Jump to content
Dogomania

Opłaty za wystawy zagraniczne


minagro

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zależy w jakim banku masz konto, w niektórych bankach przelewy zagraniczne nie są drogie, ale w większości to koszt ok. 100 zł - porażka.
Ja przelewy zagraniczne robię na poczcie tzw. przekazem. Koszt 13 zł - więc nie jest źle ;)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

coraz więcej banków wprowadza coś takiego jak przelewy transgraniczne (przelewy SEPA); jest to m.in.: ING, mBank, Millenium, Bank Pocztowy, Kredyt Bank, itd. ;)

minagro musisz zapytać i w swoim banku ;)

Przelewy transgraniczne są wykonywane dla waluty euro do banków w Unii Europejskiej, [FONT=TTE19933F8t00][SIZE=2][FONT=TTE19933F8t00][SIZE=2]Islandii, Lichtensteinie, Norwegii lub Szwajcarii.[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=TTE19933F8t00][SIZE=2][FONT=TTE19933F8t00][SIZE=2]Przelew taki jest wykonywany zgodnie z zasadami SWIFT. Opłata za taki przelew to 5 zł ;)
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marider']Dzieki za info, dobrze wiedziec ;) W Kredyt Banku przelew 80EUR za wystawe europejska na Wegrzech (Budapeszt) kosztowal 85zl wiec chyba niezle na mnie zarobili :mad:[/quote]


pociesz się, że tylko 85, bo ja zaplaciłam prowizję ......w moim fantastycznym PKOBP - 150 PLN:angryy:, ale już jestem mądra i się tym gadom nie dam oskubać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']coraz więcej banków wprowadza coś takiego jak przelewy transgraniczne (przelewy SEPA); jest to m.in.: ING, mBank, Millenium, Bank Pocztowy, Kredyt Bank, itd. ;)

minagro musisz zapytać i w swoim banku ;)

Przelewy transgraniczne są wykonywane dla waluty euro do banków w Unii Europejskiej, [FONT=TTE19933F8t00][SIZE=2][FONT=TTE19933F8t00][SIZE=2]Islandii, Lichtensteinie, Norwegii lub Szwajcarii.[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=TTE19933F8t00][SIZE=2][FONT=TTE19933F8t00][SIZE=2]Przelew taki jest wykonywany zgodnie z zasadami SWIFT. Opłata za taki przelew to 5 zł ;)
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/quote]
W Banku Pocztowym 5 zł? :shake: ja mam konto w Pocztowym - nie mozna zrobic transgranicznego przez net, a ze główna placówka w Bydgoszczy to wogóle to nie jest łatwe , i a koszt to zdaje się min 25zł ( bo tam procentowo od kwoty przelewu licza) + jakieś jeszcze koszta...
no chyba,ze w ciagu ostatnich dni sie cos zmieniło...
chyba sobie drugi rachunek w ING otworzę:razz: ile sie tam płaci za konto miesiecznie?
Ja sie wogóle zastanawiam nad załozeniem konta walutowego...czy to nie byłoby korzystniej:hmmmm: ma ktos może?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']W Banku Pocztowym 5 zł? :shake: ja mam konto w Pocztowym - nie mozna zrobic transgranicznego przez net, a ze główna placówka w Bydgoszczy to wogóle to nie jest łatwe , i a koszt to zdaje się min 25zł ( bo tam procentowo od kwoty przelewu licza) + jakieś jeszcze koszta...
no chyba,ze w ciagu ostatnich dni sie cos zmieniło...
chyba sobie drugi rachunek w ING otworzę:razz: ile sie tam płaci za konto miesiecznie?
Ja sie wogóle zastanawiam nad załozeniem konta walutowego...czy to nie byłoby korzystniej:hmmmm: ma ktos może?[/quote]
[URL="http://www3.ingbank.pl/u235/navi/53968"]Konto z Lwem Direct | Konta osobiste | Oferta dla Klientów indywidualnych | ING Bank Śląski[/URL] ;)
Za konto zwykłe nic nie płacisz. Zwykłe nie jest oprocentowane ale jest coś takiego jak OKO - oprocentowane, całkiem fajne, poza tym konta walutowe są całkiem niezle oprocenowaane :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gia']Ja mam konto walutowe w ING, ale jeszcze nie robiłam nigdy przelewu walutowego. Będę płacić teraz w lutym za światówkę, to się przekonam :)[/quote]
I jak Ci pobieraja opłaty za prowadzenie konta? z walutowego czy ze zwykłego? czy tez nie ma opłat?
za swiatówke bedziesz robic przelew internetowy? napisz koniecznie co i jak;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gia']Mam w ING 2 konta walutowe, zwykły ROR i OKO. Obydwa są prowadzone bezpłatnie i mam do nich dostęp przez internet. OKO jest oprocentowane i to z niego będę robić przelew za światówkę.[/quote]
wow - bezpłatnie:crazyeye: ? ale musza byc regularne wpływy na konto co miesiac czy nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gia']Nie mam regularnych wpływów :diabloti:
Sama nawet nie wiedziałam, że jest bezpłatne, ale wchodząc w historię transakcji nie ma tam żadnych opłat, tylko naliczane odsetki :evil_lol:[/quote]
kurczę -jak wróce z wystawy , chyba smignę tam konto założyc- zero opłat- no, no:multi:
[B]K&A[/B] przelew to chyba zależy do jakiego kraju wysyłasz- tak mi sie wydaje - jak wysyłałam do Rosji to szedł tydzień, do i z Niemiec dwa dni:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[B]Tascha[/B] jeśli zależy Ci na czasie to konto idź załóż bezpośrednio w placówce a nie przez internet, bo mimo iż jest możliwość niestania w kolejce dzięki zakładaniu przez neta to niestety korzystając z tej opcji trzeba czekać 2 tygodnie na komplet dokumentów aktywacyjnych, a w palcówce dostaniesz je od razu, choć może trzeba będzie trochę odstać w kolejce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='K&A'][B]Tascha[/B] jeśli zależy Ci na czasie to konto idź załóż bezpośrednio w placówce a nie przez internet, bo mimo iż jest możliwość niestania w kolejce dzięki zakładaniu przez neta to niestety korzystając z tej opcji trzeba czekać 2 tygodnie na komplet dokumentów aktywacyjnych, a w palcówce dostaniesz je od razu, choć może trzeba będzie trochę odstać w kolejce.[/quote]
tak własnie zrobie- przy okazji bede sie dopytywac o każdy szczegół po 3 razy co najmniej:evil_lol: jakos nie jestem przyzwyczajona, ze cos moze byc za darmo całkiem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dopytajcie dokładnie, ja to konto zakładałam już dobry kilka lat temu :)
Wtedy nie było opcji przelewu walutowego. Konto jest w Euro i w zakładce przelewy jest coś takiego jak "przelew europejski" - podobno kosztuje 5 zł, niezależnie od tego, do jakiego kraju, ale taki koszt jest tylko, jeśli przelew robimy sami przez internet, w placówce już dużo drożej :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...