Jump to content
Dogomania

Opłaty za wystawy zagraniczne


minagro

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

czy ktoś wie ;) czy jezeli do kraju UE płącę za wystawę SWIFT-em, w ostatni dzień zgłoszeń, z mojego konta pieniążki zeszły w ciągu godziny, to czy obsługa wystawy traktuje to jako wpłatę w terminie czy po, bez względy na to kiedy przelew dostaną??? Interesuje ich data przelewu czy wejścia środków na ich konto??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bardotka']Zasada jest prosta - ich czyli organizatorow wystaw interesuje data wplyniecia kasy do nich na konto a nie kiedy Ty wplacasz kase ;) Faktem jest, ze raczej organizatorzy sie nie czepiaja.[/QUOTE]

bardzo dzięki ;) no jeśli faktycznie wezmą datę wpływu to trudno ;) zapłacę "frycowe" i na drugi raz szybciej będę zgłaszała ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Tomonari']Ma może ktoś doświadczenia w płaceniu przelewem SEPA za wystawy z konta w PKO BP? Czy odbiorca otrzymał pełną kwotę i nie trzeba było dopłacać za koszty obciążające beneficjenta? Dzięki z góry za odpowiedź :)[/QUOTE]Wypełniając druk przelewu w formacie SEPA tam gdzie do tej pory wpisywało się Ałer ,sory piszę fonetycznie, wpisujemy SHA .To znaczy że koszty przelewu po połowie rozkładają się na beneficjenta i płacącego.Jest to tylko 8zł ,i niektórzy organizatorzy nie są upierdliwi i nie każą dopłacać 1,8 euro .Choć w Rydze kazali mi dopłacić 5 euro ,ale to i tak mniej niż 120 zł ,które kosztował by przelew w starym systemie.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Wybierasz przelew europejski. Jak masz konto w walucie to najlepiej z tego konta, jak nie to ze złotówkowego. Wpisujesz kwotę w euro. Jeśli robisz przelew ze złotówkowego, to bank ci sam przeliczy i pobierze z konta. Niekorzystny jest przelicznik, no ale to niewielka kwota.
Wpisujesz nr IBAN. Jak jest prawidłowo podany to SWIF sam "wyskakuje".
Odbiorca : Únia kynologických klubov
W tytule wpłaty podaj swoje dane i dane psa-nazwa, rasa, klasa i na jaką wystawę zgłaszasz.
W sumie to tak jak zwykły przelew, nie ma się czego bać :-)

I wydrukuj potwierdzenie i załącz do zgłoszenia, razem z rodowodem i ew. dyplomami ;-)

Edited by Quirk
Link to comment
Share on other sites

A zna ktoś takie banki, żeby za przelew zagraniczny nie było opłat? ja robię często przelewy w euro i mój bank mnie zrujnuje kiedyś, ja za każdy przelew zagraniczny płacę 82zł, na tę kwotę składają się trzy opłaty - 30zł, 30zł i 22zł i są w tym koszty mojego banku, koszty banku do którego przelewam i koszty SWIF, masakra jakaś i szukam czegoś tańszego, a wy jak robicie swoje przelewy? Ja mam w banku PKO SA (dawny żubr). Wiadomo najlepiej kartą kredytową ale nie zawsze się da:)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A zna ktoś takie banki, żeby za przelew zagraniczny nie było opłat? ja robię często przelewy w euro i mój bank mnie zrujnuje kiedyś, ja za każdy przelew zagraniczny płacę 82zł, na tę kwotę składają się trzy opłaty - 30zł, 30zł i 22zł i są w tym koszty mojego banku, koszty banku do którego przelewam i koszty SWIF, masakra jakaś i szukam czegoś tańszego, a wy jak robicie swoje przelewy? Ja mam w banku PKO SA (dawny żubr). Wiadomo najlepiej kartą kredytową ale nie zawsze się da:smile:[/QUOTE]

Polecam przelewy SEPA - nie ma opłat lub są to kwoty groszowe(w porównaniu z tymi jakie podałaś w poście).
[URL="http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sepa-to-szybsze-i-tansze-przelewy#"] http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sepa-to-szybsze-i-tansze-przelewy#[/URL]

Parę razy zdarzyło się robić przelewy zagraniczne w oddziale banku i faktycznie kwoty jakie wtedy sobie śpiewali były kosmiczne - od 50 zł wzwyż o ile dobrze pamiętam,bo było to parę lat temu.
Od roku robię to przez neta,przelew SEPA i jest nieporównywalnie lepiej a już napewno taniej :)
Jeden minus - te przelewy można robić tylko w określonych godzinach(bodaj między 8 a 19)i tylko w dni robocze.
Konto mam w Multibanku,rachunek w złotówkach i drugi walutowy.Mogę dowolnie przesuwać środki między rachunkami tylko oczywiście wtedy przewalutowanie robi bank.

Edited by Mona
Link to comment
Share on other sites

[quote name='wacha']A zna ktoś takie banki, żeby za przelew zagraniczny nie było opłat? ja robię często przelewy w euro i mój bank mnie zrujnuje kiedyś, ja za każdy przelew zagraniczny płacę 82zł, na tę kwotę składają się trzy opłaty - 30zł, 30zł i 22zł i są w tym koszty mojego banku, koszty banku do którego przelewam i koszty SWIF, masakra jakaś i szukam czegoś tańszego, a wy jak robicie swoje przelewy? Ja mam w banku PKO SA (dawny żubr). Wiadomo najlepiej kartą kredytową ale nie zawsze się da:)[/QUOTE]

Ja mam konto w mBanku i przelew do kraju UE z przewalutowaniem na Euro kosztuje 5zł. Rano zrobiony przelew, popołudniu już zaksięgowany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa']Ja mam konto w mBanku i przelew do kraju UE z przewalutowaniem na Euro kosztuje 5zł. Rano zrobiony przelew, popołudniu już zaksięgowany.[/QUOTE]

Robie dokladnie tak samo jak mycha. Mam w mBanku, juz niejednokrotnie placilam za granice i pobieralo 5zl. Nie mam konta walutowego, place ze zlotowkowego.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi, chyba spóbuję z tym MBank'iem, a jeżeli chodzi o SEPA to ja mogę je robić z mojego konta ale jak doczytałam dokładniej tam jest tak, że część kosztow ponosi robiący przelew a częśc ten który pieniądze dostaje, wiadomo, że jak się coś kupuje to druga strona nie chce ponosić kosztów :) a 5 zł to nie majątek, założyłabym nawet w walutowym, bo ja mam dostęp do EURO więc mogłabym wpłacać. Bardzo dziękuję za rady :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...