Jump to content
Dogomania

Sunia z wybitym okiem... ODESZŁA.... (*)


_Aga_

Recommended Posts

[quote name='Selenga']Allegro dla Zorki:
[B][URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=2614968032[/URL][/B]

Proponowałabym jednak żeby dogomaniacy [B]NIE KUPOWALI[/B] cegiełek.
Dlaczego? Ponieważ od każdej aukcji musimy zapłacić prowizję - niby niewiele bo tylko 5% ale przy 200 cegiełkach to już się robi 50 zł, a to wcale nie jest mała kwota. Jeżeli wpłacicie swoje pieniądze bezpośrednio na konto, to dla psiaka będzie przeznaczona cała wpłacona przez was kwota, a jeśli kupicie cegiełki, to część tej kwoty zgarnie allegro. Zostawmy allegrowe cegiełki dla tych, którzy nie są na dogomanii - oni nie mają innej drogi pomocy. Albo róbcie tak jak to robią niektórzy wpłacający - kupują 1 cegiełkę ale wpisują wysoką kwotę w koszty przesyłki. Zapraszajcie znajomych na aukcję.[/QUOTE]
Wpłaciłam na konto z pierwszego postu:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przyszłam tu z banerka feliksik (watek psa zaspawanego w klatce na 2 lata ).

Nie jestem w stanie opisać normalnie tego co czuję oglądając zdjęcia oraz nie potrafię sobie wyobrazić jaki ból i niemoc przeżyła sunia. Po prostu nie rozumiem, mogę tylko jej współczuć, ze trafiła na takiego bydlaka, który ją tak potraktował.

Co z nią teraz? Widziałam, zęjest w DT, u kogo?

Co suni jest najbardziej potrzebne? Ile kosztowała operacja usunięcia oka, ile jeszcze potrzeba na lecznie? Tu wszytkie informacje są bardzo istotne, może warto wrzucić na 1 stronę.


Jutro przeleję pieniążki dla suni. Konto z pierwszego postu cały czas aktualne?

Link to comment
Share on other sites

Nie mam czasu kopiować z fb na bieżąco, wybaczcie...

Można wpłacać na konto z pierwszego postu, ale jeszcze lepiej od razu na to:

[LEFT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Fundacja "Zwierzęca Polana" ul. Gwiaździsta 15a/[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande][/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]257, 01-651 Warszawa. KRS 0000432119, konto 03105010251000009102429983 [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]IBAN:PL 03105010251000009102429983[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Tytułem ZORA[/FONT][/COLOR][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

I wieści z DT:

[LEFT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Nowe informacje:)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Jak to zwykle bywa są dobre i złe...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Zacznę od złych. Tak, jak podejrzewałam, sunia była bita nie tylko po głowie ale również po reszcie ciała. W prawdzie nie można stwierdzić czy są jakieś poważniejsze obrażenia ( trzeba by wykonać RTG praktycznie całego ciała ), można stwierdzić że ma obolałe plecy. Złamany ogon, który już dawno temu się zrósł. Prawdopodobnie takich zastarzałych śladów "miłości" znalazłoby się więcej. Została dzisiaj cała zbadana dokładnie, ponieważ wczoraj odmówiła współpracy. Możemy mieć problem z nerkami, ale na razie mam obserwować ile pije i ile wysikuje.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]No i trzeba też będzie popracować nad wychowaniem pupila, manier to Zora nie ma żadnych :D[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]A teraz te dobre wieści :)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Z oczkami jest już lepiej, rana zaczyna się goić, nie ropieje i chyba udało się zapobiec ponownemu czyszczeniu, choć nadal istnieje ryzyko infekcji. Drugie oczko, dzięki wdrożonemu leczeniu też już wygląda ładniej, zeszła opuchlizna, powoli schodzi krwiaczek. Sunia jednakowoż będzie wymagała jeszcze kilku wizyt lekarskich, w tym też podania kolejnej dawki antybiotyków. Trzeba będzie również zdjąć szwy. Dlatego proszę o wsparcie.
Apetyt suni dopisuje, chętnie podjada również niekoniecznie psie jedzenie, choćby pomidorka... bardzo jej smakuje :)
Bardzo szybko przywiązała się do dzieci, dzisiaj z radości mało nie przewróciła starszej córki jak wróciła ze szkoły.
Jest pogodna, zaczyna wykazywać zainteresowanie innymi pieskami, nawet nieśmiało zaczepia :) Chętnie wychodzi na spacery, jest posłuszna i grzeczna i bardzo zaczepialska. Jak na psa z przejściami zachowuje się wręcz nieprzyzwoicie wobec obcych :D Każdego by chciała przywitać buziakiem...
W domu zaakceptowała swoje miejsce ( posłanie ) chętnie na nim poleguje.
A w ogóle to zaczyna być mały chuligan.........[/FONT][/COLOR][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze z wczoraj:
"[I]Zorka zaczyna być prawdziwym psem :) Szczeka na psy, drzewa a nawet stojące w korytarzu wózki :) Zaczyna bawić się piłką, i mimo braku oczka świetnie wie jak ją złapać. Na spacerach wykazu[/I][I]je już chęć zabawy z innymi psami, olewa totalnie dachowce i ma talent do zjednywania ludzi. Trudno z nią przejść tak by nie zaczepiła pozytywnie człowieka na drodze.
Z oczkami zdecydowanie już lepiej, choć dzisiaj rano w oczodole pojawiły się skrzepy. Pani doktór jednak uspokoiła mnie, mówiąc ze wszystko jest prawidłowo i oko a właściwie miejsce po nim się oczyszcza.
Nic niepokojącego nie zauważyła . więc teraz będziemy czekały na wizytę z antybiotykami.[/I]"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Aga_']Nie mam czasu kopiować z fb na bieżąco, wybaczcie...

Można wpłacać na konto z pierwszego postu, ale jeszcze lepiej od razu na to:

[LEFT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Fundacja "Zwierzęca Polana" ul. Gwiaździsta 15a/[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]257, 01-651 Warszawa. KRS 0000432119, konto 03105010251000009102429983 [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]IBAN:PL 03105010251000009102429983[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Tytułem ZORA[/FONT][/COLOR][/LEFT]
[/QUOTE]
A ja wpłaciłam na to z pierwszego postu z dopiskiem - sunia z wybitym oczkiem- to nie szkodzi?

Link to comment
Share on other sites

Myślę ,że ten potwór bił ją po główce w celu zabicia ale może się "zmęczył" i postanowił ją zostawić żeby sama umarła...:(
Boże jak dobrze ,że ten Grzybiarz ją znalazł i zaopiekował się...
Mam nadzieją,że namierzycie tego sadystę........najpierw kupił czerwone szeleczki, chodził na spacerki..... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewu']A ja wpłaciłam na to z pierwszego postu z dopiskiem - sunia z wybitym oczkiem- to nie szkodzi?[/QUOTE]
Nie, nie szkodzi, wszystkie wpłaty na Zorkę, które przyjdą na konto OTOZ, będą przekazane Fundacji "Zwierzęca Polana" :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']To jest niesamowite jakie ona ma podejście do życia i do ludzi po tym co przeszła. Trzymaj się malutka!![/QUOTE]

Jak widzę taką krzywdę , to zaczynam mieć ponure myśli .....Nie miałabym litości dla takiego gnoja....
Za co to stworzenie tak cierpi.... nie wpakowała się sama do czyjegoś życia, pokochała swojego człowieka a on jej taką krzywdę zrobił....
Żeby pożałował !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Na konto Fundacji "Zwierzęca Polana" wpłaciłam dla Zory 100 zł.

Niestety nie napisałam, że wpłąca MALWA.

Na pw napiszę później moje dane, aby móc zlokalizować te wpłatę.[/QUOTE]
Dziękujemy serdecznie! :Rose:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...