląda na zadbaną i z tego co wiadomo ktoś o nią dbał, a nagle go nie ma...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arabiansaneta']chyba że facetowi nagle rzuciło się na głowę albo ktoś go porwał lub zamordował
czasem się tak zdarza[/QUOTE]

No co Wy, takie czarne scenariusze...

Ja miałam cichą nadzieję że Ludzie u których sunia sie tymczasowała do zabiegu (pilnując posesji na zewnątrz), zatrzymają Ją po sterylce i usunięciu guzów.
Niestety, przeliczyłam się...
Proszą o jak najszybsze znalezienie jej domu. Nawet nie podjęli się opieki pooperacyjnej, mimo że podobno mają ku temu warunki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...