Jump to content
Dogomania

Pimpuś już w nowym domu!!


_Tosia_

Recommended Posts

moi drodzy, piszę do Was z ogromną prośbą o przyłączenie się do protestu i rozsyłanie informacji o tym, że panowie posłowie i panie posłanki chcą, by zwierzęta ginęły w potwornym cierpieniu LEGALNIE:

[URL]http://www.facebook.com/events/253260681436228/[/URL]

"(...) w [COLOR=#333333][FONT=lucida grande] Sejmie zbierane są podpisy posłów pod poselskim projektem zmiany ustawy o ochronie zwierząt. Potrzeba tylko 15 podpisów, żeby projekt mógł zostać złożony do Marszałka Sejmu![/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]
Projekt składa się z dwóch zdań:
Pierwsze: Uchyla się art. 34 w całości
Drugie: Z art. 35 ust. 1 skreśla się słowa "lub art. 34 ust. 1-4" (to oczywista konsekwencja skreślenia art. 34)

W ten prosty sposób ZNIKNĄ WSZELKIE PRZESZKODY DLA UBOJUN RYTUALNEGO w Polsce.
Ustawa o ochronie zwierząt w ogóle nie będzie odnosiła się do spraw uboju. Bo obowiązywać będzie wprost Rozporządzenie Rady, a ono dopuszcza ubój bez ogłuszania!

Projekt ma być procedowany szybką ścieżką. Jutro złożony do Marszałka Sejmu. W poniedziałek "klepnięty" na Komisji Rolnictwa. W przyszłym tygodniu Sejm ma posiedzenie cały tydzień i do piątku mają załatwić całe procedowanie i uchwalić zmianę ustawy! Bez konsultacji społecznych oczywiście!

NIE MOŻEMY DOPUŚCIĆ DO UCHWALENIA PRZEZ POLSKI PARLAMENT TAK HANIEBNEGO AKTU!!![/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

cioteczki, napisałam do Pianki w kwestii bazarku. zapytałam, czy w związku z zaistniałą sytuacją, mogę przeznaczyc dochód z bazarku np. na karmę dla Pimpusia. okazuje się, ze nie, że muszę zmienić cel bazarku. tzn rozumiem, że kaskę przeznaczamy dla innego pieska? jak go teraz wybrać?...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Rita, już rozmawialm z panią fryzjerka oraz panią Pimpka , nr przekazany :).
wiesci: Dziś Pimpuś nie nabrudzil w domu za to w nocy przyszedł i położył się pani na poduszce. W ciagu dnia właściwie tylko leży na posłaniu i nie podchodzi do nikogo. W nocy zaalarmowal, ze chce wyjść na siku!


Ps. Tak sobie myślę, ze może bazarek przeznaczyć dla Karpika z Głowna? Jakie jest Wasze zdanie?

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=4][/SIZE]Ciotki mam niestety złe wieści!!!
[/B]Dzwoniła do mnie właśnie pani Pimpka- Pimpek na nią od wczoraj warczy, ona jest przerażona, boi się głownie o wnuczka.
Jest załamana, płakała w słuchawkę, ale boi się o dziecko i prosi, żeby Pimpka zabrać.

nie mam czasu teraz nad tym się zastanawiać, trzeba działać. Dzwonilam już do hotelu, ale nie odbierają, chyba trzeba go tam ponownie umieścić. Mam czas do wieczora, pani o 19 wraca z pracy i chce żebym go zabrała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Tosia_'][B]Ciotki mam niestety złe wieści!!!
[/B]Dzwoniła do mnie właśnie pani Pimpka- Pimpek na nią od wczoraj warczy, ona jest przerażona, boi się głownie o wnuczka.
Jest załamana, płakała w słuchawkę, ale boi się o dziecko i prosi, żeby Pimpka zabrać.

nie mam czasu teraz nad tym się zastanawiać, trzeba działać. Dzwonilam już do hotelu, ale nie odbierają, chyba trzeba go tam ponownie umieścić. Mam czas do wieczora, pani o 19 wraca z pracy i chce żebym go zabrała.[/QUOTE]

jakie duże to dziecko? myślę, że coś zrobiło psu ( zapewne nawet niechcący, np. upadło na niego) lub coś innego się wydarzyło i piesek się boi....
znam to - moja spanielka (w DS od wiosny) śpi razem z dzieckiem, sama wskakuje na jego łóżko (to chłopiec, 6-latek), ale kiedy ona leży na swoim posłaniu, a dziecko przechodzi -z daleka warczy na niego, na początku wszystko było ok, też wspominają o oddaniu, ale jak na razie nie żądają zabrania

oczywiście to nie zmienia faktu, że jesli pani każe zabrać - nie ma innego wyjścia
biedny Pimpuś :(
jak zobaczyłam tytuł wątku, aż mi sie słabo zrobiło :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Tosia_']To dziecko ma może ze 2 latka..
Nie chcę oceniać, to po prostu tragedia dla mnie..[/QUOTE]


nie chodzi o ocenę, raczej o szukanie przyczyny takiego zachowania pieska, on wyraźnie się boi i pewnie wydarzyło się coś złego,

2-letnie dziecko nie zawsze potrafi bawić się z psem, a na pewno bardzo chce - wiem, bo mam 3-letnią Kasię, która od samego początku wychowuje się z całą gromadą psiaków, wie, jak nie zrobić niechcący krzywdy pieskowi, a mimo to zdarza się, że Majeczka zwyczajnie dziabnie ją w nosek przy przytulaniu...

tak małego dziecka nie powinno się zostawiać samego z psiakiem - w przypływie czułości naprawdę może sprawić ból psiakowi, a mało jest piesków tak cierpliwych, jak Puszek - także mój, a jak różny od Majki...

dla Pimpusia ostatnie zmiany były wielkim stresem, a tu jeszcze pewnie jakieś dodatkowe "bodźce"..... biedny psiak :( to warczenie to zapewne dramatyczna obrona przed jakimś "zagrożeniem"

chyba trzeba mu będzie domku bez dzieci szukać, albo z dziećmi nieco starszymi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Asiu, damy radę:)
A Pani straciła przyjaciela, pewnie ma na imię Ela....!!! Szkoda, że nie dała psiakowi szansy, wielka mi sprawa warczenie, to się też warczy i jest ok.
Szkoda Pimpka, takie mrozy teraz, zimno w nocy, kicha! Bazarkujemy ostro, rozsyłam link!!![/QUOTE]

właśnie, nie dała mu kompletnie szansy! przecież kilka dni minęło dopiero...
tak jest , atakujemy z bazarem i szukamy odpowiedzialnego domu dla Pimpka!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Asiu, damy radę:)
A Pani straciła przyjaciela, pewnie ma na imię Ela....!!! Szkoda, że nie dała psiakowi szansy, wielka mi sprawa warczenie, to się też warczy i jest ok.
Szkoda Pimpka, takie mrozy teraz, zimno w nocy, kicha! Bazarkujemy ostro, rozsyłam link!!![/QUOTE]
Dokładnie Marysiu...
Myslałam,że to rozsadniejsza osoba,sama mówiła,że ma wycofaną sunię i wie jak postepować w takim wypadku...szkoda:shake:
Tosiu znajdziemy domek dla Pimpka,nie martw się:calus:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...